Dnešní utkání sledovalo 24097 diváků.
Utkání 4. kola Bundesligy mezi Leverkusenem a Augsburgem má dva hrdiny. Tím prvním a pravým je fenomenální brankář Marwin Hitz, který předvedl několik úžasných zákroků a v posledních sekundách zápasu je korunoval jedním nereálným. Na opačné straně musí být hodně zklamán Charles Aránguiz, který selhal poprvé v obrovské šanci v závěru prvního poločasu a po přestávce zahodil penaltu, když vůbec netrefil bránu. Leverkusen mohl za neproměněné šance potrestat český záložník Jan Morávek, jenže ho vychytal Bernd Leno a utkání vzápětí nedohrál kvůli zranění. Konečný výsledek. Leverkusen 0 Augsburg 0.
90+3
90+3
Marwin Hitz předvedl několik sekund před koncem zápasu neskutečný reflexivní zákrok z říše snů a udržel Leverkusen na uzdě! Joel Pohjanpalo nádherně odcentroval z pravého křídla a na vzdálenější levé tyči našel nabíhajícího Stefan Kießlinga, který zakončil akci dvou střídajících hráčů krásnou hlavičkou a snažil se zamířit do odkryté části brány, tam se ale skvěle dokázal dostat Marwin Hitz a tygřím skokem míč vyrazil mimo.
90+2
Julian Brandt se pokusil na pravé straně šestnáctky prodrat do zakončení, jenže si hodně pomáhal rukama. Rozhodčí to uviděl a odpískal mu dobře faul.
90+1
Nad rámec zápasu byly nastaveny 3 minuty.
90
Julian Brandt nasměroval do šestnáctky dobrý centr a na vzdálenější levé tyči našel střídajícího Joela Pohjanpala, jehož střela byla zablokována, stejně jako ta následná v podání Aleksandara Dragoviće.
89
Julian Brandt napřáhl na pravé straně hřiště z hranice šestnáctky k přízemní střele, jenže ta byla příliš slabá a Marwin Hitz ji u levé tyče v pohodě sebral ze země.
88
Pro českého fanouška je určitě škoda, že se neprosadil Jan Morávek, který nejprve neproměnil obrovskou šanci svého týmu a několik minut na to se navíc nešťastně zranil.
87
Hráči Leverkusenu začínají být hodně frustrovaní a už nemají příliš času na to, aby vstřelili vítězný gól a rozhodli tohle hodně dramatické a nervy drásající utkání.
86
Jeden z hráčů Leverkusenu se na přední tyči marně natahoval po centru z levého křídla a těsně na něj pravačkou nedosáhl.
85
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Gojko Kačar, přichází Christoph Janker.
84
Jan Morávek během posledních čtyř let pravidelně střídá Bundesligu s regionálními soutěžemi a na vině jsou právě zranění, které před pár minutami českého záložníka postihlo a není kvůli němu schopen pokračovat ve hře.
83
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Jan Morávek, přichází Halil Altintop.
82
Leverkusen má obrovskou převahu, a to jak územní, tak střeleckou, jenže jako by mu štěstí nepřálo.
81
Jan Morávek zůstal ležet na hrací ploše, vzápětí se ale zvedl a Leverkusen může na levé straně hřiště vhazovat.
80
Do konce utkání zbývá odehrát deset minut a nádherný dramatický zápas mezi Leverkusenem a Augsburgem stále zatím gól nenabídl.
79
Závěr utkání přináší neskutečné a dramatické momenty. Pokud náhodou máte problémy se srdcem, tak ho raději nesledujte.
78
Alfred Finnbogason upadl v levém rohu pokutového území a už to vypadalo, že si penaltu vyzkouší také Augsburg, jenže právě útočníkovi hostujícího celku byl nakonec odpískán faul.
77
Střídající Julian Brandt se mohl stát hrdinou Leverkusenu, když z pravé strany šestnáctky a ostrého úhlu napřáhl k nebezpečné přízemní střele, která těsně minula vzdálenější levou tyč!
76
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Lars Bender, přichází Joel Pohjanpalo.
75
Jan Morávek zahodil obrovskou šanci! Český záložník si naběhl do šestnáctky na centr svého spoluhráče z levého křídla a následně pohotovou přízemní střelou mířil k levé tyči, jenže Bernd Leno vytáhl spektakulární zákrok a míč vyrazil nad.
74
Lverkusen je jasně lepší, jenže se mu klidně stát, že na neproměněné šance tvrdě doplatí.
73
Augsburg přečkal horké momenty a stále sahá na hřišti favorizovaného Leverkusenu po bodu.
72
Charles Aránguiz nemá svůj den! Záložník Leverkusenu v závěru prvního poločasu pálil v obrovské šanci nad a nyní neproměnil pokutový kop, když tvrdou střelou zamířil vedle pravé tyče.
71
Žlutou kartu dostává Jeffrey Gouweleeuw (FC Augsburg).
71
Jeffrey Gouweleeuw fauloval v pokutovém území Kevina Vollanda a Leverkusen bude zahrávat pokutový kop!
71
Lars Bender se před rozehráním rohového kopu Leverkusenu vrátil zpět na trávník. Následný centr byl odvrácen.
70
Lars Bender zůstal po zákroku Či Tong-wona ležet na hrací ploše a vypadalo to, že si otočil koleno. Nakonec se ale zvedl a vypadá to, že neutrpěl žádné vážné zranění.
69
Lars Bender prchl svým pronásledovatelům, v blízkosti šestnáctky ho ale dohnal Či Tong-won a čistým skluzem o míč připravil.
68
Hakan Çalhanoğlu zásobil své spoluhráče přesnými pasy a krátce po přestávce málem sám udeřil po rozehrání standardní situaci, Marwin Hitz ale jeho jedovatý pokus vyrazil.
67
Leverkusen připravil dvojité střídání a ze hřiště odešla dvojice hráčů, která odehrála skvělé utkání. Javier Hernández zaměstnával obranu Augsburgu a dostal se ke dvěma nebezpečným střelám, hlavou ani nohou ale neuspěl.
66
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Hakan Çalhanoğlu, přichází Julian Brandt.
65
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Javier Hernández, přichází Stefan Kießling.
65
Leverkusen pokračoval v útoku a z levé strany hřiště v blízkosti šestnáctky poslal před bránu nebezpečný střílený centr, po kterém Javierovi Hernándezovi scházely centimetry k zakončení.
64
Javier Hernández se otáčel na pravé straně šestnáctky s míčem, levačkou nedokázal ale ani odcentrovat ani vystřelit.
63
Standardní situace v podání hostujících fotbalistů Augsburgu nic nepřinesla a po nepřesné kolmé přihrávce mohli domácí v blízkosti rohového praporku vhazovat.
62
Gojko Kačar byl vzápětí sám faulován v blízkosti středového kruhu a hosté mají k dispozici standardní situaci.
61
Aleksandar Dragović odešel za postranní čáru po svých a vzápětí se vrátil zpět na hrací plochu.
60
Aleksandar Dragović zůstal ležet na hrací ploše poté, co ho v hlavičkovém souboji nešťastně nakopl zezadu do kolena Gojko Kačar, pokud jsem dobře viděl.
59
Hráči domácího Leverkusenu po přestávce dvakrát pořádně vyprášili rukavice Marwinovi Hitzovi, jehož zásluhou je skóre stále bezbrankové. Nebýt jeho, mohl Augsburg prohrávat již o tři branky. Možná více.
58
Leverkusen předvádí krásný ofenzivní fotbal, který přináší spoustu vzrušujících momentů, zatím ale žádný gól.
57
Hakan Çalhanoğlu rozehrál z obrovské dálky volný přímý kop a pokusil se o přímé ohrožení brány! Následná střela záložníka Leverkusenu byla pořádně prudká, jenže zamířila doprostřed brány, kde ji volejbalovým zákrokem vytáhl nad břevno Marwin Hitz.
56
Kevin Kampl se snažil středem hřiště proniknout k šestnáctce soupeře, jeho postup vpřed ale zastavil Či Tong-won, který se málem při zákroku zranil.
