Přenos se aktualizuje automaticky

To je pro tuto chvíli vše, těším se na počtenou u duelu Bayern München – Hamburger SV, který začíná v 18:30.
Důležité body v bitvě o pohárovou Evropu získal Freiburg, který se rázem posunul před Mönchengladbach na šesté místo. Borussia klesla právě na sedmou pozici.
Freiburg byl v utkání proti Mönchengladbachu ve všech směrech lepším týme a zaslouženě si po dvou brankách Maxe Kruseho ponechává doma tři body. Hostům se dnes vůbec nedařilo, hodně vázla kombinace a mezihra.
Konec zápasu.
90+2
Freiburg právě vstřelil branku!

Hosté chybně rozehráli a pustili tak do šance Santiniho, ten šel sám na brankáře ter Stegena a udělal mu kličku, Santini se tím vyhnal do nevýhodného úhlu. Přihrál však před bránu MAXI KRUSEMU (9), kterým svým druhým gólem uzavřel účet utkání.
90
Caligiuri zblokoval centr před bránu a Borussia tak mohla zahrávat rohový kop, ten se jí ale vůbec nezdařil a zhasla možná poslední z jejich šancí na vyrovnání.
89
Fanoušci na Mage Solar Stadionu ve Freiburgu povstali a děkují svému týmu potleskem, zápas ale ještě není u konce.
88
Mlapa se snažil vybojovat míče, bojoval ze všech sil. Nakonec z toho ale bude jen autové vhazování pro soupeře.
87
Hosté se nemohou dostat k nějakému závěrečnému tlaku, dnes to prostě není jejich den. Naopak Freiburg si své vedení plně zaslouží.
86
Freiburg střídá. Na hřiště se podívá Ivan Santini, který vystřídá Mensura Mujdžu, který byl především v první půli velmi aktivní.
85
Gladbach zahrával standardku a Herrmann se ve vápně pokoušel a efektní zakončení, nakonec se mu míč povedlo trefit, ale jeho pokus byl zblokovaný.
84
Kruse výborně napadal a Stranzl měl velké problémy, aby míč stihl odehrát na brankáře ter Stegena.
83
Hostům dá hodně práce vybojovat míč a pokud se to povede, mají pak velký problém s kombinací a nemohou se prakticky hnout ze své poloviny.
82
Tak jestli jsem před malou chvílí psal, že Freiburg ubral ze své aktivity směrem dopředu, tak teď už to není pravda. Výkon Gladbachu je poměrně zklamáním.
81
Střídající Flum vymyslel pas za obranu do vápna na Caligiuriho, opět bleskově byl ale z brány ter Stegen a Caligiuri neměl možnost, jak zakončit, nakonec se pokoušel o kličku, kterou ale brankář vystihl.
80
Situace na hřišti zůstává stále stejná. Gladbach se nemůže v útoku prosadit. Freiburg už trochu ubral ze své aktivity a soustředí se na obranu.
79
Je to tak. Pavel Krmaš musí střídat, doufejme, že to není nic vážného. Sklízí potlesk od tribun, odehrál dobrý zápas a udržel na uzdě Luuka de Jonga. Na trávník vybíhá Johannes Flum.
78
Pavel Krmaš má nějaké zdravotní problémy a vyžádal si ošetření a vypadá to, že bude muset být vystřídán.
77
Freiburg stále poměrně často kontroluje míč, a to je samozřejmě pro hosty velký problém.
76
Gladbachu se pomalu krátí čas a zatím není znát příliš nějaká změna. Mlapa teď bojoval ve vápně o míč, ale ten nakonec skončil u Baumanna.
75
...Domácí ho rozehráli nakrátko a prokombinovali se až do vápna. Schuster posílal lob před bránu, k hlavičce se ale nikdo z hráčů Freiburgu nedostal.
74
Stranzl musel zasahovat proti útočné akci domácích a míč odkopl na rohový kop...
73
A ještě jedno poslední střídání na straně Gladbachu. Do hry nastupuje Tolga Cigerci a ze hry odchází Oscar Wendt.
71
Druhé střídání Mönchengladbachu. Ze hry odchází Luuk de Jong, který se dnes neprosadil a na trávník vyběhne Mike Hanke.
69
Freiburg právě vstřelil branku!

Bláznivé momenty, nejprve měli velmi dobrou šance hosté, ale jeden z hráčů Gladbachu se místo zakončení ještě rozhodl přihrávat před bránu. Z protiútoku se pak zrodil vedoucí gól zápasu. Kousek od vápna napřáhl MAX KRUSE (8) a zamířil přesně k levé tyči.
