To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Je dobojováno. Domácí lavička spokojená, Dortmund poráží, dle očekávání, Mainz 4:2 v utkání, které nabídlo velmi povedenou podívanou. Ve druhém poločase nejprve vyrovnal za hosty svou druhou brankou Okazaki, ovšem radost z vyrovnání hostům nevydržela dlouho. Hned za tři minuty totiž vyrovnal Piszczek, který hlavou přizvedl míč po volném kopu a překonal tak zasahujícího Kariuse. Těsné vedení Borussie vydrželo do 79. minuty, kdy odpor soupeře definitivně "zlomil" čtvrtým gólem Reus.
90+1
Rozhodčí Schmidt nastaví dvě minuty, diváci v Signal Iduna Park skandují ve stoje a vzdávají tak hold svému týmu, který i dnes předvedl slušný výkon a potvrdil výhru z minulého kola z hřiště Bayernu Mnichov.
89
Koo přihrává na levou stranu, kde si nabíhá Choupo-Moting, který střílí z voleje, ale je to z ostrého úhlu, míč končí mimo branku.
89
Ani tentokrát se domácí z rohového kopu, z levé strany, neprosazují. Hosté nakopávají míč na polovinu soupeře.
88
Znovu v šanci Aubameyang, který si zpracoval míč na levé straně a jako v předchozí situaci, i nyní ho vychytal fantastický Karius, který míč pravou rukou vytěsnil na roh.
87
Míč se odrazil na roh, domácí rozehrají z pravé strany. Obrana hostů se v pohodě ubránila a hosté mohou okamžitě přejít do protiútoku.
86
Znovu skvěle zasáhl gólman Mainzu Karius, tentokrát proti střele Aubameyanga z pravé strany, parádní zákrok!
84
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Marco Reus, přichází Pierre-Emerick Aubameyang.
82
Şahin si nabíhá na centr z pravé strany, ale před ním zasahuje gólman Karius.
81
Dortmund má k dispozici rohový kop, který Reus rozehraje z pravé strany.
81
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Miloš Jojić, přichází Jonas Hofmann.
80
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Henrich Mchitarjan, přichází Kevin Großkreutz.
79
Dortmund právě vstřelil branku!
Nařízený pokutový kop proměnil nekompromisní střelou k levé tyči MARCO REUS a byť Karius vystihl směr střely, míč vyrazit nedokázal, skvěle kopnutá penalta.
78
Byla nařízena penalta ve prospěch domácího týmu.
78
Červenou kartu dostává Niko Bungert (1. FSV Mainz 05) za to, že ve vápně zahrál rukou při střele Lewandowskiho.
77
A na centr z pravé strany si ve vápně naskočil Lewandowski, který hlavičkuje, ale míč se odráží od tyče!
77
Volný kop pro Borussii, na polovině soupeře rozehrává z pravé strany Reus.
76
Střídání v týmu 1. FSV Mainz 05: ze hřiště odchází Yunus Malli, přichází Ja-Choel Koo.
75
Kouč hostů Tuchel nabádá své svěřence k aktivnějšímu pohybu, hosté drží stále nadějný výsledek.
73
Ohrozit branku BVB mohou hosté nyní, kdy vhazují na polovině domácího týmu. A díky obrannému zákroku Hummelse si to zopakují.
71
Probíhá již poslední dvacetiminutovka dnešního utkání, domácí drží těsné vedení, podaří se hostům opět vyrovnat?
69
Noveski bránící Lewandowskiho jak jen to jde, rukame, tělem, nohama... kouč BVB Klopp je u vytržení, není divu, za většinu faulů by si Makedonec zasloužil minimálně žlutou.
68
A pozor, v závaru před brankou se tam hráči BVB radují, míč dle nich přešel brankovou čáru. Hlavní sudí se však poradil s asistentem na pomezí a nakonec rozhodl o tom, že to gól nebyl.
67
Volný kop Dortmundu odvrací bránící Díaz na roh, Reus rozehraje z levé strany.
66
Na druhé straně vykopává Karius, míč však ve středu hřiště získávají domácí.
65
Rohový kop pro Mainz. Hosté rozehrají z pravé strany. Ve vápně se snaží dostat k míči Choupo-Moting, ale pod nohy se mu vrhl jeden z obránců BVB, který mu znemožnil vystřelit.
63
Choupo-Moting ztrácí míč na polovině soupeře, další útočná akce hostů končí neúspěchem.
