1. srpna 2007 • 00:00

Češi ve Washingtonu nestačili

Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Středa na tenisovém turnaji ve Washingtonu skončila popravou českých hráčů. Na kurt se postavili postupně Vaněk, Zíb a Hernych, ale ani jeden z nich se neradoval z vítězství.

Turnaj ve Washingtonu v úterý skončil pro české tenisty Jiřího Vaňka, Tomáše Zíba a Jana Hernycha. První jmenovaný hned v úvodním kole nestačil na Jihoafričana Wesleyho Whitehouse, který do hlavní soutěže postoupil z kvalifikace, zbývající dva vypadli ve druhém kole s favority turnaje. Zíb prohrál s nejvýše nasazeným Andym Roddickem, jenž během dvou setů zaznamenal osmnáct es. Úspěšnost prvního podání měl Američan 61 procent a při svém servisu za hodinu hry ztratil jediný fiftýn. "Trefoval jsem esa, a když se mi podařil dobrý první servis, nevracel se mi. V prvním setu to byl taky jediný úder, který mi šel," řekl dvojnásobný vítěz washingtonského turnaje. Hernych ve druhém kole podniku s dotací 600.000 dolarů narazil na turnajovou trojku Marata Safina a podlehl ruskému tenistovi ve třech setech 2:6, 6:2 a 2:6. Z českých tenistů tak zůstává ve hře už jen Radek Štěpánek, který vstoupí do turnaje ve druhém kole proti domácímu Paulu Goldsteinovi.

Výsledky: Dvouhra - 1. kolo:
Whitehouse (JAR) - Vaněk (ČR) 3:6, 6:3, 6:3, Goldstein (USA) - Dev Varman (Indie) 6:4, 6:2, Odesnik (USA) - Garcia (Chile) 4:6, 6:3, 6:0, Nišikori (Jap.) - Gabašvili (Rus.) 7:6 (7:4), 6:3, Isner (USA) - Henman (Brit.) 4:6, 6:4, 7:6 (7:4), Berrer (Něm.) - Bastl (Švýc.) 6:3, 6:2, Moodie (JAR) - Sweeting (USA) 6:3, 6:4. 2. kolo:
Roddick (1-USA) - Zíb (ČR) 6:4, 6:2, Safin (3-Rus.) - Hernych (ČR) 6:2, 2:6, 6:2, I Hjong-tchek (5-Korea) - Kunicyn (Rus.) 6:7 (7:9), 6:3, 6:1, Monfils (9-Fr.) - Kližan (SR) 7:6 (7:5), 6:4, Capdeville (Chile) - Delic (13-USA) 7:6 (7:5), 7:5, Haase (Niz.) - Llodra (14-Fr.) 6:2, 6:7 (7:9), 7:6 (7:4). Čtyřhra - 1. kolo:
Damm, Paes (2-ČR/Indie) - Dev Varman, Isner (Indie/USA) 6:2, 3:6, 10:8.