Pro tuto chvíli se s vámi loučím a přeji pěkný zbytek neděle.
Je za námi toto velice zajímavé utkání, které nabídlo několik velkých šancí na obou stranách a také po jednom gólu. Skóre otevřel šest minut po přestávce Ramos, domácí vyrovnali v 65. minutě z penalty Choupo-Motingem. Remíza je spravedlivá, oba celky ukázaly svou sílu, měly zhruba stejný počet tutovek, nikdo si tak nemůže nic vyčítat. Tak tedy Mohuč – Berlín 1:1.
90+2
Ještě jeden dlouhý nákop před bránu předvedl Moritz, ale už se nic nestane. Je tu konec.
90+2
Žlutou kartu dostává Sandro Wagner (Hertha BSC).
90+1
Ronnyho pokus končí u Kariuse a konkrétně jeho rukavic.
90
Nastavují se dvě minuty nad rámec zápasu. Hosté kopat standardku.
90
Žlutou kartu dostává Christoph Moritz (1. FSV Mainz 05).
90
Střídání v týmu 1. FSV Mainz 05: ze hřiště odchází Maxim Choupo-Moting, přichází Yunus Malli.
89
Už běží poslední minuta základní části, Mohuč je u míče, ale marně hledá cestu, kudy by se dostala ke Kraftovi.
87
Karius rozehrál od své brány po nepřesném centru Ronnyho. I jemu patří velké uznání za výkon ve druhém poločase.
86
Mohuč se ještě snaží něco vymyslet, ale hosté brání v deseti výsledek. Nikam se zbytečně neženou.
85
Samozřejmě teď bude rozhodovat každičká chyba. Máme pět minut do konce a v úvahu případá dělba bodů. Záleží na tom, komu bude víc vyhovovat.
84
Hra se často kouskuje fauly, tempo hry poněkud opadlo.
83
A právě střídající Wagner nebezpečně centroval z levé strany a Karius si musel míč pohlídat.
82
Nizozemský trenér má už kompletně vyměněno a ještě chce vidět své mužstvo před Kariusovou bránou. Cítí šanci.
81
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Sami Allagui, přichází Sandro Wagner.
80
Geisův centr prošel až na Okazakiho, ale od jeho hlavy šel balon dost mimo.
79
Choupo-Moting poslal na Krafta takový padající list, který plachtil do sítě. Gólman BSC musel vytáhnout míč na rohový kop.
77
Rozhodčí Meyer byl hodně benevoletní, protože si Allagui koledoval o vyloučení. A faul na žlutou to klidně mohl být, respektive tak mohl být posouzen.
76
Střídání v týmu 1. FSV Mainz 05: ze hřiště odchází Nicolai Müller, přichází Júnior Díaz.
75
První poločas více šancí pro Mohuč, ve druhém to je přesně naopak.
74
Jako bych to neříkal, další tutovka před Kariusovou bránou. Pospěch nedokázal odstavit Ramose, který odcentroval na Langkampa. Kde se vzal, tu se vzal obránce berlínské Herthy. Jeho pokus z otočky v poslední moment zachytil do náruče německý brankář.
73
V Mohuči panuje výborná atmosféra, které dopomohl i výborný fotbal. Ve druhém poločase je to zážitek pro labužníky a milovníky kopané.
72
Útočný faul Müllera na Kobiašviliho se domácím vůbec nelíbí, ale je to tak.
71
Tak to byla paráda. Ronny se opřel do míče ze zhruba třiceti metrů a Karius musel chytit velmi štiplavou ránu, která na něj letěla. Obrovská šance gólem nekončí, protože následná dorážka Ramose končí nepřesným zakončením.
70
Dvacet minut před koncem je tu standardka pro Berlín. K míči se staví Ronny.
69
Mohuč je rázem při chuti, Koo dělal co mohl aby míč zachytil, ale byl na něj příliš dlouhý.
68
Druhý poločas nabízí výbornou podívanou, rozhodně se je nač dívat.
66
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Per Skjelbred, přichází Peter Niemeyer.
65
Mainz právě vstřelil branku!
MAXIM CHOUPO-MOTING napravil svou chybu a z nařízené jedenáctky dokázal vyrovnat. Kraft sice trefil stranu, ale domácí fotbalista to trefil precizně. Je vyrovnáno, Mohuč se tak přeci jen dočkala.
65
Žlutou kartu dostává Sami Allagui (Hertha BSC).
64
Nyní už to penalta bude. Allagui fauloval Parka, kterého jednoznačně podtrhl a rozhodčí nekompromisně ukazuje na značku pokutového kopu.
64
Zřejmě správně rozhodnutí, Kraft může rozehrát od své brány.
63
Co teď? Bude penalta nebude penalta. Tak to vypadá, že ne, i když Kraft nemá čisté svědomí. Okazaki však padal na zelený pažit hodně ochotně.
62
Dnešní utkání sleduje 30000 diváků.
61
Příchod Ronnyho vyšel trenérovi na jedničku. Jednoznačně oživil hru a nyní si připsal další střelu, i když tečovanou. Karius se musel honem rychle přemístit.
60
Máme za sebou hodinu hry a domácí publikum stále marně čeká na vyrovnávací branku. Moting by rád odčinil svou chybu, která prozatím stojí Mohuč nějaký ten bodík.
59
...střídající Ronny vypálil z obrovské dálky a pořádně protáhl Kariuse v domácí bráně.
58
285 minut neinkasoval před tímto zápasem Karius gól, nyní kapituloval po 336 minutách. A mohl i podruhé..
57
Nebezpečný centr van den Bergha nadělal velké starosti brankáři Kariusovi. Nakonec si nadvakrát s těžkým míčem poradil.
56
Domácí trenér se snaží oživit hru svého týmu, který zatím nedokázal navázat na svůj výkon z prvního poločasu. Naopak Berlín vstoupil do druhého dějství velice dobře a v podstatě jako vyměněný.
54
Střídání v týmu 1. FSV Mainz 05: ze hřiště odchází Shawn Parker, přichází Ja-Choel Koo.
53
Vzápětí mohlo být vyrovnáno. Geisův roh propadl přesně na hlavičku obránce Noveskiho, který těsně přestřeluje Kraftovu bránu.
51
Hertha právě vstřelila branku!
Hosté jsou odměněni za svou aktivitu z úvodu druhého poločasu. ADRIÁN RAMOS využil fatální chyby v rozehrávce, kterou udělal Moting, přihrál si na krátko se Skjelbredem a poté prostřelil Kariuse pumelicí k levé tyči. Asistence: Per Ciljan Skjelbred.
51
Vzápětí další po zásahu Pospěcha. Druhý roh byl daleko zajímavější, ale ve vápně byla jen sestava v červených dresech.
51
Karius si nešel pro míč, hasit požár za něj musel obránce Bell. Bude z toho roh.
50
Hertha je ve druhém poločase jako vyměněná. Možná hlasitý fén kouče Luhukaye pomohl probrat. Další šanci měl Allagui a Karius musel v rychlém sledu vytáhnout další výtečný zákrok.
49
Největší šance Berlína v dosavadním průběhu utkání. Skjelbred napřáhl z uctivé vzdálenosti a mířil dobře k pravé tyči. Tam se dokázal přesunout Karius a špičkou rukavic vytáhl balon do bezpečných míst.
48
Ronny poprvé v akci, ihned přišel centr na van den Bergha, ale toho pokryl obránce Pospěch.
46
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Marcel Ndjeng, přichází Ronny.
46
Hráči vycházejí z kabiny a za pár chvil budeme sledovat druhý poločas.
Do druhého poločasu pravděpodobně vyběhne Ronny, který se intenzivně připravuje u lajny.

Druhý poločas začne přibližně v 18:32.
První dějství je již minulostí. Mohuč byla povětšinu času lepším mužstvem, ale své šance nedokázala proměnit. Hertha se dostala do hry až zhruba deset minut před koncem poločasu, Kariuse ohrozil z úhlu Allagui. Víc už se nestalo, po prvním poločase je tedy stav nerozhodný 0:0.
45+1
45
Nad rámec prvního poločasu se nastavuje jedna minuta. Je pravda, že poslední dobou už nesledujeme nikterak nebezpečné situace.
44
Žlutou kartu dostává Ju Ho Park (1. FSV Mainz 05).
42
Poslední dobou jsou u míče hosté a dokonce se do zakončení dostal Allagui. Byl v těžkém úhlu a Karius stejně dobře zasáhl.
41
Pět minut do konce prvního poločasu a stále čekáme na úvodní gól zápasu. Mohuč už nemá takový tlak, Berlínští se z něj dokázali vymanit.
40
Na hřišti leží Kobiašvili, kterého dohrál v souboji Müller. Hned se mu také přišel omluvit. Vypadá to, že bude v pořádku tento velezkušený Gruzinec.
39
Kobiašvili si na Pospěcha nepřišel a bude se rozehrávat od domácí brány.
38
Především rozehrávky Herthy budou největší problém. Dvě tři přihrávky a u míče je soupeř.
37
Kouč hostů Nizozemec Luhukay není s herním projevem svých svěřenců spokojen a důrazně to na lavičce ukázal. Zlostně praštil do své sedačky na střídačce.
36
Tak ještě zhruba deset minut do konce prvního poločasu, šancí jsme viděli mnoho, ale gól žádný. Nejblíž k němu měla Mohuč, leč Parker a ani Moting neuspěli.
35
Posléze přišel centr Bella na Choupo-Motinga, hezká a svižná akce, jen ta přesnost pokulhávala. Míč končí mimo tří tyčí, které hají jistý Kraft.
34
Langkamp měl problémy s centrem Parkem, ale nadvakrát dokázal míč zpracovat a poslat ho do bezpečných míst.
33
Zatím se ale hraje dál ve stejném složení, u míče zůstávají hráči v červeno-bílé kombinaci.
32
Jeden z hostujících hráčů se za postranní čárou rozcvičuje, tak uvidíme, zda se dočkáme nějaké změny. Možná reakce na tlak Mohuče.
31
Geis zahrál na přední tyč, kde byl pouze slovenský obránce Pekarík.
31
Kraft byl ošetřen a bude pokračovat ve hře. Rohový kop pro Mohuč.
30
Kraft na hrad! To byla další tutovka, kterou měl Parker. Jedna klička, druhá klička, už byl tento hráč na puntíku, ale trefil jen hlavu klikaře a v tuto chvíli nešťastníka v berlínské bráně. Jen díky němu platí výsledek 0:0. Teď k tomu stavu musel obětovat i svůj obličej.
29
Pekarík měl co dělat, aby před sebe nepustil aktivního Choupo-Motinga. Mohuč však pokračuje ve velkém tlaku.
28
Moritz přetáhl svůj centr a Hertha si může na chviličku odpočinout. Především Kraft, jenž byl pod dělostřeleckou palbou.
27
Stále sledujeme parádní zápas a Krafta se musí činit. Mohuč zvyšuje své tempo a nyní pálil z dvaceti metrů Parker. Gólman Berlína si rozhodně nemůže stěžovat, že by se ve svém pracovišti nudil. Teď vytáhl svůj další výtečný zákrok.
26
Těžká rána pro Krafta. Choupo-Moting zakončil střelou přes hráče a německý brankář měl s tvrdou ránou plné ruce práce. K dorážce se následně tlačil Parker, ale z toho už žádná tutovka nebyla.
25
Pospěch zkušeně pustil míč, domácí se potřebují uklidnit v rozehrávce a zase něco zkusit před hostující brankou.
23
Sudí Meyer nařídil standardku, po které přišla hlavička Ramose. Parádní centr na zadní tyč vyslal Ndjeng a Karius se musel ohánět. Balon mu však přistál přesně do rukavic.
22
Skjelbred centroval do ohně, kde však odvrátil míč do bezpečí obránce Noveski. Každopádně Berlín zůstane u míče a bude pokračovat před Kariusovou bránou.
21
Rohový kop pro Herthu. To znamená ohrožení tentokrát na druhé straně.
20
Kraft pokračuje ve skvělém výkonu. Perfektně přečetl hru a vyběhl zhruba třicet metrů před svou bránu. U míče byl včas a před napadajícím Müllerem uklidil míč do bezpečí. Přitom hodně riskoval, mohl faulovat nebo špatně rozehrát. Tohle se povedlo.
19
Obrovská šance pro Mohuč. Choupo-Moting se uvolnil po levé straně hřiště a našel ve vápně hlavičkujícího Okazakiho. Tomu chybělo pár čísel, aby překonal letícího Krafta. Německý brankář měl velké štěstí.
18
Pospěch přiťukl míč na Parka, který poslal dlouhý míč do pokutového území, ale jeho centr byl velice nepřesný. Míč končí za Kraftovou svatyní.
17
Mohuč se snaží hrát trpělivě a narušovat rozehrávku soupeře. Čekat zároveň na chyby.
16
Střílený centr Hollanda likviduje kapitán Mohuče Noveski, který si našel míč před svým brankářem a pohlídal dotírajícího Ramose.
15
Choupo-Moting je typem běhavého a šikovné fotbalisty, který se nebojí vystřelit i z poměrně větší vzdálenosti. Nyní se pokusil ohrozit Kraftovu bránu zhruba ze třiceti metrů, ale svůj pokus přepálil.
14
To nebyla vůbec jednoduchá malá domu pro Krafta. Ten dostal těžký a prudký míč, nakonec si s ním výborně poradil.
13
Poslední minuty patří Berlínským, kteří jsou častěji u míče. Mohuč chybuje v rozehrávce a toho se snaží hosté využít.
12
Jako třeba Ndjenga, který nevěděl co s míčem, tak ho práskl na Kariusovu bránu, pozdravil spíš dalekým projektilem diváky na sedadlech.
11
Hraje se velkém tempu, oba týmy dobře kombinují, ale zároveň je vidět mnoho nepřesností.
10
Noveski vrací pro jistotu míč na Kariuse, který už drahnou dobu neinkasoval. Pro Herthu je to výzva, aby přerušila tomuto brankáři dlouho šňůru.
9
Domácí se stále baví dobrým fotbalem, míč mají pod kontrolou a kombinují na své útočné polovině.
8
Fotbalisté Mainzu si neskutečně věří, což dokázal Parker. Proklestil si cestu až před vápno, kde přihrál na Müllera a jeho centr šel dobře na Okazakiho. Po jeho hlavičce končí míč těsně vedle.
7
O jakous takous střelu se pokusil Geis, jenže jeho rána skončila vysoko nad brankou.
6
Mohuč neinkasovala 250 minut a z posledních devíti zápasů prohrála jen jednou. Vše hraje do karet domácím, tak uvidíme, jestli potvrdí pro ně velice oslnivé statistická čísla.
5
Až teď van den Berghem, ale jeho přetažený centr končí za Kariusovou svatyní.
4
Dobrý pohyb domácích dělá problémy Hertě, která je od začátku pod mírným tlakem. V podstatě se ještě nedostala za polovinu soupeře.
3
Mahuč začala aktivně a dalším, kdo se tlačil před Krafta byl Moting, ale neměcký brankář byl na svém místě.
2
Do vápna se tlačil Okazaki, u míče byl však v pravý moment brankář Kraft.
1
Sudí Meyer zahájil zápas. Můžeme jít na to. Mohuč má dobrou formu a bude se chtít ukázat před svým publikem v co nejlepším světle.
1

1. FSV Mainz 05: Karius – Pospěch, Bell, Noveski (C), Park – Moritz, Geis, N. Müller, Choupo-Moting – Okazaki, Parker.
Náhradníci: Krešić – Díaz, Bungert, Saller, Malli, Koo, Soto.

Hertha BSC: Kraft – Pekarík, Langkamp, Kobiašvili (C), Holland – Hosogaj, Skjelbred, Ndjeng, van den Bergh – Allagui, Ramos.
Náhradníci: Almenning Jarstein – Brooks, Ronny, Niemeyer, Schulz, Mukhtar, Wagner.

Rozhodčí: Meyer – Bornhorst, Voss.
Rozhodčí:

Hlavní: Meyer (Burgdorf)
Asistenti: Bornhorst (Damme), Voss (Großhansdorf).
Vzájemný zápas:

První duel dopadl lépe pro Berlín, který před více jak 40 tisíci diváky vyhrál 3:1. Přičemž to do poločasu bylo 0:1 pro Mohuč. Pak ale domácí zabrali a výsledek otočilo. Je třeba dodat, že Zdeněk Pospěch odehrál celé utkání, stejně tak i na druhé straně známý slovenský fotbalista Peter Pekarík.
1. FSV Mainz 05

To Mohuč do jarní části sezóny vstoupila velice dobře. Tým trenéra Tuchela předvádí velice slibné výkony, díky kterým je již na šestém místě tabulky. Vše diriguje na obraně český internacionál Zdeněk Pospěch, jehož výkonnost z poslední doby vykazuje obrovskou kvalitu.

Přesvědčit se o tom mohl v minulém kole Leverkusen, který před svými diváky prohrál 0:1. Český bek převedl spolu s celým mužstvem perfektní výkon a bodový přísun byl zasloužený. K tomu nedávná výhra 2:0 s Hannoverem a bod na Schalke značí, že Mohuč je ve formě. I dnes ji bude chtít potvrdit.
Hertha BSC Berlín

Osmé místo a pětatřicet bodů na kontě, taková je vizitka dnešních hostů z Berlína. Ti mohou hrát v podstatě uvolněně, na sestup nebo o útoku na poháry nemůže být řeč. Svěřenci nizozemského kouče Luhukaye totiž střídají dobré výsledky s těmi horšími.

Pokud se podíváme na poslední tři zápasy, pokaždé to dopadlo jinak. Konkrétně prohra doma s Wolfsburgem 1:2, poté výsledkově totožný výsledek, leč vítězný, ve Stuttgartu, no a v posledním mači o minulém víkendu se urodila remíza 0:0 s Freiburgem.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Jarní část sezóny je již v plném proudu a dnes budeme sledovat duel dvou týmů, které se nacházejí, respektive se před tímto kolem nacházely na šestém a osmém místě. Mohuč v poslední době vykazuje výborné výsledky, pozadu nezůstává ani berlínská Hertha.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.