61
Lewandowski padá po souboji s Makednocem Noveskim v pokutovém území Mainzu, ale není to pokutový kop, domácí protestují, ale sudí Schmidt je nekompromisní. Odkop od branky.
60
Je za námi hodina hry, domácí již opět vedou, a to 3:2, když se nejprve podařilo hostům vyrovnat, podruhé v zápase se prosadil Okazaki, ale vedení domácím vrátil před pár minutami Łukasz Piszczek.
59
A kdyby nyní Okazaki nemyslel na vlastní hattrick, ale přihrál lépe postavenému spoluhráči na hranici pokutového území, mohlo být možná vyrovnáno, hosté nyní dobře zakombinovali před vápnem BVB.
58
Hosté kombinují na vlastní polovině, přes zahuštěný střed to mají hodně těžké, nakonec se uchylují k nákopu na polovinu BVB.
57
A domácí jsou "při chuti", Lewandowskiho průnik ale končí odmávaný a odpískaný ofsajd.
57
Tak i v úvodu druhého poločasu nám "to tam padá"! Volný kop z levé strany rozehrál Marco Reus, na míč si naběhl ve vápně ŁUKASZ PISZCZEK, který hlavou míč přizvedl a ten skončil i vzdálenější tyče hostující branky, domácí opět vedou.
56
Po dalším faulu, tentokrát hostů na jejich polovině, má k dispozici volný kop domácí tým.
55
Volný kop ve středu hřiště rozehrají hosté. Míč ale končí pouze v autu, vhazovat tak budou domácí.
54
Mainz právě vstřelil branku!
Dvě velké chyby domácích v rozehrávce, ovšem ta Nuri Şahina byla "výstavní", turecký internacionál doslova "namazal" ŠINDŽI OKAZAKIMU ve vlastní šestnáctce, k údivu všech svých spoluhráčů! Okazaki pak s míčem u nohy ještě udělal kličku vyběhnuvšímu Langerakovi a z úhlu, z pravé strany, zakončil do prázdné branky, je vyrovnáno!
53
Další roh rozehráli domácí z pravé strany, ale z něho se již prosadit nedokázali.
52
Je z toho rohový kop pro Borussii. Míč z levé strany míří na vzdálenější tyč, kde se dostává do zakončení Lewandowski, kterému ale jeho pokus zblokoval jeden z bránících hráčů.
51
Reus však rozehrává další volný kop, tentokrát z mnohem lepší pozice, zkouší to přímo na branku, Karius musí zasahovat a nakonec vytěsnit míč mimo branku.
50
Reus může rozehrávat po nafilmovaném pádu Geise, na polovině soupeře. Ale celá akce BVB je hodně nepřesná, míč získávají hosté.
48
Skvělý zákrok Kariuse, Lewandowski parádním pasem poslal Reuse do zakončení, který se ocitl za obranou soupeře, bylo to těsně na hranici ofsajdu, ale nakonec zasáhla ruka Kariuse, který míč nepustil za svá záda.
47
Sokratis Papastathopulos se snaží dostat do zakončení ve vápně soupeře, ale míč nedokázal ideálně trefit a obrana Mainzu odkopává do bezpečí.
47
V úvodu druhého poločasu mají domácí výhodu rohového kopu, který rozehrají z pravé strany.
46
46
Střídání v týmu 1. FSV Mainz 05: ze hřiště odchází Christoph Moritz, přichází Benedikt Saller.
46
Střídání v týmu 1. FSV Mainz 05: ze hřiště odchází Stefan Bell, přichází Shawn Parker.
Oba týmy přichází na hrací plochu, druhý poločas začne za malý okamžik.
Druhý poločas začne přibližně v 16:31 hodin.
Skóre prvního poločasu se již nezměnilo, domácí tak odchází do kabin s jednobrankovým vedením. Skóre utkání otevřel v 6. minutě Jojić, ale hostům se z ojedinělého protiútoku podařilo vyrovnat, když se štěstím zakončil Okazaki. Při jeho střele se míč odrazil od nešťastného Hummelse a na změnu směru již gólman Langerak nestihl zareagovat. Vedení Borusii vrátil v minutě osmnácté kanonýr Lewandowski a stav 2:1 zůstal až do konce první půle.
45
45
Zdeněk Pospěch vybojoval autové vhazování pro Mainz, na polovině soupeře, hosté mohou ještě ohrozit branku Dortmundu.
45
Probíhá poslední minuta prvního poločasu, Reus faulován ve středovém kruhu Geisem, který se tomu diví, ale byl to jasný faul.
43
Łukasz Piszczek běží na polovinu soupeře, kde bude čekat na výkop svého gólmana Langeraka.
42
Odkop od branky Mainzu, míč míří na polovinu Dortmundu, kde ho získávají domácí.
41
V posledních minutách se hraje převážně ve středu hřiště, ani jeden z týmů se do útoku příliš nehrne. Nyní hrozí domácí, Lewandowski pálí z pravé strany, ale přestřeluje branku.
40
Je před námi závěrečná pětiminutovka, domácí stále hájí své těsné vedení, ale vzhledem k průběhu první půle mohl být náskok výraznější.
39
Žlutou kartu dostává Šindži Okazaki (1. FSV Mainz 05), který šel velmi tvrdě do souboje s bránícím Papastathopulosem.
39
Závar v pokutovém území hostů, po centru Jojiće se k hlavičce dostává Reus, ale netrefuje branku.
38
Hosté nyní pod velkým tlakem, po zákroku Díaze mají domácí výhodu rohového kopu.
37
Reus s Piszczekem znovu kombinují na polovině Mainzu, defenziva 1. FSV se musí mít "na pozoru".
36
Łukasz Piszczek postupuje po pravém křídle, u pokutového území soupeře přihrává do vápna, kde "z první" pálí Marco Reus, jenže ten těsně netrefuje!
35
Lewandowski si špičkou kopačky snaží zpracovat lehký pas od Reuse, ale je v těsném obležení dvou obránců a nakonec míč ztrácí.
34
Pro hráče obou týmů nejlepší okamžik na potřebné osvěžení u laviček. Malli již v doprovodu lékařů týmu odchází po svých za postranní čáru a hra může pokračovat.
33
Malli musí být po zákroku jednoho z domácích hráčů ošetřován přímo na ploše, nějaké zranění na pravé noze.
31
Autové vhazování hostů, z pravé strany, na polovině soupeře. Míč nakonec směřuje do vápna Borussie, kde se snaží hlavičkovat Okazaki, marně, bránící hráč ve žlutočerném je úspěšnější.
30
Je za námi úvodní půl hodina dnešního utkání, favorizovaný Dortmund zatím drží těsné vedení a po prvních skvělých minutách se nám hra trochu "propadla" do průměru.
29
Míč nyní více létá vzduchem, než po zemi. Nyní kombinují hosté na vlastní polovině.
27
Marco Reus posílá míč do vápna, kde hráči svádí urputné hlavičkové souboje, míč nakonec míří ven z vápna 1. FSV.
26
Jojič na druhé straně vyčkává se střelou, místo toho raději přihrává na levou stranu, nakonec domácí vybojovali rohový kop, který rozehrají z levé strany.
25
Pospěch proniká po pravém křídle, kde svádí souboj s bránícím hráčem Borussie, nakonec mu pomohl spoluhráč Díaz, který centruje do vápna, tam si naskakuje Choupo-Moting a hlavičkuje těsně vedle!
25
Okazaki fauluje v hlavičkovém souboji Şahina na polovině soupeře, domácí tak mohou v klidu rozehrát.
24
Dlouhý nákop hostů k pokutovému území Borussie, jenže tam získávají míč pouze domácí fotbalisté.
22
Míč u domácího gólmana Langeraka, který bude vykopávat.
20
Nepřesný pas domácích, míč končí v autu, hosté mohou hrát.
19
Hosté tak znovu prohrávají, dokáží i nyní "odpovědět" na vedoucí gól soupeře?
18
Po chybě hostů v rozehrávce, ve středu hřiště, se míč dostává k Mchitarjanovi, na levou stranu, arménský legionář si však ve vápně ještě všiml lépe postaveného ROBERTA LEWANDOWSKIHO, kterému adresuje přesnou přihrávku a pro Lewandowského nebyl problém zakončit, zvlášť poté, co Karius padl k zemi.
17
Znovu v akci Łukasz Piszczek, ke kterému se na pravé straně, uvnitř pokutového území soupeře, dostává míč, polský legionář pálí z voleje, ale střela mu "nesedla" a míč letí mimo.
16
Łukasz Piszczek si bere míč na polovině soupeře a chystá se vhazovat z pravé strany. Následně ale rozhodčí přerušuje hru pro faul jednoho z domácích hráčů, hrát mohou hosté.
14
No vida! Hosté vyrovnávají z ojedinělého protiútoku, kdy se dostal míč před pokutovým územím Dortmundu k ŠINDŽI OKAZAKIMU, který nečekal na nic, vypálil a míč se ještě odrazil od paty bránícího hráče, čímž změnil směr a zasahující gólman Langerak byl naprosto bez šance.
13
Domácí rozehráli rohový kop z levé strany, Kirch pálí ze střední vzdálenosti, ale netrefuje branku. Odkop od branky 1. FSV.
12
Marco Reus získává míč ve středu hřiště, přesným pasem vybízí k útoku Henricha Mchitarjana, ten postupuje po levé straně, u pokutového území střílí, Karius vyráží, ale míč mu vypadl na roh.
11
Další z řady nepřesných nákopů hostů, který končí v náruči domácího gólmana.
10
Hosté v podstatě pouze odevzdávají míč soupeři, Mitchell Langerak si dává na čas s rozehrávkou, hosté napadají a donutili ho k rozehrání.
9
Henrich Mchitarjan v šanci, dostal se po nákopu za obranu soupeře, ale byl zhruba v metrovém ofsajdu, to zakončení před brankou soupeře již bylo zbytečné, míč i tak zamířil vedle.
8
Žlutou kartu dostává Miloš Jojić (Borussia Dortmund), který tvrdě dohrál souboj o míč ve vápně soupeře, kde poté nakopl zasahujícího gólmana Kariuse.
6
Domácí rozehráli rohový kop z levé strany, míč se tam v nepřehledné situaci odrazil na hranici pokutového území k volnému MILOŠI JOJIĆOVI, jenž se z voleje "opřel" do střely a míč končí v bráně hostů.
5
Henrich Mchitarjan zkoušel přihrávat z levé strany do pokutového území soupeře, ale vracející se protihráč odehrál na roh.
5
První rohový kop rozehrají také hosté, také z pravé strany. Míč míří na bližší tyč, kde však hrají domácí, kteří okamžitě přechází do útoku.
4
První rohový kop v utkání rozehráli domácí z pravé strany, míč letěl do pokutového území, ale obrana hostů odvrátila do bezpečí.
3
A po volném kopu Marco Reuse měli hosté obrovské štěstí, protože míč "orazítkoval" levou tyč branky hostů, od níž se poté odrazil na roh!
2
A znovu Nuri Şahin, který nyní vybojoval volný kop pro svůj tým po faulu jednoho z hostujících hráčů.
1
Nuri Şahin se dostal ke střele na hranici pokutového území soupeře, ale míč tam byl zblokován jedním ze spoluhráčů a nakonec skončil vysoko nad brankou Mainzu. Odkop od branky.
1
Utkání začne za malý okamžik, vše je již nachystáno.
Oba týmy právě nastupují na hrací plochu.

Borussia Dortmund: Langerak – Piszczek, Papastathopulos, Hummels (C), Durm – Kirch, Şahin, Jojić, Mchitarjan, Reus – Lewandowski.
Náhradníci: Alomerović – Friedrich, Sarr, Hofmann, Aubameyang, Schieber, Großkreutz.

1. FSV Mainz 05: Karius – Bell, Bungert, Noveski (C), Pospěch – Geis, Moritz, Díaz, Malli – Okazaki, Choupo-Moting.
Náhradníci: Krešić – Svensson, Fathi, Saller, Koo, Parker, Soto.

Rozhodčí: Schmidt – Walt, Voss.
Vzájemné zápasy
Oba týmy se spolu střetly na podzim, kdy se v rámci čtrnáctého ligového kola radovali z výhry 3:1 fotbalisté Dortmundu.
Borussia Dortmund
Borussia v posledním ligovém kole šokovala mistrovský Bayern Mnichov, který doma v Allianz Aréně nestačil a prohrál potupně 0:3 po brankách Mchitarhana, Reuse a Hofmana! Nedobytná tvrz bavorského velkoklubu tak konečně "padla"! Dortmund si tak na druhém místě tabulky udržel náskok před svými pronásledovateli, z nichž ten nejbližší, Schalke 04, ztrácí na třetím místě tři body.
1. FSV Mainz 05
Fotbalisté Mainzu vstupují do dnešního utkání ze sedmé pozice bundesligové tabulky, když ve třeticeti zápasech nasbírali sedmačtyřicet bodů. 1. FSV navíc stále může pomýšlet i na příčky, zajišťující účast v pohárové Evropě pro příští rok. Na šestou Borussi Mönchengladbach totiž ztrácí pouze dva body, na pátý Wolfsburg pak body tři!
V dnešním utkání 31. kola proti sobě přivítá v Signal Iduna Parku domácí Borussia Dortmund a hostující 1. FSV Mainz 05.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.