VIP Sport

28. ledna 2020 • 16:05

Pohřeb fotbalisty, který zemřel v koupelně: Příba (†21) už chytá za nebeský tým!

Autor: hra
Vstoupit do diskuse
0
###BLOK-TOP-VIDEA###

Přes 300 převážně mladých lidí se kromě rodiny přišlo rozloučit s bývalým brankářem Plzně Davidem Přibylem (†21). Nadějný fotbalista přišel tragicky o život právě před týdnem, když se nadýchal zplodin v koupelně.

 Už půl hodiny před obřadem mířily na Lesní hřbitov v Písku desítky mladých sportovců s bílými květinami. Jak smutečních hostů přibývalo, houstlo ticho. Nikomu nebylo do řeči, scházela slova. Nečekaný odchod oblíbeného fotbalisty ranil nejen jeho nejbližší, ale i řadu spoluhráčů a přátel.

Bylo jich tolik, že nejméně třetina se jich do smuteční síně ani nevešla. Za zvuku písně Ave Maria v podání Lucie Bílé a Gottova posledního hitu Někdy se ví, co Bůh chystá, dala průchod emocím většina přítomných. Nikdo se za slzy nestyděl.

Smuteční hosté se přišli naposledy rozloučit s kamarádem Davidem Přibylem
Smuteční hosté se přišli naposledy rozloučit s kamarádem Davidem Přibylem

„Dnes nastal ten bolestný den, kdy se musíme rozloučit. Jeho upřímný, široký úsměv od ucha k uchu máme před očima stále. Davida jsem poznal ve 4. třídě, sedli jsme si spolu a naše přátelství jen sílilo. Příba byl několik let nejlepším gólmanem široko daleko. Nejkrásnější vztah měl s maminkou,“ připomněl v krátké smuteční řeči Přibylův spolužák Gracian. „Fyzicky odchází, ale zůstává s námi ve vzpomínkách. Až zase uvidím svištět červenou felicii, vím, že jsi to ty,“ dodal nakonec.

Při písni Lany Del Rey béžová rakev obsypaná záplavou živých květů pomalu mizela a v hrobovém tichu se rozléhal jen pláč rodiny a přátel. „Příbu měli všichni rádi. Spolužáci i učitelé. Byl super. Fotbal hrál odmala. Stále to nemohu pochopit,“ řekl po čtvrthodinovém obřadu další spolužák Ondřej Untermüller.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud