Já se s vámi loučím, přeji hezký zbytek večera.
Je tomu tak. Utkání končí bez branek, a tak si oba celky po tomto kole připíšou do ligové tabulky jeden bod. Blíže možná byli k výhře fotbalisté Norimberku, kteří si dokázali vytvořit řadu šancí hlavně v první půli. Druhá půle už tak pohledná nebyla, i v ní měl však hrdina utkání brankář Kevin Trapp hodně práce. Branku ovšem za svá záda, stejně jako jeho protějšek Raphael Schäfer, nepustil. Zápas tedy končí za stavu 0:0.
90+2
Domácí fotbalisté jsou v posledních minutávch hnáni dopředu vyprodanými tribunami, zdá se však, že oba týmy budou brát po bodu.
90+1
Domácí se mohli dostat do šance po dlouhém vhazování, míč si však našel Klose, který ho odkopává daleko od své branky.
90
Rozhodčí nastavuje dvě minuty navíc.
90
Probíhá posledních čedesít vteřin základních devadesáti minut.
89
Stefana Aignera střídá Sonny Kittel.
88
Znovu se musel ohánět domácí brankář Kevin Trapp, který už poněkolikáté zachránil Frankfurt od pohromy. Nyní dokázal vyrazit střelu z dálky a zneškodnit i dorážku Poltera. Ten upadl a hosté se dožadovali penalty, ta se ale nepíská.
86
Dochází k dalšímu střídání. Poslední možnost vystřídat využili hosté ... Hanna Balitsche nahrazuje Muhammed Ildiz.
85
Norimberk se do útoku zapojuje i s obránce. Cítí, že jediná branka bude zřejmě rozhodovat a motivace vyhrát na půdě čtvrtého týmu je velká. Nyní stoper Chandler ale nenahrál dobře a dopředu vyráží domácí.
84
Domácí nyní měli dvakrát možnost zahrávat rohový kop, s oběma pokusy ale naložili bídně.
83
Na druhé straně se na útočný výlet vydal Bastian Oczipka, jeho centr ale našel hlavy pouze hostujících hráčů.
82
A znovu Pinola! Ten se s míčem prodral až na hranici vápna, odkud ale vyprášil pouze rukavice brankáře Trappa!
81
Jung si nechtěl zbytečně ztěžovat život, a tak poslal míč na brankáře Trappa, který odkopává míř daleko do bezpečí.
80
Oběma týmům se nyní nedaří dostat se ke kloudnější přihrávce, která by rozhýřila nudnou podívanou.
78
O několik chvil je tu další střídání na hostující straně. Odchází Tomáš Pekhart, který se mohl stát v prvním poločase hrdinou zápasu, své šance ale zazdil a teď přenechává místo Sebastianu Polterovi.
76
Je tu také první změna tváří na straně Norimberku. Odchází Mike Frantz, toho nahrazuje slovenský fotbalista Róbert Mak.
75
To, že má Javier Pinola ofenzivní sklony už jsme během zápasu zjistili. Nyní nám to chtěl Argentinec připomenout, jeho střela nevypadala vůbec zle, nakonec jí však k úspěchu několik desítek centimetrů chybělo.
74
Na druhé straně odvrací nebezpečně vypadající centr obránce Klose.
73
Zdá se, že tlak hostů začíná znovu trochu opachabovat. Domácí obrana si nyní posílá míč před vlastním územím, aniž by se některý z hráčů Norimberku snažil napadat.
72
Máme tu první střádání zápasu. O to se postaral domácí tým, ze hřiště odchází Takashi Inui, kterého nahrazuje Karim Matmour.
70
Rohový kop ale hosté určitě nerozehráli podle představ. Po dlouhém odkopnutí, kterým se Frankfurt na chvíli osvobodil, však zůstávajího hosté u kulatého nesmyslu.
69
Žlutou kartu dostává brazilský obránce Anderson Bamba.
69
Kroucený centr a zadní tyč však dokázal včas alespoň na rohový kop zažehnat Alexander Meier.
