Utkání nakonec skončilo menším zklamáním pro domácí. Nürnberg totiž ve vyrovnaném utkání, v němž se ani o jednom týmu nedalo říct, že byl lepší, vedl od 33. minuty, kdy se z penalty trefil Simons. Freiburg ve druhém poločase vyvinul mnohem větší útočnou aktivitu a byl za to odměněn v 83. minutě, kdy z dorážky určil konečný stav utkání Schmid. Nürnberg tak počtvrté v řadě remizoval, pro Freiburg to je osmý bod z posledních čtyř utkání. Český reprezentační útočník Tomáš Pekhart dnes odehrál šedesát dva minut a v jejich průběhu příliš vidět nebyl. Já vám děkuji za to, že jste sledovali tento přenos.
90+5
90+5
Zbytečná závěrečná žlutá karta pro přemotivovaného Sebastiana Poltera.
90+4
Nürnberg se ale ubránil, Freiburgu už příliš času na útočné polovině nezbývá.
90+4
Jedenáctý rohový kop pro Freiburg.
90+3
Baumann jej vyboxoval před šestnáctku k Ildizovi, ten si míč potáhl do velkého vápna, ale odtud branku netrefil.
90+3
Desátý roh pro der Club.
90+2
Závěr utkání je hodně bojovný.
90+1
Plattenhardt ale takticky zastavil Kruseho ještě na útočné polovině.
90+1
Tento roh skončil jen u Baumanna a ten ihned zakládá další akci Freiburgu.
90+1
Přidávají se čtyři minuty.
90
Rohový kop se Nürnbergu povedl až na podruhé, nepříliš jistý Baumann jej v poslední chvíli vytáhl na další.
90
Diagne až za pomoci masérů odešel ze hřiště.
89
Po snaze o rychlý brejk se Nürnberg dožadoval pokutového kopu, nakonec z toho bude jen roh a zraněný Diagneho.
89
Kruseho centr od rohového praporku ale nenašel nikoho z jeho spoluhráčů.
88
Schmidův nebezpečný centr domácí obrana odvrátila na rohový kop.
88
Oba to jsou ale bojovní hoši a po krátké přestávce můžeme pokračovat v utkání.
87
Hlavami se teď srazili Polter s Ginterem. Hůře to vypadá s obráncem Freiburgu.
87
Santini se až s příliš velkou vervou dral za míčem a Klose toho jednoduše využil - praštil sebou o trávník tak šikovně, že hlavní arbitr byl donucen odpískat nedovolený zákrok.
85
Je to tak, jak bylo řečeno před chvílí. Nürnberg se raději zatáhl před svou šestnáctku a jedinou jeho útočnou aktivitu bude představovat možnost brejků se zapojením na hrotu osamoceného Poltera.
84
Nürnberg čekají hodně perné poslední minuty. Freiburg teď do něj bude bušit, co to půjde a při pohledu na obranu domácího celku tu pro něj nejsou příliš růžové vyhlídky.
83
Freiburg právě vstřelil branku!
Hosté se přeci jen dočkali. Obrana Nürnbergu již po Nilssonově odchodu není vůbec tak suverénní jako předtím, teď dokonce dovolila Schusterovi, aby si na hranici šestnáctky zpracoval míč a pak z otočky vypálil. To samo o sobě ještě branku neznamenalo, nicméně to bylo dobrým základem, neboť Schäfer jeho střelu jen vyrazil před sebe na dobíhajícího JONATHANA SCHMIDA, jenž pod jeho tělem srovnal stav.
82
Střídání v týmu 1. FC Nürnberg: ze hřiště odchází Hiroši Kijotake, přichází Muhammed Ildiz.
82
Freiburg už hraje prakticky na tři hroty, teď ale od branky bude odkopávat Schäfer.
81
Kijotake se z pětadvaceti metrů pokusil o obstřel Baumanna, k brankáři hostí ale míč neprošel přes klubko hráčů před ním.
80
Feulner ale ze standardní situace trefil jen jednoho z hráčů Freiburgu stojícího poblíž zdi svého týmu.
