Z pláže za výhrou. Vydařená premiéra na antuce pro Češku (17)

Autor: ČTK, mm
0
Co musí Češi změnit, aby za týden uspěli a kdo si řekl o místo do Prahy?
Varaďa by nedopustil chyby, které stály Pardubice titul. Kabina má příliš velkou moc

Vydařená letošní antuková premiéra pro mladičkou českou hvězdu. Sedmnáctiletá Linda Fruhvirtová zahájila turnaj v Charlestonu výhrou nad Jil Teichmannovou. Čtrnáctou nasazenou Švýcarku zdolala 6:2, 3:6, 6:2 a stejně jako při svém zdejším loňském debutu postoupila do druhého kola.

Starší ze sester Fruhvirtových sice vstoupila do bitvy na „zelené“ antuce ztrátou podání, pak ale vyhrála pět gamů v řadě, odskočila na 5:1 a úvodní set získala, přestože na svém servisu opět klopýtla. O podání znovu přišla i v úvodu druhé sady a tentokrát skóre otočit nedokázala, favorizovaná soupeřka naopak proměnila ještě další dva brejkboly.

V rozhodující sadě už byla pražská rodačka na servisu jistější a úspěšnější byla i na returnu. Ujala se vedení 4:0 a náskok už nepustila, přestože i tentokrát jednou zaváhala a pošesté v zápase přišla o podání. Sama však Teichmannové sebrala servis celkem osmkrát a po dvou hodinách a devíti minutách proměnila první mečbol.

Linda Fruhvirtová si po turnaji v Miami užívala se sestrou Brendou na pláži, v Charlestonu pak začala výhrou

Současná světová šedesátka si vylepšila náladu po brzkém konci v Miami, kde nestačila na Katherine Sebovovou z Kanady. Před podnikem v Charlestonu stihla se sestrou Brendou radovánky na pláži a odpočinek přinesl ovoce.

Minulý rok Linda Fruhvirtová padla na podniku v Jižní Karolíně ve 2. kole se Švýcarkou Belindou Bencicovou, letos si může bilanci vylepšit, narazí totiž na lepší z dvojice Caroline Dolehideová – Sabine Lisická.

V úterý vstoupí do turnaje i druhá česká účastnice Marie Bouzková, která narazí na Španělku Cristinu Bucsaovou.