Veselý v Paříži končí, Berdych se Štěpánkem zvládli čtyřhru

0
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?

Tenista Jiří Veselý skončil na turnaji série Masters v Paříži stejně jako minulý týden v Basileji hned v úvodním kole. Český reprezentant podlehl v prvním vzájemném zápase Alexandru Dolgopolovovi z Ukrajiny za necelou hodinu a půl 3:6, 6:7. Tomáš Berdych s Radkem Štěpánkem společně nastoupili ve čtyřhře a postoupili přes domácí dvojici Martin, Pouille 3:6, 6:0 a 10:4.

Dvaadvacetiletý Veselý ztratil s Dolgopolovem, od něhož ho v žebříčku dělí jen dvě místa, v prvním setu dvakrát podání a za 27 minut sadu prohrál. Také ve druhé brzy přišel o servis, tentokrát ale dokázal soupeři brejk okamžitě oplatit a ve zkrácené hře měl blízko k vyrovnání. Dva setboly ale nevyužil, zatímco Dolgopolov vzápětí při prvním mečbolu nezaváhal.

V pavouku dvouhry tak v Paříži zůstal z Čechů jen Tomáš Berdych. Pátý nasazený šampion z roku 2005 má na úvod volný los, jeho soupeř pro druhé kolo vzejde z duelu Chorvata Iva Karloviče s francouzským kvalifikantem Edouardem Rogerem-Vasselinem.