Martincová se po tvrdé prohře smála: kuriózní skóre i její „nejlepší“ úder

Autor: Miroslav Mazal
1
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Spektakulární představení přinesl souboj na podniku WTA 1000 v Miami mezi Terezou Martincovou a Beatriz Haddadovou Maiaovou. Favorizovaná Brazilka zvítězila v zápase 2. kola kuriózním skóre 7:6 (4), 0:6, 6:0, česká tenistka navíc v závěru vystřihla úder, který se na profesionálním okruhu nevidí.

Tereza Martincová na letošní Miami rozhodně nebude vzpomínat ve zlém, vždyť z kvalifikace prestižní akce postoupila až do druhého kola a v něm nadělila kanára 14. hráčce světa. Jenže samotný závěr se už pražské rodačce nevydařil a Beatriz Haddadová Maiaová jí výsledek 6:0 oplatila.

V pátém gamu rozhodujícího setu však Martincová předvedla return, který se vidí možná tak mezi rekreanty.

K jejímu štěstí špatně trefený úder přeletěl síť a soupeřka byla bez šance. „Myslím, že tohle byl můj nejlepší úder. Konečně jsem našla způsob, jak hrát dropshoty,“ komentovala míček Martincová na Instagramu.

A bez povšimnutí nezůstal „lucky shot“ ani na Twitteru organizace WTA. „Viděli jste někdy něco takového?“

Bod na konto Martincové žádný zvrat ve třetím setu nepřinesl. Česká tenistka však krutou porážku vzala s humorem, díky bodům z Miami se přiblížila návratu do světové stoky.