Sudí Drees nakonec vyslyšel naše přání a nic nepřidal. Ukončil tak nezáživný druhý poločas, který se ani omylem nemohl rovnat tomu prvnímu, v němž Dortmund zásluhou dvou branek Lewandowského a jedné trefy Götze rozhodl o svém vítězství. Fürth sice ještě poprvé srovnal díky Stieberovi, pak se mu to ale již nepodařilo zopakovat a z Dortmundu tak odjíždí s prázdnou. Já vám prozatím děkuji za pozornost.
90+1
90
Začala poslední minuta řádné hrací doby a Dortmund má míč na svých kopačkách.
88
Věřím, že nejsem sám, kdo doufá, že sudí Drees nic nad rámec řádné hrací doby nepřidá a my se budeme moci jít věnovat finále Davis Cupu. To je na rozdíl od tohoto zápasu ještě zajímavé.
87
Fürth se může utěšovat alespoň tím, že Augsburg ve Frankfurtu také prohraje a poslední místo mu bude patřit i nadále.
85
Schmelzer využil chybného vyběhnutí Grüna a zkusil na zadní tyči oslovit Reuse, tomu ale ještě před zakončením do prázdné branky ukopl míč Fürtsner.
83
Střídá také Dortmund: Moritz Leitner si zahraje místo Jakuba Blaszczykowského.
82
Roberta Zillnera na závěr nahradil Christopher Nöthe.
81
Je celkem velká škoda, že to Fürth takto zabalil již o poločasové přestávce.
80
Dortmund teď mírně se štěstím vyřešil zmatky ve svém pokutovém území.
79
Těžko ale čekat, že se Fürth, který dosud získal jen sedm bodů a s Bundesligou má prakticky nulové zkušenosti, vzchopí.
78
V Signal Iduna Parku se překvapení již zcela určitě nedočkáme. První poločas naprosto zastínil ten druhý a už se pouze čeká na dohrání rozhodnutého utkání. I když, v Německu je možné srovnat i horší stavy - naposledy se o tom přesvědčili Švédové.
76
Fürth se natlačil před Weidenfellera, Schmidtgalovi se pak ale nepovedl centr do šestnáctky.
75
Sararer si u šestnáctky nerozuměl s Nehrigem a Fürth tak o nadějnou akci přišel.
74
Míč u Weidenfellera. Celý stadion se zahřívá skandováním a poskakováním, jinak by zřejmě umrzl ve spánku.
73
Střídání na obou stranách: za Fürth místo Ilira Azemiho nastoupil Edu a u Dortmundu zraněného Ilkaye Gündogana nahradil Kevin Großkreutz.
73
72
Benderova střela z dálky se do branky nevešla.
71
Fürth ale tento volný kop nezvládl.
71
Oba hráči za postranní čárou, pokračuje se v deseti na obou stranách.
71
Oba jsou mírně zranění a vypadá to, že zatímco Sararer pohodlně odchází ze hřiště, Gündogan na tom je hůře.
70
Gündogan na vlastní polovině u středového kruhu fauloval Sararera.
70
Perišić dostal dobrou přihrávku do šestnáctky a také to zkusil po levém křídle, pak ale pouze nacentroval do rukavic připraveného Grüna.
68
Piszczek si dovolil doběhnout míč v šestnáctce a z voleje vystřelit, jeho rána ale byla sražena a ke Grünovi neprošla.
66
S prvním střídáním přišel Jürgen Klopp: Maria Götzeho nahradil Marco Reus.
66
Azemi v ofsajdu, Fürth je čím dál bezradnější.
65
Opět je z toho klasická hra kolem Grünovy šestnáctky.
64
Heinrich Schmidtgal dostal žlutou kartu za zkosení Blaszczykowského.
63
Fürth trochu přitlačil Dortmund, stále si ale nedokázal vypracovat pořádnou střeleckou příležitost.
62
Kolmice na Götzeho za obranu byla od Subotiće o něco delší, než by jeho spoluhráč potřeboval. Zasáhl tak Grün.
61
Blaszczykowského za obranou náhodně našel Piszczek, záložník Dortmundu celou akci vyšperkoval na Lewandowského, jenž se přešlapováním nad míčem do zakončení nedostal. Dortmund následně ztratil míč.
60
Hosté pravděpodobně za pár chvil nachystají střídání.
58
Fürth si s rohovým kopem nakonec poradil. Lewandowski pak z velké dálky poslal míč do Grünových rukavic.
58
Blaszczykowski prošel do šestnáctky a pokusil se Grüna nachytat na jeho přední tyči, brankář hostí ale tvrdou polskou střelu vytáhl na rohový kop!
57
Fürth by samozřejmě zůstal předposlední, neboť Augsburg stejným výsledkem prohrává ve Frankfurtu.
56
V případě vítězství by Dortmund tak i tak zůstal čtvrtý.
55
Máme za sebou prvních deset minut druhého poločasu a na rozdíl od první půlky jsme se v nich hodně nudili. Fürth nechce riskovat debakl a Dortmundu to momentálně stačí.
54
Subotić to podobně jako Hummels před sedmi minutami zkusil vzduchem, ani on ale žádného ze svých spoluhráčů nenašel.
52
Navíc se nedá čekat, že by po prvním poločase přišla další gólová sprška. Jedenáct branek ve všech prvních poločasech odpoledních zápasů je letošním rekordem Bundesligy.
51
Dortmund do druhé půle vstoupil skvěle, naopak Fürth jeho nástup nezachytil a s přibývajícími minutami to bude mít s návratem do utkání ještě těžší.
50
Rychlá rozehrávka nadějné standardní situace se Dortmundu nevydařila, přesto zůstává u míče.
49
Z pohledu trenéra Fürthu Mika Büskense to musí být strašně těžké. Špatný výkon předvedla snad jen stoperská dvojice a v té asi změny při vypadnutí Kleineho těžko bude dělat. Ostatní hráči odevzdali nadstandard a sahat tak do sestavy by byl nesmysl.
48
Nakonec se ale rychle zvedl a bude pokračovat ve hře.
47
Na zemi po jednom ze soubojů Sararer.
47
Hummels to s pasem dopředu na Blaszczykowského myslel dobře, nicméně míč nakopl příliš a polský záložník se tak k němu dostat nemohl.
46
Dortmund opět začal s držením míče na vlastní polovině.
46
Bláznivý první poločas je u konce. Dortmund se v něm zásluhou Lewandowského dostal do rychlého vedení, Fürth ale zásluhou Stiebera prakticky hned po rozehrání srovnal. Borussia následně dostala k dispozici poměrně přísnou penaltu, kterou proměnil opět Lewandowski. Fürth mohl hned dvakrát srovnat, Prib ale ve velké šanci z voleje přestřelil a krásná rána Sararera se zastavila o tyč. Pro hosty tak přišel velmi krutý trest v podobě krásné individuální akce Götzeho, kterou domácí mladík zakončil třetím míčem v Grünově síti. Druhá půle by měla začít cca v 16:34.
45+1
45
Schmelzer vrátil před šestnáctku Gündoganovi, ten tentokrát jako ve Fürthu neměl tolik štěstí a nevystřelil.
45
Začala poslední řádná minuta prvního poločasu.
44
Dortmund už jen drží míč na svých kopačkách a chce v klidu dohrát první poločas, který z jeho pohledu favorita vypadal opravdu bůhvíjak.
42
Dortmund právě vstřelil branku!
Osud je teď pro Fürth velmi krutý. Místo toho, aby Sararer srovnal, MARIO GÖTZE posílá Dortmund do dvoubrankového náskoku. Blaszczykowski jej z jedné uvolnil za obranu, Götze pak obešel Grüna, nechal projet Sobiecha a zakončil do úplně volné branky.
41
Rozehrávku nakrátko Fürth ubránil a Schmelzer se po následném vrácení míče do šestnáctky ocitl v postavení mimo hru.
40
Rohový kop pro Dortmund.
39
Teď celému Dortmundu zatrnulo! Sararer si opět stáhl míč do středu pole, zkusil to na zadní tyč, Weidenfeller zůstal stát jako přikovaný a pak měl dvakrát štěstí - poprvé, když míč trefil jeho levou tyč a podruhé, když dorážející Azemi stál v ofsajdu.
38
Fürth to ale máme momentálně směrem dopředu velmi těžké - není zdaleka tak odvážný, jako v úvodních minutách a Borussia výborně k soupeři přistupuje.
37
Zajímavá rozehrávka volného kopu nakonec Fürthu ovoce nepřinesla - od své branky bude odkopávat Weidenfeller.
36
Jestli někdo před utkáním očekával výlov z Grünovy sítě, tak musí své očekávání přehodnotit. Pokud se Fürth sám od sebe nezhroutí, jistě bude pomýšlet na body.
34
Schmelzer zatočil míč na Hummelsovu hlavu, domácí stoper ale nedokázal nasměrovat míč mezi tři tyče a od své branky tak bude odkopávat Grün.
34
Z celé Piszczekovy černé práce pramení žlutá karta pro Ilira Azemiho, jenž fauloval Bendera.
33
Piszczek dohnal stěžejní míč u koncové čáry a udržel míč pro Borussi.
32
Po více než půlhodině utkání se tak určitě ve Vestfálsku nenudíme a podobně jako celý stadion se modlíme, aby nastolené tempo neupadlo. Fürth je více méně vyrovnaným soupeřem pro úřadujícího mistra a ještě mu může pořádně zatopit.
31
A mohlo to být tak, jak jsem psal! Schmidtgal chyboval v rozehrávce, Lewandowski potáhl míč a dal jej za sebe na Blaszczykowského, který v další stoprocentní šanci dal míči příliš velkou rotaci od branky a těsně minul pravou Grünovu tyč.
30
Borussia tak přežila dost možná jeden z klíčových momentů. Pribova šance zcela jistě volala po gólu a Fürth se může právem obávat, aby se nenaplnil jeho osud v souvislosti se známým nedáš - dostaneš.
29
Schmidtgalův rohový kop propadl k úplně volnému Pribovi, jenž si zpracoval míč na prsa a vyvedl si jej do ideální pozice, odkud z voleje trestuhodně přestřelil branku!
29
Sararer převzal míč na levém křídle, vytáhl si jej na střed hřiště a donutil Weidenfellera k zákroku na rohový kop.
28
Götze se po Schmelzerově kolmici dostal k míči ve středu pole, ukvapil se ale se střelou a navíc ji hodně pokazil, takže Grün nebyl ohrožen.
26
Fürth teď mírně vyčkává, s čím Borussia přijde a místy to vypadá, jako by to byl on, kdo je ve vedení.
25
Lewandowského zatáhl Azemi za rameno ve středovém kruhu, rychlá rozehrávka se ale domácím nevyplatila.
24
Hummels musel ve své šestnáctce vyřešit ošemetnou situaci, kdy se míč poodrážel od něj a Stiebera a maďarský záložník se tak skoro dostal do své druhé gólové šance dnešního utkání.
23
Schmelzer zůstal vpředu a málem se dostal k nákopu Piszczeka. Grün ale vyběhl ze šestnáctky a těsně za ní míč důrazně odkopl.
23
Dortmund se i nadále udržel u míče, jenomže se s ním dostal zpátky na vlastní polovinu.
22
Schmelzer hledal Hummelsovu hlavu, obránce BVB se ale k hlavičce těsně nedostal.
22
Perišić získal rohový kop.
21
Pro Fürth je současný stav mírně krutý, neboť po vyrovnávací brance začínal sahat po senzaci. Teď musí chňapnout alespoň srovnání.
20
Ivan Perišić zbytečně dojel Mavraje a obdržel za to žlutou kartu.
19
Götze předvedl obdivuhodný slalom přes celé pole, na poslední chvíli si dal míč v šestnáctce daleko od nohy a Zillner mu jej odpálil. To ovšem jen k Blaszczykowskému, který měl míč ideálně proti noze, přesto přestřelil!
19
Nehrig napřáhl za Weidenfellerovou šestnáctkou a branku z nějakých dvaceti metrů vůbec netrefil.
18
Blaszczykowski se po nevídané narážečce s Götzem dostal do nadějné pozice, šanci na zakončení mu ale zmařil praporek pomezního rozhodčího. Tentokrát Fürthu rozhodčí mírně přidali, avšak i kdyby tak neučinili, zřejmě by z toho nic nebylo, protože polský reprezentant své zakončení v pádu nezvládl.
17
Góly samozřejmě nepadají jen v Dortmundu. I na Bundesligu je velmi netypické, aby v úvodních deseti minutách padlo hned sedm branek!
16
Fürth se ale dle mého soudu může cítit mírně poškozen. Takových kontaktů je v šestnáctce za zápas nespočet a Blaszczykowski mu nekrytě pomohl.
15
ROBERT LEWANDOWSKI si vybral levou stranu ze svého pohledu, trefil se přesně k tyči a protože Grün letěl na opačnou stranu, Borussia se dostává zpátky do vedení.
14
Nehrig v šestnáctce mírně zatáhl za dres Blaszczykowského. Penaltu provede Lewandowski.
14
Je nařízena penalta pro Dortmund!
13
Borussia je evidentně rozhozena, momentálně se jí prakticky vůbec nedaří kombinace a Fürth je u většiny domácích fotbalistů včas.
12
Robert Lewandowski teď trochu neunesl slovní výměnu s Fürstnerem, jenž po něm chtěl vysvětlení jeho střetu s Nehrigem a došlo k nonverbální výměně názorů, za níž byl polský fotbalista oceněn žlutou kartou.
11
Götze dostal míč na pravé křídlo, kde se pokusil narazit si s Blaszczykowským, místo toho skončil míč u Grüna.
10
Současný herní projev Borussie, která je zcela evidentně zaskočena, jen dokumentuje její poslední výkony na domácím hřišti.
9
Je to obrovský rozdíl oproti prvnímu vzájemnému utkání těchto klubů v loňském semifinále DFB-Pokalu, které v poslední minutě prodloužení rozhodl velice šťastným gólem Ilkay Gündogan.