79
Flum se na hřišti uvedl faulem na Feulnera třicet metrů od Baumannovy branky.
79
Neuvěřitelné! Po Nilssonově odchodu ze hřiště na nosítkách rozhozená obrana Nürnberga nechala za sebe projít Rosenthala, ten tváří v tvář Schäferovi ale snad zavřel oči a vůbec netrefil branku. Obrovská šance na srovnání stavu.
78
Freiburg z rohového kopu nevytěžil nic.
77
Střídání v týmu 1. FC Nürnberg: ze hřiště odchází Per Nilsson, přichází Berkay Dabanli.
77
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Cédrick Makiadi, přichází Johannes Flum.
76
Sudí Zwayer se teď díval někam ke středovému kruhu a v šestnáctce došlo k menší potyčce. To není příliš pěkný konec utkání.
75
Tak to to nevypadá dobře. U Nilssona už je lékařský tým Nürnbergu, sám stoper se svíjí v křečích. Pravděpodobně to odnesl jeden z vazů.
75
Menší zdravotní problémy má Nilsson, který se drží za koleno.
74
Schusterův centr proletěl celou šestnáctkou Nürnbergu, dva z fotbalistů Freiburgu jej nezasáhli, bude z toho ale rohový kop.
74
Freiburg pokračuje v ragbyovém postupu, díky Essweinově faulu získal dalších dvacet metrů.
73
Následnou Santiniho snahu o rychlý brejk zastavil Mike Frantz a je prvním dnešním karetním hříšníkem v dresu Nürnbergu.
73
Baumann se při snaze zastavit centr Feulnera z levé strany srazil se Sorgem, žádnou katastrofu to ale pro Freiburg neznamenalo.
71
Schmid přenechal rozehrávku volného kopu Schusterovi, jeho dlouhý centr ale přistál jen v Schäferových rukavicích.
70
Freiburgu alespoň na vyrovnání a zachování své série bez prohry zbývá dvacet minut a zřejmě se dlouho na další jeho střídání nenačekáme.
69
Po Kijotakeho centru se k zakončení dostal Nilsson, jenomže Baumann si na poslední chvíli míče všiml a zastavil jej ve svých rukavicích.
68
Esswein dostal od Freiburgu v okolí jeho šestnáctky až příliš prostoru a pak mírně protáhl Baumanna, který jeho střelu vytáhl na rohový kop.
67
Polter se po vystřídání Pekharta nadále snaží zapojit do hry, jenomže to má obdobně těžké jako český útočník a je odkázán jen na podporu záložní řady.
66
Perfektní sklepnutí proti noze Schusterovi záložník Freiburgu nevyužil, protože bez přípravy napálil míč nad Schäferovu branku. Místy to vypadá, že kolem branky domácího brankáře působí silné magnetické pole, které odpuzuje míče, protože tolik střel mimo z celkového počtu střel Freiburg již dlouho nezaznamenal.
65
Caligiuri si dal míč do speku a zřejmě by jej nedohnal. Do cesty se mu ale postavil Balitsch, který si přitom jednak ublížil a navíc ještě fauloval.
63
Sudí Zwayer teď sklízí hrozny zla. Hráčům dovolil až příliš ostrou hru a momentálně ji co chvíli musí přerušit.
62
Střídání v týmu 1. FC Nürnberg: ze hřiště odchází Tomáš Pekhart, přichází Sebastian Polter.
62
Vykázaným z domácí lavičky byl podle všeho trenér brankářů Adam Matysek.
61
Ani tento volný kop ve Schmidově podání nebyl pro Schäferovo čisté konto hrozbou.
61
Na hřiště navíc přijde Polter, který už jako hráč z lavičky měl se sudím Zwayerem problémy.
60
Daniel Caligiuri si vysloužil za komentáře k výkonu sudího Zwayera žlutou kartu.
60
To je zvláštní. Na sudího Zwayera se zlobí obě strany, Freiburg ale dostane k dispozici další zajímavou standardku.
59
V utkání nám začíná přituhovat a velký podíl na tom má i velmi benevolentní metr sudího Zwayera.
59
Freiburgu se pak vůbec nepovedla další standardní situace.
58
A nejen to. Podle všeho byl vykázán z lavičky na tribunu jeden z asistentů Michaela Wiesingera.
58
Sudí Zwayer ještě přiběhl uklidnit domácí lavičku.
57
Feulner v rozporu s pravidly vypíchl míč Sorgovi a tak nemohl jít s Pekhartem do smrtícího přečíslení.
56
Teď to ale bylo o něčem úplně jiném, nicméně Schmidův pokus k pravé tyči vychytal Schäfer.
55
Kijotake poslal vedle šestnáctky k zemi Caligiuriho. Takových volných kopů ale měl Freiburg v první půli mnoho a všichni víme, jak dopadly.
54
Schmid dobře odcentroval pod sebe od koncové čáry, Kruse ale deset metrů před Schäferovou brankou netrefil míč ideálně a střelu poslal pánu Bohu do oken. Střelecká aktivita Freiburgu ale ve druhém poločase evidentně vzrostla.
53
Nürnberg měl našlápnuto k rychlému brejku, Esswein ve středu hřiště oslovil Feulnera, ten mu to chtěl oplatit pasem za obranu, jenomže se ukopl a Esswein míč na hrací ploše nestihl.
52
Freiburg zjevně pochopil, že bez střelby to nepůjde a vyslal první střelecký pokus z větší vzdálenosti - Kruse ale z pětadvaceti metrů přestřelil Schäferovu branku.
51
Santini šikovně na velkém vápně objevil Kruseho, ten si dokázal dát míč do zajímavé střelecké pozice, jenomže potom se mu do střely položil Nilsson a Schäfer tak zasahovat nemusel.
50
Esswein předvedl na levém křídle výborné zrychlení a pak automaticky v okolí malého vápna hledal Pekharta, ten ale narazil do Baumanna a byl mu odpískán útočný faul. To by samo o sobě ještě nebylo tak hrozné, jenomže český útočník byl po tomto střetu značně otřesen a dalo mu hodně práce postavit se znovu na své.
48
Freiburg vyrazil dopředu ve velkém množství lidí, nakonec ale Nürnberg zahustil prostor v okolí své šestnáctky a hosté z tohoto problémů nenašli cestu ven.
47
Poprvé ve druhém poločase se na útočnou polovinu dostal i Freiburg, jeho snaha ale měla jepičí život, neboť po nedorozumění skončila odkopem od Baumannovy branky.
46
Santini ihned v postavení mimo hru, kouč Christian Streich jej ale okamžitě podpořil a nabádal k další útočné aktivitě, která Guédému v prvním poločase chyběla.
46
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Karim Guédé, přichází Ivan Santini.
46
Na gólové šance chudý první poločas je u konce. Ani jeden z týmů si v něm nezasloužil vyhrát, realita je ale jiná. V 32. minutě odpískal sudí Zwayer přísný pokutový kop a Timmy Simons si s ním suverénně poradil. Díky jeho penaltě tak der Club po prvním poločase vede 1:0. Druhá půle začne cca v 16:35.
45+3
45+2
Sudí Zwayer ještě napomíná Sebastiana Poltera, který jako hráč z lavičky odmítl vrátit míč Freiburgu pro autové vhazování.
45+2
Nürnberg pravděpodobně dožije poločas na útočné polovině.
45+1
Hrát se budou ještě dvě minuty.
45
Feulner se na pravé straně vyhnul dvěma protivníkům, pak si ale dal míč daleko od nohy a Baumanna tak neohrozil.
44
První žlutá karta patří Cédricku Makiadimu.
43
Nürnberg přesto získal alespoň autové vhazování, po němž Kijotake zpoza šestnáctky hodně přestřelil branku.
42
Esswein se snažil dostat přes Sorga, když ale zjistil, že tento souboj prohraje, tak se s výrazem neviňátkem položil na trávník.
