Marcus Granlund napodobil bratra a vytáhl rodinný klenot | iSport.cz
20. listopadu 2011 • 17:53

Marcus Granlund napodobil bratra a vytáhl rodinný klenot

Autor: Martin Tvarůžek
Vstoupit do diskuse
1
Marcus Granlund napodobil svého bratra Mikaela. Provedl stejnou fintu a byl z toho úžasný gól
TOP VIDEA
Pohřeb Mariána Čišovského: Dojemné loučení s velkým bojovníkem
Barošovy momenty: Liverpool, turecké obrození i pomoc Baníku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Mikael Granlund, finský útočník IFK Helsinky bojuje o čelo kanadského bodování tamní ligy a jeho kvality jsou všem dobře známy. To jeho mladší bratr Marcus, který také hraje za IFK se začíná v klubu čím dál více prosazovat. V jednom rozhovoru pro nhlpro.cz na otázku zda mladší Marcus Granlund umí s hokejkou stejné kousky jako zkušenější Mikael, sebevědomně odpověděl - samozřejmě!Na to Mikael reagoval, že má jen velkou pusu. Teď se mu bude muset nejspíš omluvit, protože Marcus předvedl na vlas stejnou fintu, jako jeho sourozenec na hokejovém MS.

Mikael Granlund je bezesporu v současnosti největší talent finského hokeje. Jeho krásná branka v semifinále mistrovství světa proti Rusku obletěla celý svět a jeho osobu ještě více proslavila.

Málokdo však ví, že jeho mladší bratr Marcus je podobná hračička jako on sám. Oba dva borci byli již draftováni a je jen otázka času, než se představí v NHL.

Mikael měl již tento rok slíbené pevné místo v sestavě Minnesoty Wild, ale s díky odpověděl, že musí na základní vojenskou službu, dokončit střední školu, a pak se vydá za moře.

Mladší Marcus, který byl letos draftován Calgary Flames se zatím "rozkoukává" v nejvyšší finské hokejové soutěži, a nejspíš ani za rok se za moře nepodívá. Sám tvrdí, že půjde ve šlépějích svého bratra a do NHL chce, ale až bude stoprocentně připraven.

Největší přípravou je dozajisté pravidelné nastupování za svůj klub IFK Helsinky po boku bratra. To, že si Marcus Granlund začíná dovolovat i v nejvyšší soutěži potvrdil v zápase proti celku Blue Espoo.

Po vzoru svého bratra si objel z pravé strany branku, nabral tam puk na čepel hole a floorbalově s ním vymetl šibenici bezmocného brankáře.

Taky jste tento kousek takto bravurně provedený na vrcholové úrovni viděli pouze dvakrát v životě? Nejspíš ano, a pokaždé u toho bylo jméno Granlund. Tohle je prostě rodinný klenot, jenž jen tak někdo neumí a nezopakuje...

VIDEO: Marcus Granlund a jeho parádní gól

Témata:  sport, video, granlund, bratr, klenot
Vstoupit do diskuse
1
Články odjinud


Články odjinud