VIP Sport

14. března 2014 • 11:25

Schumacher se ztrácí před očima. Za dva a půl měsíce v kómatu zhubl 20 kilo!

Autor: bko
Vstoupit do diskuse
0

Kdyby nebyl trénovaný sportovec se skvělou fyzičkou, byl by na tom Michael Schumacher zřejmě ještě daleko hůř. Sedminásobný šampion formule 1 leží už dva a půl měsíce v kómatu po těžké nehodě na lyžích a za tu dobu zhubl 20 kilogramů.Schumacher, který měří 174 centimetrů, měl před nehodou 75 kilo, což pro něho byla ideální váha. Teď ale podle informací italského deníku Gazzetta dello Sport váží pouhých 55 kg.

Zatímco leží závodník v kómatu, v jeho těle probíhají katabolitické rozkladné procesy a on ztrácí svalovou hmotu. Ale díky tomu, že byl v době své nehody ve skvělé formě, nemá to zatím žádný zásadní vliv na šance na jeho uzdravení.

Schumacherova manažerka Sabine Kehm ve středu vydala prohlášení, ve kterém připustila mírné zlepšení pilotova stavu. Naděje rodiny prý stále drží nad vodou "malé povzbudivé známky".

Schumacher je v kómatu od 29. prosince, kdy při jízdě mimo sjezdovku spadl a hlavou narazil na kámen. Posledních několik týdnů se jej lékaři snaží probouzet z umělého spánku.

Takto to vypadá na pokoji Michaela Schumachera.
Takto to vypadá na pokoji Michaela Schumachera.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud