VIP Sport

3. prosince 2019 • 11:10

Zoufalý Valach pečující o nemocného syna. Kvůli Chomutovu nemá na léčbu!

Autor: pet

Život se s ním nemazlí. Hokejista Juraj Valach (30) si toho vytrpěl hodně, ale stále dostává další kopance. Zadlužený Chomutov mu pořád dluží peníze, které navíc není schopen splácet.A to je pro obránce, jenž nyní hraje Erste Bank ligu za rakouský Linec, problém. V roce 2016 mu během porodu zemřela manželka a jedno z dvojčat, syn Jerguš, má trvale poškozený mozek. Vyžaduje tak speciální léčbu a Juraj peníze nutně potřebuje. „Syn právě absolvuje léčení, které je hodně nákladné. Nebýt firem a nadací, těžko bych to platil ze svého,“ povzdechl si na Facebooku.

Chomutov mu dluží peníze od minulé sezony, kdy i kvůli těmto potížím nakonec sestoupil z extraligy. Noví majitelé sice podepsali splátkový kalendář, jenže nyní situace vázne a klub není schopný dostát svým závazkům.

„Je to smutné až zarážející. A také nepochopitelné, že klub, který nemá na dluhy, přivede hráče z Ameriky. To je, jako když napíšu e-mail na finanční úřad, že jsem bez peněz, a pak si koupím cadillac. Každý si tu dělá, co chce, jako v banánové republice,“ zlobí se Valach.

Juraj Valach se svými dvojčátky - Jergušem a Amálkou.
Juraj Valach se svými dvojčátky - Jergušem a Amálkou.

 
Články odjinud


Články odjinud