Freiburg - Bayern | ONLINE | 27.8.2013 18:30 | Bundesliga 2013/2014 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

První ligová facka pro Bayern Pepa Guardioly je tady. Španělský trenér postavil s ohledem na nadcházející Superpohár jen zlomek hráčů základní sestavy a do 86. minuty mu tento krok vycházel. Bayern totiž vedl od 33. minuty díky Shaqiriho brance a mohl přidat i další. Tak se ale nestalo a přišel trest. Nicolas Höfler si při svém debutu v prvním týmu Freiburgu nemohl přát lepší okamžik, než gól do sítě Manuela Neuera, který skutečně po Freisově centru přišel. Z Freiburgu je to pro dnešek vše, čtvrté bundesligové kolo pokračuje v sobotu a já vás na něj osobně zvu. Do té doby se mějte co nejlépe. Na shledanou
90+3
Konec zápasu.
90+3
Čas se krátí, sám Hanke ještě mohl díky Danteho chybě jít sám na Neuera, brazilský stoper jej ale tělem zastavil.
90+3
Hraje se poslední minuta utkání, Hanke přistižen v postavení mimo hru. Bayern má ještě jednu šanci nakopnout míč a udeřit.
90+2
Freiburg mohl v závěru udeřit z brejku, Freisovi se ale další centr nepovedl.
90+2
Bayernu se tak nevyplatilo šetření sil z předchozích minut a je velmi pravděpodobné, že po čtvrtém kole bude na vedoucí tým ligy ztrácet tři body.
90+1
Teď navíc přijde odkop Baumanna, který rozhodně nebude nijak spěchat.
90
Hráči Freiburgu teď ochotně padají do střel a brání s vypětím všech sil. Pro bodový zisk to musí vydržet ještě tři minuty.
90
Freiburg vycítil šanci a ještě se chce poprat o tři body. To by byla opravdová bomba.
89
Rohový kop se sice Bayernu příliš nepovedl, pak ale přišel závar, po němž Dante mohl odčinit své zaváhání, avšak z malého vápna dorážel nad Baumannovo břevno!
88
Střídání v týmu Bayern München: ze hřiště odchází Claudio Pizarro, přichází Mario Mandžukić.
88
Bayern tak poprvé v sezoně inkasoval z kopačky soupeře. Nepřízeň osudu může změnit rohový kop a přicházející Mandžukić.
86
Freiburg právě vstřelil branku!
Už jsem chtěl zase psát, že Freiburg zahodil možnost pro rychlý útok a zaútočil do zformované obrany Bayernu. To ale nebyla tak úplně pravda, Dante si nepohlídal náběh NICOLASE HÖFLERA a ten při svém debutu v a-týmu Freiburgu pohodlně z malého vápna doklepl za Neuera Freisův centr. Asistence: Sebastian Freis.
85
Diagné skvěle vystihl moment přihrávky za obranu a převzal míč, nakonec jej ale poslal jen za postranní čáru.
84
S ohledem na záložní formaci má pro příští týdny Pep Guardiola poměrně velké starosti. Schweinsteiger při svém odchodu ze hřiště nevypadal zcela zdravotně v pořádku a může se tak klidně připojit k Martínezovi s Alcantarou, kteří momentálně na marodce jsou.
83
Poprvé po svém příchodu na hřiště o sobě dal vědět Ribéry, na levé straně vytančil se Sorgem a pak metr zpoza šestnáctky přestřelil domácí břevno.
81
Freiburgu alespoň na vyrovnání zbývá ještě deset minut. Ve druhém poločase si však kromě Laprevotteho tyče po hodině hry nic nevypracoval.
80
Rafinhovi se vůbec nepovedl odkop ze své šestnáctky, což musel u koncové čáry řešit Neuer. Tomu míč na první pokus vypadl a až pak jej před dotírajícím Kerkem definitivně schoval do své moci.
79
Schweinsteiger tedy nakonec není v pořádku a není vůbec jisté, zda se v Praze představí.
79
Střídání v týmu Bayern München: ze hřiště odchází Bastian Schweinsteiger, přichází Franck Ribéry.
78
Bayern to v šestnáctce opět překombinoval a musel rychle zpět, Kerk s Freisem ale situaci dobře nevyřešili.
77
Schweinsteiger je po chvilce fit, jeho start v Superpoháru by neměl být ohrožen.
76
Zdravotní potíže má Schweinsteiger a svléci se k lavičce přispěchal Ribéry.
75
Kerk mohl Bayernu oplatit gól stejným způsobem, na zadní tyči ale nedal hlavičce dostatečný důraz, navíc Neuer byl u své pravé tyče včas.
75
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Karim Guédé, přichází Mike Hanke.
74
V další velké šanci se sám před Baumannem zjevil Müller, ale opět pohořel!
73
Neuvěřitelně velký prostor se otevřel před Kroosem, který se pokusil Baumanna prostřelit po zemi, domácí brankář však natáhl svou levou nohu a následně zastavil i jasně vypadající dorážku Müllera! Skvělý výkon domácího brankáře.
72
Bayern to najednou zkouší až příliš individuální cestou a často v okolí domácí šestnáctky ztrácí míč.
70
Prvním karetně napomínaným hráčem Bayernu v tomto zápase je Daniel van Buyten, který zatáhl za záchrannou brzdu a na poslední chvíli sestřelil Guédého.
70
Shaqiri si to namířil v šestnáctce ke koncové čáře a zle pochodil. Akce Bayernu nakonec skončila u Baumanna.
69
Günter není ani přes předešlé žluté varování obezřetný a nadále hraje na hranici pravidel.
68
Shaqiri krásně přitáhl svůj centr do šestnáctky, kde na něj nedosáhli Müller s Pizzarem, přičemž druhý jmenovaný dokonce fauloval Güntera.
67
Z toho mohl těžit Kroos, kousek od malého vápna mu ale rána nesedla a putovala na tribunu za Baumannovou brankou.
67
Van Buyten s Neuerem si krásně pohráli se čtyřmi protihráči ve velmi těžké situaci.
66
Christian Günter u postranní čáry naprosto zbytečně dohrál Müllera a stává se tak dalším držitelem žlutého ocenění.
65
Schweinsteiger se díky Dantemu dostal do zrovna ne příjemné situace a mohl děkovat Fernandesovi, že jej místo aktivního napadání fauloval.
64
Po řadě nezbytných procedur by se snad mohlo konečně začít hrát.
63
Za ostrý skluz na Kroose si první žlutou kartu utkání vysloužil Nicolas Höfler.
62
Střídání v týmu Bayern München: ze hřiště odchází Mario Götze, přichází Philipp Lahm.
62
Schuster si sebou ze hřiště vzal i kapitánskou pásku a pro tu musel k lavičkám doběhnout sudí Meyer. Výsadu na levé ruce nakonec přebral Freis.
61
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Julian Schuster, přichází Nicolas Höfler.
60
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Charles-Elie Laprevotte, přichází Sebastian Kerk.
60
Laprevotte se při svém debutu mohl stát slavným! Po Fernandesově přihrávce si krásně připravil míč směrem do středu hřiště, vypálil na zadní tyč, Neuer na míč nedosáhl a musel se tak spolehnout na pomoc své brankové konstrukce.
59
Shaqiri opět dostal míč na levý okraj pokutového území, kde byl naprosto sám, po zpracování míče ale pálil přímo do natažených Baumannových rukou, od kterých se hrací předmět odrazil pryč!
58
Bayern se navíc pokouší co nejméně riskovat, což mu zatím vychází. Postupem času to může být ale málo a může to znamenat ztrátu bodů.
57
S přibývajícím časem se tak dá očekávat první střídání na straně Freiburgu. Oživit by to rozhodně chtělo.
56
Jak byli v prvních minutách utkání ofenzivní hráči Freiburgu na výši, tak jsou teď dole. O míč po změně stran snad ještě nezavadili.
55
Pizarro roztáhl hru doleva na Shaqiriho, jenž měl dostatek času si přichystat ránu, místo toho vypálil jen do Baumanna, který zákrok podcenil a musel se spolehnout na Sorgovu pomoc s odklizením Pizarra!
54
Günter si zpracoval jako poslední míč a ležela na něm velká tíha zodpovědnosti za rozehrávku. Ta se zřejmě opět podepsala, protože Günter trefil prvního protivníka a založil tím tak další útok, který naštěstí pro něj skončil nevalně.
53
Günter dvakrát chyboval ve stejném místě v rozmezí dvaceti vteřin. Levý obránce Freiburgu dnes zkrátka nemá svůj den. A to je ještě hodně mírné hodnocení.
52
Pizarro si dobře pokryl míč a Diagnému nezbývalo nic jiného, než jej fauloval. Útočník Bayernu se pak na své soupeře obořil a vše musel domluvou řešit sudí Meyer.
51
Ani rychlé přistoupení Diagného nezastavilo akci Bayernu, který neskóroval jen kvůli tomu, že v okolí míče měl jen Kroose s Pizarrem.
51
Start ale provázely menší potíže a hrát může opět Bayern.
50
Freiburg si na přední tyči poradil a startuje dopředu.
50
Ten se bude po chvíli díky Schusterovi opakovat.
50
Diagné předskočil před Götzeho a jeho úmysl zhatil i za cenu rohového kopu.
49
Günter si opět neporozuměl se spoluhráči, všemu ale předcházel okamžik, kdy van Buyten minul Guédého centr a Rafinha za sebou nechal Schustera, který naštěstí pro Bayern nebyl v pozici pro zakončování.
48
Bayernu se nepodařilo rychlé přenesení hry a Baumann překvapivě dlouho otálel s posláním míče zpět.
47
Míč propadl na přední tyč, kde byl připraven Baumann.
47
Rohový kop Bayernu zahraje Götze.
46
Krajní obránci Freiburgu dnes opravdu nejsou ve formě – Günter teď u půlící čáry naprosto zbytečně zahrál rukou.
46
Začal druhý poločas.
Značně pozměněná sestava Bayernu se na začátku utkání hledala, po čtvrthodině hry ale do sebe všechno zapadlo a tlak Freiburgu vystřídala jeho převaha. Ta byla korunována ve 33. minuty, kdy Xherdan Shaqiri po Müllerově centru využil špatného Sorgova odhadu na míč a z bezprostřední blízkosti propálil jinak skvělého Baumanna. Druhý poločas by měl začít cca v 19:31.
45+1
První poločas skončil.
45
Z poměrně velkého úhlu to zkusil i Sorg, chybu u jediné branky dosavadního průběhu utkání ale neodčinil.
45
Bayern se pokusil ještě o jednu branku, Müllerova přihrávka ke Kroosovi byla trochu prudší a Baumann si po zachycení míče mohl oddechnout.
44
Freiburg v posledních minutách pouze běhá bez míče a podstupuje tak velice vysilující okamžiky utkání. Bayern se už zřejmě pokusí dohrát první poločas s míčem na noze.
43
Po chvíli následuje odkop od Baumannovy branky.
42
Bayern se snažil znovu přečíslit Freiburg, ten se tentokrát vrátil v dostatečném postu hráčů a zastavil jeho další akci po pravé straně.
41
Rafinha jej rozehrál ke svým spoluhráčům a vysloužil si za to nesouhlasný pískot domácích fanoušků.
40
Laprevotte se rozběhl do souboje s van Buytenem a těsně před přebráním míče nepříjemně podklouzl. Sudí Meyer přerušil hru a nařídil míč rozhodčího.
40
Poslední minuty zcela jasně patří hostům.
39
Contento se pokusil o centr do diagonály, jenomže Müller si jej nedokázal zpracovat a jen tak odevzdal míč.
38
Podobně se Bayernu podařilo zakombinovat i ve své šestnáctce, několikrát ale nescházelo moc k tomu, aby někdo z Freiburgu tuto rozehrávku vystihl a vyrovnal.
37
Bayern dokázal na jeden dotek překonat obranu Freiburgu sešikovanou na šestnáctce, Götze se ale po Pizarrově přihrávce dostal do příliš velkého úhlu a jeho zakončení prošlo podél Baumanna vedle branky.
36
Směrem dopředu je Freiburg dnes sice jednotvárný, ale přesto nápaditý. Při pohledu na hru směrem dozadu si musí jeho fanoušci zoufat.
35
Bayern nakonec i díky Neuerovi vyřešil závěr před svou brankou a přenesl těžiště hry na druhou stranu, kde do šestnáctky prošel Kroos a zakončil na tribunu za Baumannovou brankou.
34
Freiburg se pochopitelně ihned pokusil o vyrovnání, Schmid se ale trochu zamotal do svých vlastních kliček a jeho přihrávka pod sebe na posledních chvíli nenašla žádného z jeho spoluhráčů.
33
Bayern právě vstřelil branku!
Bayern dokázal zastavit Baumannův nedaleký odkop, Müllerův přetažený centr na zadní tyč podskočil Sorg a za ním stojící XHERDAN SHAQIRI neměl s překonáním Baumanna příliš práce. Asistence: Thomas Müller.
31
Freiburg si opět dovolil pohrávat s Bayernem před jeho šestnáctkou, následně však došla tradiční špatná poslední přihrávka a Guédé fauloval van Buytena.
30
Danteho dlouhý pas do šestnáctky stáhl ze vzduchu Baumann a ještě se srazil s Günterem, jenž se pokoušel odclonit nabíhajícího Müllera.
29
Pizarro si opět dokázal dobře udělat prostor v šestnáctce, nakonec však jeho zakončení postrádalo přesnost a kvalitu.
28
Po úvodních slibných minutách utkání začíná nudit.
27
Podobně přesně se Rafinhovi nepodařilo najít trojici spoluhráčů v Baumannově šestnáctce a Pizarro tak hlavičkou pouze prodloužil míč.
26
Günter nevzdal po dlouhém sprintu souboj s dvěma protivníky u koncové čáry, po čemž Rafinha odkopl míč jen na Schusterovu nohu, domácí kapitán však opět nepálil ostrými.
25
Fernandes poněkolikáté fauloval v okolí půlící čáry a vysloužil si důraznou domluvu od hlavního arbitra.
24
Obléhání domácí branky skončilo Schweinsteigerovým centrem od koncové čáry do Baumannových rukavic.
24
Bayern podnikl další z neškodných akcí s centrem, dezorientovaný Günter mu následně zadarmo daroval rohový kop.
23
Pak přišel dlouhý nákop dopředu, který Shaqiri nedostihl na hrací ploše.
22
Bayern se momentálně pokouší zvýšit si již tak vysoké procento držení míče a kombinuje u vlastního pokutového území.
20
Po dvaceti minutách hry se zdá, že netradiční sestava Bayernu si konečně sedla a přebírá iniciativu na trávníku.
19
Obrana Freiburgu hrozivě zaspala a Bayern byl velmi blízko první brance utkání! Míč propadl až k malému vápnu, kam vyběhl Baumann a Pizarro jej dokázal přehodit, jenomže dobíhající a o hlavičku se snažící Müller při svém úsilí fauloval.
18
Sudího Meyera se na bolístku na své pravé noze po střetu s Laprevottem pokoušel upozornit Rafinha. Meyer pouze ukázal, že podobné střety jako faul posuzovat nebude.
17
Všechny potíže za Freiburg vyřešil Kroos, který trefil prvního bránícího hráče za zdí.
16
Diagné šel velmi nešikovně do souboje s Kroosem u svého pokutového území a zadělal Freiburgu na velké potíže.
16
Baumann zkrotil i následný Götzeho rohový kop a rozehrál rychlý protiútok. Ten brzy skončil.
15
Z prakticky stejného místa pálil i Shaqiri, ten však natáhl svou ránu více po své levé ruce a Baumann se musel hodně natáhnout, aby zakročil na rohový kop!
14
Freiburg se nechal unést svou útočnou aktivitou a trochu pozapomněl na svá zadní vrátka, díky čemuž se před šestnáctkou mohl opřít do míče Kroos a vyprášit Baumannovy rukavice.
13
Další případný brejk Freiburgu zastavila špatná přihrávka na Freise.
12
Neuer se musel poprvé v utkání činit! Sorg si vytáhl míč blíže k šestnáctce a plovoucí ránou donutil brankáře hostí, aby se pořádně natáhl a míč vytáhl z prostoru tří tyčí.
12
Schmidovy rohové kopy zatím rozhodně nejsou špatné, Bayern jeden z nich nedokázal odvrátit a dostal se do problémů kvůli standardní situaci.
11
Freiburg vystihl vskutku mizernou rozehrávku van Buytena, Guédé si chtěl vyměnit míč s Freisem a zakončit, proti Freisovi se ale postavil Dante a odrazil míč na rohový kop.
10
Opět se otevřela Contentova levá strana a Sorg od postranní čáry nacentroval do šestnáctky. Před Freise se natlačil Rafinha a odhlavičkoval míč do středu pole, odkud nepřesně pálil domácí kapitán Schuster.
10
Van Buyten pasem od půlící čáry našel na šestnáctce úplně volného Pizarra. Jeho volnost měla jednoduché vysvětlení – postavení mimo hru.
9
Müller nakonec na Contentův centr nedosáhl a k míči se tak opět dostává Freiburg.
8
Pizarro se konečně zapojil do hry, podržel míč na útočné polovině .
7
Poslepovaná sestava Bayernu to nadále nemá jednoduché. Freiburg hraje velmi odvážně a až na jednu výjimku jej vůbec nepustil k Baumannovi.
6
Kroos se vrátil ke své šestnáctce vypomoci obraně a svůj úkol splnil – byl faulován Schusterem.
6
Nepříjemný Schmidův centr do šestnáctky nezasáhl žádný z jeho spoluhráčů, Fernandes pak utnul útok Bayernu a ještě zařídil autové vhazování pro Freiburg.
5
Zajímavou rozehrávku zvolili také Schmid s Freisem. Druhý jmenovaný zařídil další rohový kop svého celku.
5
Contento zařídil rohový kop domácích.
5
Volný prostor se na druhé straně otevřel pro Freiburg, Freis však místo přihrávky do šestnáctky Guédému volil střelu a trefil jen van Buytena.
4
Zajímavá varianta rozehrávky se Bayernu skoro vyplatila, Contentův centr byl nakonec příliš dlouhý a k bezprostřednímu ohrožení Baumannovy branky tak nedošlo.
4
Shaqiri sice našel hlavu prvního hráče Freiburgu, ten jej ale tečoval na roh. Baumann se celou dobu modlil, aby mu míč nezapadl do branky.
3
Bayern se poprvé dostal nadostřel Baumannovy branky, standardní situaci od postranní čáry rozehraje Shaqiri.
2
Freiburg se v prvních minutách rozhodně nebojí hrát důrazně. Bayern bude toto utkání hodně bolet již od úvodních minut.
2
Götze si na levé straně vůbec nerozuměl se Shaqirim. Není se čemu divit – Guardiola dnes sestavu hodně obměnil.
1
Guédé se pokusil o první útok domácího celku, Bayern prvotní paniku zažehnal.
1
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

SC Freiburg: Baumann – Sorg, Diagné, Ginter, Günter – Schmid, Schuster (C), Fernandes, Laprevotte – Guédé, Freis.

Bayern München: Neuer – Rafinha, Dante, van Buyten, Contento – T. Müller, Kroos, Schweinsteiger (C), Shaqiri, Götze – C. Pizarro.

Rozhodčí: Meyer – Willenborg, Bornhorst.
Úvodní utkání čtvrtého bundesligového kola se kvůli evropskému Superpoháru odehraje netradičně již v úterý. Do Freiburgu přijede stoprocentní Bayern München, který zde bude chtít domácím zabránit v prvním bodovém zisku před svými fanoušky.

Freiburg to od začátku sezony nemá lehké. Pátý celek loňského ročníku, jenž si tímto umístěním zajistil Evropskou ligu, se trápí a na pomoc by mu mohl přijít český reprezentant Vladimír Darida. Podle některých německých médií je přestup na spadnutí a Darida by tak mohl přijít do týmu s jednou z nejhorších defenzivních činností v lize. Freiburg totiž v prvních třech kolech osmkrát inkasoval, přičemž horší vizitkou se mohou pochlubit jen Schalke s Hamburkem, které taktéž začátek nového ročníku nezastihl ve zrovna příjemné pozici.

To Bayern si na nic stěžovat nemůže. Vyhrál všechna tři utkání a dá se říct, že žádnému soupeři se proti němu nepodařilo skórovat. V utkání s Mönchengladbachem si totiž vstřelil vlastní branku brazilský stoper Dante. Ani to však nezměnilo nic na skvělé sérii Bayernu – v lize neprohrál již osmadvacet zápasů a pokud bude takto dál pokračovat, za devět utkání překoná i historicky nejdelší šňůru patřící Hamburku. Trenéru Guardiolovi budou v utkání chybět Javi Martínez a Thiago Alcântara, jenž kvůli zraněnému kotníku nenastoupí sedm týdnů. Do hry bude naopak opět připraven Mario Götze.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.
34. kolo
Tabulka 2019/2020
Z V R P Skóre B
1. Bayern 34 26 4 4 100:32 82
2. Dortmund 34 21 6 7 84:41 69
3. Lipsko 34 18 12 4 81:37 66
4. Mgladbach 34 20 5 9 66:40 65
5. Leverkusen 34 19 6 9 61:44 63
6. Hoffenheim 34 15 7 12 53:53 52
7. Wolfsburg 34 13 10 11 48:46 49
8. Freiburg 34 13 9 12 48:47 48
9. Frankfurt 34 13 6 15 59:60 45
10. Hertha Berlin 34 11 8 15 48:59 41
11. Union Berlin 34 12 5 17 41:58 41
12. Schalke 34 9 12 13 38:58 39
13. Mainz 34 11 4 19 44:65 37
14. Köln 34 10 6 18 51:69 36
15. Augsburg 34 9 9 16 45:63 36
16. Werder 34 8 7 19 42:69 31
17. Düsseldorf 34 6 12 16 36:67 30
18. Paderborn 34 4 8 22 37:74 20
Články odjinud