VIP Sport

9. července 2017 • 13:20

Problémy fotbalisty Beneše v Maďarsku: Vadí, že před lety přišel o ledvinu!

###BLOK-TOP-VIDEA###

Měla to být posila jako hrom. Maďarský Vasas podepsal tříletou smlouvu s jabloneckým stoperem Vítem Benešem (28). Jenže až poté v klubu zjistili, že nemá ledvinu a nemůže hrát fotbal!Beneš o důležitý orgán přišel už v patnácti, kdy schytal tvrdou ránu kolenem. „Ledvina mi praskla a lékaři mi ji museli vzít. Vše se naštěstí rychle zahojilo a teď už pro mě tohle zranění žádné omezení neznamená,“ povídal před lety vysoký obránce.

A skutečně, Beneš v lize odkopal na dvě stovky utkání a nikdy problém nehlásil. Kvalitní výkony v jabloneckém dresu mu navíc teď v létě vynesly zahraniční angažmá, když po něm sáhl maďarský Vasas.

Vít Beneš přispívá také na UNICEF a nepotřebné oblečení nosí do charit a dětských domovů
Vít Beneš přispívá také na UNICEF a nepotřebné oblečení nosí do charit a dětských domovů

Jenže tam nastal problém! Maďarský svaz totiž hráčům s jednou ledvinou zakazuje start v profesionálních soutěžích! „Při prvotní zdravotní prohlídce jsme žádnou komplikaci nezjistili. Po podpisu smlouvy se ale Vít podrobil komplexnímu vyšetření, které odhalilo, že měl před 13 lety vážnou operaci,“ sdělil šéf Vasasu Vancsa Miklós.

Klub tak teď shání pro Beneše speciální výjimku. „Potřebuji získat certifikát, který bude platit po celé Evropské Unii,“ uvědomuje si sám fotbalista. Jenže obstarání takového dokumentu není záležitost několika dnů. I proto už Maďaři přemýšlejí o rozvázání smlouvy či alespoň o dočasném Benešovu odstavení. „Jedna z variant je, že ho vrátíme zpátky do Česka na hostování, než se všechno vyřeší,“ krčí rameny Miklós...

Mám na hlavě magnet, usmíval se po gólu jablonecký Beneš
1080p 720p 480p 360p 240p

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud