VIP Sport

9. března 2018 • 13:00

Děsivá nehoda biatlonisty Moravce před Svěťákem: Hlavou ryl v »asfaltu«!

Autor: zal
###BLOK-TOP-VIDEA###

Z olympijského zklamání se léčil doma v Letohradě tak, až si při tom ublížil. Biatlonista Ondřej Moravec (33) při dovádění na lyžích upadl na hlavu, která to šeredně odskákala.Strčil svou palici do vosího hnízda? Nebo mu snad nabančil boxer Kličko? I takové dotazy padaly na adresu Ondřeje Moravce, když se čeští biatlonisté sešli před restartem Světového poháru ve Finsku.

„Přišlo mi to, jako bych spadl na asfalt – jen s tím rozdílem, že jsem neměl přilbu,“ vysvětloval pro biatlon.cz, co se mu při lyžování minulý čtvrtek přihodilo.

Týden zaslouženého volna trávil Ondra s manželkou Veronikou a dcerkou Rozálií doma v Letohradě, kde na místních tratích i trénoval. „Na jednom okruhu jsou udělané muldy. Děti na tom trénují techniku, koordinaci nebo blbnou. Sám jsem muldy někdy sešlápl, jindy na nich skákal,“ vyprávěl.

Odřeniny na tváři Moravce byly před závodem viditelné.
Odřeniny na tváři Moravce byly před závodem viditelné.

Jenže pak jednou polevil v koncentraci a... „Dopadl jsem lyží na bok, prasklo mi vázání a letěl jsem. Ani jsem si nestihl dát ruce před sebe a najednou jsem ryl hlavou do sněhu,“ vzpomínal.

Následky byly na první pohled snesitelné: Rozražený ret, šrámy na hlavě, naražené rameno a bok. Ondřej tedy ještě dotrénoval. Ale za pár dní se jeho hlava změnila k nepoznání, jak mu natekla.

Vosí hnízdo naštěstí postupem času splasklo, a tak včera na rozdíl od nachlazeného Šlesingra Moravec stál na startu sprintu v Kontiolahti. A na to, že v posledních dnech nemohl naplno trénovat, si nevedl špatně. S jednou chybou na střelnici dojel jako nejlepší z Čechů na přelomu druhé a třetí desítky.

Biatlon uvnitř místnosti! Moravec si vyzkoušel létající koberec

 

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Herní počítače na Heuréka.cz * Herní sluchátka na Heuréka.cz * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud