Augsburg - Fürth | ONLINE | 18.5.2013 15:30 | Bundesliga 2012/2013 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

V Augsburgu naplno propukají oslavy! Domácí to sice dnes i díky penaltě ve čtvrté minutě neměli jednoduché, všechny složité překážky ale překonali a v horkém závěru sezony potvrdili svou záchranu! Do 2. Bundesligy naopak putuje Düsseldorf a v baráži, kterou vám samozřejmě na Onlajnech zprostředkujeme, se Kaiserslauternu postaví Hoffenheim, jenž nečekaně vyhrál v Düsseldorfu. Jménem všech, kteří se na letošní bundesligové sezoně podíleli, vám děkuji a loučím se s vámi. Nezapomeňte ale ještě na onu baráž a také na to, že i po skončení ligových ročníků bude na co se dívat a kdyby vás to snad nebavilo, v srpnu jsme zpět!
90+1
Konec zápasu.
90
To Fürth na jaře získal jen o tři více než na podzim (12 bodů), stanovil několik smutných rekordů a s BL se loučí.
90
Augsburg tak za jarní část sezony nasbíral dvacet čtyři bodů. Kdyby stejný výkon předvedl i na podzim, do poslední chvíle by bojoval o evropské poháry a skončil by dle aktuálních výsledků osmý.
89
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Sascha Mölders, přichází Marcel De Jong.
88
Augsburg ji ale rozehrál nakrátko a už jen v klidu dohrává zápas.
88
Po faulu Zimmermanna na Hahna ale bude čelit další standardní situaci.
87
Fürth se s menšími problémy ubránil.
86
Koo si zpracoval míč v šestnáctce, avšak pálil jen do protihráče před sebou. Pak se míč dostal k dalšímu Korejci, Ji ale z dobré pozice vytěžil alespoň rohový kop!
84
Hoffenheim teď navíc vede v Dortmundu 1:2. Pro Augsburg se ale nic nemění. Pouze by to znamenalo, že se udrží právě Augsburg, Hoffenheim půjde do baráže s Kaiserslauternem a Fürth do 2. Bundesligy doprovodí Düsseldorf.
83
Velká škoda je, že se do sestavy Augsburgu společně s Janem Morávkem nedostává Milan Petržela. Po sezoně bude velmi zajímavé sledovat, co se s tímto bývalým českým ligovým záložníkem stane.
82
Devět bodů měl po podzimu i Fürth. Bodový rozdíl teď bude dvanáct bodů a těchto dvanáct bodů bude znamenat velký rozdíl. Lépe řečeno, můžeme jej označit za hranici úspěchu a neúspěchu.
81
Fanoušci děkuji svým hrdinům. Po polovině sezony měl Augsburg devět bodů, teď jich má třiatřicet. Je vidět, že na hráče přišlo jaro jen v tom dobrém smyslu.
80
Ostrzolek vnikl do šestnáctky a odcentroval na přední tyč, kde si Hesl s Mavrajem skoro vzájemně srazili míč do vlastní sítě.
79
Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth: ze hřiště odchází Florian Trinks, přichází Zoltán Stieber.
79
V tuto chvíli si již dovolím tvrdit, že Augsburg je definitivně zachráněn. Düsseldorf v Hannoveru dostal gól na 0:3 a musí se ještě obávat alespoň o baráž, protože Hoffenheim v Dortmundu srovnal na 1:1. Tým ze Sinsheimu ale potřebuje ještě jednu branku.
78
Ji u postranní čáry doslova podsekl Klause a může být rád, že mu s proměnlivým metrem pískající sudí Welz neudělil žlutou kartu.
77
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Tobias Werner, přichází Ja-Cheol Koo.
76
Do hry se navíc chystá další Jihokorejec Koo.
74
Augsburg právě vstřelil branku!
Werner opět do šestnáctky poslal dobrý centr, který se částečně podařilo Fürthu odvrátit. Po chvíli se ale dostal míč k DONG-WON JIMU, jenž skvěle obelstil Sobiecha a pak umístěnou ránou na zadní tyč vstřelil třetí branku domácích.
74
Sudí Welz ale nařídil rohový kop. Pravděpodobně nakonec nehlavičkoval Callsen-Bracker.
74
Werner skutečně opět našel hlavu Callsen-Brackera, ten ale přestřelil Heslovo břevno a trefil jen kameru za brankou Fürthu.
73
Baba zcela evidentně u postranní čáry fauloval Hahna a klidně mohl být oceněn žlutou kartou. Každopádně je to další výzva pro Wernera, aby odčinil svá předchozí zaváhání.
72
Mölders skvěle ustál souboj se Sobiechem na zádech, předložil míč pod sebe do jasné šance Wernerovi, ten ale podruhé v krátkém časovém sledu za sebou odmítl rozhodnutí a nepřipravil si střelu a dokonce ji pokazil tak, že ani netrefil branku!
70
Sudí Welz zvolil rozdílný metr u dvou totožných zákroků a nařídil hru proti brance Augsburgu. To se pochopitelně domácím nelíbilo.
70
Naopak rychlý protiútok podnikl nezvykle na levé straně Hahn, jenž výborně načasoval pas za obranu k Wernerovi, ten ale ve skvělé pozici netrefil míč ideálně a těsně minul pravou tyč! Krásný fotbalový moment, jemuž chybělo jen lepší vyvrcholení.
69
Trinksovi se nepovedl ani opakovaný centr, Fürth se pak ještě po zásahu Jiho dožadoval penalty, sudí Welz ale správně nezapískal.
68
Ze všeho je ale po zásahu zdi jen rohový kop.
68
Klaus byl na hranici šestnáctky stažen za dres Andrém Hahnem, ten dostal žlutou a může být rád, že z toho nebyla druhá dnešní penalta Fürthu.
67
Augsburg si znovu mírně komplikuje život a Fürth se dostává čím dál více do hry.
65
Ji táhl míč prakticky od půlící čáry, dovedl jej až k šestnáctce a tam nastřelil jen Mavraje.
64
Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth: ze hřiště odchází Johannes Geis, přichází Thomas Pledl.
63
Zároveň s Fürthem ale skóroval i Hannover a Düsseldorf tak na jeho hřišti prohrává už 0:2. S nadějemi Augsburgu na záchranu to vypadá ještě lépe.
62
Fürth právě vstřelil branku!
To je velmi nepříjemná komplikace pro domácí. Střelec druhé branky Callsen-Bracker odhlavičkoval míč ze šestnáctky jen k před ní stojícímu FLORIANU TRINKSOVI, jenž se položil do střely a překonal výborného Manningera.
61
Mölders se skvěle položil do Hahnova přízemního centru, Hesl ale pouze zkontroloval dráhu letu míče vedle své pravé tyče.
60
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Jan Morávek, přichází Kevin Vogt.
60
Werner v ofsajdu, můžeme střídat.
60
Djurdjić je již na nohou a po chvíli strávené za postranní čárou se vrátí do hry.
59
Nejmladší kouč současné Bundesligy Markus Weinzierl přichystal pro hru své první střídání, přijít by měl Vogt.
59
Při své cestě z branky ale sebou vzal i Djurdjiće a ten se po této srážce zvedne z trávníku až za pomoci lékařů.
58
Manninger si výborně vyběhl na Geisův centr z volného kopu, zbořil všechny hráče před sebou a uhájil svou branku.
57
Baba skvěle potáhl míč po postranní čáře, pak si jej vyměnil s Azemim a přesto, že jej na první pohled ztratil, poslal do čisté šance Djurdjiće, jenž si ale při samém překvapení nedokázal zpracovat míč a Manninger si tak připsal velmi jednoduchý zákrok!
55
Augsburg právě vstřelil branku!
Tentokrát už ale Hesl nebyl při odhadu míče tak úspěšný a Augsburg díky tomu podruhé skóruje! Werner zatočil centr od rohového praporku přesně na hlavu JANA-INGWERA CALLSEN-BRACKERA, jenž se dostal nejvýše ze všech hráčů na malém vápně a uklidnil svůj tým.
55
Baierův centr z volného kopu propadl až na malé vápno, kde jej lízl Mölders, což vypadalo na jasný gól, avšak Hesl se na své brankové čáře roztáhl a vytáhl míč na rohový kop!
54
Wernerovi před šestnáctkou krásně skočil míč na halfvolej, jediný střelec tohoto utkání jej také trefil, avšak špatným směrem – míč proletěl kousek od levé Heslovy tyče.
53
Djurdjić s Azemim mohli jít do zajímavého brejku, ten ale zastavilo postavení mimo hru jednoho z nich. Poměrně nejednoznačnou situaci kromě obou aktérů dobře dokumentoval i jejich trenér Frank Kramer, jenž nebyl daleko od toho, aby snědl střídačku.
52
Baier byl faulován Azemim a pokusil se urychleně rozehrát. Azemi mu ale do rozehrávky vstoupil a zamezil jí, takže se musela opakovat.
51
Protiútok hostů nakonec z velké dálky zakončil nepřesnou střelou Azemi.
51
Augsburgu se tato standardní situace nepovedla a vypadá to na brejk Fürthu.
51
Ostrzolek dostal pořádně naloženo od Geisových kolíků, jejichž majitel jeho pád na zem ještě doprovodil nějakým komentářem, po němž se levý bek Augsburgu rychle zvedl a chystal vendetu. K té naštěstí nedošlo.
50
Střídající Azemi je ale již plně v pořádku, stejně tak od začátku utkání hrající Morávek.
49
Po střetu s Morávkem se za nohu zůstal držet Azemi.
49
Werner se zmocnil míče na levé straně, svou dobrou myšlenku ale nedokázal dotáhnout do konce. Fürth jej nakonec dokázal zdvojit a míč mu sebral.
48
Mölders je na začátku utkání vděčným cílem fotbalistů Fürthu, tentokrát mu na pozápasovou bolístku zadělal Baba.
47
Wernerův centr do šestnáctky Fürth nedokázal odvrátit, Hahn pak ještě vracel míč před branku, tam už si ale hosté poradili.
46
Mavraj ve vzdušném souboji uštědřil pořádný políček Möldersovi, kterému se musela pořádně zatočit hlava.
46
Začal druhý poločas.
Augsburg tedy po svém posledním prvním poločase v této sezoně vede nad Fürthem 1:0 a může za to být velmi rád. Již ve třetí minutě totiž po netaktickém zákroku Klavana na Klause v šestnáctce byla nařízena penalta. Edgar Prib ji sice prvním pokusem proměnil, sudí Tobias Welz ale nařídil opakování, z nějž už se záložník Fürthu neprosadil. Augsburg se pak do vedení dostal přesně po půlhodině hry, kdy Heslovi zapadl k zadní tyči střílený centr Tobiase Wernera z přímého kopu. Vzhledem k tomu, že Hoffenheim s Düsseldorfem momentálně prohrávají 0:1, je Augsburg na nejlepší cestě k záchraně. Vše ale ještě může změnit druhý poločas, který začne cca v 16:32.
45+1
První poločas skončil.
45
Ji hloupě ztratil míč na útočné polovině a od pořádného kartáče o poločasové přihrávce jej uchránilo snad jen to, že Djurdjić při pokusu o brejk taktéž ztratil míč.
44
Ostrzolek sice obelstil několik protihráčů, pak ale naprosto selhal při pokusu o centr. To je zatím největší slabina levého beka Augsburgu.
43
Geisův přetažený centr na zadní tyč dopadl až k Sobiechovi, ten se ale na číhané své šance zalekl a míč poslal vedle.
43
Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth: ze hřiště odchází Jung Bin Park, přichází Ilir Azemi.
42
Na druhé straně pro jistotu zasáhl na rohový kop Callsen-Bracker.
42
Wernerův centr od rohového praporku ale jednou rukou vyboxoval Hesl.
41
Ti následně vybojovali rohový kop.
41
Ji velmi dlouho spekuloval, jak vše provede, nakonec ale při kopu podklouzl. Míč se naštěstí pro něj odrazil k půlící čáry k jeho spoluhráčům.
40
Werner byl na hranici pokutového území netakticky sražen Parkem a Augsburg má opět další šanci na zvýšení svého vedení ze standardní situace.
39
Verhaegh, Hahn a Morávek to sice udělali velmi šikovně u postranní čáry, poslední jmenovaný pak ale nedokázal ideálně odcentrovat. Pravá strana Augsburgu je ale nadále velmi silná a zůstává menší výhodou, proč domácí nevyužijí i tu levou, když na ni operuje skvělou kopací technikou vybavený Werner.
38
SGL Arena by se dnes dala rozdělit na dva typy fanoušků. Jedni bezhlavě fandí, druzí sledují průběžné výsledky.
37
Düsseldorf před chvíli inkasoval od Hannoveru branku na 0:1 z jeho pohledu. Pro Augsburg by to znamenalo, že by si mohl dovolit i remizovat.
36
Verhaegh nepřesně rozehrál a na vše doplatil žlutou kartou pro Jana Morávka. Ten totiž nebezpečný skluzem zastavil unikajícího Babu a sudí Welz nemohl jednat jinak.
35
Sudí Welz ale nechal oba kohouty dokokrhat a žlutou kartu jim nakonec neudělil.
34
O žlutou si teď pořádně nahlas řekli Baier s Djurdjićem, kteří se dostali do vzájemného konfliktu po jednom ze soubojů.
34
Mölders byl sice sražen ve středovém kruhu, sudí Welz ale nechal pokračovat ve hře a Hahn tak potáhl míč po pravé straně, odkud odcentroval do šestnáctky, kde se k míči dostal Ostrzolek, svou přihrávkou ale oslovil jen Hesla.
33
Prib dobře vprostřed pole potáhl míč a kdyby nebyl přitažen za dres, možná by svou akci střelou či přihrávkou dovedl k dokonalosti.
31
Tímto gólem se Augsburg pochopitelně dostal na patnácté místo, které by mu zaručilo setrvání v Bundeslize i pro příští sezonu.
30
Augsburg právě vstřelil branku!
TOBIAS WERNER to udělal nejlépe, jak mohl. Míč poslal stříleným centrem na zadní tyč, Hesl do poslední chvíle čekal, zda jej někdo nezasáhne, tak se ale nestalo a díky tomu musel brankář hostí nakonec lovit míč ze své sítě.
29
Park zezadu přistrčil Hahna, Augsburg se opět dostává k nadějné standardní situaci od postranní čáry.
29
Hahn dobře přikryl míč pro Morávka, ten ale nenabral dostatečnou rychlost a jeho pas dopředu na Mölderse byl velmi nepřesný.
28
Do křížku s fotbalovými zákony se na chvíli dostal Morávek, jenž si ve vzdušném souboji naskočil do Djurdjiće. Sudí Welz ale naštěstí pro českého záložníka vše vyřešil domluvou.
27
Fürth si následně poradil i s dalším rohovým kopem. Standardní situace Augsburgu dnes až na předchozí výjimku nejdou.
26
O okamžitou odpověď se pokusil Fürth, Trinks ale místo přihrávky zakončil akci nepřesnou střelou.
25
Wernerův centr nakonec našel Hahna, ten ale hlavou z malého vápna přestřelil! Domácí záložník pak ještě reklamoval, že jej přitom Baba zatáhl za dres, sudí Welz ale k této výtce nepřihlédl.
25
Ji se nechal faulovat Geisem a Werner tak bude mít další šanci na úspěšnou standardní situaci od postranní lajny.
24
Klaus si podle všeho zpracoval míč rukou, ani tato výhoda mu ale nepomohla k tomu, aby svou individuální akci zakončil gólem.
23
Morávek chtěl dloubnutím míče přes obranu do šance vyslat Mölderse, ten se sice k míči nedostal, avšak Zimmermann odehrál míč jen na křídlo k Hahnovi, jenž velmi nepřesně odcentroval.
23
Nakonec stejně míč ztratil.
22
Augsburg se snaží o postupnou kombinaci, proti zataženému Fürthu to má ale velmi těžké.
21
Ji ve středovém kruhu zezadu fauloval Geise a může být rád, že není prvním hráčem Augsburgu, jemuž by byla v utkání udělena žlutá karta.
21
Werner rozehrál další standardní situaci od postranní čáry, našel hlavu Callsen-Brackera, od ní se ale míč odrazil pouze nad Heslovo břevno.
20
Klavan ve vzdušném souboji s Djurdjićem použil lokte, faul mu ale odpískán nebyl.
19
Augsburg předvedl řadu nepřesností v kombinaci a již poněkolikáté daroval míč Fürthu. Kromě bojovnosti a nasazení je na domácích vidět také pochopitelná nervozita.
17
Sám jej také rozehrál, jenomže míč proletěl celou šestnáctkou bez zásahu kteréhokoliv hráče v ní.
17
Werner vybojoval další roh pro Augsburg.
17
Brankář hostí si pak zahrál s osudem, když dlouho váhal s odkopem, až nakonec trefil míč do Mölderse. Míč ale vyletěl jen do vzduchu a Hesl jej odtud pohodlně stáhl.
16
Hahn ubojoval míč pro Verhaegha, jenž nakonec od koncové čáry odcentroval do šestnáctky, kde se k hlavičce do Heslových rukavic dostal Werner.
15
Ke svému prvnímu střeleckému pokusu v utkání se odhodlal Trinks, jeho rána levačkou metr za šestnáctkou ale směřovala hodně nad Manningerovo břevno.
15
Sudí Welz trochu nečekaně přerušil hru po zásahu Klavana u půlící čáry a Augsburg se místo pěstování tlaku musí opět stáhnout před svou šestnáctku.
14
Do šestnáctky se tentokrát řítil Trinks, Klavan si ale vědom předchozí chyby lépe nastavil do souboje tělo a nechal propadnout míč na odkop Manningerovy branky.
13
Mölders následně přebrousil Mavraja, jenž od něj nepřijal omluvu a domácí fanoušci jej za to odměnili pískotem.
13
Ani tento rohový kop domácích ale nebyl tolik nebezpečný a Baier pak na hranici šestnáctky fauloval Djurdjiće.
12
Ostrzolek výborně prošel podél koncové čáry, jeho centr na Mölderse ale na roh poslal Mavraj.
11
Morávek ztratil ve středu pole míč a dopředu vyrazil Fürth, Jung Bin Park si pak u pokutového území skokem plavmo pokoušel vymodlit přímý kop, místo toho ale dostal žlutou kartu.
10
Park si zpracoval u půlící čáry míč rukou a hrát mohou domácí.
9
Na Fürthu je ale vidět, že rozhodně nic nevypouští a snaží se Augsburgu cestu k záchraně zavařit.
8
Hoffenheim navíc na začátku utkání v Dortmundu prohrává a Augsburgu se může hrát o něco lépe.
8
Na Wernerův centr si naskočil Mölders, jenomže nedokázal míč hlavou poslat na Heslovu branku.
8
Jiho pokus o centr srazil Prib na rohový kop.
6
Do role faulujícího se tentokrát proměnil Felix Klaus a za svůj zákrok u půlící čáry je oceněn žlutou kartou.
6
Manninger jej vyboxoval a fanoušci opět ožili. Sledujeme nadmíru zajímavý začátek utkání, který jistě dá prostor mnoha spekulacím.
5
Edgar Prib si při opakovaném pokusu vybral levou stranu ze svého pohledu, tam ale zamířil i Alexander Manninger a pro tento okamžik se stal hrdinou Augsburgu! Následuje roh Fürthu.
4
Prib sice penaltu proměnil, ta se ale bude muset opakovat!
3
Je nařízena penalta pro Fürth! Hostům se podařilo dostat míč dopředu na Klause, kterého v šestnáctce velmi netakticky k zemi poslal Klavan a právem je nařízen pokutový kop.
2
Augsburg ale zůstal na útočné polovině, Werner díky ohromnému nasazení dohrál Babu u postranní čáry a vysloužil si ovace od fanoušků FCA.
2
Werner sice svým centrem našel své spoluhráče, ti ale pouze prodloužili míč za sebe.
1
Přiblížit by je k tomu mohl volný kop od rohového praporku po faulu Priba na Hahna.
1
V Augsburgu již před utkáním panovala skvělá atmosféra. V SGL Areně je několik výstižných transparentů, které dokládají, jak moc ve městě touží po záchraně.
1
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

FC Augsburg: Manninger – Verhaegh, Callsen-Bracker, Klavan, Ostrzolek – Baier – Hahn, Morávek, Ji, Werner – Mölders.

SpVgg Greuther Fürth: Hesl – Zimmermann, Sobiech, Mavraj, Baba – Geis, Prib – Klaus, Trinks, Park – Djurdjić.

Rozhodčí: Welz – Unger, Foltyn.
V Augsburgu dnes možná uvidíme souboj dvou sestupujících celků. U hostů z Fürthu je to sice jisté již nějakou dobu, otázka Augsburgu ale ještě není zcela vyřešena – může sestoupit přímo, jít do baráže, nebo se udržet.

Scénářů je, jako vždy v těchto situacích, mnoho. Jedno je jisté – pokud Augsburg vyhraje, zcela jistě nesestoupí přímo. Pokud by remizoval, tak se stále může spoléhat na skóre, neboť v Německu je jako první v otázce pořadí gólový rozdíl a ten má bavorský celek lepší o šest branek než předposlední Hoffenheim. Pokud se ale podíváme o místo nahoru, tak je gólový rozdíl pro změnu zase proti Augsburgu – ani případná výhra by mu nemusela zaručit udržení, neboť Düsseldorf cestuje do Hannoveru a v sezoně si nahrál o pět branek lepší gólový rozdíl. Pro větší přehlednost je uvedena tabulka níže.

Před utkáním jsou karty dány zcela jasně. Fürth ze třiatřiceti zápasů vyhrál jen čtyři, z toho si dvě poslední vítězství připsal v rozmezí minulých čtyř kol. Augsburg jde do utkání jako jasný favorit, kterého požene touha po vítězství a záchraně. Otázkou ovšem je, kdo se promění do role spasitele. Střelci Augsburgu totiž poslední dva zápasy s Freiburgem a Bayernem marně hledali střelecký prach, Fürth navíc poslední zápasy sehrál nadmíru vyrovnaně a rozhodně nic nevypustí. Augsburg navíc s tímto soupeřem nebodoval naplno v posledních třech zápasech.

Výhodou domácího manažera Markuse Weinzierla v tomto utkání bude alespoň malá marodka, na níž je pouze Sebastian Langkamp. To Fürth půjde do utkání bez Sebastiana Tyraly, Heinricha Schmidtgala a Sercana Sararera. Sezení na tribuně bude speciální hlavně pro Kazacha Schmidtgala. Ten totiž od nové sezony podepsal v Düsseldorfu a bude si tak ze všeho nejvíce přát, aby ještě kvůli tomu, že jeho současný klub prohraje v Augsburgu, nenastoupil proti Fürthu ve 2. Bundeslize.

15. Düsseldorf 39:54 -15 30b
16. Augsburg 30:50 -20 30b
17. Hoffenheim 40:66 -26 28b

V případě rovnosti bodů rozhoduje: 1) gólový rozdíl, 2) počet vstřelených branek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.
34. kolo
Tabulka 2019/2020
Z V R P Skóre B
1. Bayern 34 26 4 4 100:32 82
2. Dortmund 34 21 6 7 84:41 69
3. Lipsko 34 18 12 4 81:37 66
4. Mgladbach 34 20 5 9 66:40 65
5. Leverkusen 34 19 6 9 61:44 63
6. Hoffenheim 34 15 7 12 53:53 52
7. Wolfsburg 34 13 10 11 48:46 49
8. Freiburg 34 13 9 12 48:47 48
9. Frankfurt 34 13 6 15 59:60 45
10. Hertha Berlin 34 11 8 15 48:59 41
11. Union Berlin 34 12 5 17 41:58 41
12. Schalke 34 9 12 13 38:58 39
13. Mainz 34 11 4 19 44:65 37
14. Köln 34 10 6 18 51:69 36
15. Augsburg 34 9 9 16 45:63 36
16. Werder 34 8 7 19 42:69 31
17. Düsseldorf 34 6 12 16 36:67 30
18. Paderborn 34 4 8 22 37:74 20
Články odjinud