16. března 2010 • 12:56

Konec! Nicole Vaidišová se loučí s tenisem

Autor:
TOP VIDEA
Jágr nedohrál utkání s Havířovem! Podívejte se na video zákroku, který ho poslal do kabiny Jágr nedohrál utkání s Havířovem! Podívejte se na video zákroku, který ho poslal do kabiny
9. den na ZOH: Ledecké slalom snů, nájezdový hrdina Francouz a medailový hattrick Kuzminové 9. den na ZOH: Ledecké slalom snů, nájezdový hrdina Francouz a medailový hattrick Kuzminové
VŠECHNA VIDEA ZDE

A je to definitivní. Někdejší obrovský talent českého tenisu Nicole Vaidišová ukončila svoji kariéru. Tenistka, která se v roce 2007 vyhřívala na sedmém místě světového žebříčku, plánuje v létě svatbu s Radkem Štěpánkem.


REKLAMA
digi tv

Byla to naděje, kterou český tenis neměl léta. Blonďatá tenisová princezna už dávno před dovršením plnoletosti ubezpečovala, že se jednou stane světovou jedničkou. Dlouho nebyl důvod jejímu sebevědomí nevěřit.

Vaidišová se mezi světovou elitu propracovala brzy. Už v roce 2006 hrála semifinále Roland Garros, od postupu do finále přes Kuzněcovovou ji tehdy dělilo doslova jen pár míčků.

Mezi nejlepší čtyři se pak probojovala ještě o rok později na Australian Open. Byla sedmou hráčkou světa, čekalo se, co předvede dál. Nepředvedla nic. Kromě několika emočních výlevů na kurtech už dokázala jen střádat jednu prohru za druhou.

Když dnes renomovaný americký server tennisreporters.net přišel s informací, že Vaidišová ve dvaceti letech končí svou kariéru, nacházela se Češka na 176. místě žebříčku. To je opravdu hodně smutný pád.

327676:medtitle:true Štěpánek a Vaidišová: Svatba! Letos v Česku »

Ale vlastně to k takové pointě už dlouho směřovalo. Když byla na cestě vzhůru, lidé kolem ní si pochvalovali, jak to má dlouhonohá krasavice v hlavě srovnané. Jenže právě s její hlavou začal být problém, jakmile se Vaidišové přestalo dařit.

Po Wimbledonu 2007 ji trápila mononukleóza, hned po ní se dostavilo hluché období. Dívka, která byla zvyklá jen na úspěchy, najednou poznala i slovo krach. Na Australian Open 2008 se představila hlavně jako divoký křikloun, chvíli poté se profesně rozloučila s koučem Alešem Kodatem, svým nevlastním otcem.

Od té doby už to bylo hodně zlé. Nepovedla se ani následná spolupráce s Davidem Felgatem, ani pokus o návrat ke Kodatovi. Přestala dávat tenisu všechno, sport sám ji přestal bavit.

Kodat ještě před rokem a půl tvrdil: "Nicole krizi překoná. Jen jde o to za jak dlouho." V tom se ovšem spletl. Vaidišová stále prohrávala, na ostatní kolem byla nevrlá, na grandslamech si dovolila nevídaný luxus nepřijít navzdory pokutám po utkáních mezi novináře.

A vzhledem k prohrám se už brzy na grandslamy ani nedostala. Vypadla z první stovky, pomalu se na ní začalo zapomínat. Minulý měsíc vypadla ve druhém kole turnaje v Memphisu. Pak jí ještě zvali organizátoři turnaje v Miami, ale Vaidišová jejich divokou kartu odmítla.

Tohle je definitivní konec. V létě si chystá vzít svého slavného přítele Radka Štěpánka. Tehdy o ní ještě uslyšíte. Pak? Možná už ne.

Nicole Vaidišová
Nicole Vaidišová

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Hokej na ZOH 2018 >>

Témata:  sport, tenis, Vaidišová
 Klasická verze
Mobilní verze