Štěpánek vyřadil Haase a je ve čtvrtfinále

Radek Štěpánek
Posily do Sparty? Jedná se o nich, připustil Horňák. Fortelný mu zamotal hlavu Posily do Sparty? Jedná se o nich, připustil Horňák. Fortelný mu zamotal hlavu
Trpišovský kvituje setrvání Nezmara. Ze Sigmy chce talentovaného Zimu Trpišovský kvituje setrvání Nezmara. Ze Sigmy chce talentovaného Zimu

Vítěznou pouť Radka Štěpánka na turnaji v Montrealu nezastavil ani Tommy Haas, kterého český tenista porazil tento rok již podruhé.

Vítěznou pouť Radka Štěpánka na turnaji v Montrealu nezastavil ani Tommy Haas. Český tenista dnes dvanáctého nasazeného Němce ve třetím kole porazil 6:3, 2:6, 6:2 a postoupil do čtvrtfinále. Osmadvacetiletý Štěpánek, jenž se dostal do výtečné formy po dlouhodobých problémech se zády, porazil bývalou světovou dvojku letos už podruhé. Na rozdíl od květnového turnaje v Římě mu však favorizovaný Němec utkání nevzdal a hrálo se více než dvě hodiny. Štěpánek v rozhodujícím setu prorazil ve čtvrté hře soupeřovo podání a výhodu proměnil v cenné vítězství. Na prestižním turnaji série Masters bude jeho dalším soupeřem čtvrtý hráč světa Nikolaj Davyděnko, jenž vyhrál ruský souboj s Michailem Južným.

Výsledky: Dvouhra - 3. kolo: Štěpánek (ČR) - Haas (12-Něm.) 6:3, 2:6, 6:2, Davyděnko (4-Rus.) - Južnyj (14-Rus.) 7:6 (10:8), 6:3.