67
Mönchengladbach poprvé střídá. Ze hry odchází Amin Younes a na hřiště vyběhne Peniel Mlapa.
67
...S rohovým kopem si ale hosté poradili takřka bez problémů.
66
Na druhé straně to zase zkoušel se svým střeleckým pokusem střídající Terrazzino a byl rozhodně úspěšnější než Nordtveit. Jeho střela sice mířila mimo bránu, ale byl ještě tečována, takže to bude roh...
64
Ve druhé půli vidíme otevřenější fotbal, než v první půli. Nyní se o střelu pokoušel Nordtviet, ale jeho pokus byl hodně nepovedený a Baumann se v bráně vůbec nemusel strachovat.
62
Kruse dostal míč na hranici vápna, kde ještě přiťukl loptu nabíhajícímu Ginterovi, který posléze ihned pálil, jeho střela však byla zblokována.
62
Freiburg sáhl k první změně. Ze hry odchází Jan Rosenthal a na trávník zamíří Marco Terrazzino.
60
Caligiuri se dostával do šance, byl však příliš blízko brankáři ter Stegenovi, který rychle vystartoval z brány a Caligiuri tak prakticky musel zakončovat do něho. Domácí hráč se však ještě k míči dostal, dostal se s ním dál od brankáře a zamířil do brány, kde však ter Stegena zastoupili spoluhráči.
59
Herrmann se uvolnil na levém křídle a poslal centr na zadní tyč, kde byl připravený Luuk de Jong, ten sice vyhrál hlavičkový souboj, ale jeho následná hlavička šla přímo do náruče brankáře Baumanna.
57
Freiburg v poklidu kombinuje na vlastní polovině a zkouší se něco vymyslet proti zahuštěné obraně Gladbachu. Nakonec vyhrála varianta útoku po levém křídle, ale akce nebyla zdařilá.
56
Standardní situace hostů, kterou zahrával Wendt skončila fiaskem, na centr prakticky nikdo z hráčů Gladbachu nereagoval a ten tak v poklidu zamířil do zámezí.
55
Nyní se bojuje převážně ve středu hřiště, žádný z týmů se nemůže dostat do nějaké souvislejší akce.
54
Pokud by Gladbach skóroval byla by to pro Freiburg hodně těžká rána, ale i takový může být fotbalem a z minuty na minuty se mohou věci naprosto otočit.
53
Největší šance utkání! Patrick Herrmann se dostal s míčem do vápna a poté i ke střele, nakonec orazítkoval břevno domácí brány.
52
...Freiburgu však moc nepřineslo. Míč se poté ještě dostal k brankáři Baumannovi, který posílal míč dlouhým pasem za obranu, ale centr směřoval do ofsajdu.
51
Schmid poslán nedovoleně na trávník a bude z toho pro Freiburg celkem výhodná standardní situace...
50
Domácí mají stále převahu, hosté se nemohou dostat do hry, přestávka jim v tomto směru příliš nepomohla. Gladbach trápí stejné problémy jako v první půli.
49
Freiburg pokračuje ve hře z první půle, je tedy směrem do útoku aktivní a snaží se Gladbach přehrát.
48
Dobrá přihrávka na Kruseho, který dostal míč na levou stranu do vápna, chtěl ještě přihrávat před bránu, ale jeho pas byl zblokovaný na rohový kop, s kterým si poté poradil brankář ter Stegen.
46
Stranzl má dnes poměrně smůlu, už podruhé se dostal do nepříjemného střetu, tentokrát to byla s Maxem Krusem. Oba by měli být po krátkém ošetření v pořádku.
46
Začal druhý poločas.
V první půli byl lepším týmem Freiburg, který byl aktivnější, ovšem vypracoval si pouze jednu větší šancí, a tou byla střela v Caligiuriho v závěru poločasu. Hostům vázne rozehrávka a mezihra a tyto aspekty budou muset v druhé půli výrazně zlepšit, pokud chtějí proti Freiburgu uspět.
První poločas skončil.
44
Vypadá to, že Freiburgu už nehrozí kolaps z minulého utkání, kdy dostal od Dortmundu v závěru první půle tři góly.
43
Domácí rozehráli přímý kop signálem, po kterému přišla přihrávka na na levou stranu vápna a následně centr, který však byl odvrácen. Za vápnem se ale míče ujal Mujdža a vyslal dobrou střelu k levé tyči a donutil ter Stegena k zákroku.
42
Žlutá karta pro muže v masce Martina Stranzla (MNC), je to jeho pátá kart v sezóně.
41
Herrmann musel být chvíli ošetřován a tak se nehrálo, nyní už hostující hráč pokračuje ve hře.
40
Daniel Caligiuri (FRE) si vyšlápl na Herrmnana a bude dnešním druhým potrestatným hráčem za žlutou kartu.
38
Na druhé straně ostrý centr do vápna Gladbachu, který však skončil na hlavě Dominguéze, který míč odvrátil do bezpečí.
38
Freiburg pokazil dobře rozvíjející se akci, ovšem Gladbach rychlého kontru nedokázal využít. Dlouhý centr do útoku, skončil na hlavě Krmaše.
37
Gladbach měl možnost rozehrávky kousek za středovou čarou na půli soupeře, ale opět si nevěděl v kombinaci rady a míč skončil až u brankáře ter Stegena.
36
Bitva ve středu hřiště skončila faulem Freiburgu, u míče tedy budou hráči Mönchengladbachu.
35
Freiburg nyní zatlačil svého soupeře až do šestnáctky, ale nedokázal z toho nic vytěžit. Jeden z centrů byl zblokovaný, druhý skončil v rukavicích ter Stegena.
34
Stranzl se teď střetl s Rosenthalem a při souboji si trochu pochroumal pravou ruku, měl by být však v pořádku a pokračovat ve hře.
33
Když to nejde krátkými přihrávkami přes střed hřiště, rozhodl se Gladbach pro variantu s dlouhým pasem po zemi za obranu, což se nakonec málem povedlo, jenže přihrávka byla rychlejší a delší, než bylo potřeba.
32
Dnes se zatím ani tolik nedostává do hry Patrick Herrmann, který je obvykle velmi aktivní a pořádně na své straně provětrává obranu. V tomto duelu tomu tak není.
31
...S následným rohovým kopem už Gladbach neměl větší potíže.
30
Caligiuri se řítil na bránu a vypadalo to na velmi nadějnou šanci domácích. Jenže Caligiuri se rozhodl nepřihrávat spoluhráči a míč sám zatáhl až k bráně. Výborně přečetl hru Alvaro Dominguéz a přesným a čistém skluzem Caligiuriho připravil o míč...
30
Další chybná kombinace hosté, mezihra opravdu Gladbachu poměrně vázne, možná je to i absencí Aranga.
29
Opět problémy Gladbachu s rozehrávkou, postupný útoku se zastavil na středové čáře a hosté opět museli poslat míč až k ter Stegenovi. Druhý pokus nebyl o moc lepší, protože Gladbach o míč rovnou přišel.
28
Vypadalo to, že Schmid ještě stihl míč na hrací ploše a stihl odcentrovat před bránu, pomezní rozhodčí byl však jiného názoru.
27
Filip Daems (MNC) sáhl k taktickému faulu při rychle rozvíjejícím se útoku domácího týmu a poslal za žlutou kartu k zemi Schmida.
26
Jantschke táhl míč po pravém křídle a dovedl ho až skoro před velké vápna, poté se mu však nepovedla přihrávka, která byla zachycena domácími hráči.
26
...Nordveit poslal před bránu nadýchaný centr, na kterém si smlsl brankáře Oliver Baumann.
25
Hosté mají k dispozici standardní situaci, kterou rozehraje Nordtveit...
24
Caligiuri nejprve vymýšlel dobrou kolmici na Maxe Kruseho, která jen těsně neprošla za hostující obranu. Hosté však poté v kombinaci chybovali a míč se opět dostal ke Caligiurimu, který se rozhodl vypálit z dvaceti metrů, jeho přízemní střela nakonec minul levou tyč.
23
Centr z pravé strany do vápna se stal lehkou kořistí pro brankáře ter Stegena, který si došel pro míč.
22
I Gladbach se snaží své napadání vytáhnout, ale Freiburg si ním ví daleko více rady, než právě hosté.
21
Ani teď se Gladbachu v kombinaci nedařilo, přesně takový průběh měl ovšem i minulý zápas Freiburgu s Dortmundem a nakonec to dopadlo pro Freiburg velmi nevesele.
20
Hosté se musí vypořádat s vysokým napadáním Freiburgu a v tuto chvíli, jakoby nevěděli co s míčem. Dvakrát se lopta vrátila k brankáři ter Stegenovi.
19
Gladbach zatím nemůže navázat na aktivní začátek. Osobně jsem od Freiburgu čekal trochu opatrnější hru, ale domácí se řídí heslem – nejlepší obranou, je útok.
18
Domácí jsou aktivní hlavně po pravé straně, po které táhnou většinu svých útoků. Je to zásluhou dobré útočné práce obránce Mujdžy, který nyní vyslal další centr před bránu, ovšem i nyní si obrana Gladbachu poradila.
17
V první čtvrthodině má zatím daleko větší práci obrana Gladbachu, která musí neustále řešit centry do vápna a různá ohrožení branky.
16
...Další centr na přední tyč, kde však míč odvrátila hostující obrana, míč se pak ještě jednou k domácím dostal, ale i další pas před bránu byl zblokován.
15
Nepřesná střela jednoho z domácích hráčů byla ještě tečována, takže další roh pro Freiburg...
15
Roh Mířil na přední tyč, kam si však pro míč došel brankář ter Stegen a celou situaci ukončil.
14
Teď už to bylo výrazně lepší, Mujdža se na pravém křídle uvolnil a pak chtěl posílat centr před bránu, jeho pas byl však zblokovaný na roh...
13
Mujdža se Schmidem operovali na pravém křídle, ale nic výrazného nevymysleli.
13
Nic neříkající kombinace Gladbachu nyní skončila rychleji, než začala a brankář ter Stegen si jen mohl povzdechnout.
12
Luuk de Jong se zatím k míči na hrotu útoku moc nedostává, jako stín je u něho Pavel Krmaš, který zatím svoji práci zvládá dobře.
11
Domácí stále aktivnější, Schustera však nyní v postupu vpřed dobrým obranným zákrokem zastavil Herrmann a mohl jít do rychlého kontru, který se však hostům nepovedl.
10
Rohový kop však Freiburgu žádnou šanci nepřinesl a tuto situaci Gladbach v klidu pokryl. Jen uvedu, že hostující stoper Martin Stranzl hraje navzdory zlomenému nosu, jeho tvář chrání ochranná maska.
9
Schmid spěchal za míčem a brankář ter Stegen se nedomluvil se Stranzlem na řešení situace. Ter Stegen si vyběhl pro míč, ale Stranzl ho těsně před svým gólmanem zahrál na rohový kop. Domácí z této situace vytěžili více, než mohli.
8
Krmaš stínoval Herrmanna a byl úspěšný. Hosté sice zůstali u míče, ale jejich následná kombinace byla nepřesná.
7
Mujdža našel centrem z pravé strany na levé straně úplně volného Caligiuriho, ten si míč zpracoval na prsa a pak chtěl technicky pálit ke vzdálenější tyči. Jeho skákavá střela však do brány nezamířila.
6
Teď se bojuje převážně ve středu hřiště a míč mají více na kopačkách fotbalisté Freiburgu.
5
Od Freiburgu se dá očekávat ze začátku opatrná hra, jenom přece domácí musí strašit minulé dvě utkání, kdy inkasovali deset branek.
4
Gladbachu dnes chybí jeden z klíčových hráčů – Juan Arango. Ten si plnil reprezentační povinnosti s Venezuelou a vrátil se do Gladbachu teprve nedávno, takže nebyl schopen k tomuto utkání nastoupit. Jen pro zajímavost uvedu, že Venezuela svůj minulý zápas nad Kolumbií vyhrála 1:0.
3
...Rohový kop nebezpečím pro domácí branku neskončil. Hosté se ještě dostali k centru zpoza vápna, který mířil na zadní tyč, ale byl příliš přetažený.
3
Hosté jsou v úvodu velmi aktivní, teď musel zasahovat Pavel Krmaš, který obranným zákrokem odvrátil míč na rohový kop...
2
Další faul Freiburgu, tentokrát však již ale na vlastní polovině, a tak z toho byla standardka hostů, kterou zahrával Nordtveit. Ten našel centrem ve vápně Luuka de Jonga, jenž však hlavičkoval přímo do náruče brankáře Baumanna.
1
Domácí rozehráli dnešní utkání a mohou jít do prvního útoku. Baumann posílá dlouhý nákop na polovinu soupeře, který však končí domácím faulem Rosenthala.
1
Utkání právě začalo.
ABSENCE – Freiburg bude postrádat Makiadiho, Jendřiška a Freise. Gladbach se bude muset obejít bez Aranga.
ROZHODČÍ: Perl – Schalk, Emmer – Sippel.
LAVIČKA MÖNCHENGLADBACH: Heimeroth, Brouwers, Rupp, Xhaka, Cigerci, Hanke, Mlapa.
LAVIČKA FREIBURG: Schwolow, Hadenstad, Höhn, Flum, Guédé, Terrazzino, Santini.
SESTAVA MÖNCHENGLADBACH: (4 – 2 – 2 – 2) ter Stegen – Jantschke, Stranzl, Dominguéz, Daems – Nordtveit, Marx – Herrmann, Younes, Wendt – L. de Jong.
Trenér: Lucien Favre.
SESTAVA FREIBURG: (4 – 2 – 3 – 1) Baumann – Mujdža, Krmaš, Diagné, Sorg – Ginter, Schuster – Schmid, Caligiuri – Rosenthal, M. Kruse.
Trenér: Christian Streich.
TRENÉŘI PŘED UTKÁNÍM:

CHRISTIAN STREICH (FREIBURG) – Musíme zase najít ztracenou stabilitu. Mönchengladbach má velmi kompaktní tým, proti němuž musíme nastoupit velmi koncentrovaní. Pod taktovkou trenéra Favreho nám nebudou chtít dovolit příliš mnoho prostoru. (zdroj: scfreiburg.com)

LUCIEN FAVRE (MÖNCHENGLADBACH) – Freiburg je velmi dobře organizovaný tým a hrozí z dobře zahrávaných standardních situací. (zdroj: borussia.de)
PAVEL KRMAŠ (SC FREIBURG) – Český stoper odehrál v této sezóně v Bundeslize třináct utkání, přitom v jedenácti nastoupil v základní sestavě. Má na svém kontě také dvě branky a tři žluté karty. Tři starty pak přidal v německém poháru. V únoru prodloužil Freiburg s Krmašem smlouvu do příští sezóny.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY – Na podzim skončilo měření obou soupeřů remízou 1:1. Celkově má navrch ve vzájemné bilanci Freiburg, ale opravdu nepatrně. Vyhrál sedm zápasů, Mönchengladbach šest. V deseti případech se urodila remíza.
BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH oproti Freiburgu zažívala před reprezentační přestávkou povedené období a čtyřikrát v řadě neprohrála. Gladbach navíc zvládl v posledním zápase těžký duel s Hannoverem 96, který také bojuje o poháry. Borussia je jim zatím velmi blízko, je totiž sedmá za Mainzem pouze o skóre, jinak nasbírala stejný počet bodů – 38. Navíc žije i naděje na čtvrtou pozici zajišťující kvalifikaci Ligy mistrů, na které je momentálně s jednobodovým náskokem Eintracht Frankfurt.
SC FREIBURG patřil k příjemným překvapením letošního ročníku Bundesligy, momentálně však prožívá svízelné chvíle. Ve dvou posledních zápasech před reprezentační přestávkou inkasoval hrozivých deset branek. Nejprve mu uštědřil v domácím prostředí tvrdý direkt Wolfsburg, jenž zvítězil 5:2 a pak schytal Freiburg výprask i v Dortmundu (5:1). Nicméně pohárová naděje pro SC stále žije. Svěřenci Christiana Streicha ztrácejí na osmém místě na šestý Mainz pouhé dva body, doposud nasbírali 36 bodů.
Pěkný sobotní den. Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu 27. kola německé Bundesligy mezi Freiburgem a Mönchengladbachem. Utkání začíná v 15:30.
34. kolo
Tabulka 2021/2022
Z V R P Skóre B
1. Bayern 34 24 5 5 97:37 77
2. Dortmund 34 22 3 9 85:52 69
3. Leverkusen 34 19 7 8 80:47 64
4. Lipsko 34 17 7 10 72:37 58
5. Union Berlin 34 16 9 9 50:44 57
6. Freiburg 34 15 10 9 58:46 55
7. Köln 34 14 10 10 52:49 52
8. Mainz 34 13 7 14 50:45 46
9. Hoffenheim 34 13 7 14 58:60 46
10. Frankfurt 34 10 12 12 45:49 42
11. Mönchengladbach 33 11 9 13 52:61 42
12. Wolfsburg 34 12 6 16 43:54 42
13. Bochum 33 12 6 15 38:50 42
14. Augsburg 34 10 8 16 39:56 38
15. Stuttgart 34 7 12 15 41:59 33
16. Hertha Berlin 34 9 6 19 37:71 33
17. Bielefeld 34 5 13 16 27:53 28
18. Fürth 34 3 9 22 28:82 18
Články odjinud