Benneteau premiérový titul neoslaví, ve třech setech padl s Mónakem

0
Kuchta už může být u Haška nad čárou. Ale triko Belmondo je výsměch
Po zlatém gólu jsem nevěděl, co mám dělat, vzpomíná Hlaváč

Ani sedmou účast ve finále turnaje ATP Tour francouzský tenista Julien Benneteau nedokázal proměnit v zisk titulu. Ve finále v Kuala Lumpuru dnes prohrál s druhým nasazeným Juanem Mónakem 5:7, 6:4, 3:6. Osmadvacetiletý Argentinec vybojoval za tři hodiny a dvě minuty svůj sedmý titul, v této sezoně vyhrál čtvrtý turnaj.

V úvodní sadě se ani jeden ze soupeřů nemohl opřít o své podání a po sérii brejků a nevyužitých příležitostní proměnil Mónaco až svůj dvanáctý setbol.

Také ve druhém setu Argentinec ztratil dvakrát servis, ale tentokrát už sadu proti lépe podávajícímu soupeři nezachránil.

Závěr zápasu se odehrál už zcela v režii Mónaka, jenž si finálovou účastí zajistil start na letošním Turnaji mistrů. Proti Benneteauovi využil třetí mečbol.

Tenisový turnaj mužů v Kuala Lumpuru (tvrdý povrch, dotace 850.000 dolarů):

Dvouhra - finále: Mónaco (2-Arg.) - Benneteau (7-Fr.) 7:5, 4:6, 6:3.

Čtyřhra - finále: Peya, Soares (3-Rak./Braz.) - Fleming, Hutchins (Brit.) 5:7, 7:5, 10:7.