5. června 2010 • 12:53

Štěpánek finále v Prostějově vzdal, Hájek obhájil

0
SESTŘIH: Slavia - Baník 5:0. Kanonáda na úvod nadstavby, zářili Schranz a Chytil
SESTŘIH: Arsenal - Bournemouth 3:0. Povinnost splněna, rozhodl Saka z penalty

Vítězem tenisového challengeru UniCredit Czech Open v Prostějově se stal obhájce prvenství Jan Hájek. V dnešním finále proti turnajové jedničce Radku Štěpánkovi vyhrál první set za 26 minut 6:0, načež indisponovaný soupeř utkání vzdal kvůli žaludečním potížím.

"Udělalo se mi špatně. Nevím přesně, z čeho to bylo. Pokračoval bych v zápase dál, ale prostě to už nešlo. Doufám, že to bude pouze krátkodobějšího rázu," vysvětlil Štěpánek, pro něhož byl turnaj prvním startem po pauze způsobené únavovým syndromem.

Hájek tak snadno prodloužil vítězné prostějovské tažení a na Hané vyhrál už třináctý zápas za sebou. Ve finále přesnými a dlouhými údery od základní čáry nepustil oslabeného soupeře k výraznějšímu tlaku.

Štěpánek se snažil o pestrou hru, ale proti koncentrovanému obhájci neuspěl a ztrácel i svá podání. Za stavu 0:5 musel na toaletu a po kratší přestávce pokračoval, vzápětí ale ze zápasu odstopil.