VIP Sport

10. května 2020 • 17:26

Sebevražda?! Rakousko přišlo o mladičký (†18) lyžařský supertalent

Autor: vmn
Vstoupit do diskuse
0
###BLOK-TOP-VIDEA###

Rakouské lyžování truchlí za teprve osmnáctiletou Johannu Bassaniovou. Nadějná sdruženářka ještě v lednu získala medaili na olympiádě mládeže, postupně se začala prosazovat i mezi dospělými. Její život ale skončil krátce po završení plnoletosti a média spekulují, že šlo o sebevraždu.Plnoletá byla teprve týden. Měla před sebou celý život a možná i velkou kariéru plnou cestování po Světových pohárech a olympiádách. Nic z toho ale nepřijde. Rakušanka Johanna Bassaniová zemřela a teď pro ni truchlí nejen blízcí a krajané, ale i fanoušci severské kombinace po celém světě.

Největší úspěch krátké kariéry přišel před pár měsíci. V lednu skončila na olympijských hrách mládeže druhá ve smíšené štafetě. Mezi dospělými už v Kontinentálním poháru, kde byla dvakrát šestá.

„Johanna patřila k největším domácím talentům. Rodina severské kombinace a především ženská reprezentace přišla o srdečnou a všemi oblíbenou kolegyni. Jsme vděční za všechno, co pro tento sport udělala a zůstane navždy v našich vzpomínkách,“ píše rakouský svaz na facebookových stránkách.

Oficiální stránky příčinu úmrtí nezveřejnily, milou sdruženářku ale dost možná tlak na velkou kariéru zatlačil ke krajnímu rozhodnutí.

„Bylo nalezeno několik dopisů na rozloučenou. Psala, že nesnese tlak, který na ní vyvíjí rakouská federace, že už nemůže dál,“ citoval právníky rakouský server OE24. Původní článek už je smazaný, nicméně ho stihla citovat další média v Rakousku, Německu i Francii.

Deník Sport, Sport Magazín i časopis GÓÓÓL kupujte pohodlně ONLINE na iKiosek.cz »

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud