Jenže gól nepadl, proto výsledek odpovídá průběhu hry. Tak tedy 0:0, díky za pozornost a za týden u Bundesligy zase na počtenou.
Dobojováno, gólu jsme se bohužel nedočkali. Více ze hry měli sice domácí, ale těch šancí mnoho nebylo. Chyběl tlak, přesnost a lepší koncovka. Augsburg je třeba pochválit za výborný kolektivní výkon v obraně, svého soka do ničeho příliš nepouštěli a pro ten bod si nejspíš přijeli. Sami Krafta ani jednou neohrozili, až v závěru to z jejich pohledu nebylo špatné.
90+1
Pekarík zahrál rukou před vápnem a byla z toho standardka, jenže zeď se nepovedlo prostřelit Baierovi a je pískán konec.
90
Pouze minutu přidá rozhodčí Welz nad rámec zápasu.
90
Nic z něj nebylo, kulatý nesmysl jen proskotačil kolem Hitzovy brány a hostující brankář může v poklidu rozehrát. Je jasné, že pospíchat nikam nebude.
89
Tak ještě roh. Schulzův centr zblokoval Klavan.
88
Držení míče 60:40, střely na bránu 5:0, mimo 2:2, rohy 5:3. Výsledek je těsně před koncem stále 0:0.
87
A také je zde hromada faulů, již 16:21 pro hosty v tomto ohledu.
86
Nepřesnost střídá nepřesnost. Bohužel je to faktor, který sledujeme celý zápas.
85
Oba celky mají ve střídání stopstav a už musí dohrát zápas v této podobě. Utkání se však pomalu blíží ke konci a nevypadá to, že bychom se dočkali rozuzlení tohoto utkání.
84
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Tobias Werner, přichází Marcel de Jong.
82
Jak nebylo o hostech celý zápas vědět, tak poslední minuty nehrají vůbec špatně a snaží se také něco vymýšlet v útoku.
81
Ciğerciho nepovedená střela nemohla na hostující bránu vůbec projít.
80
Dobrá střela Ramose. Vypálil z dvaceti metrů pořádnou pumelice a Hitz musel na zem. Nakonec jen jistil levou tyč, kam balon mířil. Chyběl kousíček a domácí vedli, stále však zůstává výsledek 0:0.
79
Poté se na nějaký čas usadil Augsburg před územím, které stráží Kraft, leč na jeho branku žádná střela nakonec nešla. Hosté tak našetřili další cenné vteřinky.
78
Honza Morávek v akci. Po jeho střele byl míč zblokován na rohový kop.
78
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Änis Ben-Hatira, přichází Nico Schulz.
76
Nic z toho, přetažený centr Klavana prošel až k brankáři Hitzovi, který ale míč pustil do autu a rozehraje míč od své brány.
75
Ještě patnáct minut do konce zápasu a stále je to zápas pro milovníky defenzivního pojetí fotbalu.
74
Žlutou kartu dostává Jan-Ingwer Callsen-Bracker (FC Augsburg).
72
Celou dobu není o hostech ani vidu, ani slechu a málem se do samostatné akce dostával Bobadilla. Naštěstí pro domácí mu míč těsně utekl, jinak by šel jistojistě sám na promrzlého Krafta.
71
...Ben Hatira hledal Ramose, jak to asi dopadlo, to už můžete vytušit. Obrana Augsburgu opět v defenzivě naprosto bezchybná.
70
Možná se dočkáme teď. Domácí kopou standardku...
69
Je to bojovné utkání, ale málo výživné. Na hřišti se prakticky nic neděje.
67
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Per Skjelbred, přichází Hany Mukhtar.
66
Na druhé straně je pouze jedna střela mimo a dokonce svítí nula na střely na bránu. Hosté připomínají svým stylem legendární prešovský beton.
65
Není tam žádné tempo, stále má sice více ze hry Hertha, ale krom střely Ramose si nic nevytvořila.
64
Je to bohužel na úkor fotbalovosti a kvality hry. Tam i ve druhém poločase výrazně pokulhává.
63
Je vidět, že oba týmy hrají o hodně. Emoce jsou tak na pochodu, nikdo nevypustí jediný souboj.
61
Hra se nám nyní opět hodně kouskovala, byly tam i nějaké fauly. Rozhodčí zatím řeší všechny přestupky ústní domluvou.
60
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Arkadiusz Milik, přichází Raúl Bobadilla.
60
Po hodině hry vystaven do ofsajdové pasti útočník Milik, který je dnes hodně utopený a sám těžko něco zmůže.
59
Utkání sleduje 37 tisíc diváků.
58
