Skvělé! Berdych udolal Tsongu, o postup si zahraje s Djokovičem

0
Fantastický Priskeho trojzubec, nové Bazaly, nastoupí Preciado do derby?
Nahlédněte do kabiny Třince: kdo sbírá auta a kdo by mohl být ekonom. Kacetl je...

TURNAJ MISTRŮ | Český tenista Tomáš Berdych si připsal na Turnaji mistrů v Londýně první výhru. Francouze Jo-Wilfrieda Tsongu porazil 7:5, 3:6, 6:1 a udržel si šanci na postup do semifinále. V posledním utkání skupiny A ho čeká světová jednička Novak Djokovič ze Srbska. Ten v dnešním úvodním duelu této skupiny udolal 4:6, 6:3 a 7:5 Brita Andyho Murrayho a připsal si druhou výhru.

Berdych podobně jako v pondělí proti Murraymu vstoupil do zápasu dobře. Při svém podání byl suverénní a v sedmém gamu se dostal ke třem brejkbolům, které však nevyužil.

Český daviscupový reprezentant díky výbornému pohybu a dobré defenzivě působil jistějším dojmem. Tsonga, jehož nejsilnějším úderem je forhend, ho paradoxně trápil především bekhendem po čáře.

Za stavu 5:5 se Berdych znovu dočkal vedení 40:15 na returnu. Tentokrát mu Tsonga pomohl pokaženým forhendem a český hráč pak při svém podání potvrdil zisk úvodní sady.

Francouzský tenista v druhém setu začal mnohem více riskovat. Agresivní hra na returnu mu přinesla brejk ve čtvrté hře a vedení 4:1. Za stavu 5:3 pak dvojchybou nabídl Berdychovi šanci manko smazat, ale vzápětí mu ji esem z druhého podání sebral. Další eso pak rozhodlo o Tsongově výhře 6:3 v druhé sadě a pokračování duelu.

Nazlobený Jo Wilfried Tsonga při zápase Turnaje mistrů s Tomášem Berdychem

V první hře rozhodující sady udělal český tenista několik laciných chyb a nabídl soupeři dva brejkboly, ale zkoncentroval se a hrozbu ztráty podání odvrátil. Tsonga ještě srovnal na 1:1, jenže pak neudržel výkonnost z druhého setu a znovu především z forhendu chyboval.

Berdych toho dokonale využil, začal kralovat na kurtu a pěti získanými hrami za sebou ukončil zápas. Tohoto francouzského tenistu tak porazil i v třetím vzájemném utkání za poslední měsíc.

Tenisový Turnaj mistrů v Londýně (dotace 5,5 milionu liber, tvrdý povrch):

Dvouhra - skupina A:
Berdych (5-ČR) - Tsonga (7-Fr.) 7:5, 3:6, 6:1,
Djokovič (1-Srb.) - A. Murray (3-Brit.) 4:6, 6:3, 7:5.

Tabulka:
1. Djokovič 2 2 0 4:1 2
2. Berdych 2 1 1 3:3 1
3. Murray 2 1 1 3:3 1
4. Tsonga 2 0 2 1:4 0

Čtyřhra - skupina B:
Bhúpathí, Bopanna (5-Indie) - Lindstedt, Tecau (4-Švéd./Rum.) 6:3, 5:7, 10:5, Marray, Nielsen (8-Brit./Dán.) - Mirnyj, Nestor (2-Běl./Kan.) 7:6 (7:3), 4:6, 12:10.