40
Asi nejsem sám, kdo se tak diví, že ze hry naprosto vymizeli útočníci Freiburgu. Ti už dobrých pět minut nebyli pořádně u míče a pouze pobíhají s obrannou linií Nürnbergu. Důvod je jednoduchý - záloha SCF je již dávno v šatně.
38
Po začátku utkání ani památky, hra se odehrává především ve středu pole.
36
Nürnberg mohl přečíslit Freiburg, Kijotake ale na hranici velkého vápna příliš dlouho čekal s přihrávkou a celou akci tak zadupal do země.
35
Kruse našel hlavu Makiadiho, ten byl ale v příliš velkém záklonu a míč nedokázal vtěsnat pod břevno.
34
Freiburg má k dispozici další volný kop z nadějné pozice.
33
Nürnberg právě vstřelil branku!
TIMMY SIMONS poslal Baumanna na opačnou stranu branky a k pravé tyči ze svého pohledu bezpečně proměnil pokutový kop.
32
Jeden z hostujících fotbalistů totiž ve vlastní šestnáctce zahrál rukou.
32
Byl nařízen pokutový kop pro Nürnberg!
32
Makiadi teď ale podsekl Kijotakeho a mohlo by se mu to nevyplatit.
31
Freiburg po pár menších příležitostech opět nechává hrát Nürnberg.
30
V první půlhodině jsme sledovali průměrné bundesligové utkání, které se vymezovalo snad jen tím, že v něm bylo minimum šancí.
28
Feulner se vehementně dožadoval rohového kopu, sudí Zwayer ale správně postřehl, že to byl on, kdo dovedl míč za koncovou čáru.
27
Odcentroval Kruse, pak se ale pískal útočný faul hostí.
27
Caligiuri upadl po kontaktu se Simonsem před Schäferovou šestnáctkou a je z toho velice slibná střelecká pozice pro Freiburg.
26
Nakonec z toho je jen odkop od Schäferovy branky.
25
Plattenhardt si za další nečistý zákrok vysloužil audienci u sudího Zwayera. Ten je s udělováním karet zatím hodně zdrženlivý.
24
Postavení mimo hru Kruseho.
24
Rozehrávka nakrátko přinesla centr do šestnáctky, kde si ale Nürnberg svého soupeře pohlídal a nepustil jej k nebezpečnému zakončení směr Schäferova branka.
23
Caligiuri byl faulován Balitschem u postranní čáry a Freiburg si po dlouhé době zkusí standardní situaci na útočné polovině.
21
Nürnberg teď hodně dlouho odmítal pustit Freiburg z jeho poloviny, nakonec k tomu byl po Nilssonově nepřesné rozehrávce doslova donucen.
20
Nürnberg se každopádně na rozdíl od začátku prvního poločasu rozhodl hrát aktivně a pro utkání to je jen dobře. Teď už jen stačí, aby se do vyšších obrátek dostal i Freiburg.
19
Skvělé Kijotakeho roztáhnutí hry vyvrcholilo v centr na malé vápno, kde Pekhart přetlačil Baumanna a jím vypuštěný míč dorazil do branky. Gólová radost domácích fanoušků ale byla zbytečná, protože český útočník předtím freiburgského brankáře fauloval.
18
Na míč si naskočil Balitsch a v zajímavé pozici hlavou o pár centimetrů minul branku.
17
Teď to bude mít šanci změnit po faulu Rosenthala na Kijotakeho. Volný kop z nějakých třiceti metrů.
16
Freiburg v posledních okamžicích mírně vyklidil pole a nechává hrát Nürnberg. Ten ale pokračuje v obrazech z posledních utkání a příliš si směrem dopředu nevěří.
14
Teď se ale domácím vyplatil okamžitý tlak na míč, po němž se k hlavičce dostal Pekhart, jenomže českému útočníkovi se hlavička příliš nepovedla a navíc to nebylo ani z pozice, z níž se příliš často v takovém postavení dávají góly.
