Federer na úvod Turnaje mistrů přehrál Socka, první výhru vydřel Zverev

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Švýcarský tenista Roger Federer zahájil v Londýně svoji patnáctou účast na Turnaji mistrů vítězstvím 6:4, 7:6 nad americkým debutantem Jackem Sockem. Šestatřicetiletý rekordman turnaje porazil o jedenáct let mladšího Američana i ve čtvrtém vzájemném utkání bez ztráty setu. Ve druhém nedělním duelu skupiny pojmenované po Borisi Beckerovi zvítězil ve své premiéře na Turnaji mistrů dvacetiletý Alexander Zverev nad Chorvatem Marinem Čiličem 6:4, 3:6 a 6:4.

Druhý hráč světového žebříčku Federer se na finále sezony ATP vrátil po loňské odmlce, kdy jeho sérii čtrnácti startů ukončilo zranění kolene. Hned v prvním gamu získal švýcarský favorit jediný brejk zápasu a set už dopodával. Druhá sada dospěla do tie-breaku, kterou devatenáctinásobný grandslamový šampion vyhrál 7:4.

Basilejský rodák Federer je rekordmanem Turnaje mistrů v počtu titulů (6), finálových účastí (10), startů (15) a vyhraných zápasů (53).