Domácí nakonec dokázali uhájit své vedení z prvního poločasu a zaslouženě vítězí. Hostí nakonec dokázali snížit dvě minuty před koncem, bohužel pro ně to bylo ale až příliš dlouho.

To je ode mě pro dnešek vše. Přeji Vám příjemný zbytek večera a zase někdy u on-line přenosů napočtenou.
90+3
Hráči v bílém si závěr utkání hlídají. Hraje se především na polovině hřiště, daleko od branky Stuttgartu.
90+2
Domácí se až teď osvobodili a dokonce získali i rohový kop. Okazaki ho zřejmě rozehraje nakrátko.
90+1
Stuttgart si v závěru utkání dost koleduje. Freiburg se drží na polovině soupeře a zle domácím zatápí.
90
Hlavní rozhodčí Kinhöfer nastaví tři minuty nad rámec řádné hrací doby.
89
Hosté pochopitelně ožili a málem vyrovnali. Parádní ránu Fluma ale vytěsnil Ulreich mimo tři tyče.
88
Freiburg právě vstřelil branku!

Hosté ale z ničeho nic snižují a závěr utkání bude ještě jistojistě zajímavý. Za obranou soupeře se ocitl nikým nehlídaný IVAN SANTINI a přesnou střelou k tyči dal utkání ještě zajímavý náboj – 2:1.
87
Poslední střídání! Závěrečné minuty odehraje Okazaki, který vyměnil Traoreho.
87
Na druhé straně se dostali do slibné příležitosti i hosté. Na poslední chvíli ale zakročil domácí gólman.
86
Traore mohl přidat třetí branku domácích. Jeho přízemní střela ale skončila pouze na tyči.
85
Fotbalisté v bílém drží míč na svých kopačkách a trpělivě s ním kombinují na vlastní polovině.
84
Domácí útočník Macheda se dostal až do zakončení. Z ostrého úhlu ale trefil pouze připraveného Baumanna.
83
Je tu další střídání Stuttgartu. Do hry přišel Hajnal, který nahradil Maxima.
82
Freiburg už se před branku Ulreicha dostává spíše sporadicky. Stuttgart je blízko k zisku třech bodů.
Dnešní utkání sleduje 50 600 diváků.
80
Domácí poprvé střídají. Střelce druhé branky Ibiševiće nahradí Macheda.
79
Traore se dostal až do zakončení. Jeho střela doprostřed ale nemohla Baumanna nijak ohrozit.
78
Hráči v černých dresech už vypadají v útočné činnosti dosti otupěle. Řádným důkazem toho byla samostatná akce Kruseho.
77
Držení míče: 48% – 52% pro SC Freiburg.
76
Harnik si balon špatně zpracoval a ten se tak dostal až do zámezí. Baumann bude odkopávat od branky.
75
Hosté mají ještě patnáct minut na to, aby se pokusili se zápasem něco udělat. Zatím to ale vypadá, že Stuttgart si svůj pohodlný náskok pohlídá.
74
Traore balon na hrací ploše ještě zastihl. Jeho následný centr do šestnáctky už ale nikoho nenašel.
73
Makiadi se ocitl ve slibné pozici. Jenže chyběly mu milimetry, aby úspěšně zakončil.
72
Freiburg jen marně hledá vhodnou cestu jak se dostat na dostřel soupeři.
71
Santini si počínal nedovoleně v souboji se stoperem Rudigerem. Odpískán útočný faul.
70
Domácí z následné standardní situace nic nevytěžili a výhodou pozici přišli.
69
Hönh fauloval unikajícího Harnika a od rozhodčího zato vidí žluté napomenutí.
67
Ginter vidí žlutou kartu po ošklivém faulu na jednoho z protihráčů.
66
střely celkem: 9 – 3 pro VfB Stuttgart.
65
Stuttgart se po delší době dostal na polovinu soupeře. Tam se ale příliš dlouho neohřál a musel rychle zpět.
64
Makiadi fauloval Niedermeiera, čehož si všiml i hlavní rozhodčí a správně odpískal.
63
Hosté už vyčerpali poslední možnost střídání. Do hry přišel Santini a odešel Guede.
62
Boka neobešel Mujdzaje, navíc si při svém počíná pomohl faulem.
61
Hosté dál obléhají polovinu soupeře. Stuttgart ale zodpovědně brání a žádné problémy si nepřipouští.
60
Domácí hráči nikam nespěchají. Tím kdo bude muset hrát, bude Freiburg, který musí dohánět dvoubrankové manko.
59
Fotbalisté v černých dresech vybojovali roh, ze kterého ale nic zajímavého nevytěžili.
58
Hra je ve druhém poločase dosti vyrovnaná. Ani jeden z týmů nemá očividnou převahu.
57
Freiburg podruhé míchá sestavou. Odpracováno má dnes Schuster, který přenechá své místo Flumovi.
57
Držení míče: 50% – 50%.
56
Na pravá straně se objevil nikým neatakovaný Harnik, jeho štiplavá rána ale zamířila pouze doprostřed branky.
55
Guede se ocitl za obranou linií soupeře a byl mu odpískán ofsajd.
54
Freiburg drží míč na svých kopačkách a snaží se něco vymyslet. Zatím ale marně.
53
Ve Stuttgartu se opět hraje. Molinaro už je za postranní čarou, kde o něj pečují lékaři.
52
Pauzu využili hráči obou týmů k lehkému občerstvení.
51
Molinaro zůstal ležet na trávníku po jednom ze soubojů. Sudí Kinhöfer raději přerušil hru.
50
Fotbalisté v tmavých dresech zahrávali rohový kop. Centr Guntera ale končí pouze v rukavicích Ulreicha.
49
Na hřišti se začíná trochu přiostřovat. Sakai vyrukoval na soupeře z hodně nevybíravým zákrokem.
48
Je tady první střídání dnešního utkání. Krmaše nahradí Hönh.
48
Vypadá to, jakoby hráči Freiburgu ještě zůstali v šatně. Domácí jsou v úvodu jasně lepší.
47
Hned v úvodu zahrával Stuttgart dva rohové kopy. Ani z jednoho však nedokázal nic vytěžit.
46
Hosté se ujali rozehrávky a ihned se vydali dopředu. Schuster ale chyboval v rozehrávce.
46
Je za námi první poločas mezi Stuttgartem a Freiburgem. Domácí nakonec dokázali vstřelil dvě branky a zatím zaslouženě vedou. Uvidíme, zda se hosté ještě dokáží vrátit do zápasu.

Druhý poločas začne přibližně v 16:33.
45
Poslední minuta už se pouze dohrává. Ani jeden z týmů už nehodlá útočit.
44
Stuttgart ukořistil míč na polovině hřiště a přihrál ho dozadu. Ulreich se svoji rozehrávkou nikam nespěchá.
43
Hosté už by se zřejmě nejraději viděli v kabině. Ještě ale musejí odkroutit poslední minutky první půle.
42
Stuttgart právě vstřelil branku!

Hráči v bílých dresech solidně napadali a nakonec se dočkali i druhé branky. VEDAD IBIŠEVIĆ obral o balon jednoho z obránců a sám vstříc Baumannovi uspěl přesným zakončením mezi nohy – 2:0.
42
Krmaš dobře přibrzdil postup Boky. Stuttgart získal alespoň vhazování.
41
Kruse neprocedil balon na volného Schustera, který by s největší pravděpodobností stál sám před Ulreichem.
40
Před námi je poslední pět minut prvního poločasu. Zatím to vypadá, že spokojenější odejdou do šaten domácí fotbalisté.
39
Držení míče: 53% – 47% pro VfB Stuttgart.
38
Molinarův vysoký padáček doplachtil až k nohám Ibiševiče. Tomu se ale střela z první vůbec nepovedla.
37
Molinaro si počínal proti fotbalovým pravidlům v souboji s Gunterem. Tmavé dresy tak u míče zůstanou i nadále.
36
Traoreho dalekonosná rána končí hodně mimo. Baumann zůstal bez práce.
35
Niedermeier fauloval zezadu Guedeho. Zatím se to však obejde bez žlutého potrestání.
34
Hosté jsou úvodní brankou trochu zaskočeni. Jak pak by také ne, Stuttgart se snad poprvé dostal do slibnější šanci, kterou ihned využil.
33

Domácí předvedli ukázkovou akci a po ni se ujímají vedení! Harnik krásným oblouček našel osamoceného CHRISTIANA GENTNERA, který už měl jednoduchou práci – 1:0.
32
Gentner střílel z dálky a pokoušel se překvapit Baumanna. Ten byl ale na svém místě a gól nepustil.
31
Boka to měl proti několikanásobné přesile hodně těžké. Podle toho také celá akce skončila.
30
Je za námi první půlhodina hry. Stuttgart je častěji u balonu. Větší nebezpečí však předvedli hráči Freiburgu.
29
Ginterův rohový kop končí pouze v místech, kde stál připravený domácí gólman.
28
Gunter se jen marně probíjel po levé straně hřiště. Při jeho počínání ho zastavil praporek pomezního rozhodčího.
27
Prvním karetním hříšníkem je hostující Schuster.
25
Dění na hřišti se teď poněkud uklidnilo. Ani jeden z týmů nehodlá bezhlavě útočit a raději trpělivě kombinuje na vlastní polovině.
24
23
Dlouhý centr sice doletěl až na kopačky Harnika. Ten ale z krkolomné pozice zakončil pouze doprostřed branky.
22
Rudiger si nerozuměl se Sakaem. Domácí tak o balon přišli na vlastní polovině a museli rychle zpět.
21
Hosté zahrávali další roh. Centrující Gunter ale našel pouze rukavice brankáře Ulreicha.
20
Hráči v černých dresech už se radovali ze vstřelené branky. Makiadi ale při svém zakončení stál v ofsajdu.
19
Freiburg teď převzal iniciativu a je lepším celkem. Kruse se mohl dostat do další šance, balon si však špatně zpracoval.
18
Hosté následně zahrávali první rohový kop. Z něj ale nic kloudného vytěžit nedokázali.
18
První gólovku měl na noze hostující Kruse! Toho ale skvěle vychytal domácí gólman, který zlikvidoval střelu letící k pravé tyči.
17
Fotbalisté Stuttgartu drží míč na vlastní polovině a nikam nespěchají. Zatím nemá hra příliš velké tempo a nasazení.
16
Držení míče: 57% – 43% pro VfB Stuttgart.
15
První vážnější šanci na vstřelení gólu si vypracovali domácí. Gentner ale v dobré pozici pouze přestřelil.
14
Guede si počínal nedovoleně v souboji s obránce Niedermeierem. Sudí Kinhöfer odpískal útočný faul.
13
Gentnerova dlouhá přihrávka doputovala pouze do míst, kde operoval hostující Makiadi.
12
Následné exekuce se ujal Maxim. Jeho rána ale zamířila pouze vysoko na tribunu Mercedes-Benz arény.
11
Boka se do balonu opřel u úctyhodné vzdálenosti. Navíc byl při střele faulován.
10
Schuster byl přistižen v ofsajdu. Hráči Freiburgu tak ve své akci nemohli pokračovat.
9
Diagneho dlouhý nákop byl hodně nepřesný a končí až za brankovou čarou.
8
Sakai neměl komu přihrát a tak si k dalšímu pokračovaní vybral gólmana Ulreicha.
7
Schmid hledal svoji křižnou nahrávkou někoho ze svých spoluhráčů. Dobré defenzivní počínání však předvedl Molinaro.
6
Domácí mají mírně navrch a drží častěji míč na svých kopačkách. Na větší gólovou šanci ale stále ve Stuttgartu čekáme.
5
Maximova standardní situace končí pouze u Krmaše, který jej odvracel do bezpečí.
4
Úvodní minuty jsou zatím hodně opatrné. Oba celky zatím hrají ze zajištěné obrany.
3
Hráči v bílých dresech dobře napadali a balon mají znovu ve své moci. Rudiger nikam nespěchá a dává si na čas.
2
Fotbalisté Stuttgartu ale u míče dlouho nezůstali. Nepřesnou rozehrávkou se prezentoval Maxim.
1
Domácí vyhráli los a ujali se rozehrávky. Jako první se balonu dotkl Ibiševič a uvedl jej do hry.
1
-1
Oba celky již vstupují na hrací plochu. Domácí nastoupí v bílém, hosté se představí v černých dresech.

VfB Stuttgart: Ulreich – Sakai, Rudiger, Niedermeier, Molinaro – Gentner Boka – Harnik, Maxim, Traore – Ibišević.

SC Freiburg: Baumann – Schmid, Krmaš, Diagne, Mujdza – Makiadi, Ginter, Schuster, Gunter – Guede, Kruse.

Rozhodčí: Kinhöfer – Kunsleben, Fischer.
Oba celky se v letošní sezóně střetly celkem dvakrát. V podzimním ligovém utkání uspěl na domácí půdě Freiburg a to poměrem 3:0. Před čtyřmi dny zase v německém poháru uspěl Stuttgart, který si díky výsledku 2:1 zahraje finále s Bayern Mnichov.
Domácí fotbalisté VfB vstoupí do utkání z dvanácté místo se ziskem 36 bodů. Za to Freiburg je na tom o poznání lépe. Hosté se aktuální drží na pátém místě, kterém jim zaručuje evropské poháry, na svém kontě potom mají 45 bodů, což pouhý bod za čtvrtým Schalke 04.
Hezké odpoledne všem fanynkám a fanouškům německého fotbalu. Nedělní program 30. kola Bundesligy načne utkání mezi domácím VfB Stuttgart a hostujícím SC Freiburg.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.