Plíšková je na Elite Trophy v semifinále, počtem es překonala i Serenu

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

ELITE TROPHY | Česká tenistka Karolína Plíšková postoupila na turnaji Elite Trophy v Ču-chaj do semifinále. Třetí nasazená hráčka deklasovala ve svém druhém utkání v tříčlenné skupině C Italku Saru Erraniovou 6:0, 6:3 a v Číně pokračuje bez porážky dál.

Třiadvacetiletá Plíšková se stejně jako v prvním duelu s Jelenou Jankovičovou utkala s hráčkou, s níž jediný dosavadní vzájemný duel prohrála. Zatímco srbskou soupeřku ve středu zdolala po třísetovém boji, s Erraniovou udělala mnohem kratší proces a porazila ji za 61 minut.

Utkání mohla česká fedcupová reprezentantka zakončit ještě rychleji, ale za stavu 5:1 v druhém setu si poprvé v utkání prohrála podání a zápas uzavřela až při svém dalším servisu.

"Jsem šťastná, jak jsem dnes hrála. Od prvního do posledního bodu to byl dobrý zápas. Na konci to bylo trochu divoké, ale ona neměla co ztratit a začala hrát agresivněji. Jsem ráda, že jsem v závěru udržela servis a dohrála zápas takhle," řekla Plíšková. K vítězství si pomohla devíti esy a dostala se v letošním součtu na číslo 504, jímž předehnala vedoucí Serenu Williamsovou.

Program ve zbylých skupinách se na turnaji pro nejlepší hráčky sezony, jež se nedostaly na Turnaj mistryň do Singapuru, dohraje v pátek. Semifinálové duely jsou na pořadu v sobotu.