Na Šarapovovou si brousím zuby, hrozí před Wimbledonem Kvitová | iSport.cz
12. června 2012 • 16:00

Na Šarapovovou si brousím zuby, hrozí před Wimbledonem Kvitová

Autor: ČTK
TOP VIDEA
KARLOS SHOW: Marpo s Noidem promluvili o zápasení, šikaně, došlo i na stare down KARLOS SHOW: Marpo s Noidem promluvili o zápasení, šikaně, došlo i na stare down
MOMENTY Václava Kadlece: Obrovský talent a nenaplněný potenciál MOMENTY Václava Kadlece: Obrovský talent a nenaplněný potenciál
VŠECHNA VIDEA ZDE

Uzdravená tenistka Petra Kvitová se těší na travnatou část sezony. Semifinalistka Roland Garros ji zahájí na turnaji v Eastbourne, po němž následují dva hlavní vrcholy, kterými budou obhajoba loňského triumfu ve Wimbledonu a následně v témže prostředí boj o olympijské medaile.Na posledním turnaji, grandslamu na antuce v Paříži, Kvitovou trápil břišní sval a také bolest pravého ramena. "Po French Open jsem si chvíli odpočinula. Zůstala jsem v Paříži a vrátila se až v pondělí. Dá se říci, že jsem se vyléčila, i když ještě nějaká bolístka mě trápí. To bych ani nebyla já," poznamenala Kvitová na dnešní tiskové konferenci v Prostějově.

Nejlepší česká tenistka současnosti neskrývala radost, že se po delší době vrací na travnaté kurty. "Na tomto povrchu se mi daří nejvíce. Proto jsem moc ráda, že tuto sérii prodlouží i olympiáda. Jen doufám, že nebude moc pršet a já si trávu ještě více užiji," dodala Kvitová.

Už má i jasno, jak po Wimbledonu vyplní přestávku před olympijským turnajem. Týden bude odpočívat, potom bude další týden trénovat v Prostějově a následně opět zamíří do Londýna.

Kvitová se dohaduje s rozhodčí během semifinále French Open proti Marii ŠarapovovéKvitová se dohaduje s rozhodčí během semifinále French Open proti Marii ŠarapovovéFoto Reuters

"Tomuto bloku jsem podrobila i předcházející přípravu. Byla náročnější, ale také jsem více odpočívala. Je to lepší než hrát na antuce," prohlásila Kvitová.

Ve wimbledonské dvouhře ji čeká obhajoba titulu. "Bude to hodně těžký oříšek, ale nic není nemožné. Nejedu ale do Londýna s tím, abych vyhrála. Mým cílem je hrát dobrý tenis a soustředit se na nejbližší zápas," dodala Kvitová, která se snaží uniknout roli horké favoritky.

Na druhé straně si je dobře vědoma toho, že na olympijském turnaji bude pod ještě větším tlakem než na londýnském grandslamu. "Raději nevnímám, že veřejnost očekává tenisové medaile," poznamenala Kvitová.

Vedle dvouhry nastoupí v olympijském turnaji i ve smíšené čtyřhře společně s Radkem Štěpánkem. "Tam budou naše šance ještě větší, neboť do turnaje zasáhne pouze šestnáct dvojic. Ale smíšenou čtyřhru začnu asi trénovat až těsně před turnajem. Nebo až v den zápasu," usmála se Kvitová.

Petra Kvitová došla na French Open do semifinále, kde českou hráčku porazila Maria ŠarapovováPetra Kvitová došla na French Open do semifinále, kde českou hráčku porazila Maria ŠarapovováFoto Reuters

I když se Kvitová do Wimbledonu nesmírně těší, nepreferuje tento turnaj před ostatními grandslamy. "Spíše je tento turnaj na jiné úrovni. Je známější a každý jej chce vyhrát. Ale není více než první nebo poslední grandslam," tvrdí Kvitová.

Olympijskou atmosféru s životem ve vesnici sportovců si neužije. Všichni tenisté dali přednost osvědčenému modelu Wimbledonu a budou bydlet v pronajatých domech. Hlavně proto, že olympijská vesnice je daleko a cestování by bylo hodně náročné.

Byla lepší, musel uznat česká tenistka Petra Kvitová poté, co jí Maria Šarapovová vyřadila v semifinále French OpenByla lepší, musel uznat česká tenistka Petra Kvitová poté, co jí Maria Šarapovová vyřadila v semifinále French OpenFoto Reuters

Zřejmě největší současnou soupeřkou Kvitové je vítězka French Open Maria Šarapovová. S ruskou světovou jedničkou letos už třikrát prohrála v semifinále: na Australian Open, ve Stuttgartu a naposledy právě na Roland Garros.

Kvitová tvrdí, že v těchto zápasech nebyla připravená na sto procent. "Semifinále v Paříži bylo na úrovni, Šarapovová si zasloužila vyhrát. V Austrálii jsem byla smutnější, teď jsem šanci měla," uvedla Kvitová.

Na otázku, zda si světová čtyřka troufá nyní Šarapovovou dvakrát porazit, Kvitová neodpověděla zcela jednoznačně.

"Uvidíme, jak vyjde pavouk a kdy bychom na sebe narazily. Každý zápas je jiný. Loni jsem ji na trávě porazila. Brousit zuby si na mě může. Já si je brousím také," vzkázala Šarapovové obhájkyně wimbledonského titulu.

Petra Kvitová mává fanouškům po výhře nad Švedovovou z Kazachstánu
Petra Kvitová mává fanouškům po výhře nad Švedovovou z Kazachstánu

Témata:  sport, tenis, Petra Kvitová
 

Sport 2020

MS v biatlonu (13. - 23. února 2020, Anterselva)
Program Nominace na MS O Anterselvě

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Program Ester Ledecké Program SP

Olympiáda 2020 (24. července - 9. srpna 2020, Tokio)
Nové sporty Olympijská kolekce Kdy se konají další olympijské hry?

Články odjinud


Články odjinud