Bohužel těch šancí tolik nebylo, nejvíc se o ně stará domácí Ramos, ale pokud výjmečně zaváhá obrana, Hitz vše zajistí.
56
Pěkná akce, která mohla skončit gólem. Standardku zahrál přesně Hosogai a po zřejmě nacvičeném signálu se k míči dostal osamocený Ramos, který dnes hraje velice aktivně a určitě se dá považovat za nejnebezpečnějšího hráče na place. Jeho prudkou střelu z uvnitř vápna likviduje skokem k levé tyči brankář Hitz.
55
...nic z něj nebylo, neboť byl odpískán útočný faul.
54
Pozor na první hostující roh...
53
Postupem času bude stoupat i nervozita u domácích hráčů, kteří by rádi před domácím publikem vyhráli. Teď to přehnal s tvrdostí Ben Hatira a je pískán faul.
52
Uvidíme, jak dlouho vydrží ta pevná obrana Augsburgu, která je prozatím skálopevná a vůbec tam není nějaký větší prostor na zakončení.
51
Pokud se podíváme na statistiky duelu, jsou jasně lepší pro domácí Berlín. Střely na bránu 4:0, mimo 1:1, rohy 4:0, jen to skóre je stále bezbrankové.
50
Překvapit Hitze chtěl přímo z rohu Lustenberg, ale ten se opít rohlíkem nenechal.
49
Před Ramosem uklízí míč na roh obránce Verhaegh.
49
Pokračujeme ve stejném duchu, jako v prvním poločase. Prim hrají především obrany.
48
Pekarík se utkal v souboji s Baierem a druhý jmenovaný zůstává ležet na trávníku. Slovenský bek se ihned omlouvá, faul to však nebyl.
47
Český hráč je na hřišti, do druhého poločasu vyběhl Jan Morávek.
46
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Ronny Philp, přichází Jan Morávek.
46
Pravdou je, že více ze hry má domácí tým, ale gólu se v prvním poločase nedočkal. Tak tedy 0:0, druhý poločas startuje v 16:32. Za chvíli se opět z tohoto sobotního mače přihlásím.
První poločas je u konce a fanklub defenzivního fotbalu by měl určitě radost především ze hry Augsburgu, který se na svého soupeře důkladně připravil. Sice jej pustil do dvou solidních šancí, ale brankář Hitz v pohodě zasáhnul a nepřipustil žádné komplikace. To na druhé straně měl Kraft relativní klid, soupeř jej v podstatě neohrozil.
45
Ještě minuta nad plán prvního poločasu se bude hrát.
44
Celé vzrušení je zbytečné. Ostrzolek se prodral pravou stranou vápna a našel Altintopa, který pořádně protáhl Krafta. Ovšem byl pískán ofsajd a celá akce tak zůstane v propadlišti dějin.
43
Na druhé straně samotinký Milik nenašel od spoluhráčů pochopení a nikdo mu prozatím nechodí pomáhat v útočné fázi. Nyní byl navíc v ofsajdu.
42
Tedy, ještě musí bránit minimálně tři minuty, ale hraje se daleko od Hitzovy branky.
41
Hertha je stále u míče, ale naráží na připraveného soupeře, který první poločas odbránil na jedničku.
40
Dobře pouštěl Ramos střílení centr Ndjenga. Poté se ke střele málem dostal Ben-Hatira, jenže opět tam byla zavčas obrana Augsburgu a do míče vložila nohy. Byl to konkrétně Verhaegh.
38
Po něm se už hosté ubránili a zaútočili Milikem. Hasit požár musel zavčas vyběhnuvší Kraft.
37
Parádní přihrávku na pravou stranu poslal Ben-Hatira a našel Ndjenga. Ten se dlouho s ničím nepáral a poslal svou navštívenku na Hitzovu bránu. Hostující brankář s ledovým klidem vytrčil pravou ruku a míč vyrazil na rohový kop.
36
I teď perfektně zvládla ofsajd-systém a nepustila soupeře do útočení.
35
Deset minut do konce poločasu, zatím je to průměrný bundesligový mač, co je potřeba pochválit, tak především obranu Augsburgu.
34
Ciğerci nevěděl co s míčem, tak jej zkusil napálit na Hitzovu bránu, jenže zase tam byl jeden z obránců a vystavil mu takřka volejbalové bloky.
33
Nyní zahrával standardku Ndjeng a šla do vápna na Ramose. Před ním ale zasáhl brankář Hitz, následně byl pískán faul a celá domácí akce končí.
32
A opět ten stejný obrázek. Deset bránících hostů ihned přistupuje k protihráčům, a když je potřeba, přeruší drobným faulem hru.
31
První střelu poslal na Kraftovu bránu Ostrzolek, ale neměl srovnaná mířidla. Míč šel hodně vedle levé tyče.
30
Žlutou kartu dostává Tolga Ciğerci (Hertha BSC).
28
Každopádně ukázal svým spoluhráčům, že by tudy mohla vést cesta přes zatím zahuštěný les.
27
Niemeyer dal poprvé o sobě vědět, když přesným centrem našel Hosogaie. Ten už byl v dobré palebné pozici a ocitl se ve vápně, ale jeho střela byla velmi nepřesná. Jako by se zalekl toho zakončení.
26
Ale jde to těžko, hosté výborně brání a přistupují k protihráčům. BSC nemá vůbec žádný prostor na nějakou kloudnou kombinaci.
25
Jenže šance žádná nepřichází, držení míče zní lépe pro Herthu – 60:40 %.
24
Asi nemůžeme čekat nějaké ofenzivní manévry, domácí v sezóně vstřelili dvacet branek, hosté dokonce jen patnáct. Především u Augsburgu by nebylo špatné tuto statistiku vylepšit.
23
Altintop se neprotlačil přes tři obránce a domácí tak rázem šli do útoku. Jenže ani oni nedopadli zrovna nejlépe. Hraje se ve středu hřiště.
22
Více ze hry má v dosavadním průběhu hry Hertha, která měla již dvě docela solidní šance, ale na gól stále čekáme.
21
Tak to nejde, nakonec musí být Langkamp vystřídán a již v jednadvacáté minutě pro zranění dohrál.
21
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Sebastian Langkamp, přichází Peter Niemeyer.
19
Na druhé straně provětral domácí obranu Altintop, jehož centr nebezpečně padal do vápna, tam byl připraven hlavičkující kapitán Lustenberg.
18
Vypadá to, že Langkamp zatím bude pokračovat ve hře a zkusí to. Jeho gesto před malou chvílí bylo však výmluvné.
17
Zatím se nestřídalo, ale viděli jsme největší možnost zápasu. Skjelbred potáhl míč po levé straně a přesným centr našel ve vápně Bena Hatiru, jeho rychlá a svižná střela končí těsně nad. Jen to v publiku zahučelo a Hitz si mohl oddechnout. To byla velká šance a pěkná střela, jen ji chyběla přesnost.
16
Dlouhý centr do vápna poslal Vogt, ale brankář Kraft si poprvé mohl osahat míč přesným zákrokem a pomohl tak obraně zakročit.
15
No, tohle volalo po kartě. Fauly se nám hromadí a jeden ostrý předvedl Klavan a jeho skluz pod nohy odnesl Langkamp. Gestem ukazuje, že to zřejmě dál nepůjde.
14
Je to zahuštěné, Hertha zkouší hrát po zemi, ale středem to příliš nejde. Hosté v deseti napadají rozehrávku už v zárodku.
13
Nyní to pocítil Ramos, kterého zdvojila obrana ve složení Klavan – Ostrzolek. Nedala mu ani metr prostoru.
12
Augsburg zatím hraje trpělivě, nikam se nežene a čeká na nějaký slibný brejk. Spíš se soustředí na obranu, a tam jsou tedy hosté prozatím pevní v kranflecích.
11
Z pravé strany centroval do vápna Ndjeng, ale Hitz si pro míč bezpečně dokázal dojít.
10
První slušná střela a šance zápasu je za námi, diváky také pořádně probudila.
9
Důkazem kosa Philpa na Hosogaie. Poté zahrával domácí Ramos standardku a tvrdá střela šla dobře na bránu, jenže byla v poslední moment sražena mimo tři tyče. Z rohu se pak hosté v pohodě ubránili.
8
Ve středu hřiště faulován Altintop, což se příliš nelíbilo domácímu publiku. Hra se kouskuje a faulů začíná být nějak víc.
7
Dobrou práci odvedl obránce Callsen-Bracker, jenž si pohlídal dotírajícího Ramose a pustil míč zkušeně do autu. Hitz bude odkopávat od svého pracoviště.
6
Milik předvedl útočný faul, k zemi poslal Lustenbergera a nebylo co řešit. Hosté si tak ještě musí počkat na nějakou možnost přečíslení.
5
U míče jsou sice častěji hráči BSC, ale jejich rozehrávky po pravé straně hřiště jsou víceméně kostrbaté.
4
Zatím je to z obou stran takové opatrné, vzájemné oťukávání a opatrný herní projev. Hlavně nepokazit rozehrávku.
3
To nemohlo vyjít, dlouhý pas za obranu se snažil poslat Langkamp, ale míč se dostal do země nikoho. Tedy až před Hitze, který míč pošle od své brány.
2
Jdeme na to, utkání odstartovalo, u míče jako první Pekarík. Slovenský obránce rozehrává útok svého týmu.
1
Parádní atmosféra, domácí fanoušci zpívají chorály, ze kterých mrazí. Hráče tak vítají na hřišti, kde je přivedl sudí Welz. Za pár chvil utkání zahájí.

Hertha BSC: Kraft – Pekarík, Lustenberger (C), Langkamp, van den Bergh – Ndjeng, Skjelbred, Hosogai, Ciğerci, Ben-Hatira – Ramos.
Náhradníci: Gersbeck – Ronny, Niemeyer, Schulz, Mukhtar, Allagui, Wagner.

FC Augsburg: Hitz – Verhaegh (C), Callsen-Bracker, Klavan, Ostrzolek – Philp, Vogt, Baier, Altintop, Werner – Milik.
Náhradníci: Manninger – Hong, Holzhauser, Morávek, de Jong, Bobadilla, Mölders.

Rozhodčí: Welz – Foltyn, Thomsen.

Tobias Welz – Rafael Foltyn, Martin Thomsen.

Čtvrtý sudí: Harm Osmers.
Vzájemný zápas

25. února se uskutečnilo poslední měření sil těchto soupeřů. První poločas byl ještě vyrovnaný, ale ve druhé části se Augsburg rozstřílel a vyhrál bezpečně 3:0.

Branky: 61. Torsten Oehrl, 63. Torsten Oehrl, 90+1. Marcel Ndjeng.
Hertha BSC

Berlínští jsou na tom lépe, jak jejich dnešní soupeř. Ovšem pouze o dva body víc mají na svém kontě. Pět výher, tři nerozhodné výsledky a pět proher dohromady dělá osmnáct bodů a celkové osmé místo. Určitě se čekalo od tohoto týmu víc, a tak má do konce podzimu ještě rozhodně co dohánět.

I zde můžeme najít výsledkové a herní výkyvy. Týmu, kde působí slovenský obránce Peter Pekárik se daří tak z části. Pokud se také podíváme na poslední čtyři mače, tak zaregistrujeme jen jednu výhru. 3:2 se prohrálo na Bayernu Mnichov, doma 0:2 se Schalke a naposledy také před vlastními diváky, konkrétně s Leverkusenem 0:1. Jediná zmíněná výhra se urodila 9. listopadu v Hoffenheimu 3:2.

Dnes to bude pro domácí velice důležitý zápas, neboť v případě výhry by se mohli dostat klidně i na šesté místo. Naopak prohra by znamenala dotažení Augsburgu a propad klidně až na třinácté pozice. To by mohlo být nepříjemné a začal by prakticky boj o záchranu. Tak se nechme překvapit, čeká nás každopádně zajímavá bitva.
FC Augsburg

Pokud se podíváme na výsledky a momentální formu Augsburgu, zjistíme, že to není nikterak velká sláva, ale nedá se říct, že by to byl vyloženě průšvih. Momentálně je to desáté místo za pět výher, jednu remízu a sedm proher. Celkově to dělá desáté místo se ziskem šestnácti bodů. Rozdíly jsou minimálně, například na sedmé místo stačí uhrát pouhé tři body.

Poslední výsledky Augsburgu jsou jako na houpačce. Za poslední čtyři zápasy je bilance 2:2. Tedy dvě výhry a dvě prohry. Nicméně je třeba uznat, že obě porážky přišly na půdě dvou těžkých soupeřů. Nejprve Leverkusenu 2:1 a následně Bayernu Mnichov 3:0.

Doma to byla jiná káva. S Mainzem se uskutečnila vyrovnaná bitva, Augsburg však vyválčil nesmírně důležité vítězství 2:1. Další tříbodový zisk přišel minulý víkend, kdy Hoffenheim neměl nárok a prohrál 2:0. Z tohoto pohledu se dá říct, že by dnešní hosté mohli soupeře pořádně zlobit a dá se čekat vyrovnaný zápas. Favorita bychom však hledali asi marně.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Hezké mrazivé odpoledne přeji u jako vždy kvalitní německé Bundesligy, který dnes nabízí již své 14. kolo. Pozorovat budeme duel dvou týmů, jenž se pohybují takřka ve druhé polovině tabulky. Postavení, výsledky i výkony mají obě mužstva podobné. Domácí Hertha je na osmém místě, Augsburg je na tom hůř o dva body a celkově figuruje na desátém místě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.