55
Javier Hernández skóroval v posledním zápase proti Frankfurtu pouze jednou poté, co dvě minuty před koncem zahodil penaltu a odmítl tak zisk bodu pro svůj tým.
54
Daniel Baier vzal celou situaci s nadhledem a šel se svému protihráči sportovně omluvit, jenže mexický útočník jeho omluvu nepřijal a otočil se k němu po máchnutí ruky zády.
53
Chicarito se snažil prosadit po pravém křídle, tam ho ale dalším ostřejším faulem zastavil Daniel Baier.
52
Trojice hráčů Leverkusenu se zvedla z lavičky, aby se rozcvičila. Mezi nimi Admir Mehmedi a Julian Baumgartlinger.
51
Kapitán Leverkusenu Lars Bender zkusil vypálit zpoza šestnáctky, jenže jeho pokus byl hodně nepřesný a skončil mimo.
50
Javier Hernández to začíná pořádně schytávat, nyní do něho po fantastické patičce Hakana Çalhanoğlua vrdě zajel Aleksandar Dragović.
49
Alfred Finnbogason se i po přestávce snažil dostat k dlouhému pasu za obranu, jenže stejně jako v tom prvním z brány rychle vyběhl Bernd Leno, který před ním míč ve skluzu odkopl do bezpečí.
48
Ausgsburg stáhl před začátkem druhého poločasu k jedné změně, ze hřiště odešel Ja-Čeol Ku, který v loňské sezóně během druhého poločasu vstřelil proti Leverkusenu hattrick.
47
Paul Verhaegh zasáhl loktem do obličeje Javiera Hernándeze a po inkasovaní žluté karty se stal prvním potrestaným hráčem dnešního zápasu.
46
Žlutou kartu dostává Paul Verhaegh (FC Augsburg).
46
Javier Hernández se v úvodu druhého poločasu ocitl v obrovské šanci, jenže jeho prudká střela zamířila pouze doprostřed brány, kde ji připravený Marwin Hitz dokázal vyboxovat!
46
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Ja-Čeol Ku, přichází Philipp Max.
46
Druhý poločas začne přibližně v 21:00.
Utkání v BayAreně přineslo hodně opatrný úvod, během něhož se oba týmy marně snažily dostat do zakončení. Ve třiadvacáté minutě ale poprvé zahrozil Kevin Volland a po něm vzápětí Javier Hernández, který na rozdíl od svého protihráče mířil mezi tři tyče nejprve hlavou a poté nohou, ani v jednom případě ale na skvělého Marwina Hitze nevyzrál, stejně jako v závěru poločasu v obrovské šanci Charles Aránguiz, který pálil z dobré pozice nad. Jedinou šanci Augsburgu měl po skvělé individuální akci Ja-Čeol Ku, Bernd Leno ale jeho tečovanou střelu z úhlu vyrazil. Skóre po prvním poločase. Leverkusen 0 Augsburg 0.
45
44
Leverkusen zahodil obrovskou šanci a v prvním poločase se s největší pravděpodobností gólu nedočkáme.
43
Kevin Volland krásnou zpětnou přihrávkou z levé strany šestnáctky našel ze druhé vlny nabíhajícího Charlese Aránguize, který mohl otevřít skóre zápasu, jenže bránu nepochopitelně v dobré pozici z první přestřelil!
42
Augsburg se dokázal vymanit z tlaku domácího Bayeru a uprostřed hřiště na levém křídle vybojoval standardní situaci, po které se může pokusit hru uklidnit.
41
Kevin Kampl se dvakrát snažil odcentrovat z pravého křídla, oba jeho pokusy ale byly zablokovány.
40
Do konce prvního poločasu zbývá odehrát pouhých pět minut, a ačkoliv stále gól v BayAreně nepadl, nyní je nutno konstatovat, že se hra výrazně rozhýbala a byli jsme svědky několika šancí.
39
Leverkusen si nyní vytvořil obrovský tlak a Augsburg má co dělat, aby se vůbec dostal přes půlící čáru.
