Bundesliga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hertha Berlin : Leverkusen - 20. září 2017   20:30

Hertha Berlin
16' Leckie (Ibišević) • 24' Kalou (Ibišević)
2:1
(2:0)
Leverkusen
84' Brandt  (P. Retsos)
Almenning Jarstein – Weiser, Stark, Rekik, Plattenhardt – Darida, Skjelbred – Leckie, Duda (68. Lustenberger) – Kalou (87. Haraguči), Ibišević (68. Esswein).
Kraft – Pekarík, Esswein, Stocker, Langkamp, Haraguči, Lustenberger.
Aytekin – Beitinger, Neitzel.
Olympiastadion, Berlín
Leverkusen
Leno – L. Bender (69. Bailey), P. Retsos, S. Bender, Wendell (46. Tah) – Bellarabi (46. Mehmedi), Kohr, Aránguiz, Brandt – Havertz, Volland.
R. Özcan – Tah, Bailey, Mehmedi, Baumgartlinger, Pohjanpalo, Henrichs.

SESTŘIH: Hertha Berlín - Leverkusen 2:1. Darida odehrál celý zápas

Díky za pozornost a zase někdy u Bundesligy napočtěnou!
Leverkusen byl aktivnější v držení míče i střeleckých pokusech. Herthě zase stačily tři střely na branku ke vstřelení dvou branek. Bayer moc neriskoval, ani jednou se nedostal do ofsajdové pozice. Předvedl ale dvakrát více faulů.

Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 2:5. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 11:23.
Hertha to i přes bídný druhý poločas zvládla a bere důležité tři body z dnešního klání. Berlínský celek se v prvním poločase rychle ujal vedení, a to po trefách Leckieho a Kaloua. Následně hrál pouze Leverkusen, jenž ze své aktivní hry vykřesal jedinou branku, a to docela pozdě. Na konečných 2:1 korigoval v 84. minutě Julian Brandt.
90+6'
90+5'
Na polovině hrací plochy se pokoušel vybojovat míč Admir Mehmedi. Před domácím hráčem rychle zabrzdil, nohy mu ovšem podklouzly a přišel tak hodně nešťastný faul.
90+4'
Hodně rychle a agresivně vběhl za míčem hostující Dominik Kohr. V těsném souboji nakonec zvítězil Niklas Stark, kterému se povedlo vybojovat odkop od vlastní branky.
90+3'
Panagiotis Retsos vymýšlel centrovaný míč na pravou stranu, kde hledal Admira Mehmediho. Přihrávka řeckého obránce byla ovšem přetažená a míč skončil v zámezí.
90+1'
Po faulu ve středu hřiště na domácího hráče rozhodčí ukázal pět nastavených minut. Leverkusen tedy ještě nějaký čas má, pro Herthu to bude ještě peklo.
90'
Rune Almenning Jarstein následně uviděl žlutou kartu za zdržování hry. Je fakt, že s rozehrou od své branky úplně nespěchal. Žlutá karta jen ovšem úplně tížit nebude.
89'
Vyrovnávací branka byla hrozně blízko! Centrovaný míč dopadl až k Jonathanovi Tahovi, jenž nečekal přihrávku. Míč tak sklepl pro Dominika Kohra. který ve velké šance přepálil branku!
88'
Domácí celek může hru trochu uklidnit a pozdržet čas. Po faulu na útočné polovině budou rozehrávat standardní situaci. S její rozehrou úplně spěchat nebudou.
87'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Salomon Kalou, přichází Genki Haraguči.
85'
Hned se Leverkusen po pravé straně dostal do útoku. Do pokutového území hned vletěl centrovaný míč, jenž byl ale rychle odvrácen na rohový kop.
84'
Leverkusen právě vstřelil branku!
Je tu drama! Panagiotis Retsos posunul míč na hranici vápna vedle stojícímu JULIANU BRANDTOVI, kterému se parádní střelou k pravé tyčce povedlo poprvé překonat domácího brankáře!
83'
Německý útočník se každopádně zvedl a něco si vyříkával s Rekikem. Pokračovat se bude autem ve středu travnaté plochy. Hosté už nemají moc času.
82'
Kevin Volland se válel ve vápně a rozhodčí se nerozhodl přerušit hru. Nakonec jej k tomu donutili hosté, kteří přestali hrát a čekali na rozhodnutí německého sudího.
81'
Fabian Lustenberger si nyní počínal nedovoleně na straně své Herthy. Pokračovat se tak bude rozehrou Leverkusenu z hloubi vlastní poloviny.
79'
Pomalu a jistě se hra dostává do poslední desetiminutovky. Nespokojen byl nyní s rozhodnutím Denize Aytekina hostující Admir Mehmedi. Nemyslí si, že byl zrovna nyní fauloval.
78'
Nyní se domácí dostali do rychlého protiútoku, který byl veden po levé straně. Bránící hráči ovšem nepřipustili žádné potíže, i tak ale Hertha bude rozehrávat roh.
77'
Druhý poločas zatím svou aktivitou zklamává. Hertha se brání a do útoku se téměř nedostává. Na druhé straně Leverkusen kombinuje, ale jeho snaha je zatím zbytečná.
75'
Hodně zlobí Leon Bailey. Tomu se nadvakrát povedlo dostat do zakončení a postaral se o první střelu po hodně dlouhé době. Jarstein ovšem vystrčenou rukou míč vyrazil!
74'
Hodně slibnou přihrávku do běhu dostával Salomon Kalou. Domácí borec si míč ovšem špatně zpracoval, a tak mu byl pozorným bránícím hráčem hned odebrán.
73'
Další kombinační snažení nyní zakončoval stříleným centrem šajtlí hostující Charles Aránguiz. Nic, co by Almenning Jarstein nechytal denně na tréninku.
72'
Slušný míč po zemi posílal na penaltu Admir Mehmedi. V pokutovém území ovšem nebyl k vidění žádný pohyb směrem k míči, a tak přišel klidný odkop bránících hráčů do autu.
70'
Právě střídající Leon Bailey se dostával poprvé k míči. Po levé straně unikal, ale přes několik bránících borců se nedostal. Následně zbytečně zajel do Niklase Starka a mohl být rád, že neuviděl hned kartu.
69'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Lars Bender, přichází Leon Bailey.
68'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Ondrej Duda, přichází Fabian Lustenberger.
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Vedad Ibišević, přichází Alexander Esswein.
67'
A tak hra pokračuje naprosto stejným stylem, jako tomu je v celém druhém poločase. Leverkusen kombinuje, ale nic z toho není. Oproti prvnímu poločasu celkem nuda.
66'
A pak jednou za čas přijde rychlý protiútok Herthy. Ten nynější vedl po levé straně Salomon Kalou, který se s míčem dostával až do vápna. V pokutovém území si ovšem reprezentant Pobřeží Slonoviny pomohl faulem.
65'
Na Juliana Brandta letěl hodně slušný centr. Před německým rychlíkem byl ovšem bránící hráč, který míč odvrátil na rohový kop. Leverkusen tlačí více a více.
63'
Petsos nyní posouval míč na střed hřiště Kohrovi, který mohl pohodově zakončovat. Místo toho zvolil přihrávku na levé křídlo, která byla zachycena defenzivou Herthy.
62'
Elegantně do šestnáctky prošel Julian Brandt, jenž si obhodil padajícího obránce a pokračoval do pokutového území. Přihrát na spoluhráče přes kupu bránících hráčů se mu již nepovedlo.
61'
Po delší době se do útoku dostali domácí. Matthew Leckie dostal přihrávku na levé křídlo a následně se pokoušel najít spoluhráče ve vápně. Míč byl ale zachycen bránícími hráči.
60'
Po pokažené kombinační hře Leverkusenu se do protiútoku mohli dostat domácí. Vedad Ibišević ovšem nezachytil dlouhou přihrávku do běhu, a tak jsou u míče hosté.
59'
Taková střela ze zoufalosti nyní vyletěla od kopačky Dominika Kohra. Ten to zkoušel z nějakých pětadvaceti metrů, branku ovšem vysoce přepálil.
58'
Bayeru se poté nepovedla útočná akce a Weiser postupoval po pravé straně. V těsném souboji s Mehmedim následně upadl a pískal se faul.
57'
Standardní situace byla ovšem ukončena právě Havertzem, který stáhl bránícího hráče Herthy k zemi. Hra tedy bude pokračovat odkop od branky Jarsteina.
56'
Kai Havertz přijímal přihrávku od Larse Bendera a pokoušel se ve vápně nějak prosadit. To se mu sice nepovedlo, Leverkusen nicméně bude rozehrávat roh.
55'
Hodně nesportovní zákrok byl veden proti Vladimíru Daridovi. Panagiotis Retsos českého reprezentanta v běhu ramenem pod bradu trefil, tohle se ve fotbale prostě neděje. Žlutá.
53'
Pokračovalo se rohový kopem, který střelou k tyči zakončoval Dominik Kohr. Ten svým pokusem ovšem brankáře Jarsteina nedokázal překonat!
53'
Míč do pokutového území dostal aktivní Julian Brandt, který se pokoušel špičkou kopačky nahrávat na penaltu. Karim Rekik ovšem stihl přistoupit a míč zablokovat.
51'
Domácí stále kombinují na vlastní polovině a do své přihrávané zapojují také brankáře Jarsteina, který v prvním poločase moc práce neměl.
50'
Německý krajní obránce sice nikoho v šestnáctce neoslovil, pokračuje se ovšem aktivní hrou Herthy Berlín. Ta hraje v klidu a teoreticky se nikam hnát nemusí.
49'
Následoval faul na Vladimíra Daridu, a tak uvidíme první přímý kop ve druhém poločase. Zahrávat jej bude Mitchell Weiser z pravé strany.
48'
Leverkusen kombinuje na vlastní polovině a snaží se vymyslet nějakou útočnou akci. Domácí nemusejí nikam spěchat, třetí branku by je nicméně hodně uklidnila.
47'
Po centru z pravé strany se pokoušel zakončovat nadvakrát Julian Brandt. Napoprvé trefil bránícího hráče, což se mu sice povedlo i podruhé, to už ale míč skončil v zámezí. Roh pro Bayer.
46'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Karim Bellarabi, přichází Admir Mehmedi.
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Wendell, přichází Jonathan Tah.
46'
Je za námi první poločas utkání mezi Herthou a Leverkusenem. Domácí celek se celkem rychle dostal do dvoubrankového vedení. Skóre otevřel parádním pokusem Matthew Leckie, na nějž navázal po vypracované akci Salomon Kalou. Leverkusen byl opticky aktivnější, branku Jarsteina ovšem téměř neohrozil.
45+1'
45'
Dominik Kohr se individuálně prokličkoval až do vápna, kde zakončoval. Zvolit mohl přihrávku na Bellarabiho, který si sám nabíhal na levé straně. Neudělal tak a zakončil do prvního bránícího hráče před sebou.
44'
Karim Rekik byl následně šlapákem odzbrojen od míče a vybojoval první žlutou kartu utkání. Tou byl za tvrdý a zbytečný zákrok potrestán Kevin Volland.
43'
Ta zakončena nebyla a hrozit mohli opět borci v červených dresech. Jejich snažení bylo ovšem ukončeno a do útoku mohli domácí. Wendell ale snažení Herthy ukončil tvrdým faulem.
42'
Pohledná kombinace Bayeru na jeden dotek byla ukončena pozorným bránícím hráče berlínského celku na hranici vápna. Pokračuje se protiakcí Herthy.
40'
Dobrá šance pro domácí! Marvin Plattenhardt svým centrem z levé strany našel ve vápně osamoceného Vedada Ibiševiće. Ten hlavičkou zakončoval ke vzdálenější tyčce, natáhnutý Leno ale nakonec míč chytil!
39'
Julian Brandt vedl akci svého celku středem hřiště a následně celou situaci vylepšoval přihrávkou na pravé křídlo. Skluzem se ale zjevil Marvin Plattenhardt, který celou situaci pro Herthu zachránil.
38'
Pozorně nyní zasáhl bek Karim Rekik, kterému se povedlo zachytit přihrávku na pravé křídlo. Do zakončení hostujícího hráče nepustil, pohotový zákrok.
37'
Celku z hlavního města Německa nevyšel první centr ani následný rohový kop. Po přímém kopu odvraceli hosté na roh, ten byl zakončován centrem na hranici vápna, kde se nikdo v modrobílém neprosadil.
36'
Následoval faul na pravé straně útočné poloviny Herthy. Pronikající Mitchell Weiser byl jasně faulován Bellarabim a uvidíme tak další standardku Berlína.
35'
Kevinu Vollandovi byl parádně přihrán míč do vápna patičkou. Německý útočník se ale do žádného zakončení nedostal, bránící hráč jej čistě od míče odstavil a Jarstein jej ukryl v rukavicích.
33'
Poslední minuty patří Leverkusenu. Nedá se říct, že by hosté byli nějak nebezpeční, to vůbec. Spíše jsou mnohem více na míči a vidíme jejich kombinační hru.
32'
Karim Bellarabi již z hranice vápna zakončoval a radoval se z branky. Ještě předtím byl ovšem pískán ofsajd jednoho z jeho spoluhráčů. Pokračuje se tak odkopem od branky Jarsteina.
31'
Na polovině hřiště tvrdě tělem dohrával hostující Wendell, jež tělem odstavil pronikajícího domácího fotbalistu. Leverkusen tak zůstává u míče a snaží se tlačit.
30'
Po faulu domácího celku přišla standardní situace. Míč zajímavě letěl na zadní tyčku, ve vzduchu byl ovšem nejvýše pozorný bránící hráč. Následně se Hertha osvobodila.
28'
Pokračuje se aktivní hrou hostujícího celku na útočné polovině. Není ovšem vidět žádná myšlenka a hosté se spíše jen nahrávají. Nějaká akce vidět zatím nebyla.
27'
Hosté se prokombinovali do vápna a Kevin Volland již přihrával nabíhajícímu spoluhráči. Bránící Wendell ovšem celou situaci parádně přečetl a míč odkopl.
26'
Domácí fanoušci, hráči i realizační tým je naprosto spokojen. Vidíme úsměvy a slyšíme chorály. Hertha dnes hraje opravdu pohledný útočný fotbal.
24'
Hertha právě vstřelila branku!
A následně je tu druhá branka berlínského mužstva. Vedad Ibišević zachytil aut hostů do brankoviště, kde útočník Herthy udělal Lenovi kličku a odcentroval od brankové čáry na penaltu. SALOMON KALOU zde přehlavičkoval bránícího hráče a dal branku!
23'
Rohový kop nevyšel podle představ a obraně Leverkusenu unikal Vladimír Darida. Ten následně zasekl a přihrával na Leckieho. Leckie ještě vylepšoval situaci přihrávkou na pravé křídlo, ale ta už neprošla.
22'
Snažení Kevina Vollanda po pravé straně bylo ukončeno pozorným bránícím hráčem Herthy. Ten postupování německého útočníka ukončil odkopem na roh.
21'
Leverkusenští v posledních minutách hodně faulují a Hertha je stále u míče. Celý ten tlak a obraz hry zavání druhou brankou berlínského celku.
20'
Per Ciljan Skjelbred se po tvrdém zákroku na Leckieho dostal k míči a centroval jej hned na nabíhající hráče. V ten moment se ovšem pískla standardní situace pro Herthu.
18'
Při snažení Ondreje Dudy se nepěkným zákrokem projevil již hrající Kai Havertz. Hráč Bayeru může být rád, že vyvázl bez karetního trestu. Deniz Aytekin byl nyní mírný.
17'
Hned po rozehře se domácí hnali do dalšího útoku. Mitchell Weiser táhl akci svého celku po pravé straně, centrovaný míč na penaltu ovšem nikoho v modrobílém nenašel.
16'
Tak to byla paráda od domácích, především tedy střelce MATHEWA LECKIEHO. Australský fotbalista dostal míč na pravou stranu a naběhl si do vápna. V šestnáctce udělal bránícímu hráči kličku a střelou do vzdálenější šibenice vstřelil úvodní branku klání.
14'
Po nepovedeném útoku domácího celku přišlo postupování Kaie Havertze, jenž se na levé straně chtěl kličkou zbavit Vladimíra Daridy. Pohyb se mu nepovedlo a skončil s bolestivou grimasou na travnaté ploše.
13'
Bayer kombinoval na útočné polovině a akce měla být zakončena přihrávkou na Juliana Brandta. Německý krajní záložník míč dostal, ale hned byl napadán bránícími hráči Herthy.
11'
Na druhé straně pokoušel štěstí pravý záložník Karim Bellarabi. Jeho dalekonosný pokus ovšem skončil jen v rukavicích připraveného brankáře Jarsteina.
10'
Po rohovém kopu přišla střela slovenského středopolaře Ondreje Dudy. Ten pravačkou zakončoval k pravé tyčce, míč ale brankovou konstrukci ani netrefil, Bernd Leno může odkopávat od své branky.
9'
Třígolový Mathew Leckie se vydal do šestnáctky, kam byl nakopnut míč. Australský fotbalista se dostával do zakončení, ale po skluzu hostujícího hráče to bude jen roh.
8'
Míč vletěl do vápna, kde se k hlavičce dostával kanonýr Vedad Ibišević. Ten hlavičkoval vedle branky, těsně předtím ale přišel útočný faul Herthy.
7'
Marvin Plattenhardt se dostal k míči díky dobré práci Vladimíra Daridy. Následně byl domácí fotbalista faulován, a tak uvidíme standardku z levé strany.
6'
Modrobílí nic nevymysleli před brankou Lena, a tak vidíme kombinační hru Leverkusenu na útočné polovině. Uvidíme, zda se jim něco povede vymyslet.
4'
Opět faul na levé straně travnaté plochy. Nedovoleně byl nyní zastaven Salomon Kalou, Hertha bude rozehrávat standardní situaci od autové čáry.
3'
Následně byla hra přerušena ve středu hrací plochy, kde byl faulován jeden z domácích hráčů. Do prvního nebezpečnějšího útoku se tak mohou dostat i domácí.
2'
Tak to byla hodně velká šance hned na startu utkání! Julian Brandt dostal míč do vápna a z levé strany zakončoval na zadní tyčku. Rune Almenning Jarstein ale skvěle zasáhl!
1'
Utkání pátého kola Bundesligy začalo výkopem hostujícího Leverkusenu, který se po levé straně hnal do útoku. Brzo ale o míč přišel.
1'
Oba celky vcházejí na travnatou plochu Olympiastadionu v Berlíně. Utkání mezi domácím BCS a hosty z Leverkusenu během malé chvilky začne.

