4. ledna 2018 • 12:54

Češkám se daří. Siniaková a Karolína Plíšková si zahrají semifinále

Má pozice ve Slavii? Už není tak silná jako dřív, říká kapitán Škoda Má pozice ve Slavii? Už není tak silná jako dřív, říká kapitán Škoda
Ligový speciál už v pátek v deníku Sport: soupisky, program, rozhovor s Hapalem Ligový speciál už v pátek v deníku Sport: soupisky, program, rozhovor s Hapalem

Český tenisový souboj ve čtvrtfinále turnaje WTA v čínském Šen-čenu vyhrála Kateřina Siniaková. Šestá nasazená hráčka zdolala Kristýnu Plíškovou dvakrát 6:2 a udržela šanci obhájit titul. Její příští soupeřkou bude bývalá světová jednička Maria Šarapovová z Ruska. Postoupila i Karolína Plíšková, která porazila v Brisbane Estonku Kanepiovou po boji 3:6, 7:5, 6:2 a v semifinále se utká s Ukrajinkou Elinou Svitolinovou.

digi tv

Jednadvacetiletá Siniaková skvěle podávala, nastřílela Plíškové osm es a nenabídla jí ani jediný brejkbol. Zápas proti soupeřce starší o čtyři roky ukončila po 63 minutách čistou hrou.

V pátek rodačka z Hradce Králové nastoupí proti Šarapovové, která byla jejím idolem. S vítězkou pěti grandslamů si zahraje poprvé. Druhé semifinále obstarají Rumunky Simona Halepová a Irina-Camelia Beguová.

Siniaková má navíc v Šen-čenu šanci získat double, ve čtyřhře je společně s Barborou Krejčíkovou také v semifinále.

Karolína Plíšková vydřela postup přes Kanepiovou

Tenistka Karolína Plíšková dál drží naději na obhajobu titulu v Brisbane. Turnajová dvojka ale potřebovala ve čtvrtfinále dvě hodiny a jedenáct minut, aby zdolala hráčku z kvalifikace Kaiu Kanepiovou z Estonska 3:6, 7:5 a 6:2. V semifinále ji čeká třetí nasazená Elina Svitolinová z Ukrajiny.

"Bylo to velmi těžké. Ona hrála dva sety vynikající tenis. Hodně riskovala a agresivní hrou odzadu mi nedávala čas. Jsem ráda, že jsem to zvládla. Ve druhém setu jsem to vybojovala a ve třetím už byla lepší," řekla Plíšková na kurtu.

Plíšková si prohrála servis v prvním dlouhém gamu utkání a v úvodní sadě se při podání soupeřky nedokázala prosadit. I ve druhém setu jako první neudržela podání, ale srovnala na 3:3. Za stavu 4:5 se při svém servisu ocitla po dvojchybě dva míče od vyřazení, game ale i díky esu uhájila a po něm přidala další čtyři.

Rozhodující set už svěřenkyně Tomáše Krupy kontrolovala. Stá hráčka žebříčku Kanepiová, která hrála se zatejpovaným ramenem a obvázaným stehenním svalem, postupně fyzicky odpadala. Plíšková celkem nasázela patnáct es a proměnila druhý mečbol.

V boji o finále narazí Plíšková na světovou šestku Svitolinovou. S Ukrajinkou má bilanci 5:1 a loni ji porazila ve stejné fázi turnaje v Brisbane, ale pak s ní prohrála na římské antuce. "Bude to další těžký zápas a úplně jiný tenis než s Kanepiovou. Musím být připravena," uvedla pětadvacetiletá Plíšková.

Dvouhra - čtvrtfinále:

Siniaková (6-ČR) - Kristýna Plíšková (ČR) 6:2, 6:2, Halepová (1-Rum.) - Sabalenková (Běl.) 6:2, 6:2.

Výsledky tenisového turnaje mužů a žen v Brisbane

Muži:

Dvouhra - 2. kolo:

Edmund (Brit.) - Čong Hjon (Korea) 7:6 (7:3), 5:7, 6:4.

Ženy:

Karolína Plíšková (2-ČR) - Kanepiová (Est.) 3:6, 7:5, 6:2,
Sevastovová (7-Lot.) - Kruničová (Srb.) 6:2, 6:4.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.