38
Kevin Volland rozehrál na pravém křídle z ostrého úhlu v blízkosti šestnáctky standardní situaci a pěknou technickou střelou se snažil míč zatočit ke vzdálenější levé tyči, těsně před Marwinem Hitzem ho ale odvrátil hlavou Konstantinos Stafylidis.
37
Lars Bender odcentroval z pravého křídla a jeho následný centr zablokoval rukou clonící Konstantinos Stafylidis.
36
Javier Hernández se již ocitl ve dvou slibných brankových příležitostech, zatím se ale jemu ani jeho spoluhráčů skóre zápasu otevřít nepodařilo.
35
Chicarito, jak se přezdívá Javierovi Hernándezovi, se dostal uprostřed šestnáctky ve skluzu ke střele, která mířila po zemi k přední pravé tyči, Marwin Hitz ji ale skvělým zákrokem vytáhl na rohový kop!
34
Augsburg si vytvořil první slibnou brankovou příležitost, ale ani jeden z brankářů zatím překonán nebyl.
33
Konstantinos Stafylidis se pokusil pohotově vypálit po odvráceném rohovém kopu jednoho ze svých spoluhráčů, jeho střela ale byla zablokována.
32
Či Tong-won rozkmital na levém křídle své rychlé nohy a v blízkosti šestnáctky předvedl pěknou zasekávačku, po které přišla velmi nebezpečná tečována střela, Bernd Leno byl ale u své pravé tyče včas a míč dokázal vyrazit na rohový kop!
31
Ze zápasu uplynula úvodní půlhodina, po které zůstává stav bezbrankový, ačkoliv se ve slibné šanci ocitl před pár okamžiky Javier Hernández a před ním Kevin Volland.
30
Augsburg se dostal na pravé straně šestnáctky po rozehrání standardní situace k odraženému míči, jenže jeden z jeho fotbalistů pálil z otočky pravou nohou hodně nepřesně.
29
Hakan Çalhanoğlu rozehrál na pravé straně hřiště standardní situaci a uprostřed šestnáctky nebezpečně hlavičkoval Javier Hernández! Mexický útočník ovšem nedokázal míč dostatečně umístit k pravé tyči a Marwin Hitz byl na zemi včas.
28
Kevin Volland si vzápětí skvěle pokryl míč a nedaleko šestnáctky byl faulován Konstantinosem Stafylidisem, který musel na kobereček, jeho zákrok se ale obešel bez napomenutí.
27
Kevin Volland se nedokázal na levé straně šestnáctky prosadit poté, co svým centrem trefil pouze dvojici stínících obránců Augsburgu. Javier Hernández se vzápětí dožadoval odpískání ruky a mával jako na 1. máje, k penaltě mu to ale nepomohlo.
26
Bernd Leno musel vyběhnout daleko ze své brány, aby před jedním z útočníků Augsburgu odkopl míč do bezpečí. Alfred Finnbogason byl zřejmě tím hráčem, který se málem dostal do obrovské šance, jenže měl k přihrávce svého spoluhráče dále.
25
Ja-Čeol Ku rozjel rychlý protiútok a uprostřed hrací plochy se dožadoval faulu na jeho osobu, jenže domácí hráči Leverkusenu ho o míč obrali čistě.
24
Leverkusen se po 22 minutách dostal k první střele, ta ovšem zamířila mimo a brankář Marwin Hitz zůstává stále bez práce.
23
Hakan Çalhanoğlu rozehrál na pravé straně hřiště rohový kop a nádherným centrem posadil míč na hlavu Kevina Vollanda, ten ovšem na přední tyči hlavičkoval pouze do boční sítě!
22
Je ze námi téměř polovina prvního poločasu, který toho zatím příliš mnoho nenabídl, respektive vůbec nic. Ani jeden z týmů se stále nedostal ani k jedné střele, a tak nemůže být skóre jiné než 0:0.
21
Leverkusen se snažil na pravé straně zrychlit hru další kolmou přihrávkou, Benjamin Henrichs k ní měl ale hodně daleko a Konstantinos Stafylidis v pohodě zkontroloval míč v cestě do zámezí.
20
Či Tong-won si na levé straně šestnáctky nádherně prohodil míč mezi nohama jednoho z obránců Leverkusenu, vzápětí si ho ale příliš předkopl a po skluzu domácího hráče se od něj odrazil do zámezí.
19
Kdo nestřílí, nemůže vyhrát. Hráči obou týmů si to ale zřejmě neuvědomují a zatím nevyslali na bránu svého soupeře ani jednu střelu. Snad se to brzy změní.
18
Kevin Volland nedosáhl na kolmou přihrávku svého spoluhráče a míč si skvěle pokryl na pravé straně šestnáctky Konstantinos Stafylidis, který byl vzápětí útočníkem Leverkusenu faulován.
17
Fotbalisté Leverkusenu na pravé straně hřiště rozehráli na první pohled neškodnou standardní situaci, jenže Alfred Finnbogason při odkopu minul míč a domácí se dostali ke střele. Ta ovšem byla zablokována a bránící hráč Augsburgu si napravil svou reputaci odkopem za postranní čáru.
16
Leverkusen sice dominuje držení míče, jenže zatím se nedostal ani k jedné střele na bránu, stejně jako na opačné straně hráči Augsburgu. Držení míče: Leverkusen 66% Augsburg 34%.
15
Javier Hernández byl opět adresátem kolmé přihrávky a vzápětí skončil na trávníku, faul se ale nepískal a Augsburg mohl vyrazit do rychlého protiútoku, který v samém zárodku zastavil čistým způsobem Aleksandar Dragović a odvrátil míč za postranní čáru.
14
Jonathan Tah odvedl v obraně dobrou práci, když dlouhý kolmý pas hráčů Augsburgu hlavou usměrnil do náruče Bernda Lena.
13
Hakan Çalhanoğlu dostal krásnou přihrávku do běhu a zpětným přízemním centrem hledal nabíhajícího Larse Bendera, ten se ale k míči uprostřed šestnáctky nedostal a navíc mu byl odpískán útočný faul.
12
Na opačné straně zastavila útok Leverkusenu po levém křídle nepřesná kolmá přihrávka a brankář Marwin Hitz mohl v klidu odkopávat od své brány.
11
Augsburg se na chvíli dokázal vymanit z tlaku Leverkusenu a na pravém křídle vybojoval dvě standardní situace, jenže ani jedna z nich před pár okamžiky nic nepřinesla.
10
Alfred Finnbogason dostal na pravém křídle na brankové čáře pod tlak jednoho z hráčů Leverkusenu a vybojoval rohový kop. Následný centr od rohového praporku byl ale stejně jako ten předchozí ze standardní situace odvrácen na přední tyči.
9
Fotbalisté Augsburgu na pravém křídle mohli rozehrát standardní situaci a dostat se poprvé v zápase do zakončení, jenže následný centr byl na přední tyči odvrácen.
8
Augsburg získal ve středovém kruhu míč a okamžitě se snažil založit útok dlouhým kolmým pasem, ten ale trefil pouze hlavu jednoho ze záložníků Leverkusenu.
7
Alfred Finnbogason se usilovně snažil prosadit u levé postranní čáry, tam ho ale o míč připravila dvojice obránců Leverkusenu v čele s Jonathanem Tahem.
6
Leverkusen je v úvodu zápasu aktivnější a na levém křídle se dostal vzápětí k dalšímu centru, ten byl ovšem tentokrát zablokován.
5
Javier Hernández se dostal k míči po skvělé kolmé přihrávce a po zpracování míče zády k bráně do pohybu posílal na vzdálenější levou tyč diagonální centr, kterým hledal Hakana Çalhanoğlu, toho ale dobře pokryl Ja-Čeol Ku a míč hlavou odvrátil do bezpečí.
4
Javier Hernández před pár okamžiky mohl odčinit svou neproměněnou penaltu ze zápasu proti Frankfurtu, na krásný přízemní centr svého spoluhráče ale těsně nedosáhl.
3
Kevin Volland se na levém křídle krásně otočil a přízemním centrem hledal před bránou Javiera Hernándeze, který byl centimetry od otevření skóre, uprostřed šestnáctky k míči ale ve skluzu nedoklouzal!
2
Augsburg se před pár okamžiky snažil probít do první šance středem hřiště, jenže tam cesta k úspěchu nevedla.
1
Hlavní rozhodčí Jechen Drees poprvé zapískal do píšťalky a domácí Leverkusen obstaral výkop dnešního zápasu, v němž se bude snažit vrátit zpět na vítěznou dráhu po prohře na hřišti Frankfurtu.
1
Hráči obou týmů právě vychází z tunelu BayAreny na hrací plochu a utkání mezi Leverkusenem a Augsburgem, který bude řídit hlavní rozhodčí Jechen Drees, bude moci za pár okamžiků začít.
Oba týmy před pár okamžiky vyrazily na rozcvičení. Do začátku utkání 4. kola Bundesligy mezi Bayerem Leverkusenem a Augsburgem zbývá 15 minut.
V základní sestavě Leverkusenu pro dnešní utkání nechybí kapitán Lars Bender, který se společně se svými spoluhráči bude snažit zásobit přesnými přihrávkami útočné duo Kevin Volland a Javier Hernández. Kevin Volland je novou posilou Bayeru, do které přišel během letní přestávky z Hoffenheimu, v jehož dresu odehrál čtyři sezóny. Na opačné straně se představí jediný český hráč Jan Morávek, který se po sezóně strávené v regionálním Augsburgu II propracoval do základní sestavy bundesligového týmu.

Bayer Leverkusen: Leno – Henrichs, Tah, Dragović, Wendell – Kampl, L. Bender (C), Aránguiz, Çalhanoğlu – Volland, J. Hernández.
Náhradníci: R. Özcan – Toprak, Baumgartlinger, Mehmedi, Kießling, Brandt, Pohjanpalo.

FC Augsburg: Hitz – Verhaegh (C), Gouweleeuw, Hinteregger, Stafylidis – Kačar, Baier – Či Tong-won, Morávek, Ku – Finnbogason.
Náhradníci: Luthe – Janker, Altintop, Feulner, Schmid, Max, Bobadilla.

Rozhodčí: Jechen Drees. Asistenti: Timo Gerach, Christian Gittelmann. Čtvrtý rozhodčí: Thorsten Schiffner.
Augsburg

Augsburg ve 3. kole nestačil před vlastními fanoušky na Mohuč poté, co nezvádl závěr zápasu. Konstantinos Stafylidis 17 minut před koncem vyrovnával na 1:1, jenže hosté po pouhých dvou minutách odpověděli zásluhou Yunuse Malliho a jejich vítězství poté zpečetil Jošinori Muto. Augsburg ve WWK ARENĚ utrpěl v letošní sezóně druhou porážku v řadě, ale venku se mu zatím daří dobře. Svěřenci trenéra Dirka Schustera na hřištích soupeřů neprohráli čtyřikrát v řadě.
Leverkusen

Javier Hernández dokázal v posledním zápase na hřišti Frankfurtu po hodině hry vyrovnat stav utkání na 1:1, jenže na jeho gól poté odpověděl Marco Fabian a Leverkusen už ve zbytku utkání nenašel odpověď, přestože dvě minuty před koncem zahrával Hernández pokutový kop. Leverkusen bude chtít proti Augsburgu ukončit sérii dvou porážek a odvrátit druhý nejhorší vstup do sezóny v historii. Bayer naposledy prohrál tři ze čtyř úvodních ligových zápasů v ročníku 1982/83.
Leverkusen ve středu večer přivítá v BayAreně během posledních čtyř venkovních zápasů neporažený Augsburg. Oba týmy ve třetím kole prohrály a ve vzájemném střetnutí se budou chtít vrátit zpět na vítěznou dráhu. Favoritem utkání je domácí Bayer, jehož cílem jsou pozice zajišťující účast v evropských pohárech. Utkáním Vás provede Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.