Kristýna Plíšková v Bielu zaválela, dařilo se i Veselému v Marrákeši

0
Jarůšek nechtěl hattrick: Stálo by to peníze, smál se. Jágr mu hokejky nevrátil
Vaniak: Staněk se ti dostane do hlavy, Vindahl Čechy nepředčí. Na EURO...

Tenistka Kristýna Plíšková deklasovala na halovém turnaji v Bielu za 53 minut 6:1, 6:2 Chorvatku Donnu Vekičovou a postoupila do čtvrtfinále. V něm se může utkat s mladou krajankou Markétou Vondroušovou, jež bude hrát ve čtvrtek ve druhém kole s Němkou Annikou Beckovou. Jiří Veselý vstoupil do antukového turnaje v Marrákeši vítězstvím 6:2, 6:3 nad Italem Lucou Vannim.

Pětadvacetiletá Plíšková se střetla s o pět let mladší Vekičovou podruhé v kariéře a oplatila jí třísetovou porážku z Kuala Lumpuru 2014. Dnes ve Švýcarsku nečelila ani jednomu brejkbolu a soupeřce nasázela sedm es.

Tenisový turnaj žen v Bielu ve Švýcarsku (tvrdý povrch, 250.000 dolarů):

Dvouhra - 2. kolo:

Kristýna Plíšková (ČR) - Vekičová (Chorv.) 6:1, 6:2,
Mertensová (Belg.) - Barthelová (Něm.) 6:2, 6:4,
Kontaveitová (Est.) - Rodinová (Rus.) 6:3, 6:2.

Veselý se chystá na Mischu Zvereva

Třiadvacetiletý Veselý se měl původně utkat s Gruzíncem Nikolozem Basilašvilim, jenž se ale odhlásil a jeho místo v pavouku zaujal neúspěšný kvalifikant Vanni. Český daviscupový reprezentant sice v zápase dvakrát ztratil podání, sám ale jednatřicetiletému Italovi vzal servis pětkrát a za 79 minut postoupil.

Jeho dalším soupeřem v Maroku bude čtvrtý nasazený Mischa Zverev z Německa, jenž měl v úvodním kole volno.