6. srpna 2015 • 17:37

Plíšková se posune do TOP 10: Neuvěřím, dokud to neuvidím

Autor: ,
Tak vysoko ještě nebyla. Karolína Plíšková se poprvé v kariéře posune do nejlepší desítky světového žebříčku.
TOP VIDEA
Slovácko - Sparta: Slovácko v euforii! Zajíc se prosadil mezi dvěma obránci a vyrovnal na 1:1 Slovácko - Sparta: Slovácko v euforii! Zajíc se prosadil mezi dvěma obránci a vyrovnal na 1:1
Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tenistka Karolína Plíšková si postupem do světové desítky dvouhry žebříčku WTA, kam se poprvé v kariéře dostane v pondělí, splní jeden ze svých snů. Už se těší, až se mezi elitou uvidí na vlastní oči.


REKLAMA
digi tv

"Tohle byl jeden z prvních snů, co jsem kdy měla, dostat se do desítky. Jsem ráda, že se to povedlo. Už je to pár let, co jsem o tom snila," řekla Plíšková v rozhovoru pro česká média z turnaje ve Stanfordu, kde plní roli nasazené čtyřky. "Je sice fantastické být v Top 10, navěky už to tak bude, ale na druhou stranu mi přijde, že je skoro stejné, jestli jsem jedenáctá nebo desátá. Akorát papírově to vypadá jinak," uvedla.

O tom, že se v pondělním vydání dvouhry dostane do Top-10, se dozvěděla ze sociálních sítí a od trenéra Jiřího Vaňka. "Nikdy tomu nevěřím, dokud to neuvidím, ale snad to dopadne," řekla a plánovala, že si v pondělí svoji pozici zkontroluje. "Nevím, jestli si vzpomenu hned ráno, ale určitě to chci vidět na vlastní oči."

Letošní vítězka turnaje v Praze a finalistka dalších tří turnajů WTA už na desítku letos několikrát 'ťukala', ale dostane se tam až nyní díky tomu, že Polce Agnieszce Radwaňské ubudou body za loňský titul v Montrealu. Mezi elitu se tak posune, aniž v posledních týdnech hrála. "Je to trošku divné, ale kdyby to tak šlo pořád, tak bych to brala. Můžu ležet doma na gauči a posunovat se na rankingu," smála se.

Je nás osm ve stovce, to je neuvěřitelná, tvrdí Plíšková

Rodačku z Loun může posun do desítky před sérií amerických turnajů, vrcholících US Open, povzbudit. "Na kurtu si to musím pořád všechno uhrát sama. Nebudu se soustředit na to, že jsem hráčka desítky. Soupeřky budou proti mně hrát pořád super tenis, budu muset být pořád připravená a hrát, jako kdybych byla 20 nebo 30," řekla.

V desítce Plíšková doplní Petru Kvitovou a Lucii Šafářovou. Poprvé tak budou v Top-10 dvouhry WTA tři hráčky reprezentující Česko. "Na to nemám slov. Holky měly neskutečné výsledky a určitě si to zaslouží. Jako Česko máme strašně dobré hráčky, osm nás je ve stovce, což je neuvěřitelné. To je dobré pro Česko."

Pokud se bude Plíškové dařit i ve zbytku sezony, může se poprvé kvalifikovat na Turnaj mistryň pro nejlepší osmičku. "Určitě jeden z cílů můj a Jirky," řekla nyní sedmá hráčka v pořadí roku pro vrchol sezony v Singapuru. "Je deset turnajů do konce roku a hodně věcí se může změnit, zlepšit i zhoršit. Uvidíme, jak to dopadne," dodala.

Třiadvacetiletá Plíšková má nyní i další sny. "Jsou samozřejmě nějaké ještě větší, které jsou trochu těžší," naznačila nejspíš grandslamový titul, ale z desítky v žebříčku měla velkou radost. "Jsem za to strašně ráda. Letos jsem měla dobré výsledky a doufám, že se můžu posunout ještě dál, že to desítkou nekončí," řekla.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

Témata:  Plíšková, tenis, Sport
 Klasická verze
Mobilní verze