Norimberk - Werder | ONLINE | 8.3.2014 18:30 | Bundesliga 2013/2014 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

V Norimberku je dobojováno! Fotbalisté Werderu Brémy zde vítězí 2:0 brankami Di Santa a Bargfredeho a protože domácí si nevypracovali takřka žádnou vážnější příležitost, dokráčeli severoněmečtí fotbalisté ke třem bodům s velkým přehledem. To ještě sami odmítli možnost již nařízeného pokutového kopu.

Hosté tak počtvrté v řadě neprohráli, uhráli v těchto duelech osm bodů a v bundesligové tabulce poskočili již na jedenáctou pozici, domácí zůstávají čtrnáctí a na sestupové pásmo mají náskok pouze tří bodů. I v dalších zápasech budou hrát s nejbližšími tabulkovými sousedy, neboť se v následujících třech zápasech utkají s Hamburkem (16.), Frankfurtem (13.) a Stuttgartem (15.).
Konec zápasu.
90+2
Utkání už se pouze dohrává, hosté si hlídají zasloužené vítězství, neboť zejména druhý poločas naprosto ovládli.
90+1
Hlavní arbitr Manuel Gräfe k dnešnímu střetnutí přidává dvě nastavené minuty.
90
Akce téměř jako přes kopírák s druhou brankou hostů, Bargfrede zcela osamocen proběhl od postranní čáry k pokutovému území, tentokrát už si ale s jeho ránou Rakovsky poradil.
88
Junzunovič byl v pokutovém území Norimberku z hostujících fotbalistů zcela osamocen, přesto proti výrazné početní převaze dokázal vybojovat rohový kop a tím další cenné desítky sekund strávené na útočné polovině.
87
O kontaktní branku se pokusil i Tomáš Pekhart, jeho ránu z osmnácti metrů ale kryje pozorný brankář Wolf.
85
Po Anghově přetaženém centru hlavičkoval u vzdálenější tyče Drmić, ovšem těsně přestřelil hostující branku. Jednalo se o vůbec první příležitost domácích po změně stran.
85
Rohový kop Kijotakeho měl příliš krátké parametry a brémská defenziva si snadno poradila i s tímto centrem.
84
Domácí snaha je ale nadále marná, neujal se ani následný centr Plattenhardta.
83
Dalším žlutě potrestaným fotbalistou je brémský obránce Luca Caldirola.
82
Kijotake uvolnil na pravém křídle Anghu, jeho centr ovšem trefi prvního soka v cestě, blokujícího levého obránce Caldirolu.
81
Pekhart vyhrál hlavičkový souboj v pokutovém území, Campaña ale nedokázal nasměrovat svoji střelu do prostoru mezi třemi tyčemi.
80
Závěrečné střídání hostů, Ignjovského nahrazuje Clemens Fritz.
80
Di Santo si posunul míč kolem Petráka, jeho následnou ránu mířenou ke vzdálenější tyči srazil mimo branku Pinola.
78
Norimberku se zcela nedaří už počátek rozehrávek všech akcí a marně tak domácí hledají cestu k soupeřově brance.
75
Junzunovič přihrál volnému Huntovi, ten si posunul míč do pokutového území a padl k zemi, sudí Gräfe nařídil pokutový kop, ovšem sám Hunt vysvětlil Gräfemu, že nebyl faulován a budou rozehrávat domácí. Skvělé fotbalové gesto hostujícího útočníka.
74
Norimberk tak na své konto přidává pouze žluté karty, tu další vidí Jose Campaña.
74
Hosté v těchto fázích zápasu zcela kontrolují hru a nejen, že soupeře nepouští ke své brance, ale téměř ani k míči.
72
Na hřišti se sejdou všichni čtyři čeští fotbalisté, neboť Theo Gebre Selassie vyměnil na pažitu polského krajánka s francouzskými kořeny Ludovica Obraniaka.
70
Ondřej Petrák nedovoleně zasáhl proti Huntovi, následný centr před domácí branku kryje do své náruče Rakovsky.
68
Werder právě vstřelil branku!
Hosté zdvojnásobili svůj náskok! PHILIPP BARGFREDE převzal míč na středové čáře, nikým neatakován proběhl k pokutovému území, kde mezi nasměroval svoji přízemní střelu mezi Pinolou a Campanou, brankář Rakovsky už míč vytěsnit mimo branku nedokázal!
66
Adam Hloušek si v osobním souboji pomohl nedovoleně vůči Ignjovskému a v ruce sudího Gräfeho vidí žlutý kartónek.
64
Po následném centru Hlouška se Pekhart prosadil také k hlavičce, ovšem v záklonu mířil velmi vysoko.
64
Při prvním kontaktu s míčem fauloval Pekharta Prödl.
63
Další český fotbalista se objeví v boji, neboť Tomáš Pekhart nahrazuje na hrací ploše Róberta Maka.
62
Výraznější snaha domácích z uplynulých pěti minut už utichla a hosté kombinují s míčem v okolí středové čáry.
60
Odpracováno má pro dnešek Nils Petersen, na hřišti naběhal za hodinu hry 8,1 kilometru a na závěrečnou půlhodinu jej nahrazuje Cedric Makiadi.
59
K dalšímu střeleckému pokusu napřáhl Kijotake, ovšem rána mu absolutně nesedla a míč se dokutálel vedle hostující branky.
59
Znovu v akci Campana, jeho střela sice mířila na střed branky, ovšem před Wolfem nepříjemně skočila, přesto si s ní brémský brankář dokázal poradit.
58
Po povedené souhře domácích u rohu pokutového území se do balónu opřel Campana, jeho ránu k bližší tyči ale kryje brankář Wolf.
57
Norimberk se v posledních desítkách sekund usadil u soupeřova pokutového území, neujal se ale ani Hlouškův centr.
56
Po souhře s Makem centroval od pravé postranní čáry Angha, před brankou ale kraloval brankář Wolf a vyboxoval míč daleko od vlastní branky.
54
Nepříliš zdařilý centr Maka hosté nedůsledně odvrátili pouze těsně za vlastní pokutového území, kde se do míče opřel Adam Hloušek, ovšem svojí slabší pravačkou jej namířil vysoko nad soupeřovu branku.
53
Prvním hráčem Norimberku potrestaným žlutou kartu je Martin Angha.
52
Hunt se neohroženě dral do pokutového území Norimberku, naložil si ale příliš velké sousto a proti dvěma sokům se na hranici "šestnáctky" neprosadil.
50
Kijotake se pokusil kolmicí do pokutového území vysunout do gólové šance Drmiće, před ním ale včas zasáhl Ignjovski a zastavil přihrávku japonského šikuly.
49
Hosté po rychlejším přechodu do ofenzivy měli další výraznější příležitost, před brankou se ale nedokázal prosadit aktivní Di Santo.
48
Hlouškův centr odhlavičkoval Lukimya-Mulonogti pouze na hranici pokutového území, následně se před brankou nedokázal prosadit Mak.
47
Angha Lotschner si na pravém křídle hledal prostor k centru, před brankou ale odvrací míč do bezpečí z hostujícího pohledu Lukimya-Mulongoti.
46
Začal druhý poločas.
46
Do druhého poločasu nastupují domácí s jednou výraznou změnou v sestavě, ve hře nakonec není schopen pokračovat brankář Raphael Schäfer a nahrazuje jej Patrick Rakovsky.
Během úvodního dějství jsme viděli, dovolím si říct, podprůměrnou bundesligovou úroveň zápasu, ve které nad šancemi převládaly oboustranné nepřesnosti. Efektivnější nakonec byli hosté, první nebezpečná Di Santova rána ještě skončila na břevnu, ale když do brankové konstrukce střílel i Aaron Hunt, dokonal dílo přesnou dorážkou právě Franco Di Santo. Po pětačtyřiceti minutách tak vedou Brémy v Norimberku 1:0.
45+1
První poločas skončil.
45+1
Tentokrát byl Hloušek faulovaným fotbalistou, když se mu ostře vrhl pod nohy Junzunovič a ten se stává třetím žlutě potrestaným brémským fotbalistou.
45
V momentě, kdy čtvrtý rozhodčí signalizoval jednu nastavenou minutu, dostal Hloušek další příliš dlouhý pas na levé křídlo a už pouze nedovoleně poslal k zemi Junzunoviče.
44
Drmić si posunul míč od postranní čáry ke středu hřiště, následně ale z dvaceti metrů střílel velmi nepřesně.
42
Plattenhardt hledal Hlouška příliš dlouhým pasem podél levé postranní čáry.
40
Werder právě vstřelil branku!
Skvěle sehraná brejková akce hostů! Aaron Hunt pronikl útočnou polovinou, jeho parádní rána z třiadvaceti metrů se od tyče odrazila ke zcela osamocenému FRANCU DI SANTOVI, jenž se vyhl postavení mimo hru a dopravil míč do téměř odkryté branky za bezmocným Schäferem.
39
Do jedné se teď řítil Mak, když si posunul míč v pokutovém území mezi dvěma protihráči, ovšem ve skluzu jej poté nasměroval jen do brankáře Wolfa.
38
Ve statistice držení míče zatím domácí vládnou v poměru 67% – 33%, zatím svoji územní převahu ale nedokázali nijak zúročit ve vážnější příležitosti.
37
Plattenhardt připravil zajímavou pozici v pokutovém území pro Maka, ten ale svoji střílenou přihrávku z úhlu nepropasíroval přes dva protihráče.
36
Kijotakeho střílený centr směroval přímo do středu branky, kde brankář Wolf vyboxoval míč mimo pokutového území.
35
Série hostujících faulů ale pokračuje, Norimberk bude tentokrát zahrávat standardní situaci od postranní čáry.
35
Po Kijotakeho nadýchaném bochánku před branku kraluje ve vzduchu vysoký stoper Prödl.
34
Také Obraniak zblízka vidí žlutou kartu za svůj zákrok na Frantze.
34
Ani další z mnoha dnešních centrů Adama Hlouška se neujal a hosté odkopávají míč až hluboko na soupeřovu polovinu.
33
Prvním žlutě potrestaným fotbalistou je hostující Bargfrede.
33
Domácí brankář už je ale připraven a může se pokračovat v zápase.
32
Během přerušení hry potřebuje domácí brankář Schäfer nějakou úpravu na své výstroji a pár desítek sekund se nehraje.
30
Hloušek získal dostatek prostoru na levém křídle, s jeho centrem si ale obrana týmu ze severoněmeckého města poradila.
30
Rychlý přechod hostů do ofenzivy výrazně zbrzdil hned v počáteční fázi taktickým faulem Campana.
28
Po rohovém kopu Plattenhardta je Hlouškovi v pokutovém území pískáno počínání proti pravidlům a rozehrávat bude moci hostující brankář Wolf.
27
Přetažený centr Frantze z levého křídla odvrací do pole Caldirola.
26
Poprvé se dnes probil do zakončení Nils Petersen, autor pěti letošních bundesligových branek ale mířil metr vedle horního rohu domácí branky.
25
Znovu v akci Hloušek, míč mu ale ukopl do zámezí Bargfrede.
23
Po Hlouškově centru se do odraženého míče opřel Campana, rána mu ale zcela nesedla a míč doskákal vedle hostující branky.
22
Franco Di Santo napřáhl z dvaceti metrů a povedenou ránu odrazilo zpět do pole až břevno domácí branky!
21
Kijotakeho centr Campana pouze hlavou prodloužil vedle hostující branky, navíc byl přistižen pomezním rozhodčím Sinnem v postavení mimo hru.
19
Hloušek u postranní čáry rozehrál míč na Plattenhadta, ten byl ale postupně vytlačován s míčem na vlastní polovinu a nakonec byl donucen vrátit celou akci až k brankáři Schäferovi.
17
Kijotake kličkoval v pokutovém území mezi obránci Brém, nakonec mu ve skluzu ukopl míč Prödl a rakouskému stoperovi hostujícího celku se dokonce podařilo vybojovat odkop od vlastní branky.
16
Domácí hráči i fanoušci se dožadovali odpískání faulu Caldiroly na Maka na samé hranici pokutového území, nicméně píšťalka sudího Gräfeho zůstala němá.
16
Z hranice pokutového území napřáhl Hunt, ovšem přestřelil domácí branku.
15
Pinola vytlačil Di Santa z pokutového území až k postranní čáře a následně před soupeřovým útočníkem odehrál míč do zámezí.
14
Kijotake se u středové čáry dopustil nedovoleného zákroku v souboji s Bargfredem a byť se mu rozhodnutí sudího Gräfeho nelíbí, rozehrávat budou hosté.
13
Hosté ubránili i následný rohový kop a pokračuje se za bezbrankového stavu.
12
Po Hlouškově centru mohl Kijotake využít obrovského nedorozumění v hostující defenzivě, kdy se snadno probil k volnému míči, ovšem ve skluzu atakován protihráčem nedokázal nasměrovat míč mezi tři tyče!
10
Kijotake uvolnil na pravém křídle Maka, jeho centr směřující před branku odvrací Lukimya-Mulongoti do zámezí.
10
Hosté získali standardní situaci v hloubi útočné poloviny, Obraniakův centr od postranní čáry ale vyboxoval Schäfer daleko od své branky a navíc sudí Gräfe viděl faul na domácího brankáře.
8
Hloušek se u útočného rohového praporku neprosadil proti dvojnásobné početní převaze a vhazovat budou hosté.
6
Hosté se poprvé probojovali s míčem na útočnou polovinu, jejich krátkou snahu ale završuje Bargfrede pouze střelou mířenou vysoko nad domácí branku.
5
Frantz se na pravém křídle neprobil kolem Lukimyi-Mulongotiho, Norimberk bude pouze vhazovat.
4
Během prvních tří minut domácí soupeři téměř nepůjčili míč, nicméně zatím soupeře pouze oťukávají a hraje se zejména ve středu pole.
2
Dlouhý výkop brankáře Schäfera prodlužoval Drmić na Hlouška nepřesně.
1
Je rozehráno! Domácí hrají tradičně v červeno-černé barevné kombinaci, hosté dnes nastupují celí v bílém.
1
Utkání právě začalo.
Kvarteto arbitrů dnešního zápasu už přivádí hlavní aktéry zápasu na hrací plochu před tradičně takřka vyprodaný Grundig Stadion v Norimberku.
Utkání bude řídit zkušený rozhodčí z Berlína, čtyřicetiletý Manuel Gräfe, jenž na nejvyšší německé úrovni působí již deset let.

Dnešní zápas bude již jeho dvanáctým v letošním bundesligovém ročníku, z toho již třetí v Norimberku. Během podzimní části sezóny zde pískal zápasy domácího celku proti Freiburgu (0:3) a Mohuči (1:1). Celek z Brém letos Gräfe ještě nepískal. Nutno ale podotknout, že zatím poslední zápas Freiburg – Augsburg (2:4) mu absolutně nevyšel, udělal v něm mnoho chyb a od renomovaného magazínu Kicker dostal nejhorší možnou známku 6,0, pro něj i suverénně nejhorší v sezóně. V Lize mistrů pak Gräfe letos řídil zápasy lisabonské Benficy s Anderlechtem a šlágr Real Madrid – Juventus Turín.

Gräfemu budou na čarách pomáhat Guide Kleve s Markusem Sinnem, čtvrtým rozhodčím je Christian Fischer.
Ze čtyř dostupných českých zástupců se na trávníku od úvodní minuty představí dva, v domácím dresu Ondřej Petrák s Adamem Hlouškem. Pouze na lavičce "rozehrají" dnešní duel Tomáš Pekhart a Theodor Gebre Selassie.
Úvodní sestavy:

1. FC Nürnberg: Schäfer – Angha, Petrák, Plattenhardt, Pinola – Mak, Campaña, Frantz, Kijotake, Hloušek – Drmić.
Náhradníci: Rakovsky – Pogatetz, Dabanlı, Balitsch, Stark, Pekhart, Čolak.

Werder Bremen: R. Wolf – Ignjovski, Prödl, Lukimya-Mulongoti, Caldirola – Junuzović, Hunt, Bargfrede, Obraniak – di Santo, Petersen.
Náhradníci: Mielitz – Fritz, Gebre Selassie, Makiadi, Elia, Kroos, Ayçiçek.

Rozhodčí: Gräfe – Kleve, Sinn.
Pohled do tabulky
Klání nemá výraznějšího favorit, obě mužstva jsou totiž tabulkovými sousedy. Werder získal v dosavadním průběhu soutěže 25 bodů, což mu přisuzuje třináctou pozicí. Nürnberg má o dva body méně, přičemž okupuje místo čtrnácté. Vzájemné setkání v právě probíhajícím ročníku dopadlo po brankové přestřelce smírně 3:3. Která z družin si připíše důležité body?
Vítejte u našeho on-line přenosu! Německá Bundesliga má na programu další sérii utkání, do které patří rovněž souboj celků 1. FC Nürnberg a Werder Bremen. Úvodní výkop je na Stadion Nürnberg naplánován na 18:30. Přeji příjemný sportovní zážitek!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.
34. kolo
Tabulka 2019/2020
Z V R P Skóre B
1. Bayern 34 26 4 4 100:32 82
2. Dortmund 34 21 6 7 84:41 69
3. Lipsko 34 18 12 4 81:37 66
4. Mgladbach 34 20 5 9 66:40 65
5. Leverkusen 34 19 6 9 61:44 63
6. Hoffenheim 34 15 7 12 53:53 52
7. Wolfsburg 34 13 10 11 48:46 49
8. Freiburg 34 13 9 12 48:47 48
9. Frankfurt 34 13 6 15 59:60 45
10. Hertha Berlin 34 11 8 15 48:59 41
11. Union Berlin 34 12 5 17 41:58 41
12. Schalke 34 9 12 13 38:58 39
13. Mainz 34 11 4 19 44:65 37
14. Köln 34 10 6 18 51:69 36
15. Augsburg 34 9 9 16 45:63 36
16. Werder 34 8 7 19 42:69 31
17. Düsseldorf 34 6 12 16 36:67 30
18. Paderborn 34 4 8 22 37:74 20
Články odjinud