Dlouhý počtvrté za sebou postoupil na Turnaj mistrů

Lukáš Dlouhý
Lukáš DlouhýZdroj: ČTK/AP
ČTK
Tenis
Začít diskusi (0)

Český tenista Lukáš Dlouhý se počtvrté za sebou kvalifikoval na Turnaj mistrů ve čtyřhře. Účast v Londýně si potřetí zajistil spolu s Indem Leandrem Paesem, v roce 2007 hrál ještě s krajanem Pavlem Víznerem.

Dlouhý s Paesem letos získali titul v Miami a postoupili do finále Roland Garros, druhá část sezony jim však příliš nevyšla. Od nečekaného vypadnutí v prvním kole US Open, což byla jejich třetí porážka v úvodním utkání turnaje za sebou, se na okruhu ATP objevují s jinými partnery.

Sedmadvacetiletý daviscupový reprezentant Dlouhý s Paesem, jež by se měl na Turnaji mistrů představit už podvanácté, při minulých dvou účastech nevyhráli na finále sezony ani jeden zápas. Dvě vítězství zaznamenal Dlouhý před třemi lety s Víznerem, ale ani oni tehdy ze základní skupiny nepostoupili.

Česko-indický pár je čtvrtou dvojicí, která si zajistila start v Londýně. Bez šance na účast mezi nejlepšími osmi týmy není ani česko-slovenské duo František Čermák, Michal Mertiňák, jemuž patří aktuálně 12. místo.

Navzdory vyřazení ve čtvrtfinále ve Stockholmu se může v klidu chystat do Londýna Švéd Robin Söderling, jenž jako pátý doplnil již dříve kvalifikované kvarteto Rafael Nadal, Roger Federer, Novak Djokovič a Andy Murray. Šestou pozici drží před závěrečnými třemi týdny Tomáš Berdych, jenž doufá v premiérovou účast na Turnaji mistrů.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Všechny příspěvky z Isport.cz máte již zobrazené.
Vyberte si z nabídky nebo pokračujte na další články z jiných titulů.

Články z jiných titulů