Stanislav Hrabě
23. července 2014 • 10:32

Příběh posily Slavie: V týmu potká hráče, který ho připravil o ledvinu

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Kanada - Česko 4:3pp. Skvělý návrat, rozhodl ale střelec Cozens
Kanadská párty před Čechy, Vrána je potkal v centru: Jak přejetí vlakem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Před dvěma lety byli nepřáteli, přesto se scházejí v jednom dresu. Český obránce Jan Mikula a srbský ofenzivní záložník Vukadin Vukadinovič už spolu trénují ve Slavii Praha. Prvně jmenovaný však kdysi druhého dost vážně zranil, Vukadinovičovi hrozila trvalá fotbalová invalidita, neboť přišel o jednu ledvinu. Postižený podal na Mikulu žalobu u civilního soudu. I takové osudy přináší letní přestupní okno.  Reprezentant všech mládežnických věkových kategorií Jan Mikula se vrátil do Slavie Praha z vydařeného hostování ve Vysočině Jihlava, kde byl oporou.
Jako posilu si nový trenér Miroslav Beránek vyhlédl srbského ofenzivního záložníka Vukadina Vukadinoviče, jenž patří Baumitu Jablonec, a vzal jej na zkoušku. Mezi oběma však byl hodně třaskavý náboj.

V říjnu 2012 hrála juniorka Slavie Praha proti Jablonci a po tvrdém zákroku zůstal talentovaný jablonecký střelec Vukadinovič na zemi. Důsledky střetu byly děsivé: přišel o ledvinu. Ani okamžitá operace už nic nezachránila.
„Ledvina hodně krvácela, nedalo se nic dělat, musela se odstranit,“ popsal tehdy své zranění Vukadinovič.

Jan Mikula, odchovanec Slavie, který trávil hostování v JihlavěFoto Michal Beránek Sport

Ostrý zákrok měl na svědomí slávista Jan Mikula (některé zdroje uvádějí Petr Šimeček).

„Těžko mohu někomu něco vyčítat, ale štve mě to. Trefil mě loktem. Byla to strašná rána a po ní už jen tma,“ vzpomínal Vukadinovič na hrůzný okamžik. Čekal na upřímnou omluvu, když se nedostavila, podal žalobu k civilnímu soudu. Žalobu na poškození zdraví.

Nyní se oba potkali při slávistické letní přípravě v jednom dresu. Jak na sebe pohlíželi?

„Byli spolu několik týdnů a nebyly patrné žádné náznaky nevraživosti, natož nenávisti,“ sdělil ředitel oddělení komunikace pražského klubu Jiří Vrba. Vukadinovič byl Jablonci vrácen, zvažoval se jeho přesun do Karviné. Nakonec trenér Beránek po hráči znovu zatoužil, a tak Srb přichází na roční hostování.

Budou tedy společně oblékat červenobílý dres Slavie. „Co se mezi nimi stalo je nesmírně nešťastná událost, ale na druhé straně je to už dávno uzavřený příběh,“ řekl Vrba. „Oba jsou velmi ambiciózní a chtějí se prosadit. Jsou profesionálové, nyní nastupují v jednom drese a chápou, že minulost by je neměla zatěžovat,“ dodal Vrba.

Fotbalisté Slavie porazili v přípravě na novou sezonu České Budějovice 3:0
Fotbalisté Slavie porazili v přípravě na novou sezonu České Budějovice 3:0

Vstoupit do diskuse
0


Články odjinud


Články odjinud