8. března 2018 • 19:25

Miliardový projekt PSG drhne, přijde revoluce? Věříme, tvrdí majitelé

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Tanečky, šampaňské a spousta piva. Plzeň je hlavní město fotbalu, slavila Viktoria Tanečky, šampaňské a spousta piva. Plzeň je hlavní město fotbalu, slavila Viktoria
TOP 5 gólů mistrovské Plzně: Nechytatelná rána Koláře i Krmenčíkův volej TOP 5 gólů mistrovské Plzně: Nechytatelná rána Koláře i Krmenčíkův volej
VŠECHNA VIDEA ZDE

Už sedmým rokem pumpují katarští boháči peníze do francouzského klubu Paris Saint-Germain. Nejsou to drobné, až se přemění dosavadní hostování Kyliana Mbappého z Monaka v přestup, přesáhnou výdaje na posily miliardu eur. Cíl je evidentní: podmanit si fotbalovou Evropu. Jenže zatím zůstává jen u velkolepého plánu a neskromných prohlášení. Po úterním večeru je jasné, že útok na Ligu mistrů nevyjde ani tentokrát.Pařížané vypadli v osmifinále nablýskané soutěže s Realem Madrid. Ztrátu 1:3 z úvodního duelu doma nedohnali, v odvetě prohráli 1:2. Samozřejmě, kvůli zranění v ní chyběl brazilský kouzelník Neymar, nejdražší a nejvýraznější tvář pařížského projektu, ovšem to je jen slabá omluva. I před rokem padlo PSG v osmifi nále (s Barcelonou), předtím čtyřikrát po sobě došlo do čtvrtfinále. Nic, co by náročné katarské majitele, kteří lační po „ušatém poháru“, uspokojilo.

„Neudělali jsme nic, co jsme tento večer měli udělat,“ konstatoval trpce po vyřazení od Realu předseda PSG Nasser Al-Khelaifi pro beIN Sports. „Nechceme hned reagovat. Budeme s hráči mluvit. Musíme být klidní, odpočinout si a pak budeme přemýšlet, co uděláme dál,“ dodal katarský šéf.

Otřásá se pozice trenéra Unaie Emeryho? „Teď o své budoucnosti nepřemýšlím. Potřebovali jsme srdce a také to zvládnout v hlavě. Ani jedno tam nebylo, nehráli jsme tak dobře jako soupeř. Real byl lepší než my a zaslouženě postoupil,“ prohlásil Emery.

I hráči si dobře uvědomují, že jsou kvůli masivním investicím pod tlakem a očekáváními, která se jim nedaří naplnit. „V létě jsme utratili 400 milionů eur a všichni mluvili o tom, jak se věci změní. Ale my jsme opět nepřešli přes osmifinále,“ poznamenal záložník Julian Draxler.

„Jsem přesvědčen, že tenhle tým může dokázat hodně, ale v těchto velkých zápasech je vidět, že nám stále něco chybí, pokud chceme vyhrát velkou trofej. To by nás znovu mělo nutit k zamyšlení,“ doplnil německý reprezentant.

Víra katarských majitelů ale trvá. „Našemu projektu stále věříme. Teď není čas na změny, máme čas na přemýšlení. Ale s našimi investicemi jsme spokojeni. Věříme našim hráčům, Neymar a Mbappé jsou budoucností klubu,“ zůstal v relativním klidu Al-Khelaifi.

SESTŘIH Ligy mistrů: Manchester City - Basilej 1:2. První domácí prohra City od prosince 2016
1080p 720p 360p

Sestřih Ligy mistrů: Liverpool - Porto 0:0. Domácí jistili postup
1080p 720p 360p

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze