Ode mne je to pro tuto chvíli vše, přeji Vám příjemný zbytek soboty a těším se u dalších onlajn přenosů, napočtenou.
A je dobojováno! Tři body dnes zaslouženě zůstávají v Hamburgu. Druhý poločas již nebyl tak na oko lahodící, jako první půle. Zhruba do 70. minuty byli stále lepším celkem domácí, v posledních dvaceti minutách vrhl Gladbach všechny své síly do útoku, vyrovnat se jim však nepovedlo. Jaroslav Drobný udržel čisté konto.
90+2
Dlouhý nákop směřující do vápna domácích se neujal.
90
Rozhodčí nastaví ještě dvě minuty navíc.
88
Střelce dosud jediné branky van der Vaarta nahradí Berg.
84
HSV drží míč u rohového praporku, tady by rádi setrvali, co nejdéle.
82
Xhaka přenechá na trávníku své místo de Jongovi.
81
Na Rudnesův centr dosáhl Badelj, proti jeho hlavičce ale dobře zasáhl Andre ter Stegen.
79
Hosté vypadají v posledních minutách o hodně živěji než jejich soupeř. Zvládnou ještě vyrovnat? Zbývá jim posledních 10 minut.
75
Kouč Fin provede hned dvojí střídání, odchází Skljbred a Min Son, nahradí je Arslan a Beister.
75
74
Hermann vidí žlutou kartu za nevybíravý zákrok na Skljebreda.
74
Ten ale nebyl zrovna dobře kopnutý, míč mají domácí.
73
Rajkovič odkopl míč pouze na rohový kop, šance pro Gladbach.
71
Nový hráč na hřišti Younes se mohl stát slavným! Skvěle se prosmýkl kolem obránců a dostal se na hranici vápna, odtamtud se odhodlal ke střele, která mu ale moc nesedla a Drobný ji v klidu chytil!
68
Nepřesný centr z levé strany nemohl nikterak Drobného ohrozit.
66
První změnu v sestavě provádí Favre, ze hřiště stahuje Ruppa, kterého nahradí Younes.
65
Hamburg se již tolik nežene do útoku a své síly více zaměřuje na defenzivu.
63
Praporek pomezního sudího vlaje ve vzduchu, to znamená jediné - offside, ve kterém byl nachytán Hermann.
61
První žlutou kartu zápasu vidí Badelj.
61
Tempo hry již není z daleka tak divoké, jako v prvním poločase, hra se velmi často kouskuje a pro oko diváka není zápas až tolik zajímavý.
58
Přihrávka do ulice na Min Sona byla až příliš okatá a obrana si s ní poradila.
55
A mohlo to být 2:0! To by ovšem musel Rudnes lépa zužitkovat výborný centr z pravé strany! Domácí útočník poslal míč pouze do náruče hostujícího brankáře!
53
Mönchengladbachu se vůbec nedaří kombinace. Přihrávky jsou mnohdy až moc nepřesné.
52
S centrem směřujícím do vápna si hosté hravě poradili.
51
Domácí budou zahrávat standardní situaci, Marx se provinil faulem.
50
Rafael van der Vaart udržel míč mezi dvěma obránci, následně byl ale faulován.
48
V dalším akci znovu Min Son, tentokráte mu v souboji s Jantschkem nepodařilo vybojovat rohový kop.
47
Min Son si v souboji se Stranzlem pomohl faulem.
46
Oba týmy začali druhý poločas beze změn.
46
Druhý poločas začne přibližně v 16:32.
Sudí Harmann nenastavil v prvním poločase ani minutu a tak jdou oba celky do šaten. První půle patřila domácím, kteří byli po celou dobu aktivnějším celkem. Aktivita jim přinesla ovoce ve 24. minutě, kdy se výstavní střelou zapsal mezi střelce Rafael van der Vaart. Další šance již proměněny nebyly a tak domácí po první půli vedou 1:0.
45
Fotbalisté Hamburku drží míč na svých kopačkách kolem středového kruhu.
43
Do slibného přečíslení se hnali domácí fotbalisté, celou akci ale pokazil Skjelbred, který šel do nesmyslné kličky a vyhnal se tak mimo nebezpečné území.
40
Jantschke se u postranní čáry provinil v hlavičkovém souboji faulem.
38
K nepříliš razantnímu zakončení v pádu se dostal Hermann, Drobnému nenadělala střela sebemenší problémy.
38
A je tu další postavení mimo hru, v něm pro změnu Min Son.
37
V offsidové pozici se ocitl střelec dosud jediné branky van der Vaart.
34
Hermann se dostával za obranu, pomohl si u toho ale faulem a to sudí Hartmann nepřehlédl.
32
Bodelj u středového kruhu fauloval Arangu, ten se jen horko těžko zvedá ze hřišti. Snad bude v pořádku.
30
Min Son nachytán v offsidové pasti.
29
Do dobré příležitosti se dostal Rupp, který byl na pravé straně vápna úplně sám, míč si ale dlouho zpracovával a tak se k němu stihl vrátit Rajkovič a o míč ho obrat.
28
Gladbach se dostal do vápna soupeře, tam ale kraloval Rajkovič a šanci zmařil.
27
Hosté drží míč na své polovině.
24
Hamburg právě vstřelil branku!
Aktivita se domácím vyplatila! RAFAEL VAN DER VAART se kousek od vápna opřel do míče a ten zaplul těsně pod břevno ter Stegenovy branky! Opravdu výstavní střela!
22
Domácí jsou zatím aktivnějším celkem, hosty hlavně ve středu pole přehrávají.
20
Po jednom z faulů zahrával Arango standardní situaci, z dobré pozice ale přestřelil Drobného branku.
18
Min Son skvěle sklepl míč ze vzduchu pro Aoga, který prudkou ránou z první jen těsně minul pravou tyč! Tady by brankář neměl nárok!
16
Hanke byl ve středu pole faulován Rudnevsem.
16
Po dobré narážečce neudržel Min Son míč na hrací ploše.
14
Ten ale domácí v šanci neproměnili.
14
Min Son se nikterak nerozpakoval a z 25 metrů vystřelil na branku, jeho pokus byl obranou ztečován na rohový kop.
13
Arango posílal do vápna nebezpečný centr, ten nakonec vyboxoval Jaroslav Drobný do bezpečí.
12
Ten van der Vaart ale poslal pouze do náruče brankáře.
11
Je tu další rohový kop pro Hamburger.
11
Domácí zakládají další útočnou akci. Míč má Rafael van der Vaart.
9
Na druhé straně po protiútoku zakončoval Xhaka, přízemní střelou však branku netrefil.
8
S centrem Rudnevse si hosté poradili.
7
Min Son si výborně narazil se svým spoluhráčem a dostal se k zakončení, byl ale již dosti z úhlu a proto není divu, že branku netrefil.
5
Rudnevs si nedovoleně počínal v souboji s hostujícím brankářem a zřejmě si u toho přivodil nějaké malé zranění, zdá se ale, že bude v pořádku.
4
Po něm se k zakončení z vápna dostal Rudnevs, branku z halfvoleje minul.
4
Po obranném zákroku Stranzla je tu roh i na druhé straně.
3
Hosté si vybojovali rohový kop, ten ale nezahráli nejlépe a míč má v náručí Drobný.
1
Oba celky za bouřlivého potlesku vstupují na hrací plochu, vše nám za chvíli začne.

Hamburger SV: Drobný - Diekmeier , Westermann, Rajkovic, Jansen, Bodelj, Skjelbred, Aogo, Rafael van der Vaart, Rudnevs, Min Son

Borussia Mönchengladbach: Andre ter Stegen - Daems, Dominiguez, Stranzl, Jantschke, Marx, Arango, Rupp, Xhaka, Hanke, Hermann

Rozhodčí: Robert Hartmann.
Borussia Mönchengladbach - Hosté mají v tabulce pouze o bod méně. Gladbach zase naopak straší možná únava hráčů po čtvrteční bitvě v Evropské lize, kdy na domácím hřišti remizovali s italským Laziem Řím 3:3. I z tohoto důvodu je možné, že hostující trenér bude nějaké své hráče pro dnešní zápas šetřit. Do boje jistě nezasáhne Peniel Mlapa (svalové zranění) a Branimir Hrgota (problémy s kotníkem).
Hmaburger SV - Aktuálně sedmý celek má na svém kontě 31 bodů. Domácí vstupují do utkání dobře naladěni po nedávném vítězství nad obhájcem titulu Dortmundem. Co však trenéra Finka možná trochu straší je fakt, že v dnešním utkání bude postrádat hned trojici fotbalistů. Jefrey Bruma si bude odpykávat karetní trest. Zraněný je Michael Mancienna. Největší ztrátou je ale absence Reného Adlera, kterého trápí břišní svalstvo. Do brány se tak postaví český brankář Jaroslav Drobný.
Souboj sousedů - i tak by se dal dnešní duel popsat. Oba týmy jsou těsně pod pohárovými příčkami a tak mají o motivaci postaráno.
Příjemné sobotní fotbalové odpoledne přeji všem fanouškům německé Bundesligy. Ta má dnes na programu 22. kolo, ve kterém se mimo jiné spolu střetnou Hamburger SV s Borussii Mönchengladbach.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.