Osm nejkrásnějších světových jedniček. Vyberte si tu nej! | iSport.cz
Pavel Novotný
22. února 2012 • 19:40

Osm nejkrásnějších světových jedniček. Vyberte si tu nej!

Vstoupit do diskuse
11
TOP VIDEA
Bohemians - Mladá Boleslav: Jindřišek znovu probouzí Ďolíček skvělým trestňákem, 2:1!
INSIDER: Baroše mi připomíná Hložek. Hancko? Chovancovi rozumím
VŠECHNA VIDEA ZDE

FOTOGALERIE | ANKETA | Jen několika málo vyvoleným tenistkám se dostalo té cti, shlížet na své konkurentky z pozice nejlepší hráčky světa. Přesto se mezi nimi najde celá řada těch, které kromě skvělých výkonů na dvorcích zaujaly i svým nesporným půvabem a šarmem, díky nemuž si získávaly či získávají srdce fanoušků.Maria Šarapovová
Maria Šarapovová

Vyberte si v naší nabídce osmi bývalých světových jedniček tu, která je podle vás jedničkou i co se týká půvabu. (hlasovat můžete v anketě pod článkem)

1. MARIA ŠARAPOVOVÁ

Pusa pro divákyPusa pro divákyFoto čtk

A začněme hned pořádně těžkým kalibrem. Prvního srpna roku 2005 usedla na trůn blonďatá dračice Maria Šarapovová. V té době teprve osmnáctiletá tenistka okouzlila svět nejen svým uměním na kurtu, ale i půvabem, s kterým dobývala a dobývá i přehlídková mola.

Na trůn se brzy pětadvacetiletá rodačka z Nyaganu může brzy vrátit, v současné době jí totiž patří místo světové dvojky.


2. CAROLINE WOZNIACKÁ

Světová jednička Caroline Wozniacká postoupila na US Open už do čtvrtfináleSvětová jednička Caroline Wozniacká postoupila na US Open už do čtvrtfináleFoto Reuters

Pořád stejná písnička. Patřilo po dlouhé měsíce místo světové jedničky Carolině Wozniacké zaslouženě, i když nevyhrála jediný grandslam? Ať už je odpověď jakákoliv, dánská tenistka vládla světovému tenisu od 1. října roku 2010 až do úvodních týdnů tohoto roku, kdy ji předběhla trojice Azarenková, Šarapovová, Kvitová.

Půvabná rodačka z Odense si však zcela určitě může dělat kromě tenisového žebříčku nárok i na přední místo mezi nejpůvabnějšími hráčkami na okruhu.


3. JELENA JANKOVIČOVÁ

Jelena Jankovičová se protahuje při zápase proti Rumunce NiculescuovéJelena Jankovičová se protahuje při zápase proti Rumunce NiculescuovéFoto ČTK/AP

Už pořádně dlouhou dobu hledá cestu zpět na vrchol srbská tenistka Jelena Jankovičová. A dost možná se na něj nikdy nevrátí.

Současná třiadvacátá hráčka žebříčku se světovou jedničkou stala prvního srpna roku 2008, ve stejném roce si zahrála i finále US Open. Od té doby však pohledná sedmadvacetiletá tenistka marně hledá způsob, jak se vrátit. Tak aspoň ze svého půvabu rozhodně nic neztratila.


4. ANA IVANOVIČOVÁ

Ana IvanovičováAna IvanovičováFoto ČTK/AP

Dost podobný příběh jako její krajanka Jankovičová má ve své historii zapsán i půvabná Ana Ivanovičová. I když drobné rozdíly zde přeci jen jsou.

O tři roky mladší Ana má na svém kontě grandslamový titul z French Open z roku 2008, a právě v červnu tohoto roku se stala i světovou jedničkou. Nyní je osmnáctou hráčkou světa a snaží se opět zaútočit na světovou elitu.


5. JENNIFER CAPRIATIOVÁ

Američanka v akci.Američanka v akci.Foto INT

Obrovský a tak trošku zmařený talent. Tak se mluví o dnes pětatřicetileté bývalé tenisce Jennifer Capriatiové, která vládla tenisovému světu poprvé 15. října roku 2001.

Na okruhu vyhrála tři grandslamové tituly, stejně tak ji ale "proslavily" drogové skandály a celá řada dalších epizod, které pravidelně plnily stránky především bulvárních deníků.


6. MARTINA HINGISOVÁ

Martina HingisováMartina HingisováFoto wikipedie.cz

Dcera české matky narozená ve slovenských Košicích hrající za Švýcarsko. Takový popis sedí na další bývalou světovou jedničku Martinu Hingisovou, která se stala nejlepší hráčkou planety již v šestnácti letech a za kariéru vyhrála sedm grandslamových titulů.

Jen škoda, že tenisový příběh půvabné a velmi talentované hráčky končil předčasně ve stínu zranění a dopingového skandálu.


7. STEFFI GRÁFOVÁ

Německá šampionka vládla tenisovému světuNěmecká šampionka vládla tenisovému světuFoto INT

Co říci o tenisce, jež vyhrála dvaadvacet grandslamových titulů a která je mnohými tenisovými odborníky považována za nejlepší hráčku historie?

Steffi Gráfová byla svého času prakticky neporazitelná, její duely s Martinou Navrátilovou a dalšími zůstanou navždy zapsány v historii bílého sportu. Současná manželka Andre Agassiho však na dvorci zaujala nejen svou precizní hrou, ale i nesporným šarmem.


8. CHRIS EVERTOVÁ

Christ Evertová je tenisovou legendouChrist Evertová je tenisovou legendouFoto INT

Dlouhých 260 týdnů vládla světovému žebříčku americká legenda Chris Evertová. V kariéře vyhrála stejně jako její následovnice Martina Navrátilová neuvěřitelných osmnáct grandslamových titulů, z toho rekordních sedm na French Open.

Už navždy zůstane dnes stále charismatická osmapadesátiletá rodačka z Floridy zapsána v tenisové historii.


Aby byl náš výčet úplný, na trůn pro nejlepší tenistku světa usedly i Evonne Goolagongová, Martina Navrátilová, Tracy Austinová, Monika Selešová, Arantxa Sánchezová Vicariová, Lindsay Davenportová, Venus a Serena Williamsovy, Belgičanky Kim Clijstersová, Justine Heninová, Amélie Mauresmová, Dinara Safinová či nová světová jednička Viktoria Azarenková.Vstoupit do diskuse
11

Tenis 2020

US Open (31. 8. - 13. 9. 2020, Flushing Meadows, New York)

French Open (27. 9. - 11. 10. 2020, Paříž)

Fed Cup (13. - 18. 4. 2021, Budapešť)
Program finále

Davis Cup (22. - 28. 11. 2021, Madrid)
Los finálového turnaje Postup do finále! Češi porazili Slovensko 3:2

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Aktuální výsledky

Tenis
Články odjinud


Články odjinud