Chceme zastřešit další dvorec, plánují ve Wimbledonu | iSport.cz
30. září 2011 • 17:00

Chceme zastřešit další dvorec, plánují ve Wimbledonu

Autor: pan
Wimbledon by se mohl dočkat zastřešení i dalšího dvorce
TOP VIDEA
iSport podcast: Zahrála Sparta proti Boleslavi nejlépe pod Jílkem? A je závislá na Kangovi? iSport podcast: Zahrála Sparta proti Boleslavi nejlépe pod Jílkem? A je závislá na Kangovi?
Flek přišel o Moskvu, nahradí ho Lenc. Přenese si Gulaš pohodu z ligy i do nároďáku? Flek přišel o Moskvu, nahradí ho Lenc. Přenese si Gulaš pohodu z ligy i do nároďáku?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nejslavnější turnaj světa - londýnský Wimbledon by brzy mohl udělat další krok k dokonalosti. Nad dvorcem číslo jedna by mohla vyrůst nová zatahovací střecha, která je prozatím k použití jen na centrálním dvorci."Zastřešit kurt číslo jedna je jednou z našich hlavních myšlenek. V příštím projektu by se měla tato stavba realizovat. K dispozici by mohla být pro rok 2020," ozřejmil plány ředitel All England Clubu Philip Brook.

"Bylo by od nás velmi hloupé, kdybychom o takové možnosti neuvažovali. Když byl dvorec číslo 1 v roce 1996 postaven, byl navržen tak, aby se na něm dala střecha vybudovat. Byla by chyba toho nevyužít," dodává Brook.

"Tenis by se mohl hrát již na dvou dvorcích v jakémkoliv počasí a to by bylo pro diváky a areálu, ale i u televizních obrazovek výborné. Pokud by bylo v druhém týdnu ošklivé počasí, hrálo by se nepřetržitě na obou kurtech a to by mělo zajistit, že turnaj bude dokončen vždy podle harmonogramu, uzavírá ředitel All England Clubu.

Aktuální výsledky

Tenis
Články odjinud


Články odjinud