13
Nürnbergu se v úvodu utkání prakticky vůbec nedaří rozehrávka a svěřenci Michaela Wiesingera za to v tento okamžik byli odměněni slabším pískotem.
12
Jeden z fotbalistů Freiburgu má menší potíže s nosem a musí být ošetřen. Vypadá to ale, že to nebude nic vážnějšího.
11
Pekhart nejprve vybojoval pro Nürnberg autové vhazování, pak jej ještě sám v šestnáctce prodloužil za sebe, tím ale útočná akce domácích hráčů skončila.
10
Ne na dlouho. Od branky podruhé v krátkém časovém rozmezí bude odkopávat Schäfer.
9
Teď to sice trochu přehnal s hraní si s míčem, nakonec se ale Freiburg udržel u míče.
8
Domácí obranu zatím zaměstnává hlavně Rosenthal, jenž dělá obráncům Nürnbergu velké problémy hlavně okamžitým zrychlením a následnou velkou rychlostí.
7
Rosenthal prošel po levé straně, jeho centr pak přeskočil ruce Schäferovi, tomu to ale vůbec nemusí vadit, neboť míč se bez doteku kohokoliv jiného odkutálel za koncovou čáru.
7
Ani na čtvrtý pokus se ale Freiburg nedostal k výraznému ohrožení Schäferovy branky.
6
Domácí čelí velkému tlaku, na další roh odhlavičkoval míč Klose.
6
Do třetice všeho dobrého. Schäfer ostrý centr Schustera jen srazil za koncovou čáru.
5
Rozehrávka nakrátko se Freiburgu vyplatila jen z poloviny, rohový kop bude zahrávat ještě jednou.
5
Před ním ale sudí Zwayer bude muset uklidnit Makiadiho s Balitschem.
4
Freiburg po skvělém průniku Rosenthala a jeho snaze prostrčit míč na Guédého vybojoval rohový kop.
3
Kijotakeho centr z něj ale skončil na prvním bránícím hráči Freiburgu.
2
Frantze u postranní čáry strhl k zemi zápasnickým chvatem Diagne a následuje tak zasloužený volný kop.
1
Ačkoliv Freiburgu patřil úvodní výkop, bádenský celek si poměrně dost zavařil a díky jeho nervozitě v začátku utkání se Nürnberg dostal zadarmo na útočnou polovinu.
1

1. FC Nürnberg: Schäfer - Balitsch, Nilsson, Klose, Plattenhardt - Simons - Kijotake, Feulner, Frantz, Esswein - Pekhart.

SC Freiburg: Baumann - Schmid, Ginter, Diagne, Sorg - Schuster, Makiadi - Kruse, Caligiuri - Rosenthal, Guédé.

Rozhodčí: Zwayer - Steuer, Pelgrim.
Freiburgu se v letošní sezoně mimořádně daří. V lize je na skvělém šestém místě a po postupu do semifinále DFB-Pokalu přes Mainz má zaděláno na nejlepší sezonu v historii klubu. O to těžší ale pro něj bude dnešní utkání v Nürnbergu, kam přijede s velkým očekáváním a v roli favorita. Domácí totiž třikrát v řadě remizovali, ještě nejsou úplně najisto vzdáleni od sestupové zóny a při současném trendu výsledků mohou mít ještě se záchranou problémy.

Freiburg do role favorita pasuje i fakt, že z posledních tří zápasů vytěžil sedm bodů a na předkolo Ligy mistrů ztrácí jen tři body. Do Franků navíc pojede s prakticky celým základním kádrem, z nějž vypadli jen Sebastian Freis a Heindrick Zuck. To Michael Wiesinger na domácí lavičce bude mít mnohem větší starosti se sestavou - nenastoupí totiž Marcos Antonio, Timo Gebhart, vykartovaný Timothy Chandler a ani trvalý rekonvalescenti Alexander Stephan s Adamem Hlouškem. Zatímco v útoku tak domácí stratég má hned několik možností, vzadu bude potřeba opět sestavu slepit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.