Přenos se aktualizuje automaticky

To je pro tuto chvíli vše. Přeji pěkný zbytek sobotního večera a zítra u německé Bundesligy opět na počtenou.
Do hry se od začátku dostali dva čeští hráči MILAN PETRŽELA a JAN MORÁVEK, oba byli v druhé půli vystřídáni. Předvedli však sympatický výkon. Petržela mohl i utkání rozhodnout, ale místo střely volil v dobré pozici raději přihrávku, což se neukázalo jako správný tah.
Augsburg zůstává i po zisku jednoho bodu na posledním místě. Hoffenheim se posunul prozatím na devátou pozici se sedmi body.
Máme za sebou typicky remízový zápas, který nebyl pro oko diváka tím nejlepším pohlazením na fotbalovou duši. Šancí bylo jako šafránu, a tu největší zazdil ve druhé půli MILAN PETRŽELA. Závěr utkání se pak zbytečně vyhrotil a padla i červená karta po likvidačním faulu střídajícího Salihoviče na Wernera.
Konec zápasu.
90+1
V nataveném času ještě domácí Augsburgu zatápějí. Po centru propadl míč až k Johnsonovi, který však trefil pouze hráče před sebou.
90
Žlutá i na straně Augsburgu, nedovoleným zákrokem se provinil Kevin Vogt (AUG). Tak šancí jsme se nedočkali, různých faulů a kostrbatých akcí však ano.
88
Werner je naštěstí po tomto zákroku poměrně v pořádku a snaží se to rozběhat na hřišti.
88
Sejad Salihovič (HOF) u postranní čáry prošlápl nohu Tobiase Wernera. Vůbec neměl zájem hrát míč, byl to naprosto zbytečný zákrok a v celku pochopitelně přišla za tento brutální faul červená karta. Domácí závěr utkání emočně vůbec nezvládají.
86
Domácí měli možnost zahrávání přímého kopu, střelecký pokus Johnsona však míč do brány neposlal.
85
Své námitky vůči rozhodčím měl i trenér domácích Markus Babbel a byl vykázán na tribunu.
83
Daniel Williams (HOF) si více všímal protihráče než míče a povalil ho na zem, za což vidí žlutou kartu, i když se mu to vůbec nelíbí.
82
Domácí mohli jít do rychlého brejku, a že těchto situací v zápase příliš neměli. Jenže Hoffenheimu se dnes zkrátka v útoku nedaří a ani tato akce nevyšla.
81
Usami se znovu ocitl po skluzu na hřišti, ale i tentokrát to bylo čisté. Nicméně hráč Hoffenheimu už začíná být z těchto situací frustrovaný.
80
Torsten Oehrl má nějaké zdravotní problémy a za doprovodu odkulhává do kabiny. Na hřište tak musí Stephan Hain, který zraněného spoluhráče nahradí.
79
Usami se nadechl k velkému sólu, prošel přes několik hráčů a už se dostal i do vápna, v tom však příletl Kevin Vogt a čistým skluzem zastavil možné nebezpečí. Rozhodčí celou situaci viděl a také ji dobře posoudil.
78
Hoffenheim v posledních minutách poněkud vypadl z tempa a iniciativu nyní převzali hosté z Augsburgu.
77
Hosté jsou v druhé půli nebezpečnějším týmem. Po centru z levé strany se k hlavičce ve vápně málem dostal Bance, dobře a hlavně pohotově však zareagoval brankář Casteels.
76
Ano je to tak, Rudy se vrací zpět na hřiště.
75
Hosté zahrávali rohový kop, při jehož odvracení zůstal otřeseny Sebastian Rudy a musí být ošetřen za postranní čarou, není to však nic vážného.
74
I druhý český hráč dnes dohrál. Jan Morávek se rozhodně za svůj výkon stydět nemusí, na hřišti ho nahrazuje Aristide Bance.
73
Hra se nám kouskuje díky častým faulům, a to také hře příliš neprospívá.
72
Těžko říct, zda hráči Hoffenheimu nemají v hlavě nehodu svého spoluhráče Borise Vukčeviče. Je to určitě dost dobře možné, takovou věc nelze jen tak vypustit z hlavy. Možná i to ovlivňuje výkon Hoffenheimu na hřišti.
71
Stále stejný problém Hoffenheimu tkvící v přechodu do útoku přes zformovanou obranu Augsburgu. Teď navíc fauloval domácí Daniel Williams.
70
...a ani tato standardka k šanci nevedla. Gólů se dnes zřejmě nedočkáme.
69
...rohový kop pro Augsburg.
69
Na druhé straně centroval z pravé strany Morávek, ale míč až k Oehrlovi nedoputoval.
68
Joselu centroval z pravé strany a po jeho centru se zahrával rohový kop. Ten následně skončil v moci marockého reprezentačního gólmana Amsifa, jenž si pro míč v poklidu došel.
67
Hoffenheim si v druhé půli zatím nevypracoval ani jednu zajímavou příležitost. Augsburg je v tomto ohledu v druhé části nebezpečnější. Jinak je to ale stále ta samá písnička.
66
...Centr mířil do vápna, kde si s ním ovšem poradila obrana Hoffenheimu.
65
Standardní situace pro Augsburg...
64
Zajímavá akce Hoffenheimu, po které se dostali domácí k rohovému kopu. Ten však žádné nebezpečí nepřinesl.
63
...Druhým střídajícím je pak Eren Derdiyok, jenž nahradil Joselua.
63
Tak avizovaná střídání jsou tu. Nejprve se do hry vydal Sejad Salihovič, který nahradil Kevina Vollanda...
61
Střídat se bude i na druhé straně, ale to si ještě chvíli počkáme.
60
Pro Milana Petrželu zápas právě skončil, určitě to nebylo kvůli předchozí akci. Střídání bylo už delší dobu plánované a do hry se vydá Knowledge Musona. Poněkud však nechápu tuto změnu, protože Petržela patřil k nejaktivnějším a nejnebezpečnějším hráčům na hřišti.
58
Milan Petržela se ocitl ve velké šanci poté, co k němu propadl centr z levé strany. Na pravé straně měl ve vápně možnost zakončovat proti brankáři Casteelsovi, ale rozhodl se míč zaseknout a přihrávat na penaltu, kde se však nikdo z jeho spoluhráčů k míči nedostal. Tohle měl Petržela zakončovat.
57
Jsou to takové fotbalové šachy. Pokud zápas vůbec něco rozhodne tak to, kdo udělá první výraznější chybu.
56
Nakonec z toho byl v podání Hoffenheimu pouze dlouhý aut do vápna, který se nebezpečí neproměnil. Utkání zoufale chybí šance, mohlo by to oživit nějaké střídání na jedné, či druhé straně.
55
Hoffenheim se krátkými přihrávkami propracoval až před vápno hosté, to se ale zatím jeví jako konečná stanice.
54
Opět je to taková vyčkávaná a některým fanouškům už se to začíná přestávat líbit.
53
Augsburg kombinuje na své polovině a s postupem dopředu nikterak nespěchá, přece jen do zformované obrany Hoffenheimu dnes hosté nebyli vůbec zvyklí útočit.
52
Baier táhl míč středem hřiště a měl dostatek prostoru, mohl se rozmyslet komu nabídne přihrávku. Nakonec se rozhodl pro střelu, která však brankáře Casteelse příliš neohrozila.
51
Pokus Hoffenheimu o rychlou akci po levém křídle, ale hosty zastavila nepřesnost.
50
Ve vápně se schylovalo k hlavičkovému souboji Langkamp a Joselu, celou věc ale rozřešil brankáře Amsif, který si došel pro míč.
49
Zatím se pokračuje v duchu první půle, i když hraje zatím taková více kostrbatá a neuspořádaná.
48
V první půli toho nejvíce z Augsburgu naběhali právě Jan Morávek (6,78 km) a Milan Petržela (5,90 km). Morávek byl přitom s necelými sedmi kilometry vůbec nejaktivnějším hráčem na hřišti.
47
Na druhé straně pěkná kombinace českého dua Morávek - Petržela. Morávek vymyslel pěknou kolmici za obranu na Petrželu, a ten se mohl řítit na brankáře Casteels. Nakonec to byl ofsajd, ale bylo to opravdu velmi těsné.
46
Chytrá kolmice na Joselua, který však nedokázal přihrávat zpět před bránu přes obránce a nakonec to nebyl ani rohový kop, i když se Joselu hodně divil.
46
O přestávce neproběhly žádné změny, na hřišti máme tedy stejné hráče jako v první půli.
46
Začal druhý poločas.
První půle nám nabídla taktickou bitvu bez branek a prakticky také bez nějakých větších šancí. Domácí měli některé zajímavé momenty, ale branku Augsburgu přímo neohrozili. Hosté vycházejí z pečlivé obrany a čekají hlavně na rychlé protiútoky.
První poločas skončil.
44
Dlouhý pas na levé křídlo, který si však bez potíží pohlídal Clavan.
43
První půle pomalu spěje ke svému konci a skóre už se nám do přestávky zřejmě nepohne. I když závěr půle nabídl některé zajímavé situace.
42
Milan Petržela si kličkou udělal na hranici vápna místo pro střelu, následně však pálil pouze doprostřed brány, kde stál připravený brankář Casteels.
40
Další nebezpečí se řítilo na hostující branku. Firmino měl před vápnem dostatek prostoru a tak vystřelil, jeho střelu však někde zhruba na penaltě nechtěně zablokoval Joselu, který byl trefen.
39
Domácí zahrávali standardní situaci a málem z toho byla pro domácí pěkná polízanice. Centr prodloužil ve vápně k levé tyče Firmino a Joselu dával následně hlavičkou zpět před bránu. Tam však odvedl dobrou práci Langkamp, který míč uklidil do bezpečí.
38
Hoffenheim v posledních minutách ztrácí svojí poziční převahu, s čímž samozřejmě souvisí menší držení míče.
37
Joselu se řítil do brejku, ale v jeho snažení ho zastavila závora v podobě čistého obranného skluzu. Pěkný fotbalový moment z pohledu obranné hry.
36
Teď už se ale píská, nedovoleným zákrokem se provinil domácí Rudy. Se standardní situací si však Hoffenheim dokázal celkem bez problémů poradit.
35
Peržela si píchl míč mezi dva protihráče a následně se po střetu s jedním z nich ocitl na zemi, rozhodčí byl však blízko a nechává hru pokračovat.
34
Další z centrů na Oehrla tentokrát přišel z levé strany. Ale míč sebral před hostujícím útočníkem brankář Casteels.
33
Šance sice nejsou, ale fanoušci se na tribunách baví po svém a zpívají chorály a neustále povzbuzují.
32
Skvělá akce Petržely, který si míč strčil před protihráče a hravě ho předběhl. Tím se mu uvolnila cesta k centru, který mířil do vápna na Oehrla. Ten se dostal k hlavičce, byl však tísněn obránci a tak jeho pokus nebyl přesný a o ohrožení branky se nedalo vůbec mluvit.
31
Za Hoffenheim se zase neprosadil na pravé straně Firmino, kterému celkem v pohodě odebral míč de Jong.
30
Petržela v souboji s Johnsnem. Obránce domácích si připsal poloviční úspěch, když míč odvrátil do autu.
29
Stejně jako před malou chvíli protihráč Rudy, i de Jong na straně Augsburgu trefil svým pokusem pouze zeď.
28
Přímý kop Augsburgu...
27
Hoffenheim pochopil jednu věc, ihned jak soupeři odeber míč, musí rychle obrátit hru do útoku. To je totiž jediná větší šance na úspěch, protože Augsburg se nestihne zformovat do bloku.
26
Tak první zajímavá možnost zápasu. Usami měl na středu hřiště těsně před vápnem překvapivě hodně prostoru a ihned toho využil ke střele. Prudký pokus ale nakonec nezamířil mezi tři tyče.
25
Morávek rozdělil míč na levé křídlo, kde byl však dvěma hráči posléze přetlačen de Jong, která si následně ve snaze získat míč, fauloval.
24
Stále stejný obrázek. Na obrazu hry se nic nemění. Řekl bych, že Augsburg zatím plní taktické pokyny velmi dobře a nenechávají se strhnout nějakým hromadným útočením.
23
Petržela fauloval a to je tedy možnost pro domácí, kteří budou zahrávat standardní situaci. Může to být i střela, je to zhruba pětadvacet metrů. Rudy to to také zkusil, ale trefil jen poctivě postavenou zeď.
22
Hoffenheim se snažil o rychlý přechod do útoku, ale agresivní vysoké napadání Augsburgu jim tento záměr znemožnilo.
21
Pro oko diváka to zatím není příliš atraktivní zápas. Kdo si však libuje v taktických hrátkách, ten si své najde.
20
Kapitán Hoffenheimu Compper si nyní nerozuměl se spoluhráči a vyslal dopředu centr, na který nikdo příliš nereagoval.
19
Morávek stihl míč po centru z levé strany na hřišti a hosté si tak užívají delší dobu u míče, což rozhodně není zatím zvykem.
18
Pokus o českou spolupráci. Morávek vedl míč do vápna a těsně před ním přihrával na levou na rozběhnutého Petrželu. Pas jen těsně nevyšel, ale oba čeští hráči byli zhruba proti šesti hráčům soupeře.
17
Centr do vápna Augsburgu, s kterým si bez problému poradil brankář Amsif.
16
Domácí jsou směrem dopředu aktivnější, ale není jim to nic platné, stejně jako jejich zatím velká poziční převaha.
15
Nevypadá to zatím na zápas, kde by padlo hodně branek. Vstřelená branka na jedné, či druhé straně by to však mohla hodně změnit.
14
Hoffenheim musí vymyslet nějakou překvapivou věc, pokud budou útočit již do rozestavěné obrany, těžko se jim bude prosazovat.
13
Úvod nám tedy jasně rozdělil role. Domácí bude útočit do plných, hosté budou pečlivě bránit a využívat rychlých brejku, na což mají ostatně i vhodné typy v podobě Milana Petržely.
12
Usami s Firminem si teď vzájemně lezli do zelí ve vápně, a i díky tomu se ani jeden z nich nedostal do zakončení. Hosté samozřejmě hned otočili hru a šli do rychlého brejku, který však skončil centrem do ofsajdu na Oehrla.
11
Teď se to projevilo, po zbytečné ztrátě míče se hosté dostali k míči a Kevin Volland (HOF) musel zastavit rychlý protiútok za cenu žluté karty.
10
V případě domácích to bude hlavně o trpělivosti, pokud bude Hoffenheim netrpělivý, může si koledovat o problémy.
9
Situace se stále opakuje. Hoffenheim se snaží vymyslet něco proti poctivě bránícímu soupeři a ten hned jak se zmocní míče, tak jde do rychlých protiútoků. Nyní se však podařilo domácím trochu obranu hostů nalomit, Joselu dostal pas do vápna, chyběl mu ale klid v zakončení.
8
Marcel de Jong útočil po levé straně a poslal lehký nadýchaný centřík na Oehrla na hranici vápna, ten však stál v ofsajdovém postavení.
7
Petržela v kombinaci s Klavanem na pravém křídle, ovšem Klavan byl zahnán do místa, kde stál proti ohromné přesile a podle toho to také dopadlo.
6
Opět domácí u míče, ale zatím se nemohou prosadit pře zahuštěný střed. Přišel tedy dlouhý pas na pravé křídlo, který se ale také nesetkal s úspěchem.
5
Domácí v rozvážné kombinaci, budou to mít těžké prosadit se k nějaké šanci. Augsburg bude dnes spoléhat na hodně zajištěnou obranu, další prohru už si ve své situaci moc nemůže dovolit.
4
Milan Petržela poprvé ve své typické akci, jeho rychlé nohy musel zastavit až faul. Poté následovala standardní situace, která skončila až u brankáře Casteelse, i když se jí ještě snažil patičkou tečovat Oehrl.
3
Oběma týmům jde poměrně o dost, nedá se tak čekat hned od začátku nějaké velké riskování. V tomhle ohledu jsou na tom lépe domácí, kteří mají díky dvěma předchozím výhrám přece jen lepší spaní.
2
Ale pojďme na hřiště. Domácí nastupují v modrých dresech, hosté pak v červeném. Zatím je to od úvodu spíše taková oťukávaná.
1
Utkání rozehráno. V hledišti je mnoho plakátů na podporu Borise Vukčeviče, který nyní v nemocnici bojuje po těžké autonehodě se vážnými zraněními. Jsou věci, kdy jde sport stranou.
1
Utkání právě začalo.
ABSENCE - Hoffenheimu budou chybět Wiese, Chris, Jaissle a bohužel již zmíněný Vukčevič. Hosté postrádají Jentzsche, Calssen-Barckera, Baha, Koo a také Mölderse.
V základní sestavě Augsburgu nastoupí i dva čeští hráči. Krajní záložník MILAN PETRŽELA se od třetího kola poměrně zabydlel v základní sestavě. JAN MORÁVEK hraje v základu nepravidelně, dnes ovšem dostal šanci.
ROZHODČÍ: Schmidt - Walz, Kempter - Foltyn.
LAVIČKA AUGSBURG: Gelios (GK), Reinhardt, Ostrzolek, Ottl, Bance, Hain, Musona.
LAVIČKA HOFFENHEIM: Grahl (GK), Ochs, Schröck, Vestergaard, Salihovič, Derdiyok, Schipplock.
SESTAVA AUGSBURG: (4 - 2 - 3 - 1) Amsif - Verhaegh, Langkamp, Klavan, M. de Jong - Baier, Vogt - Petržela, Morávek, Werner - Oehrl.
Trenér: Weinzeirl.
SESTAVA HOFFENHEIM: (4 - 2 - 3 - 1) Casteels - Beck, Delpierre, Compper, Johnson - Williams, Rudy - Firmino, Volland, Usami - Joselu.
Trenér: Babbel.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY - Dříve se oba týmy potkávaly na úrovni regionální ligy a oba společně stoupaly až do nejvyšší ligy. Augsburgu to ale přece jen trvalo trochu déle a tak se ze vzájemných zápasů oba kluby těšily až minulou sezónu. Hoffenheim byl úspěšnější. Venku dokázal zvítězit 2:0 a doma pak remizoval 2:2. Navíc zvládl vyřadit Augsburg i z domácího poháru.
TRENÉŘI PŘED UTKÁNÍM:

MARKUS BABBEL (HOFFENHEIM) - Pro mě je nadcházející zápas nejtěžší z těchto tří duelů (Hannover, Stuttgart, Augsburg). Augsburg zatím neukázal svůj potenciál, může se nacházet mnohem výše. Sešlo se hned několik faktorů, jež hostům body sebraly, to však pouze zvýšilo hlad po výhře. (zdroj: achtzehn99.de)

MARCUS WEINZEIRL (AUGSBURG) - Chyby proti Leverkusenu jsme si analyzovali s jednoznačně pozitivními pocity. Každý hráč si je vědom současné velmi kritické situace a ohlíží se především sám na sebe. To, co nyní potřebujeme, je pocit úspěchu. (zdroj: fcaugsburg.de)
Nadcházející zápas zastínila v pátek velmi smutná zpráva. Záložník Hoffenheimu Boris Vukčevič měl totiž dopravní nehodu, když se jeho Mercedes z neznámých důvodů dostal do protisměru, kde se střetl s nákladním autem. Vukčevičova zranění jsou velmi vážná, řidič kamiónu vyvázl s drobnými zraněními.
Jestli měl Hoffenheim špatný vstup do sezóny, tak AUGSBURG je na tom ještě hůře. Z pěti kol dokázal vytěžit pouhý jeden bod a se skóre 2:10 se krčí na posledním místě tabulky. Na debakl to vypadlo v posledním utkání proti Leverkusenu, hrozící ostudu (po první půli 0:3) se však podařilo ve druhé půli odvrátit a zmírnit výsledek na konečných 1:3.
HOFFENHEIM měl za sebou velmi nepovedený vstup do ligy. První tři kola rovnaly se třem porážkám. Hoffenheim nestačil na Mönchengladbach, Frankfurt ani Freiburgu. Trenér Babbel se tak rozhodl vzdát se funkce sportovního manažera a plně se věnovat trenérské pozici. A tah to byl, zdá se správný. Hoffenheim totiž od té doby dvakrát zvítězil. Doma si možná trochu překvapivě lehce poradil s Hannoverem a venku pak výsledkově jednoznačně zdolal Stuttgart.
Pěkný sobotní den. Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu 6. kola německé Bundesligy mezi Hoffenheimem a Augsburgem. Utkání začíná v 15:30.
34. kolo
Tabulka 2021/2022
Z V R P Skóre B
1. Bayern 34 24 5 5 97:37 77
2. Dortmund 34 22 3 9 85:52 69
3. Leverkusen 34 19 7 8 80:47 64
4. Lipsko 34 17 7 10 72:37 58
5. Union Berlin 34 16 9 9 50:44 57
6. Freiburg 34 15 10 9 58:46 55
7. Köln 34 14 10 10 52:49 52
8. Mainz 34 13 7 14 50:45 46
9. Hoffenheim 34 13 7 14 58:60 46
10. Frankfurt 34 10 12 12 45:49 42
11. Mönchengladbach 33 11 9 13 52:61 42
12. Wolfsburg 34 12 6 16 43:54 42
13. Bochum 33 12 6 15 38:50 42
14. Augsburg 34 10 8 16 39:56 38
15. Stuttgart 34 7 12 15 41:59 33
16. Hertha Berlin 34 9 6 19 37:71 33
17. Bielefeld 34 5 13 16 27:53 28
18. Fürth 34 3 9 22 28:82 18
Články odjinud