Hertha BSC: Almenning Jarstein – Weiser, Stark, Rekik, Plattenhardt – Darida, Skjelbred – Leckie, Duda – Kalou, Ibišević.
Náhradníci: Kraft – Pekarík, Esswein, Stocker, Langkamp, Haraguči, Lustenberger.

Bayer Leverkusen: Leno – L. Bender, P. Retsos, S. Bender, Wendell – Bellarabi, Kohr, Aránguiz, Brandt – Havertz, Volland.
Náhradníci: R. Özcan – Tah, Bailey, Mehmedi, Baumgartlinger, Pohjanpalo, Henrichs.

Rozhodčí: Aytekin – Beitinger, Neitzel..
BAYER LEVERKUSEN

Ani Bayeru vstup do soutěže nevyšel, hřát jej ovšem může poslední podařené utkání. Leverkusen získal o jeden bod méně, než jeho dnešní soupeř. Na venkovní půdě prohráli s Bayernem a Mohučí 1:3. Mezitím přišla také remíza 2:2 s Hoffenheimem. O víkendu Leverkusen poprvé vyhrál, na domácím hřišti rozdrtil Freiburg 4:0.
HERTHA BSC

Berlínskému celku se v probíhajícím ročníku Bundesligy zatím nedaří. Hertha posbírala pět bodů a krčí se v dolní polovině ligové tabulky. Celku z hlavního města Německa se povedlo porazit v prvním kole Stuttgart 2:0, následovala prohra v Dortmundu. Poslední dva výsledky modrobílých skončily remízou, 1:1 hráli s Brémy a naposledy také Hoffenheimem.
Krásný den všem fanouškům německého fotbalu! V rámci pátého kola se v Berlíně utká domácí BSC, soupeřem mu bude Bayer Leverkusen! Atraktivní utkání startuje ve 20:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.