Tragédie

16. května 2020 • 09:40

Pitva obětí nehody: jak moc trpěl Kobe Bryant (†41) a co (ne)našli v těle pilota

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
2
###BLOK-TOP-VIDEA###

Úřad koronera okresu Los Angeles zveřejnil výsledky pitvy všech devíti obětí havárie helikoptéry, která se stala 26. ledna v kalifornském Calabasas a zahynula při ní i basketbalová legenda Kobe Bryant a jeho dcera. Příčinou smrti všech byl úder tupým předmětem. Helikoptéra v husté ranní mlze narazila do strmého srázu v rychlosti téměř 300 km za hodinu. Pilot helikoptéry neměl v těle alkohol ani drogy. Prokázala to pitva padesátiletého Ary Zobayana, jejíž výsledky získala některá americká média.

„Toxikologické testy neprokázaly přítomnost alkoholu ani drog. Mezi látkami, které se zjišťovaly, byly benzodiazepiny, kokain, fentanyl, heroin, marihuana, opiáty, fencyklidin a amfetaminy,“ uvádí se ve zprávě podle serveru TMZ.

Jednačtyřicetiletý Bryant , jenž ukončil kariéru v roce 2016, měl zranění téměř po celém těle. „Tato zranění vedla rychle, pokud ne okamžitě, ke smrti,“ píše se ve zprávě. Pětinásobný vítěz NBA s týmem Los Angeles Lakers měl podle pitvy v těle ritalin, lék podávaný kvůli lepší schopnosti soustředění a proti narkolepsii.

Spolu s Bryantem zahynula při havárii cestou na basketbalový zápas jeho třináctiletá dcera Gianna, její dvě spoluhráčky, rodiče a trenéři.

Vdova po Bryantovi Vanessa a také další pozůstalí po nehodě zažalovali za nedbalost společnost provozující helikoptéru, v níž k tragédii došlo.

Takhle vypadá místo posledního odpočinku Kobeho Bryanta a jeho dcery Gigi v Pacific View Memorial Parku
Takhle vypadá místo posledního odpočinku Kobeho Bryanta a jeho dcery Gigi v Pacific View Memorial Parku

Vstoupit do diskuse
2

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud