VIP Sport

26. února 2018 • 05:00

Stín na zlaté radosti: Ledecké chyběl kouč, který bojuje s rakovinou!

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Když pózovala s koučem Reiterem, nechali mezi sebou mezeru. To neobsazené místo patřilo dalšímu trenérovi Ester Ledecké (22) – Erichu Pramsohlerovi, který bojuje s rakovinou.Zvládli spolu jen minulou sezonu, během které dovedl Ester k titulu mistryně světa. „Mockrát ode mě neuslyšíš, že jsem spokojený. Vždycky ti řeknu, že to nebylo dobrý a musíš zlepšit tohle a tohle,“ upozornil ji Ital v létě 2016, když přebíral její snowboardovou přípravu po Richardu Picklovi. Těmito slovy si ctižádostivou Ester naprosto získal.

Trenér Erich Pramsohler (vlevo) bojuje se zákeřnou rakovinou.
Trenér Erich Pramsohler (vlevo) bojuje se zákeřnou rakovinou.

Jenže na startu olympijského roku už bohužel chyběl. Zákeřná nemoc, kterou údajně léčí ve speciálním programu, mu znemožňuje cestovat, a tak ho zastoupil někdejší vicemistr světa Justin Reiter. „Jsme spolu pořád v kontaktu. Zjišťujeme i to, jak pokračuje léčba,“ zmínil v prosinci Reiter, že spolu dál konzultují záznamy jízd Ester.

A přítele i rádce měl na telefonu také během olympiády. „Mluvili jsme spolu i před závodem,“ uvedl americký kouč. Erich byl tak dalším důvodem, proč jeho svěřenkyně chtěla urvat i snowboardové zlato. „Jsem hrozně šťastná, že se mi to povedlo a doufám, že mu to pomůže. Že mu tímhle pošlu nějaké dobré vibrace,“ děkovala Ledecká kouči Pramsohlerovi a pak pro něj udělala i místo na fotografii.

16. den na ZOH: Na Ester jste krátký a bronzová radost javorových listů
720p 360p

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze