Lendl nařídil dcerám: Na můj zápas nesmíte | iSport.cz
12. dubna 2010 • 10:58

Lendl nařídil dcerám: Na můj zápas nesmíte

Autor: Blesk Tomáš Pokorný
TOP VIDEA
Olomouc - Sparta: Chytil přetlačil Hložka a dostal míč do sítě! 1:0 pro Sigmu Olomouc - Sparta: Chytil přetlačil Hložka a dostal míč do sítě! 1:0 pro Sigmu
SESTŘIH: Litvínov - Karlovy Vary 6:4. Gólová přestřelka dopadla lépe pro domácí, dvakrát se trefil Hübl SESTŘIH: Litvínov - Karlovy Vary 6:4. Gólová přestřelka dopadla lépe pro domácí, dvakrát se trefil Hübl
VŠECHNA VIDEA ZDE

Šestnáct let hrál jenom golf, věnoval se rodině a byznysu. Tenisová raketa se válela v koutě. V sobotu ji však Ivan Lendl (50) znovu vzal do ruky a poprvé od ukončení věhlasné kariéry si zahrál zápas.V exhibici na jeden set podlehl Švédovi Wilanderovi 3:6. Duel v Atlantic City sledovalo sedm tisíc fanoušků, pět Lendlových dcer však chybělo. Tatínek jim zápas zakázal!

Marika (20), dvojčata Isabelle s Carolinou (19), Daniela (17) ani nejmladší Nikol (12) ještě svého otce naživo hrát nikdy neviděly. O víkendu měly jedinečnou příležitost. Jenže Ivan Lendl jim i manželce Samantě nařídil: Na zápas nesmíte!

„Už takhle jsem byl dost nervózní a kdyby tady byla ještě moje rodina... A navíc si myslím, že by je to ani nebavilo. Když už, tak by chtěly vidět můj zápas s Johnem McEnroem,“ vysvětlil Lendl.

Ivan Lendl se vrátil k tenisu po 16 letech
Ivan Lendl se vrátil k tenisu po 16 letech

Čerstvý padesátník a vítěz 94 turnajů (včetně osmi grandslamů), který pobýval dohromady 270 týdnů na prvním místě světového žebříčku, vypadal na kurtu skoro stejně, jako když vládl tenisovému světu. Šestnáctiletá pauza se však projevila. Po utkání byl zpocený jak myš.

„Bylo to zábavné, ale i trochu frustrující. Měl jsem jasnou představu o svých úderech, ale nedokázal jsem míče dobře trefovat,“ řekl Lendl, který musel ukončit kariéru v roce 1994 kvůli chronickým bolestem zad.

S Wilanderem hráli vážně, ale také se bavili. Po první dlouhé výměně se Lendl s úsměvem obrátil na o čtyři roky mladšího soupeře a zavolal: „Už seš unavenej?“ A diváci se smáli...

Letos na podzim se možná zasmějí i fanoušci u nás. V jednání je totiž Lendlova exhibice v Česku.

 

Sport 2020

MS v biatlonu (13. - 23. února 2020, Anterselva)
Program Nominace na MS O Anterselvě

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Program Ester Ledecké Program SP

Olympiáda 2020 (24. července - 9. srpna 2020, Tokio)
Nové sporty Olympijská kolekce Kdy se konají další olympijské hry?

Aktuální výsledky

Tenis
Články odjinud


Články odjinud