68
Nyní zůstává na trácnkíku ležet Feulner, kterého v úniku fauloval Anderson Bamba. Dobrá příležitost pro hostující celek.
67
Druhý poločas zatím ani zdaleka nenaplňuje úroveň první pětačtyřicetiminutovky. I tam jsme se však dočkali velkých příležitostí až v posledních dvaceti minutách. Doufejme, že se máme ještě na co těšit.
66
Ve vzdušném souboji nyní hodně tvrdě zahrál Tomáš Pekhart, který si za své počínání vyfasoval žlutou kartu.
64
K hlavičce se dostal obránce Nilsson, ale k tomu, aby se jeho pokus vlezl do domácí branky, chyběly minimálně dva metry.
63
Po rychlém kontru bude Norimberk kopat rohový kop.
62
Brankář Norimberku Schäfer neměl problém shrábnout míč do svých rukavic.
61
Stefan Aigner by faulován argentinským zadákem ve službách Norimberku Pinolou. Volný kop z pravé strany pro Eintracht.
60
Dlouho čekáme, než se podaří jednomu z týmů vyrázněji prosadit na půli soupeře. Možná by se o teď mohli pokusit domácí, kteří vyváží míč ze své poloviny.
59
Srđan Lakić si za tento faul vysloužil žlutou akrtu.
58
Na půlící čáře byl domácím útočníkem Lakićem faulován Feulner.
56
A tak se dopředu vydávají zase domácí fotbalisté. Ti v posledních minutách mají sice optickou převahu, brankář Schäfer ale zasahovat nemusí.
55
Kiyotakeho centr z pravého křídlo si nikdo ve vápně brankáře Trapaa nedokázal najít.
54
Frantz se nedokázal v pokutovém území Frankfurtu prosadit a u míče jsou zase hráči domácího mužstva.
53
Nyní se však do útoku tlačí borci v bílém, kteří jsou v druhé půli zatím hodně nevýrazní.
51
Další rychlý výpad domácího Dranfurtu! Takashi Inui se v levé části pokutovího vápna dostal k míči, svou střelou našel pouze hruď brankáře Schäfera.
50
Domácí na půlící čáře dobře odebrali soupeři míč a v čele s útočník Alexandrem Meinerem se červeně oděná družina hnala dopředu. Ovšem Meiner s míčem zajel až základní čáře, kde ho neudržel na hrací ploše.
48
Per Nilsson je prvním hráčem zápasu, který dostává žlutou kartu.
47
Franzův průnik byl nejprve zastaven v souladu s pravidly, avšak akce Chandlera už ne a Norimberk bude od míst rohového praporku kopat volný kop.
46
V druhém poločae rozehrávali hosté, kteří se hned vydali do útoku. Domácí obrana však jejich výpad okamžitě zastavila.
46
V prvním poločase zápasu mezi Frankfurtem a Norimberkem jsme se gólu nedočkali. Dlouho jsme také čekali na výraznější šance, poté se však s nimi roztrhl pytel a jen díky výborným zákrokům brankářů Schäfera a hlavně Trappa je stav stále bezbrankový.
45+1
Z velké dálky zkusil štěstí Rode, míč se sněsl ale vysoko nad hostující klec.
45
Nad rámec normální hrací doby se bude nastavovat jedna minuta.
45
Hraje e poslední minuta základní hrací doby prvního poočasu. Míč mají na své půli na svých kopačkách borci Frankfurtu.
43
Brazilec Anderson se s ničím nepáral, když se do míče opřel z nějakých třiceti metrů. Svou dalekonosnou střelou donutil Schäfera k tomu, aby se proletěl vzduchem. Balon si ale nakonec cestu do sítě nenašel!
42
Několikrát po sobě si nyní nedokázal Frankfurt nahrát konstruktivnějším způsobem, přesto se drží stále u míče.
41
Domácí si vybojovali výhodu rohového kopu. Ten fotbalisté v červených dresech rozehráli nejprve na krátko a až poté adresovali míč do vápna. Nikdo kromě brankáře Schäfera si ale míč nenašel.
40
Eintracht přežil chvíle hrůzy a zdá se, že chvíli by si mohla domácí obrana odpočinout. Na útočnou zteč totiž vyráží právě Frankfurt.
39
Na druhou stranu se hnali domácí, ovšem jejich šance nejsou zdaleka tak nebezpečné jako ty v podání hostujících fotbalistů.
37
Další střela Tomáše Pekharta, po které ve vápně domácí Rode zahrál rukou. Pekhart řval na hlavního arbitra z plných plic, aby penaltu odpískal, sudí Dingerterm ale jasným gestem vše odmítá. Opakovaný záběr ho však usvědčil z toho, že penalta se opravdu pískat měla.
36
Norimberk je v prvním poločase určitě aktivnější, alespoň ,co se týče gólových příležitostí, má určitě navrch.
34
Tomáš Pekhart a jeho další obrovská šance! Po centru z pravé strany se vysoký útočník prodral přes bránícího obránce a střelou z voleje, která se ještě odrazila od země, našel pouze připravené rukavici Kevina Trappa. Ten dnes už poněkolikáté ukázal své kvality v plné kráse!
33
Ležícím hráčem na hřišti byl Hanno Balitsch, zdá se, že zranění ale nebude vážné a hostující borec bude ve hře pokračovat.
32
Toho mohl využít domácí Aigner, který srdnatě napadal rozehrávku Norimberku. Po nepříliš důrazné nahrávce Chandlera na Schäfera se mohl dostat k míči, ovšem hostující gólman včasným vyběhnutím zabránil velké šanci domácích.
31
Na půlící čáře zůstává ležet jeden z hostujících fotbalistů, rozhodčí však hru nepřerušuje.
30
K míči se postavil nejlepší střelec týmu Alexander Meier, který svou střelou minul levý horní roh jen o pár centimetrů!
29
Snad ještě slibnější příležitost si svým pohybem vybojoval Sebastian Rode, který byl dva metry před vápnem brankáře Schäfera fauován.
28
Mikemu Frantzovi chyběly k míči dobré dva metry. Proto z této šance nic nebylo a dopředu se naopak ženou domácí.
27
K exekuci tohoto kopu se postavil obránce Javier Pinola, jeho pokus však mířil hodně vysoko nad branku Trappa.
26
Po zákroku Schwegler zůstává zhruba deset metrů před pokutovým územím Frankfurtu ležet Klose. Ani teď rozhodčí neudělí karetní trest. Norimberk tak má alespoň výhodu volného přímého kopu.
25
A znovu fantastický Kevin Trapp! Tentokrát se proti němu hnal po pravé straně tváří v tvář Tomáš Pekhart, brankář Eintrachtu včasným vyběhnutím českému forvardovi příležitost zhatil.
24
O založení protiakce se snažil domácí Frankfurt, avšak ztroskotal už na půlící čáře a dopředu jde zase celek hostí. Frankfurt zatím nepotvrzuje roli favorita.
22
Ovšem hned v zápětí je tu první gólovka zápasu! Pinola se fantasticky uvolnil na levém křídle, následně poslal míč od šestnáctky, kde už na něj číhal Frantz. Ten mířil do pravého horního rohu, skvělou robinsonádou ale míči v cestě do brány zabránil Trapp!
21
Oba celky jakoby čekaly, než jeho soupeř udělá nějakou zásadní chybu. Jak borci v červeném, tak borci v bílém si zatím hlídají hlavně zadní vrátka.
20
Pronikajícímu Feulnerovi je odpískána ruka, i když se hostující fotbalista zlobí, s rozsudkem hlavního arbitra nic nezmůže.
19
Rode hodně tvrdě fauloval Tomáše Pekharta, který se složil k zemi, avšak ani v tomto případě rozhodčí Dingert nesáhl po žluté kartě.
18
Teď včas zasahuje Frantz, který před dotírajícím Aignerem zahrál míč alespoň do zámezí.
17
Z toho se však domácímu mužstvu nepodařilo nic vytěžit, a stav tak zůstává stále bezgólový.
16
Nnyí dobře zasáhl Norimberský obránce Pinola, který včas odhlavičkoval Rodeho centr alespoň na rohový kop.
14
Oba celky mají v posledních momentech potíže dostat se na polovinu soupeře, a tam rozehrát nějakou kloudnější akci, která by vedla k ohrožení svatyně.
13
Hostující středopolař Simons zasáhl jedno z protihráčů do obličeje, a míče se tak chopí domácí celek.
12
Po levé postranní čáry se prohnal domácí záložník Inui, kerý se podléze odhodlal i ke střele. Ta však byla zblokována a chytit míč nebylo pro Schäfera žádný problém.
10
Snad poprvé v zápase se povedlo zahrozit také domácímu týmu, který ale ze své příležitosti nic světoborného nevytěžil.
8
Domácí zadák Oczipka se vydal na útočný výlet, jeho záměr prolétnout kolem levé postranní čáry ovšem dobře přečtl Chandler a průnik domácího fotbalisty zastavil.
7
Záložník Norimberku Feulner byl faulován domácím Zambranem, rozhodčí vše řeší pouze přísnou domluvou.
5
Další akci hosté nerozehráli dobře a míč končí pouze v rukavicích domácího gólmana Trappa.
3
Ke střele se dostal hostující obránce Pinola, branku Trappa se mu ale trefit nepovedlo.
2
Jako první se do útoku vydal Norimberk, ovšem příliš se na polovině soupeře neohřál.
1

Eintracht Frankfurt: Trapp – Jung, Zambrano, Anderson Bamba, Oczipka – Aigner, Schwegler, Rode, Inui – Meier, Lakić.

1. FC Nürnberg: Schäfer – Chandler, Nilsson, Klose, Pinola – Kiyotake, Feulner, Simons, Balitsch, Frantz – Pekhart.

Rozhodčí: Dingert – Kleve, Stegemann – Fritz .
Vítejte u sledování 21. kola německé Bundesligy. Dnes je na programu sedm zápasů a jedním z nich bude i střetnutí týmů Eintracht Frankfurt proti 1. FC Norimberk. Utkání, ve kterém budete moci sledovat i českého reprezentanta Tomáše Pekharta, začíná od 15:30, buďte s námi u toho.
Eintracht Frankfurt: Nováček soutěže se zatím drží překvapivě mezi nejlepšími celky soutěže. Frankfurtu patří po dvaceti odehraných zápasech čtvrtá pozice, když v těchto zápasech dokázal vybojovat 36 bodů. Na třetí Leverkusen má pouze bodovou ztrátu, na druhý Dortmund jenom tři body. Na Bayern Mnichov, který si v této sezóně hraje vlastní ligu Eintrachtu zchází patnáct bodů. Pokud si však Frankfurt bude i nadále udržovat stávající formu, pohárová Evropa by mu neměla utéct. Z jarní části už odehrály týmy tři zápasy a Frankfurt v nich získal šest bodů. Prohrál hned v tom prvním s konkurenčním Leverkusenem (1:3). Poté ale zvítězil dvakrát, a to proti Hoffenheimu (2:1) a naposledy proti Hamburku (2:0).

Nejlepší střelec:
Alexander Meier – 12 gólů (třetí nejlepší v lize)
1. FC Norimberk: Norimberk se dlouho potácel na hranici sestupových pozic, nyní však svěřencům trenéra Michaela Wiesingera patří se čtyřiadvaceti body čtrnácté místo. Od sestupových příček Norimberk dělí poměrně tlustá čára osmi bodů. I na pohárové pozice může Norimberk ještě klidně pomýšlet, vždyť na šesté Schalke mu chybí jenom pět bodů. Během prozatímních třech zápasů jarní části nejvyšší německé ligy Norimberk získal čtyři body. První utkání proti Haburku skončil remízou (1:1), poté Norimberk kapituloval s Dortmundem (0:3). Poslední zápas však skončil úspěšně, přišla totiž výhra proti Mönchengladbachu (2:1). Vítězný gól v tomto zápase dal Tomáš Pekhart.