To je ode mě, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek nedělního večera.
Tak ani druhý poločas gól nepřinesl, byl sice opatrnější, než ten první, ale také on nabídl několik velice slibných příležitostí. Hosté podobně jako v první půli započali velký tlak až v závěru, ale nebylo jim to nic platné. Velkou zásluhu na remíze má především domácí brankář Hesl, který svůj tým podržel v mnoha těžkých chvílích.
90+2
Hosté jsou na polovině soupeře, poslední minuty zápasu.
90+1
Pokus Geise, který se po standardní situaci pokusil přímo ohrozit branku, úspěch nepřinesl.
90
Dvě minuty se budou nastavovat.
89
Poslední střídání Leverkusenu. Reinartze nahrazuje Milik.
87
První žlutá karta pro fotbalistu Leverkusenu, a sice pro Topraka.
86
Nyní pálil Castro, ale pouze do míst, kde stál brankář soupeře.
85
Míč se dostal k Heslovi, ten počkal, až k němu doběhne protihráč a až poté míč sebral do rukavic. Je vidět, že domácím tento stav vyhovuje.
83
Reinartz se dostával po pravé straně k brance, ale předtím si pomohl faulem a hra byla přerušena. Hostující hráč pak ještě míč odkopl, ale žlutou kartu nevidí. Může být hodně rád.
81
Díky rohovému kopu se k brance soupeře dostal i Greuther, ovšem Leno nemusel vůbec zasahovat.
79
Stejný hráč v zápětí po pěkné přihrávce branku minul snad o dva metry. Velké šance Leverkusenu.
78
Schürrle dokázal projít snad přes trojici obránců, v zakončení však pálil jen do brankáře. Další velká šance hostů.
76
Klaus z pravé strany pálil hodně nebezpečně, ovšem trefil pouze boční síť branky.
74
Zblokovaná rána končí v zámezí a Leno bude odkopávat.
73
Druhá žlutá v zápase, tentokrát se jejím držitelem stal Pledl.
72
Schürrle v další z mnoha možností v tomto zápase, ovšem míč poslal mimo branku.
70
Druhé střídání hostů, Rolfese střídá Hegeler.
70
Přichází i první žlutá a jejím držitelem se stává Pekovič.
69
První střídání u hostů. Sam nahradí Bendera.
67
Poslední změna v sestavě domácího týmu. Odejde Fürstner a zahraje si Trinks.
66
Domácí se dožadovali rohového kopu, ale k jejich překvapení nařizuje hlavní sudí odkop od branky.
64
Do útoku se po delší době vrhli i domácí, ovšem přes zahuštěnou obranu soupeře neměli šanci projít.
62
Poté zahrávali hosté dvakrát rohový kop, ve druhém případě se míč dostal až k Heslovi, ten jej se štěstím dokázal chytit.
61
Je tu druhé střídání Fürthu, Pekovič nahrazuje Priba.
61
Rohový kop pro hosty, ačkoliv se domácího hodně diví.
59
Po rohovém kopu se do zakončení dostal Toprak, ale Hesl výborně zasáhl a míč chytil do rukavic.
58
Domácí se na chvíli usadili u pokutového území, jednou dokonce vystřelili, ale rána byla zblokována a poté se soupeři podařilo míč odkopnout.
56
Dlouhý nákop končí až u Hesla.
55
Kiessling přehlavičkoval hostujícího gólmana, ale nakonec je pískán faul a hosté se tak musí stáhnout.
54
Jeden z domácích fotbalistů dostal nepříjemný úder loktem do nosu a dokonce se objevila i krev, ale rozhodčí faul nezapískal.
52
Hra se opravdu nepodobá tomu, co oba celky předváděli v prvním poločase. Je to spíš taková nakopávaná.
50
Centr z levé strany letěl přímo do náruče Hesla.
48
Druhá půle zatím šanci nepřinesla, hraje se zatím opatrně.
46
Domácí vystřídali. Djurdjiče nahradil Azemi.
46
První poločas sice branku nepřinesl, přesto se bylo na co koukat. Oba celky mu byly hodně blízko, na obou stranách už byl gólman v jednom případě dokonce překonán, ovšem i tak zůstává skóre bezgólové. Aktivita se střídala, chvíli byli aktivnější domácí, ale v závěru to byl hlavně Leverkusen, který tlačil svého protivníka a tomu myslím přišla hodně vhod přestávka.
45
Ofsajd a v něm Kiessling.
44
Z rohu sice hosté neudeřili, ale mohli o minutu později, kdy zakončoval Carvajal a Hesl konečky prstů balón vyrazil do zámezí. Teď Leverkusen vyvinul opravdu velký tlak na svého soupeře.
43
Znovu Schürrle, tentokrát pálil z hranice pokutového území k pravé tyčce, ale znovu výborně zasáhl Hesl, který míč vyrazil na roh.
41
Hosté pohrdli vedoucím gólem. Kiessling nejprve sám před brankářem místo toho, aby si míč stopl a ještě si trochu popošel, pálil z voleje, ale slabou ránu Hesl vyrazil, následně zneškodnil i dorážku zblízka a poté vystartoval proti Schürrlemu, ten jej sice hezky přehodil, ale na brankové čáře balón odhlavičkoval jeho spoluhráč.
40
Reinartz chtěl poslat do šance Kiesslinga, ale ten se k míči v konečném efektu vůbec nedostal.
39
Teď musel Hesl hodně rychle ven z branky, aby chytil do rukavic míč plachtící vzduchem.
38
Ale žádné nebezpečí z něj.
38
Boenisch chtěl centroval z levé strany, ale nakonec je míč sražen do zámezí. Bude to roh.
36
Teď pro změnu zahrozili hosté, ale ani oni se do zakončení nakonec nedostali.
35
Nebezpečný centr z pravé strany hostující obrana odvrátila do bezpečí.
34
Znovu tempo hry zvolnilo a hraje se převážně ve středu hrací plochy.
32
SChürrle se dostal do zajímavé šance, ovšem míč netrefil tak, jak by si přál a poslal jej mimo branku.
31
Leno už byl překonán, ale na brankové čáře jej zastoupil jeden z jeho spoluhráčů, jmenovitě Castro. Už to mohlo být 1:0.
30
Zblokovaný centr a domácí budou kopat další roh.
29
Opět končí balón u Hesla, ten jej po chvíli odkopl.
28
Hra teď trochu zvolnila v tempu, šancí moc k vidění v těchto minutách není, v podstatě žádná.
26
Po nepřesné přihrávce domácích končí balón u gólmana Leverkusenu.
24
Djurdjič se mohl jít sám na gólmana, ale nakonec je stejně pískán ofsajd, takže veškeré vzrušení bylo zbytečné.
23
Jeden z jeho spoluhráčů se před brankou pokusil o nůžky, ale balón nezasáhl a ten nakonec končí v zámezí.
22
Nyní to jsou domácí, kteří útočí, Geis rozehraje roh.
21
Trochu teď hosté zariskovali při malé domů, ale Leno si nakonec dokázal poradit a míč odkopnout do bezpečí.
20
Málem jsem to zakřikl. Nyní se dostal dvakrát do šance Bender, nejprve pálil jen do protihráče, od kterého se míč odrazil do zámezí, následně se dostal po rohu k hlavičce, ovšem tentokrát nasměroval balón mimo tři tyče.
19
V posledních minutách jsou domácí aktivnější, hosté si spíš jen přihrávají na své polovině.
17
Znovu útočil Fürth, ale až do pokutového území se tentokrát nedostal.
16
Z něj domácí nezahrozili.
16
Po zákroku Boenische na Klause v pokutovém území se domácí fotbalisté i fanoušci hodně rozčilovali a žádali penaltu, ale bude to jen rohový kop.
14
Balón končí v zámezí a brankář Fürthu bude odkopávat od své brány.
13
Stejný hráč si o chvíli později situaci zopakoval, tentokrát už pálil parádně a Leno s vypětím všech sil vyrazil těžký míč.
12
Na druhé straně se z přímého kopu pokusil ohrozit branku soupeře Geis, ale ani on nebyl přesný a míč letí vysoko nad.
11
Castro v obrovské šanci, krásná souhra v podání hostů a právě hostující hráč byl na jejím konci, ale sám před brankou pálil mimo tři tyče. Stačilo jen lépe zamířit.
10
Stejný hráč se nyní dostal po rohovém kopu k hlavičce, ale míč netrefil vůbec ideálně a Hesl nemusel zasahovat.
9
Boenisch centroval před branku, ale tam našel jen hlavičku jednoho z protihráčů.
8
Nepřesná přihrávka a u míče znovu Hesl.
7
Pokračuje se dál.
6
Carvajal zůstává ležet na trávníku a hra je přerušena.
5
Bender dostal hezkou přihrávku z pravé strany, poté napálil míč příliš slabou střelou přímo do rukavic domácího brankáře.
3
Stejným prohřeškem se na druhé straně provinil i Boenisch.
2
Pledl se dostával do šance, ale jeho snaha byla zbytečná, je máván a zároveň pískán ofsajd.
1

SpVgg Greuther Fürth: Hesl - Zimmermann, Sobiech, Mavraj, Rahman - Pekovič, Zillner - Klaus, Sararer - Djurdjič, Azemi.

Bayer Leverkusen: Leno - Carvajal, Wollscheid, Toprak, Boenisch - Bender, Reinartz, Rolfes - Castro, Kiessling, Schürrle.

Rozhodčí: Jochen Drees .
Vzájemný zápas

Podzimní vzájemný zápas dopadl lépe pro Leverkusen, který na svém hřišti vyhrál 2:0.
Bayer Leverkusen

Hosté jsou na tom o poznání lépe. Leverkusen už nasbíral 42 bodů a je na 3. místě. Na druhý Dortmund ztrácí hosté pouhý jeden bod. Leverkusen zatím 12 vyhrál, 5x remizoval a stejný počet utkání i prohrál. Leverkusen je zatím jediným týmem, který dokázal v této sezoně porazit Bayern.

Leverkusen zatím nikdy nedokázal vyhrát německou Bundesligu, ale už 4x skončil na 2. místě. Dvakrát také vyhrál německý pohár a jedno se probojoval do finále Ligy mistrů, kde ovšem neuspěl.
SpVgg Greuther Fürth

Domácím se zatím vůbec nedaří. Na svém kontě mají 12 bodů a nachází se na posledním místě. Greuther Fürth dokázal v této sezoně zatím pouze 2x vyhrát, 6x remizoval a už 14 prohrál. Největší problém mají domácí v útočné fázi, protože zatím vstřelili pouhých 13 branek, což je suverénně nejméně ze všech týmů.

Jeho sídlem je stadion Trolli Arena a celkově město Fürth. Trenérem mužstva je Mike Büskens.
Přeji krásné nedělní odpoledne všem fanouškům dobré kopané. Německá Bundesliga dnes uzavře 26. kolo a my budeme sledovat poslední zápas tohoto kola, ve kterém se střetne Fürth s Leverkusenem. Podle odborníků je mírným favoritem tohoto utkání hostující celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.