Šafářová je v semifinále! V Nottinghamu si poradila s Pironkovovou

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Česká tenistka Lucie Šafářová postoupila na turnaji v Nottinghamu potřetí v sezoně do semifinále. Po čtvrtfinálovém vítězství 6:3, 0:6 a 6:4 nad Cvetanou Pironkovovou z Bulharska čeká pátou nasazenou hráčku na anglické trávě Donna Vekičová z Chorvatska.

Šafářová sice získala první sadu, pak se ale dostala do velkých problémů, když prohrála osm gamů za sebou. Ve druhém setu dostala za 26 minut kanára a v rozhodujícím pustila Pironkovovou do vedení 2:0. Pak se však česká hráčka probrala a otočila na 4:2 a po menším zakolísání, po němž dovolila soupeřce srovnat, nakonec zvítězila.

Šafářovou čeká třetí semifinále v sezoně. V únoru si ho v Tchaj-peji zahrála po deseti měsících a vypadla s Číňankou Pcheng Šuaj. Jen o pár týdnů později došla v Budapešti až do finále, kde však podlehla domácí Timee Babosové. S Vekičovou ještě nikdy nehrála.