8
Na začátku utkání se rozhodně nenudíme a pokud se Fürthu podaří udržet nastolené tempo, pak se klidně můžeme dočkat v Signal Iduna Parku také překvapení.
7
Po levé straně do šestnáctky prošel Sararer, již se dostal k brance a od koncové čáry směroval přihrávku pod sebe, tu ale zachytil Hummels a případné katastrofě zabránil.
6
Po necelých pěti minutách tak začínáme od znovu. Vypadalo to, že Dortmund bude Fürth od začátku tlačit, což se mu také dařilo, dokud nevstřelil první branku. Hosté na ni totiž bleskově zareagovali nejlepším možným způsobem.
5
Fürth právě vstřelil branku!
Těžko uvěřit tomuto začátku. Fürstner poslal míč kolmo do šestnáctky Dortmundu, kde jej převzal ZOLTÁN STIEBER a překonal vybíhajícího Weidenfellera.
3
Tak to je velmi rychlé. Götze vzal míč před šestnáctkou, prošel mezi Nehrigem a Sobiechem, udělal kličku Grünovi a možná neúmyslně přihrál ROBERTU LEWANDOWSKÉMU, jenž z malého vápna pohodlně doklepl míč do odkryté branky.
2
Perišić z volného kopu překopl zeď a Grün se musel vytáhnout u své levé tyče!
2
Dortmund se dostal ke standardní situaci z nadějné pozice po faulu Sobiecha na Götzeho.
1
Borussia se v prvních vteřinách nechtěla vzdát míče, nakonec Bendera u středové čáry fauloval Azemi.
1
Výkop budou mít domácí.
Všechny důležité muže pro děj utkání již máme na trávníku.

Borussia Dortmund: Weidenfeller - Piszczek, Subotić, Hummels, Schmelzer - Bender, Gündogan - Blaszczykowski, Götze, Perišić - Lewandowski.

SpVgg Greuther Fürth: Grün - Nehrig, Sobiech, Mavraj, Schmidtgal - Fürstner, Zillner - Sararer, Prib, Stieber - Azemi.

Rozhodčí: Drees - Christ, Assmuth.
Poslední vzájemná střetnutí

20.03.2012 Greuther Fürth 0:1 Borussia Dortmund (DFB Pokal - 120' Ilkay Gündogan)
Fürth jde do utkání s velmi malou šancí na vítězství. Společně s Augsburgem totiž triumfoval jen jednou za všech jedenácti utkání bundesligového ročníku (2. kolo v Mainzu) a pro tento zápas bude muset hlavně zlepšit organizaci defenzivy. Vždyť Dortmund je s dvaceti třemi vstřelenými góly v tomto ohledu hned třetí za Bayernem (32) a Hannoverem (24). Kleeblätter navíc mají příliš velký počet absencí - vykartovaného Thomase Kleineho nahradí při svém debutu v základní sestavě Lasse Sobiech, dalšího karetního hříšníka Milorada Pekoviće nahradí ve středu záložní řady jeden z dvojice Edgar Prib - Stefan Fürstner. Kromě těchto dvou distancovaných hrát nebudou ani zranění Sebastian Tyrala, Issa Ndoye, Djiby Fall a Thanos Petsos, který se sice již uzdravil, na základní sestavu to ale ještě nebude.
Dortmundu nevyšel vstup do tohoto ročníku a před tímto utkáním na vedoucí Bayern ztrácí jedenáct bodů, jenomže to začíná vypadat, že by do Vestfálska společně se zimou mohly přijít i lepší zítřky. Ačkoliv ztratil svůj punc výjimečnosti v domácím prostředí, stále se Signal Iduna Park jeví jako velmi horká půda. Schwarzgelben totiž na ní neinkasovali v šesti z posledních osmi utkání a i díky tomu mají ze tří posledních ligových zápasů sedm bodů. Pokud ale budou do konce podzimu chtít zmenšit propastný rozdíl mezi nimi a Bayernem, nesmí už zaváhat. Jediným problémem pro toto utkání zřejmě bude absence Nevena Subotiće ve stoperské dvojici, kde by jej měl vedle Matse Hummelse zastoupit Felipe Santana. Dále nebude hrát stále neuzdravený Patrick Owomoyela a místo defenzivního záložníka Sebastiana Kehla zastoupí Sven Bender. K zápasu již bude k dispozici také Jakub Blaszczykowski, ten ale díky pauze zřejmě v základní sestavě nebude. V otázce levého křídla se Jürgen Klopp bude rozhodovat mezi Kevinem Großkreutzem, Moritzem Leitnerem a Ivanem Perišićem.
Dobré odpoledne. Dvanácté bundesligové kolo do svého programu mimo jiné zařadilo i souboj úřadujícího mistra s nejhorším nováčkem letošní sezony.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.