Utkání tedy končí. 3 body díky šťastné brance bere Leverkusen. Nejsem si jist, jestli bychom gól jinak viděli, oba týmy byly vepředu hodně bezzubé. Útočná esa obou týmů tak zůstali nevyužitá a ani v závěru z tlaku VfB branka nepadla. To je od nás vše. Děkujeme za pozornost!
95
Bernd Leno za zdržování hry vidí žlutou kartu.
95
Rolfes byl faulován. Standartka pro hosty.
93
Traoré reklamoval ruku v pokutém území těsně v závěru utkání, sudí je však jiného názoru a hra porkačuje dále.
90
4 minuty navíc přidá sudí utkání.
90
Martin Harnik vyslal hlavičku vedle brány.
89
Hosté se ubránili, když Leno skvěle zlikvidoval ránu hlavičkou od útočníka VfB.
87
Zápas se nyní často kouskuje, nemá tempo a ani jeden tým není přesný ve svojí hře.
85
Žlutou kartu za souboj ve vzduchu dostává také Traoré.
84
Ibišević dostal žlutou kartu kartu za protesty.
83
Na zemi leží Guilo Donati po střetu s Traorem.
82
Bayer Leverkusen střídá: Kiessling gól nedal, jeho místo zaujme Wollscheid.
81
Gentner vypálil z 25 metrů a div, že to nebyl výstavní gól, jeho rána šla jen těsně vedle brankové konstrukce!
80
Harnikova střeal mířila pouze k dobře postavenému Lenovi. Ten v pohodě lapil ránu.
80
Kiessling se zase dostává do podvědomí, nyní hlavičkoval po centru zprava jen těsně vedle.
76
VfB střídá: Sakaj doznal nějaké zranění, nahradí jej Werner.
75
Harnik se nacházel pouze v ofsajdu.
74
Traoré už míč nedostihl, proto bude odkopávat od své brány Leno.
72
Gentner se po akci z levé strany dostal k míči, ale jeho střele chyběla potřebná přesnost.
72
Sakai byl faulován na své půlce.
71
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Heung-Min Son, přichází Jens Hegeler.
69
Sakaiův centr znovu odzbrojil jistý brankář hostů Leno.
68
Martin Harnik byl faulován Sonem na své šestnáctce, který se chtěl dostat k míči.
68
Centr Castra byl zblokován na roh.
65
Ve druhé půli VfB ožilo, přesto ještě nevstřelilo gól, ani se výrazně nedostalo do šance, obrana Bayeru je jistá.
64
Cacau našel centrem pouze Boenische, který jej odvrátil na roh.
63
Ofsajd a v něm Ibrahima Traoré.
62
Střela Castra mířila vedle.
60
Rudiger se dopustil faulu. Z cca 30 metrů má hostujííc tým příležitost ohrozit bránu.
58
S. Som mířil vedle brány Stuttgartu.
57
Domácí VfB táhlo po pravé straně brejkovou situaci, kdy se Leverkusen ještě nestihl zformovat. Přihrávku na útočníka však Leitner neposlal přesně a míč už je za bránou.
56
Cacau nyní takovým polcoentrem polostřelou málem vstřelil branku! Míč jen těsně minul konstrukci.
56
Centr Cacaa miřl na Ibiševiče, ale ten byl u míče pozdě, proto se nic nebezpečného neudálo.
55
Domácí u míče, zřejmě nádech k nějaké akci.
54
Už se opět hraje.
53
Na zemi leží Donati, dostal ránu do citlivých míst a bude se tak na hřišti ošetřovat.
52
Roh pro Vfb.
52
Son se nyní dostal k individuální akci, kdy se v pokutovém území otočil s míčem a následně vypálil vedle branky.
50
Sakaiův centr zprava skončil v náruči Lena.
50
Domácí se snaží o jakousi kombinaci, ale zatím to ještě k větší šanci nevedlo.
48
Nyní Kiessling nevyhrál souboj o míč v šestnáctce hostů, proto se nebezpečí nekoná.
46
Centr zprava nenašel nikoho, proto se o odkop postará brankář Leno.
46
Hosté rozerháli a můžou se předvést, vybojovali si faul, konkrétně tedy Harnik.
46
46
VfB Stuttgart střídá: Boku nahardí Leitner.
46
VfB Stuttgart střídá: Rausch asi nepřesvědčil, tak přijde Cacau.
46
Bayer Leverkusen střídá: Bender má dohráno a jeho místo nahradí Rolfes.
Druhý poločas začne přibližně v 16.31.
Felix Zwayer končí první půli, kde se z vedení může radovat hostující celek Bayer Leverkusen. Dopomohl jim k tomu vlastní gól Schwaaba, který si srazil Sonovu přihrávku. Jinak se odehrál poločas, který ničím nevyniká, domácí by se měli o přestávce trochu více probrat.
46
V nastavení jsou i hosté u míče.
45
Leno zachytil centrovaný míč a odkopl jej, co nejdál to šlo.
44
Hosté už šetří čas krátkými přihrávkami na vlastní půli.
43
Leverkusen právě vstřelil branku!
DANIEL SCHWAAB si nešťastně srazil míč směřující od Sona ke Kiesslingovi a ten skončil v bráně.
41
Nepřesně nyní centroval Sakai z pravé strany.
40
Zápas se neodehrává v bůhvíjakém strujícím tempu, oboum týmům chybí preciznost před bránou a trochu té kreativity.
39
Donati trochu zavařil Lenovi, který musel malou domů odkopnout, co nejdál.
37
Bayer znovu odvrátil centrovaný míč hráče VfB.
37
Zahrávat bude Konstantin Rausch.
36
35
Boenisch mířil vedle brány, odkop proto od Ulreicha, Sám trenér domácích nevypadá příliš spokojen, kolik že dostává prostor obránce Leverkusenu.
33
Boka se nyní přiřítil přes půl hřiště, následná přihrávka před vápnem na Ibiševiče však mířila vedle.
32
Hlavička Kiesslinga skončila jen v náruči brankáře Ulreicha.
31
Ibiševič reklamoval faul v pokutovém území, sudí však naznačil, že nic neviděl.
30
Hosté odvrátili centrovaný míč.
30
Rausch byl stáhnut Donatim, domácí proto budou zahrávat standartku.
29
Molinaro se provinil útočným faulem na Sama. U míče tak hosté.
28
Boenisch se dostal ke střele z 25 metrů, jeho střele ale chyběla přesnost a šla tak nad bránu.
27
U míč hosté, konkrétně Boenisch, který vhazuje aut.
25
Ibiševič mířil z cca 20 metrů vedle brány Lena.
25
Ulreich centr do pokutového území odhalvičkoval ještě před ním a rozvášnil diváky na stadionu ve Stuttgartu.
23
U míče Leno, který jej bude odkopávat od své brány.
22
Útočník Bayeru Sam nyní nastřelil břevno! Po uvolnění se dostal do šance a zakončil k vzdálenější tyčce, tam už to dopadlo, jak to dopadlo. Chybělo málo.
21
Traoré nyní přistrčil Sona ve středu pole.
20
Domácí nyní drží míč.
18
Hra je hodně nepřesná, kouskuje se a útočné akce nejsou přesné.
17
Roh domácích byl odvrácen do bezpečí.
15
Traoré po Harnikově přihrávce jen těsně minul bránu! Uf, tak tohle byla hodně nebezpečná situace.
13
Kießling byl pouze v ofsajdu, když přebral přihrávku ze zálohy.
12
Nyní je Leverkusen v tlaku, domácí chtějí vyhrát, je to na nich vidět.
11
Bek VfB Molirano vidí žlutou kartu za skluz na Sama.
10
Leverkusen se ubránil.
9
Z velké dálky mířil Traoré, jeho ránu zblokoval na roh brankář Leno.
3
Kießling mířil vedle, dobrá šance po přihrávce od Sama.
2
Hosté ihned začali velice aktivně a kombinují směrem vpřed.
1

VfB Stuttgart: Ulreich – Sakaj, Schwaab, Rüdiger, Molinaro – Harnik, Gentner, Traoré, Boka, Rausch – Ibišević

Bayer Leverkusen: Leno – Donati, Toprak, Spahić, Boenisch – Bender, Reinartz, Castro – Sam, Kießling, Son

Rozhodčí: Felix Zwayer.
Loni zde v Mercedes-Benz Aréně domácí Bayer Leverksuen vyhrál poměrem 2:1. Za VfB mířil přesně z penalty Ibiševič(12. minuta), domácí se gólově prosadili až v půli druhé – z penalty na 1:1 dával Kießling(82.) a vítěznou trefu dal Lars Bender(86.).
Bayer Leverkusen:

Tým, který vede Sami Hyypiä byl loni tak trochu senazcí ligy, když nechybělo moc a skončil druhý. Pouhý bod dělil Leverkusen od Borussie Dortmund. Celek si tak vybojoval účast v Lize Mistrů pro tento ročník. Hráč Bayeru Stefan Kießling získal dokonce triumf nejlepšího střelce loňské Německé ligy s 25 přesnými zásahy.

I do této sezóny vstoupil B04 dobře, když si doma poradil s Freiburgem výhrou 3:1. O první gól utkání se postaral, kdo jiný než bombér Kießling, následně krátce před poločasem srovnala letní akvizice Freiburgu zkušený Hanke. Do druhé půle vletěli domácí a gólem ve 47. minutě Sona a v 52. Sama dali utkání konečný výsledek.
Domácím dnes nepomůžou zranění brankář Lomb, který však stejně obyvkle necyhtá a další mladík 19-letý DOminik Kohr. Dále bude chybět dlouhodobě zraněný krajní obránce Sebastian Boenisch.
VfB Stuttgart:

Stuttgart loni nahrál pouhých 43 bodů, což je pro tento tým určitě málo. Celek nedával branky a naopak jich obdržel až moc. Skoro polovinu všech gólů mužstva přidal Vedad Ibiševič(15), o 10 míň pak vstřelil jeho parťák Rakušan Harnik. I tento rok bude VfB bojovat o Evropskou Ligu, kde loni vypadl až v osmifinále s Laziem.

Domácí ve svém startu nezískali ani bod, když na půde Mohuče utrpěli těsnou porážku 3:2. Už ve 14. minutě poslal domácí do vedení mladá naděje Muller, posléze ale Stuttgart dokázal vyrovnat brankou Ibiševiče. Ve druhém poločase šla Mohuč do vedení po trefě Okazakiho v 65. minutě, následně svou durhou branku přidal Muller. V 82. minutě dal utkání konečnou tečku Martin Harnik. VfB navíc přišlo o další hráče, mezi hend 4 zraněnýma je i kapitán Tasci. Dále pak Niedermeier, Rojas a Didavi.
Trenér Labbadia tak má o čem přemýšlet, navíc je dnes nečeká žádný lehkký soupeř. Přesto tým kolem bombera Ibiševiče má kvalitu, hlavní otázka je, jak se zorganizuje řadní řada, která je už od úvodu kosena zraněními.
Dobré odpoledne všem příznivcům kopané. Dnes vám zprostředkuji utkání 2. kola nejvyšší Německé fotbalové soutěže mezi VfB Stuttgart a Bayer Leverkusen.
Zápas se odehraje na Mercedes-Benz Arena, ve Stuttgartu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.