Bundesliga - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Frankfurt : Köln - 10. února 2018   15:30

Frankfurt
15' Rebić (Jović) • 59' Russ (M. Wolf) • 65' Falette  • 67' M. Wolf (D. da Costa)
4:2
(1:0)
Köln
57' Terodde   • 74' Terodde  (Risse)
Frankfurt
Hradecky – D. da Costa, Russ, Falette, Chandler – Hasebe (C), Mascarell – M. Wolf, K-P. Boateng (72. G. Fernandes), Rebić (82. Gaćinović) – Jović (58. Haller).
Zimmermann – G. Fernandes, Haller, Fabián, Gaćinović, Salcedo, Willems.
Daniel Siebert – Lasse Koslowski, Jan Seidel
Commerzbank-Arena, Frankfurt
Köln
T. Horn – F. Sörensen, Meré, Heintz, Hector – S. Özcan, Höger, Lehmann (C) (71. Koziello), Jojić (58. Zoller) – J. Córdoba (64. Risse), Terodde.
Kessler – Maroh, Risse, Zoller, J.-K. Horn, C. Pizarro, Koziello.

SESTŘIH: Frankfurt - Kolín 4:2. Domácí válí, hosté zůstávají poslední

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji Vám za pozornost a zase někdy příště se budu těšit na počtenou.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 3:2. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 19:18.
Je dobojováno, brankové hody ve Frankfurtu nakonec skončily lépe pro domácí tým, který potvrdil svou formu a porazil poslední Kolín 4:2, díky čemuž se v tabulce vyhoupl na čtvrtou pozici. Eintracht od úvodních minut diktoval tempo hry, v patnácté minutě jej do vedení po Jovićově perfektním pasu poslal do vedení Ante Rebić. O chvíli později trefil Chandler tyč, na konci první půle mohli naopak hosté vyrovnat, Sörensena ale vychytal Hradecky. Po přestávce už to ale Kozlům vyšlo, když po Hasebeho faulu pokutový kop bezpečně proměnil Simon Terodde.

Jenže nerozhodný stav vydržel pouze dvě minuty, ztracené vedení Kovačově družině vrátil zkušený obránce Marco Russ, nedlouho nato na 3:1 taktéž po standardní situaci zvyšoval Simon Falette. V sedmašedesáté minutě se po zásluze trefil i dnes velice aktivní Marius Wolf, a o výhře Orlů už tak pochyboval pouze málokdo. Kolín ale závěr utkání ještě dokázal mírně zdramatizovat, když nejistého Hradeckeho hlavou prostřelil Simon Terodde. Na víc už se ale hosté nezmohli, tři body tak zůstaly ve Frankfurtu.
90+3'
90+2'
Míč je v domácí brance, třetí gól Kolínských ale nemůže platit. V akci střídajících hráčů Marcel Risse odcentroval k volnému Zollerovi, ten ale hlavou překonal Hradeckeho z půlmetrového ofsajdu.
90+1'
Po Hallerově nedovoleném zákroku na Sörensena měli hosté k dispozici další standardní situaci, Jonas Hector ale tentokráte se svým centrem nenaložil podle vlastních představ.
90'
Nad rámec základní hrací doby se sudí rozhodl nastavit tři minuty.
89'
Za vytváření dalších možností Frankfurtu může především hodně otevřená obrana hostí. Tentokráte se do ní vřítil Marius Wolf, jenž hodlal vybíhajícího Horna chytře přelobovat, celé situaci ale předcházelo ofsajdové postavení domácího záložníka.
88'
Ofenzivní choutky Eintrachtu stále neberou konců! Na další z arzenálu přesných nabídek od Mariuse Wolfa si naběhl Haller, jenž ale místo střely ještě nahrával da Costovi, ten ale z ostrého úhlu trefil pouze nachystaného Horna.
87'
Timo Horn málem inkasoval už popáté. Marius Wolf dnes hraje opravdu fantastické utkání a potvrdil to i nyní, když svůj centr nasměřoval přesně k nabíhajícímu Chandlerovi, ten ale na německého brankáře ve službách Kolína nevyzrál.
86'
Koziello si ve středu hřiště tvrdě vyšlápl na Omara Mascarella, kterému se zpět na nohy opravdu dvakrát nechtělo. Tady měl být francouzský mladík potrestán udělením žluté karty, sudí ale do kapsičky k překvapení všech nesáhl.
85'
Hosté se pomaloučku začínají nadechovat k závěrečnému tlaku. Salih Öczan, který toho v dosavadním průběhu utkání moc nepředvedl, centroval pro Teroddeho, výborně ale vyběhl Lukas Hradecky.
84'
Střídající Mijat Gaćinović se okamžitě po svém příchodu na hřiště zapojil do útočení Frankfurtských. Naběhl si totiž na brilantní nahrávku od Dannyho da Costy a poté přízemní nabídkou hledal ve vápně Hallera, tomu ale ještě jeden potřebný krok scházel.
82'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Ante Rebić, přichází Mijat Gaćinović.
81'
Obrana Kozlů byla znovu v pozoru, po faulu na Wolfa totiž domácí zahrávali rohový kop. Právě křídelník Frankfurtu poslal míč do šestnáctky od rohového praporku, na přední tyči jej ale do bezpečí stačil odklidit Dominique Heintz.
80'
Do konce základní hrací doby zbývá ještě posledních deset minut, domácí v souboji s posledním Kolínem stále drží komfortní náskok, o který by mohli přijít jen svou vlastní nekoncentrovaností.
78'
Na druhé straně si balon okolo da Costy na svou silnější pravačku přehodil Marcel Risse, jehož střílený centr proskákal skrze šestnáctku soupeře a stáčel se ke vzdálenější tyči, Hradecky ale bleskově zareagoval.
77'
Nechybělo mnoho k tomu, aby Frankfurt přidal pátou branku. Koziello si ve středu hřiště ukousl až příliš velké sousto, načež o míč přišel. Wolf vyslal do samostatného úniku Hallera, tomu ale scházela rychlost, čehož využil Meré.
76'
Makoto Hasebe vymyslel zajímavý bochánek do běhu pro Sebastiéna Hallera, jenž dělal vše, co bylo v jeho silách, u balonu se zjevil ale až o chvíli později než včas vybíhající Timo Horn.
74'
Köln právě vstřelil branku!
Brankové hody v Commerzbank-Areně stále neberou konců, tentokráte se prosazují hostující fotbalisté, kteří tak závěr utkání přeci jen trochu zdramatizovávají. Celá situace se znovu narodila po standardní situaci, jejíž bránění tentokráte nezvládl Eintracht. Po Risseho centru hlavičkoval v šestnáctce zcela osamocený SIMON TERODDE, jehož pokus skončil za brankovou čarou i díky nejistému zákroku Lukase Hradeckeho.
73'
Bránění přímých kopů svého soupeře dnes Kozlové opravdu nezvládají! Frankfurt měl k dispozici další standardní situaci, Marius Wolf si jako adresáta své nabídky vybral Hallera, po jehož hlavičce skončil balon těsně mimo.
72'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Kevin-Prince Boateng, přichází Gélson Fernandes.
71'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Matthias Lehmann, přichází Vincent Koziello.
71'
Žlutou kartu dostává Marco Russ (Eintracht Frankfurt).
70'
O jeden z mála pozitivních momentů Ruthenbeckovy družiny v tomto mači se nyní postaral střídající Marcel Risse, jenž se krásně uvolnil okolo Hasebeho a z uctivé vzdálenosti prověřil Hradeckeho, ten ale jeho skákavý pokus zastavil.
69'
Asi málokdo by po vyrovnávací trefě, která je měla naopak povzbudit, tipoval, že Kolínští v dnešním zápase dopadnou takto. Je zkrátka a dobře vidět, že na hostech i přes zlepšené výkony z poslední doby stále leží psychická deka.
67'
Frankfurt právě vstřelil branku!
Do konce základní hrací doby sice zbývá ještě něco málo přes dvacet minut, už nyní si ale troufám říci, že o vítězi tohoto utkání je rozhodnuto. Obrana Kolína opět zaspala při bránění rychlonohého da Costy, který balon pohodlně posunul do běhu pro MARIUSE WOLFA, a ten přízemní ranou na vzdálenější tyč nedal Hornovi sebemenší šanci.
66'
S nadějemi Kozlů už to vypadá opravdu bledě. Dokáží hosté s nepříznivě se vyvíjejícím mačem ještě něco udělat, nebo už si Frankfurt komfortní náskok pohlídá?
65'
Domácí měli k dispozici další standardní situaci, se kterou opět naložili fantasticky, a mílovými kroky se tak přibližují k tříbodovému zisku. Po centru od Mariuse Wolfa míč spadl k jednomu z bránících hráčů, který nešťastně zaměstnal brankáře Horna. Od něj se balon odrazil přesně do míst, kde číhal SIMON FALETTE, a ten už se z bezprostřední blízkosti nemýlil.
64'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Jhon Córdoba, přichází Marcel Risse.
64'
Žlutou kartu dostává Jorge Meré (1. FC Kolín nad Rýnem).
63'
Domácí poněkud váhali s odkopnutím balonu od vlastní branky, Makoto Hasebe se díky nepřesnému pasu od Russe dostal do nezáviděníhodné situace, napadající Terodde to ale přehnal s agresivitou a fauloval.
62'
Ante Rebić se k centru tentokráte neodhodlal, místo toho poslal míč do běhu pro sprintujícího Chandlera. Ten si jej přes Sörensena přehodil na svou silnější nohu, jeho nabídka ale žádného z ve vápně přítomných kolegů neoslovila.
61'
Moment, který byl k vidění před pár okamžiky, tedy když se domácí dokázali podruhé v tomto mači prosadit, by mohl Kozly hodně mrzet. Užuž to totiž vypadalo, že se konečně začínají svému soupeři herně vyrovnávat, špatně odbráněný přímý kop jim ale opět komplikuje situaci.
59'
Jenže nerozhodné skóre ve Frankfurtu příliš dlouho nevydrželo, domácí fotbalisté si totiž ztracené vedení berou okamžitě zpět! Po faulu na Rebiće zahrávala Kovačova družina standardní situaci, načež Marius Wolf svým centrem nalezl hlavu MARCA RUSSE, s jehož přesnou hlavičkou na vzdálenější tyč už nemohl bezmocný Horn nic dělat.
58'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Luka Jović, přichází Sébastien Haller.
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Miloš Jojić, přichází Simon Zoller.
57'
Utkání dostává zcela novou zápletku, do této chvíle ne tak aktivní Kolínští se totiž vrací zpět do hry! Exekuce nařízeného pokutového kopu se ujal faulovaný SIMON TERODDE, jenž si počínal mazácky, poslal Hradeckeho k opačné tyči a přízemní střelou vyrovnal.
56'
Makoto Hasebe v šestnáctce jasně fauloval Teroddeho, hosté tak budou zahrávat pokutový kop! Skvělá příležitost na vyrovnání nepříznivého stavu.
55'
Hostující fotbalisté se zničehonic vydali kupředu a málem bylo pro Frankfurt zle. Jhon Córdoba se totiž zbavil Chandlera a poté se dostal až do šestnáctky, kde jeho centr před Teroddem na poslední chvíli odkopl Russ.
54'
Domácí hráči u fanoušci se zlobí na hlavního sudího, po faulu na Boatenga se totiž dožadují udělení žluté karty pro Högera. Pravdou je, že zákrok bývalého záložníka Schalke byl hodně podobný tomu, za který před pár okamžiky dostal karetní trest Mascarell.
53'
Kovačovi svěřenci v klidu kombinovali na obranné polovině, Hasebe ale poté soupeře zaskočil brilantní a především velice rychlou průnikovou nahrávkou na Joviće, kterou zneškodnil Meré až v poslední možný moment.
52'
Rychlý protiútok Frankfurtu nemohl táhnout nikdo jiný než Ante Rebić. Zatím jediný přesný střelec dosavadního průběhu tohoto mače si na hranici vápna vyměnil míč s Jovićem, jeho rána ale k Hornovi nemohla projít.
51'
Kevin-Prince Boateng odvede ve středu hřiště neuvěřitelné penzum práce jak v defenzivní, tak v ofenzivní činnosti. Nyní opět vybojoval míč, poté vymyslel zajímavou kolmici pro Wolfa, toho ale dále nepustil Jonas Hector.
50'
Exekuce přímého kopu se podle očekávání znovu ujal Jonas Hector. Jeho centr tentokráte letěl někam na hranici malého vápna, kde se k hlavičce dral Frederik Sörensen, včasným výběhem a výskokem se ovšem prezentoval Hradecky.
49'
Ani další útočná snaha ze strany Eintrachtu neskončila úspěšně, kupředu se naopak vydal Salih Öczan, kterého za cenu jasného faulu a žluté karty zastavil Omar Mascarell.
48'
Chandler na levé straně posunul míč k Rebićovi, jenž se nijak sáhodlouze nerozmýšlel a vyslal do vápna další ze svých centrů. Skákavá nabídka se stáčela k Jovićovi, tomu ale zakončení nedovolil Meré.
47'
Potlesk z ochozů stadionu si nyní zcela po zásluze vysloužil Marius Wolf, jenž se u postranní čáry díky rychlým a šikovným nohám zbavil hned dvou protihráčů, poté byl ale Heintzem vytlačen až na polovinu hřiště.
46'
Druhý poločas, do kterého vstupují oba celky bez jediné změny ve svých sestavách, právě odstartoval. Rozehrávky se tentokráte ujali hosté, kteří nám toho zatím moc nepřevedli, těsně před odchodem do šaten ale nebyli od vyrovnání daleko. Jak si povedou ve zbytku utkání?
46'
První poločas je za námi, úspěšněji si zatím vedou fotbalisté Frankfurtu, kteří odchází do šaten s vedením 1:0. Úvod zápasu patřil právě domácím, kteří svého soupeře jasně přehrávali a v patnácté minutě se zásluhou Anteho Rebiće ujali i vedení. O chvíli později to mohlo být už o dvě branky, Horna ale proti Chandlerově utažené střele zachránila tyč. Hosté si premiérovou možnost schovali až do nastaveného času, Sörensen ale pořádně vylekal fanoušky Eintrachtu, jeho dorážku zlikvidoval Hradecky doslova za pět minut dvanáct.
45+2'
45+2'
Hostům se z poslední možnosti prvního poločasu málem podařilo srovnat! Po načechraném centru z kopačky Jonase Hectora a nedorazech v defenzivě domácích míč ve vápně vyplaval u nehlídaného Sörensena, Hradecky ale podržel svůj tým skvělým zákrokem.
45+1'
Nastavovat se bude pouze jedna minuta.
45'
Z rohového kopu domácí nic nevytěžili, o chvíli později se ale dalším individuálním průnikem prezentoval Rebić, jehož centr zablokoval Sörensen. Dle názoru Frankfurtských hrál obránce Kolína rukou, sudí ale nechává hru plynout.
45'
O chvíli později si ve finální fázi útočné akce počínal podobně Jhon Córdoba. Na to konto Hasebe vyslal dlouhý pas do běhu pro Anteho Rebiće, ten ale přes Merého do šestnáctky nepronikl. Alespoň však pro Frankfurt vybojoval rohový kop.
44'
Boateng opět ukázal svou důležitost ve středu hřiště, když přetlačil Högera a poté roztáhl hru na vlevo sprintujícího Rebiće. Ten centrem z první hledal kolegu Joviće, jeho nabídka ale měla k přesnosti hodně daleko.
43'
Terodde se ocitl netradičně v prostoru pravého křídla, kde si tvrdě vyšlápl na Timothyho Chandlera. Sudí Siebert celou situaci posoudil jako nedovolenou, následovala tedy standardní situace Orlů, ti už se ale nikam hnát nechtějí.
41'
Jonas Hector byl tísněn Wolfem, díky čemuž ve snaze odkopnout míč pouze nahrál da Costovi. Ten rozkmital své rychlé nohy, do šestnáctky se ale během svého putování neprobojoval, proti byl Dominique Heintz.
40'
Další zajímavá kombinace Ruthenbeckovy družiny vyústila v Högerovo sklepnutí pro Miloše Jojiće, jenž si nachystal míč na svou silnější nohu a vypálil, jeho pokus se ale mezi tři tyče Hradeckeho branky nevešel.
39'
Trochu to vypadá, že domácí fotbalisté chtějí první poločas dohrát v co možná největším klidu. Jejich laxnost se ale nevyplácí, což nyní předvedl chybující Chandler, jenž musel rodící se protiakci soupeře hasit za cenu faulu.
38'
Timothy Chandler vyhrál souboj rameno na rameno proti Sörensenovi a poté odcentroval přesně do míst, kde číhal Marius Wolf. Tomu ale první kontakt s míčem nevyšel, což byla voda na mlýn pro španělského mladíka Merého.
37'
Höger v souboji s Boatengem uzmul míč do své moci doslova za pět minut dvanáct. Ukázalo se to ale jako velmi důležitý faktor, následoval totiž Sörensenův centr a střela Jhona Córdoby, do níž ale obětavě padl Marco Russ.
36'
Hasebe se ocitl v roli posledního hráče, tuto situaci ale s přehledem zvládl a nalezl připraveného Chandlera. Po jeho narážečce s Boatengem se do vápna mohl vřítit Luka Jović, proti ale byl pozorně bránící Heintz.
35'
Do konce prvního poločasu zbývá posledních deset minut, je dost možné, že se dočkáme nějakého drobného nastavení. Udrží domácí fotbalisté těsné vedení, nebo Kolín dokáže před odchodem do šaten vyrovnat?
34'
Kevin-Prince Boateng dostal přesnou přihrávku od kapitána Hasebeho, načež se perfektně zorientoval a vyslal na zteč rozběhnutého Joviće. Ten ale koukal směrem do země a nechtěně zboural bránícího Heintze, jasný faul.
33'
Po vstřeleném gólu se domácí okamžitě snažili přidat další branku, byli velice aktivní, s blížícím se koncem prvního poločasu ale jejich snaha o útočení postupně uvadá.
32'
Orli se na obranné polovině svého oponenta ještě chvíli zdrželi, jejich snahu ale zhatil Marius Wolf, který se v souboji s Hectorem utopil ve vlastních kličkách. Poté navíc fauloval a může být rád, že nebyl odměněn žlutou kartou.
31'
Na druhé straně přenechal Rebić balon lépe postavenému Timothymu Chandlerovi, jenž jej poslal k na ose hřiště se pohybujícímu Jovićovi. Ten se nijak nerozpakoval a okamžitě vypálil, s včasným blokem ale přispěchal Heintz.
30'
Po faulu na Frederika Sörensena měli hosté k dispozici další přímý kop z pravé straně hrací plochy. Ani tentokráte ale nedokázali soupeřovu obranu pořádně zaměstnat, Lehmannův centr doputoval pouze k připravenému Hradeckemu.
29'
Rebić, který dnes jednoznačně patří k nejaktivnějším mužům na place, nyní ve středu hřiště skvělým obranným skluzem odzbrojil Lehmanna. Na jeho pas si posléze sbíhal Luka Jović, Kozly ale od další pohromy uchránil Meré.
28'
Jhon Córdoba udržel míč i proti dvojici napadajících protivníků, ve zbytku svého útočného snažení ale doplatil na nedostatečnou podporu ze strany svých kolegů.
27'
Se střelou s takto nadějné pozice se dalo naložit daleko lépe. Přízemní centr od německého reprezentanta Hectora odrazila domácí obrana pouze k Sörensenovi, ten ale zpoza vápna zacílil o pořádný kus vedle Hradeckeho branky.
26'
Tentokráte byl obětí nedovoleného zákroku ze strany soupeře právě Frederik Sörensen. Rychlou rozehrávku standardní situace ale sudí Kozlům nepovolil, hosté tak začínají rozjíždět postupnou kombinaci.
25'
Sörensen fauloval, načež celou situaci ještě zbytečně diskutoval s hlavním sudím, a chyběl ta na prvém kraji obranné řady hostí. Toho využil Mascarell, jenž našel právě v tomto prostoru zapomenutého Chandlera, jeho centr ale zlikvidoval Horn.
24'
Kombinace na krátkou vzdálenost v podání Kozlů zatím vázne. Názorným příkladem budiž počínání Miloše Jojiće, jenž od hodně vyjetého da Costy dostal až příliš volného prostoru, jeho pas na kousek opodál stojícího Cordobu se ale hodně nevydařila.
23'
Rozehrávky rohového kopu se ujal hostující kapitán Matthias Lehmann. Jeho přetažený a pěkně načechraný centr se snášel k zadní tyči soupeřovy pokladnice, o hlavičku se snažící Heintz se ale nacházel v drobném ofsajdu.
22'
Simon Terodde se vydal napadat rozehrávku soupeře a jeho snaha nakonec přinesla kýžené ovoce. Hostující útočník totiž získal míč od nejistého Russe, jenž jej na to konto nedovoleně atakoval. Přímý kop pro Kolín.
21'
Danny da Costa je při chuti a na své straně hrací plochy dává obráně soupeře opravdu pořádně zabrat. Teď se díky svižnému manévru zbavil hned dvou protivníků, načež si hodlal narazit s Jovićem, při zpracovávání zpětné přihrávky ale podklouzl.
20'
O chvíli později si navíc Hector neodpustil nedovolený zákrok, domácí tak zahrávali přímý kop. Jenže Marius Wolf s jeho exekuci naložil prachmizerně, když trefil ve zdi stojícího Teroddeho.
19'
No vida, domácí málem vedli už o dvě branky! Russ vyslal na zteč Dannyho da Costu, po jehož parádním centru balon k překvapení všech doputoval až k Timothymu Chandlerovi, který trefil vzdálenější tyč Hornovy pokladnice.
18'
Heintz poněkud krkolomným způsobem přenesl hru k na hranici ofsajdu se pohybujícímu Cordobovi. Jeho zpracování nebylo o nic více přesvědčivé, čehož okamžitě využil včas přistupující Simon Falette.
17'
Timothy Chandler zaváhal při rozehrávce a doslova namazal kousek za šestnáctkou číhajícímu Öczanovi. Ten chtěl celou akci ještě vyšperkovat narážečkou s Teroddem, hostující útočník mu ale míč vrátil pouze na paty.
15'
Úvodní čtvrthodinka tohoto mače se nesla v duchu převahy ze strany domácího týmu, který se nyní zcela po zásluze ujímá vedení! Nutno poznamenat, že Orli to sehráli opravdu parádně, na začátku jejich akce stál Wolf, který šikovně přistrčil míč do běhu Jovićovi. Ten si to namířil do šestnáctky, zvedl hlavu a parádním pasem oslovil ANTEHO REBIĆE, jemuž už pouze stačilo trefit odkrytou branku soupeře.
15'
Mascarell sklepl míč da Costovi, jenž se rozhodl pro zrychlení hry svižným pasem na vpravo se pohybujícího Mariuse Wolfa. Ten se ale u postranní lajny ocitl proti dvěma protivníkům, s nimiž si ve vzájemném souboji nevěděl rady.
14'
Jonas Hector udělal tři rychlé kroky, díky nimž se zbavil svého strážce. Následovala přihrávka německého reprezentanta na Jojiće, jenž měl před sebou hodně volného prostoru, směrem ke Cordobovi ale nahrál mimořádně nepřesně.
13'
Svěřenci trenéra Ruthenbecka se díky sérii autových vhazování dostali až na dostřel soupeřovy pokladnice. Sörensen znovu hledal Jhona Córdobu, ten si ale v souboji s Falettem počínal za hranicí fotbalových pravidel a regulí.
12'
Všudypřítomný Rebić vybojoval balon v souboji s Lehmannem, načež přenesl hru k napravo stojícímu Mariusi Wolfovi. Ten ale neměl kudy dále pokračovat, Frankfurt tak v poklidu kombinuje na obranné polovině hřiště.
11'
Córdoba opět ukázal svou sílu ve vzduchu, když uspěl v dalším hlavičkovém souboji s domácím stoperem Russem. Poté se rychlonohý útočník Kozlů snažil o individuální akci, balon mu ale utekl do zámezí.
10'
Následovala ukázková minela Sörensena, který na polovině hřiště ztratil míč v souboji s aktivním Rebićem. Ten odstartoval bleskový brejk Frankfurtu, jeho finální přihrávka ale byla pro Joviće nezkrotitelná.
9'
Kolínští se na to konto vydali do rychlé protiakci, na jejímž konci vybojoval Sörensen pro svůj tým premiérový kop od rohového praporku. Obrana Eintrachtu si ale standardní situací soupeře s přehledem poradila.
8'
Tempo hry zatím podle očekávání diktují fotbalisté Frankfurtu, kteří se tentokráte pokoušeli prosadit po pravé straně. Na da Costův bochánek si nabíhal Marius Wolf, těsně před ním ale skvěle zasáhl Hector.
7'
Fotbalový světoběžník Boateng nejprve přišel o míč v souboji s obráncem Merém, načež se jej okamžitě vydal získat zpět do své moci, tentokráte to ale ghanský záložník výrazně přehnal s agresivitou při napadání.
6'
Po Hornově dlouhatánském výkopu předčil Córdoba ve vzdušném souboji Russe a prodloužil míč na za sebe si sbíhajícího Simona Teroddeho, tomu ale zakončit nedovolil důrazně hrající Simon Falette.
5'
Po Hornově vyražení balonu do zámezí následovala rozehrávka rohového kopu. Ta ale domácímu celku nevyšla, kupředu se na to konto hodlal vydat Hector, byl ale jasně faulován vracejícím se Hasebem.
4'
První velkou šanci tohoto mače si vypracovali svěřenci chorvatského lodivoda Kovače! Na Boatengovu milimetrovou kolmici si za obranu soupeře naběhl Rebić, jeho samostatný únik z ostrého úhlu ale Horn díky dobrému zákroku zneškodnil.
3'
Frederik Sörensen si nevšiml za sebou běžícího Rebiće, jenž jej šikovně obral o balon. Křídelník Eintrachtu poté hledal na hranici vápna si nabíhajícího Joviće, ten byl ale střežen pozorným Heintzem.
2'
Domácí začínají pozvolna. Jako první se kupředu po Russově nahrávce hodlal vydat Danny da Costa, na útočné polovině ale neměl s kým kombinovat, proto hru znovu otočil směrem vzad.
1'
Daniel Siebert právě foukl do píšťalky, dnešní utkání dvaadvacátého kola Bundesligy mezi Frankfurtem a Kolínem nad Rýnem tak může odstartovat – pojďme na to! Rozehrávky se ujali domácí, kteří nastupují v bílých dresech, naopak Kozlové budou hrát v červeném.
1'
Daniel Siebert, hlavní sudí, který bude mít toto utkání na starost, právě nyní přivádí jeho aktéry na travnatou plochu – za pár okamžiků tedy budeme moci začít.

Eintracht Frankfurt: Hradecky – D. da Costa, Russ, Falette, Chandler – Hasebe, Mascarell – M. Wolf, K-P. Boateng, Rebić – Jović.
Náhradníci: Zimmermann – G. Fernandes, Haller, Fabián, Gaćinović, Salcedo, Willems.

1. FC Kolín nad Rýnem: T. Horn – F. Sörensen, Meré, Heintz, Hector – S. Özcan, Höger, Lehmann, Jojić – J. Córdoba, Terodde.
Náhradníci: Kessler – Maroh, Risse, Zoller, J.-K. Horn, C. Pizarro, Koziello.

Rozhodčí: Daniel Siebert – Lasse Koslowski, Jan Seidel.
Poslední vzájemné utkání

20.9.2017 – 1. FC Kolín nad Rýnem – Eintracht Frankfurt 0:1

Branky: 22. Haller (pen.)

1. FC Kolín nad Rýnem: Horn – Sörensen (61. Klünter), Maroh, Heintz, Rausch – Zoller (46. Risse), Höger (61. Jojić), Lehmann, Osako, Bittencourt – Córdoba

Eintracht Frankfurt: Hradecky – Abraham, Hasebe, Falette – Chandler, Fernandes, Tawatha, Gaćinović (90. Russ) – Rebić (68. de Guzmán), Boateng (74. Wolf), Haller
1. FC Kolín nad Rýnem

Po loňské páté příčce zažili fotbalisté Kolína nad Rýnem doslova hororový začátek této sezony. Sladkou chuť vítězství poprvé poznali až v sedmnáctém kole, do té doby měli na svém kontě jen tři body za remízy s Hannoverem, Brémami a Schalke. Katastrofální vstup do tohoto ročníku zlomil vaz Peteru Stögerovi, který momentálně vede dortmundskou Borussi, novým koučem Kozlů byl jmenován Stefan Ruthenbeck. Pod jeho taktovkou se Die Geißböcke přeci jen zvedli a po skončení zimní přestávky navázali na vítězství nad Wolfsburgem, když si ve čtyřech duelech připsali solidních sedm bodů. Nejprve uspěli proti Mönchengladbachu, poté zvítězili také na půdě Hamburku a remizovali s Augsburgem. Minulý víkend jejich bodová série skončila, domácí prohra 2:3 s BVB ale rozhodně není žádnou ostudou.
Eintracht Frankfurt

Frankfurtští si v dosavadním průběhu tohoto ročníku vedou nad očekávání a zatím drží kontakt s užší špičkou německého fotbalu. Po jednadvaceti odehraných kolech nalezneme Eintracht na solidním šestém místě, ztráta na druhý Leverkusen pak čítá pouhopouhé dva body, po tomto víkendu tak může vše být zase úplně jinak. Směrem do útoku svěřenci trenéra Kovače úplně neexcelují, mohou se ale pyšnit druhou nejlepší defenzivou v lize, méně branek obdržel pouze suverénní Bayern. Po zimní přestávce nastoupili Orli ke čtyřem mačům a vydolovali z nich sedm bodů, když nejprve remizovali s Freiburgem, poté si postupně poradili s Wolfsburgem a Mönchengladbachem, minulý víkend ale schytali tříbrankový příděl na půdě Augsburgu. V týdnu ale Frankfurt postoupil do semifinále DFB-Pokalu, Mohuč přehrál s přehledem 3:0.
Příjemné sobotní odpoledne přeji všem fanynkám a fanouškům kvalitní evropské kopané! Německá Bundesliga má dnes na programu hned šest zápasů v rámci dvaadvacátého kola, my se v tomto online přenosu zaměříme na souboj, v němž pohárové příčky atakující Eintracht Frankfurt vyzve poslední 1. FC Kolín nad Rýnem. Úvodní výkop je naplánován na 15:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.