Ósakaová smetla Serenu, ale přiznala: Měl jsem respekt, byla můj idol | iSport.cz
22. března 2018 • 09:48

Ósakaová smetla Serenu, ale přiznala: Měl jsem respekt, byla můj idol

Autor: ČTK
TOP VIDEA
SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem? SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem?
TOP momenty extraligy: Manévry v Litvínově a Pardubicích nebo pocta Leškovi TOP momenty extraligy: Manévry v Litvínově a Pardubicích nebo pocta Leškovi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Japonka Naomi Ósakaová po senzačním titulu v Indian Wells oslnila i v úvodním vystoupení na dalším elitním turnaji v Miami. Navíc proti nedávné královně světového tenisu Sereně Williamsové. Překonala nervozitu a držitelku 23 grandslamových titulů, vracející se po porodu, zastínila vítězstvím 6:3, 6:2."Měla jsem respekt a byla nervózní. Vždyť právě ona byla v dětství mým idolem a kvůli Sereně jsem začala hrát tenis," řekla dvacetiletá rodačka z Ósaky.

Proti legendě ve středu nastupovala s cílem nedostat dva kanáry, vše ale dopadlo úplně jinak. "Chtěla jsem jen, aby po zápase věděla, kdo jsem," dodala Japonka žijící na Floridě.

O 16 let starší Williamsová nehrála kvůli těhotenství a porodu skoro rok a čtvrt a turnaje začíná zcela nezvykle z pozice nenasazené hráčky. S těžkým losem v Miami, kde je rekordmankou s osmi tituly, se nevypořádala. Navíc zápas završila zkaženým lehkým úderem, když vysoký míč u sítě napálila daleko do autu. Nevěřícně pak kroutila hlavou.

SESTŘIH: Nervózní Japonka zdolala svůj idol 6:3 a 6:2, ale byla nervózní

S novináři se o pocity po teprve čtvrtém zápase po návratu na kurty nepodělila. "Řekla mi (u sítě) 'dobrá práce'. To mě vážně potěšilo," dodala Ósakaová, jež se po životním úspěchu v Indian Wells dostala na 22. místo světového žebříčku.

Teprve popáté v kariéře se mladší ze sester Williamsových stalo, že skončila už v prvním kole. Naposledy opustila turnaj takto brzy před šesti lety na French Open.

Ósakaová vyhrála osmý zápas za sebou. Znovu skvěle podávala, servis neprohrála ani jednou a přidala sedm es. Inspiraci získala právě u středeční soupeřky. "Někdy, když podávám a jsem v těžké situaci, říkám si: Co by asi tak udělala Serena?" prozradila tenistka, která má letos bilanci 14 výher a jen čtyř porážek. V Miami nyní narazí na turnajovou čtyřku Elinu Svitolinovou z Ukrajiny.

Ženy (dotace 7,972.535 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo:

Keninová (USA) - Vögeleová (Švýc.) 6:4, 6:4, Sabalenková (Běl.) - Brengleová (USA) 6:1, 6:4, Martičová (Chorv.) - Davisová (USA) 6:1, 7:5, Petkovicová (Něm.) - Hercogová (Slovin.) 6:2, 6:0, Vichljancevová (Rus.) - Petersonová (Švéd.) 7:5, 6:1, Lepchenková (USA) - Golubicová (Švýc.) 6:4, 5:7, 7:5, Vekičová (Chorv.) - Giorgiová (It.) 6:0, 7:5, Puigová (Portor.) - Stosurová (Austr.) 6:3, 6:4.

2. kolo:

Muguruzaová (3-Šp.) - Anisimovová (USA) bez boje.

Serena Williamsová gratuluje své přemožitelce Naomi Ósakaové
Serena Williamsová gratuluje své přemožitelce Naomi Ósakaové

 
Články odjinud


Články odjinud